Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Ste mi naredili lušte s to Romunijo. Cilj je do Bukarešte ter prevoziti TF in TA. Zanima me v kateri smeri je najbolje prevoziti ti dve cesti? Vprašanje je bilo postavljeno že v enem izmed prejšnjih postov, odgovora nisem zasledila. 

Predlagam da prevoziš cesto Maribor-Bukarešta samo nazaj ker do tja je slaba! :kva1:  :kva2: .Drugače pa sta TF in TA lepi tja in nazaj sploh pozimi v snegu.

Mislim, vprašanja pa taka...............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste mi naredili lušte s to Romunijo. Cilj je do Bukarešte ter prevoziti TF in TA. Zanima me v kateri smeri je najbolje prevoziti ti dve cesti? Vprašanje je bilo postavljeno že v enem izmed prejšnjih postov, odgovora nisem zasledila. 

Je vse odvisno od rute (kake točke si misliš še ogledat), načeloma pa ponavadi pade TF jug sever in TA sever jug. BDW z bilo katere smeri greš sta obe lepi.

 

Moj plan je bil nekoliko drugačen:

šli smo ob Donavi, prečili preko Đerdapa v Romunijo in se nastanili v Pitestiju. Super hotelčič z bazenom za nekih 25€/glavi. Naslednje jutro smo krenili preko TF (za katerega smo si vzeli cel dan) in zaključili v kraju Bran, kjer smo si ogledali grad. Nato smo krenili proti Turdi in popoldan ogledali rudnik soli, zatem še vozili kaki 2 uri proti TA in prespali v hotelu ob poti. Ponovno smo si vzeli cel dan za prečenje TA in ko smo jo prevozili skočili še do Hunedoare. Tam prespali in si ogledali grad in ponovno proti Đerdapu, do katerega smo prišli z drugega konca kot pa smo krenili.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste mi naredili lušte s to Romunijo. Cilj je do Bukarešte ter prevoziti TF in TA. Zanima me v kateri smeri je najbolje prevoziti ti dve cesti? Vprašanje je bilo postavljeno že v enem izmed prejšnjih postov, odgovora nisem zasledila. 

Pozdrav!

kolikor sem na tekočem je TA zaprta vsaj letos jeseni je bila jo baje jo asvaltirajo,tako ,da je potrebno previrit situacijo.Odlično izhodišče za obe je Sibiu mi smo spali v hotelu z ograjenim parkingom za cca 25,00€ za par z zajtrkom.

lp pa srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za napisano. Prebiram še ostale potopise, da si naredim plan kot bo ustrezal meni. Pač vsak nasvet je dobrodošel. @bambi61 ne mislim iti tako daleč gledat samo levi in desni ovinek, rada bi uživala tudi nemotoristično. Vprašanje se mi zdi "na mestu" iz mojih izkušenj in doživljanj potovanj.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

transfagarasan september 2014

 

 

Se da kje videt filmček na vrhu TA, ker tu bi jaz prespal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da kje videt filmček na vrhu TA, ker tu bi jaz prespal....

Težko, tole je gor: (če govoriš za Transfagarasan) 

 

999576_521676431235247_1645568122_n.jpg?

 

1094953_521676567901900_564635244_n.jpg?

 

in potem je dol :D

 

1009922_521676557901901_454920354_n.jpg?

 

TA -transalpina, pa je bolj podobna planoti in gor urejajo cele nove vasi:

 

946312_521678957901661_1328929567_n.jpg?

 

16597_521679144568309_1615609345_n.jpg?o

 

28783_521679287901628_1665573145_n.jpg?o

 

1098088_521679344568289_1080326441_n.jpg

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem lani bil gor in videl, da se na TA da prespati brez šotora. Mislil, da je kdo snemal na vrhu TA. Bom pa letos ziher šel še enkrat!  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut meni, je pa samo vprašanje časa, kdaj bodo tudi tam začeli pobirati vstopnine za vsak hrib, grad, prdec ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa Romunija zato všeč, ker je vse še bolj natur!! :yes:

 

Veš kaj tule ti dam pa povsem prav.....sicer vsi rinejo samo na Transalpino in Transfagarasan pa vendar ima Romunija toliko skritih biserov da bi človek tam zlahka preživel cel mesec.

Ravno gledam da bi letos spet tja nos obrnila. Predvsem sever nama je bil fascinanten in zelo natur :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj tule ti dam pa povsem prav.....sicer vsi rinejo samo na Transalpino in Transfagarasan pa vendar ima Romunija toliko skritih biserov da bi človek tam zlahka preživel cel mesec.

Ravno gledam da bi letos spet tja nos obrnila. Predvsem sever nama je bil fascinanten in zelo natur :)

No ja, ti dve cesti je pa treba obvezno prevozit.Škoda bi pa blo ne obiskat severa Romunije,tam je veliko

za pogledat, kot praviš.Jaz imam namen to prevozit letos ,potem pa dol do Bolgarije, od tam naprej pa še

nisem čisto prepričan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iti prvič v Romunijo in spustiti ti 2 cesti je neumnost. Enostavno jih vkomponiraš, vse ostalo je odvisno od časa/denarja.

Moj krog je zajemal Pitesti, Transfagarasan, Bran, Turdo, Transalpino in Hunedoaro. (5 dni časa) Ostalo so bile druge države v tranzitu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Te dni se potepamo po Romuniji potem pa dalje proti Bolgariji. Če vas zanima si lahko več preberete na www.potopis.blogspot.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te dni se potepamo po Romuniji potem pa dalje proti Bolgariji. Če vas zanima si lahko več preberete na www.potopis.blogspot.com

Super bo prislo prav za septembra :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 5 tedne pozneje...

Mene je včeraj pralo od Constante do doma, Transalpino sem zaradi megle in dežja zapustil in zavil za Petrosane, kjer obnavljajo oz. gradijo cesto. 15 kilometrov blatnega offroada. 

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...
Ob 11. 7. 2016 at 11:57, mijare pravi:

Hahaha...ta, ki je dal te ceste v opis, še ni prevozil "ta pravih" Romunskih "cest". Te predstavljene v tej povezavi so komajda za kakšno ogrevanje.

Ena takih "normalnih"...

IMGP0207_zpsidikwjaq.jpg

..ena tistih...po besedah domačinov..."ja ja...tu ni problema...tu vsi vozijo"...

IMGP0225_zpsfxdf34cg.jpg

...potem najdeš ob "cesti" kakšno tako tablo....

IMGP0234_zpsskkacrrp.jpg

...vmes ti je malo toplo pri srcu...in stisne v riti....

10616111_818275614857728_457103123506619

...v Karpatih opereš podvozje obvezno....

IMGP0250_zpstpnljnqj.jpg

..."cest" tudi zmanjka....

DSC01818_zpsabfel6ck.jpg

...ampak se na koncu splača....:)

IMGP0227_zps3ecbbcdb.jpg

...v glavnem...en nasvet iz lastnih izkušenj po Romuniji. Bodite previdni pri nasvetih domačinov o "bližnjicah"...Tisto kar na garminu ali karti izgleda kot prevozno...je velikokrat neprevozno...z enoslednikom pa sploh. Predlani sva iz blata vlačila dva nadebudna Mađara na GS-ih...sredi Karpatov v najhujšem nalivu...ker so jima rekli, da se da...

...a ja..še ena "malenkost". Romunija je res prekrasna za doživet. Na enoslednikih to sploh ne bi smelo predstavljat problema, ker ste 123 tam. Edino kar je še vredno omembe za motoriste....Romunija ima in gradi veliko novih lepi cest...je pa problem, ker so pogosti obiskovalci teh cest tudi krave...pa tega se še ni za bat ker jih pravočasno vidiš. problem je da za njimi na cesti ostaja drek. Eno lepo polaganje ovinka z drekom na cesti pa je lahko čista katastrofa...sploh če je cesta malo rosna...kar je v Romuniji kar pogosto.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priprave za letošnji romunski roadtrip so v polnem teku, pot sva si približno začrtala, zanima pa me kako je glede menjave denarja v romunske lei-e, a ste menjali tam in kje oziroma kako je kaj z bankomati in plačevanjem s karticami? In pa seveda kako stojijo z bencinskimi pumpami, a so v nekih normalnih presledkih ali bo treba kako kantico s sabo tovorit?

Popravljeno . Popravil SharpNinja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma enako kot pri nas. Na pumpah plačuješ s kartico...celo tistih bolj zakotnih, ki sem jih jaz obiskoval. Denar pa enostavno dvigni na bankomatu...enako kot pri nas.

Pump pa je dovolj...po moje. Skrajni domet z ponim rezervoarjem na mojem 4ciklu je 200km (20L)...zato vozim na takih avanturah še 15L rezerve...je pa res, da se gibljem bolj v težje prehodnih (prevoznih) predelih in nikoli ne veš kje obtičiš. Dokler si na cestah je pump dovolj.

Jaz sicer nisem izbiral...vendar če se da mogoče tankaj na kakšnih Luk-oil-ih, OMV ipd....po celi romuniji nisem imel težav...pol sem pa na pumpi tik pred mađarsko spiskal še zandnje lei-e za bencin na neki privat pumpi...in fasal vodo. Na srečo sem imel s seboj 100 oktanca in sem zadevo uspešno saniral.

 

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!