Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

pred 2 urami, BIF pravi:

Načeloma enako kot pri nas. Na pumpah plačuješ s kartico...celo tistih bolj zakotnih, ki sem jih jaz obiskoval. Denar pa enostavno dvigni na bankomatu...enako kot pri nas.

Pump pa je dovolj...po moje. Skrajni domet z ponim rezervoarjem na mojem 4ciklu je 200km (20L)...zato vozim na takih avanturah še 15L rezerve...je pa res, da se gibljem bolj v težje prehodnih (prevoznih) predelih in nikoli ne veš kje obtičiš. Dokler si na cestah je pump dovolj.

Jaz sicer nisem izbiral...vendar če se da mogoče tankaj na kakšnih Luk-oil-ih, OMV ipd....po celi romuniji nisem imel težav...pol sem pa na pumpi tik pred mađarsko spiskal še zandnje lei-e za bencin na neki privat pumpi...in fasal vodo. Na srečo sem imel s seboj 100 oktanca in sem zadevo uspešno saniral.

 

O hvala za hiter in izčrpen odgovor, glede na to, da je plan ostat na cesti :P, potem z benzom ne bo težav...upam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S pumpami n bilo težav. Povsod vzamejo kartice. Nekaj denarja smo menjali na meji, nekaj kasneje dvignili na bankomatu. Če se dobro spomnim smo spanje nekajkrat plačali celo v evrih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, SharpNinja pravi:

Priprave za letošnji romunski roadtrip so v polnem teku, pot sva si približno začrtala, zanima pa me kako je glede menjave denarja v romunske lei-e, a ste menjali tam in kje oziroma kako je kaj z bankomati in plačevanjem s karticami? In pa seveda kako stojijo z bencinskimi pumpami, a so v nekih normalnih presledkih ali bo treba kako kantico s sabo tovorit?

Jaz sem dvigovala denar na bankomatu Alpha Bank. Enkrat sem na eni drugi banki, se ne spomnem imena in je bil tečaj mnogo slabši.

Sicer ne vem iz kje si (koliko ti je Ljubljana daleč), na glavni postaji v Ljubljani, je menjalnica, kjer imajo dostikrat tuje valute, ki jih ne dobiš na pošti/banki. Tečaj je sicer bolj slab, ampak za tistih nekaj deset evrov ki jih menjam, se ne sekiram. Mi je bolj pomembo da mi ni potrebno takoj iskat banke.

Zaradi slabe izkušnje v preteklosti skoraj nikoli ne plačujem z kartico na dopustu, tako da ne morem komentirati ali sprejemajo plačila z kartico. Se pa strinjam z ostalimi da je pump dovolj.

Popravljeno . Popravil sunnygirl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vvsaki banki lahko naročiš katerokoli tujo valuto in ko jo dobijo jo greš pač iskat :) 

btw če pa lih ni pumpe k jo rabiš, pa mal porineš :P al pa štopaš :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za dvigovanje smo uporabljali bankomate. Z bencinom načeloma ni težav.Le ob nedeljah zna biti 3/4 bencinskih zaprtih tako da imejte to v mislih.

srečno

Popravljeno . Popravil Sorty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, pajkica pravi:

vvsaki banki lahko naročiš katerokoli tujo valuto in ko jo dobijo jo greš pač iskat :) 

Katere valute si tako naročila in v kateri banki? Ker meni so rekli na NLB in na Banki slovenije da ne morem dobiti Romunskih Levov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo vedno ko smo šli v Romunijo ... zamenjal na meji ... vsaj nekaj ... pol pa bankomati ..... za kakšna prenočišča se je dal tut v eurih zment (takrat te zmeaj mal okol prnesejo ampak itak to veš in se ne sekiraš, še vedno je blo pocen)

ko greš vn, je najbolje takoj na meji zamenat denar ... al za bolgarskega al pa v evre, če se vračaš.

pump je pa kokr čš ob glavnih cestal ... predvsem smo tankal na Lukoil ... tam z lahkoto plačaš s kartico ... marsikatera pumpa je boljša kot naša :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo imeli ene dve bencinske na katerih ni bilo možno plačevat s plastiko ,so pa vzeli evre vsepovsod in prav tako plastiko . Le v bolj avtohtonih predelih ,kjer smo iz magistralk zavili na kolovoze se je pripetilo omenjeni ,drugače pa kot pravijo ostali .

Še par lokacij oz. namigov ......

Prvo noč smo spali v Pitestiju ,malo ven iz mesta ,prečili smo v Romunijo pri Đerdapu . Hotel Star, poceni z bazenom ....

981673_521675991235291_780607665_o.jpg

dva Romuna ...

1116273_521675691235321_1974623756_o.jpg

...na vrhu Transfaragasana .....

1078735_521676451235245_1021524362_o.jpg

12963_521676637901893_723779443_n.jpg?oh

...grad grofa Drakule , ki pa je samo turistična atrakcija in nima z pravim grofom nobene zveze ....

1094581_521677011235189_1484378081_o.jpg

...rudnik soli v Turdi ,to moraš videt .....

1085052_521677791235111_474015877_o.jpg

...in koncertna dvorana v rudniku .............ne vem zakaj ,ampak ta dva romuna smo videl povsod :P

1048767_521677917901765_635804281_o.jpg

...Transalpina....

1094703_521678957901661_1328929567_o.jpg

1078667_521679247901632_967671010_o.jpg

...pogledamo še enega najlepših gradov v Romuniji ...Huneroada .

1077700_521679617901595_1913901347_o.jpg

1091164_521679854568238_52638866_o.jpg

...pa počasi nazaj na v ex Jugo kjer smo se šli ohladit na Jahorino iz +38 na +12 ........Romunija mi je bila res lepa in užival sem tudi v kulinariki ,skratka top moto destinacija .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2 .. skor povsod si biu tm k js :O ... res si en rumun :jezik:

edin hvala bogu, da  sem šu prej, da ta dva ćelawca nisem srećow :lol1:

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, pajkica pravi:

vvsaki banki lahko naročiš katerokoli tujo valuto in ko jo dobijo jo greš pač iskat :) 

btw če pa lih ni pumpe k jo rabiš, pa mal porineš :P al pa štopaš :D 

Al pa pošleš deca s kantico iskat (sprobano)....še zmer je nazaj pršu z benzom do zdj ;):P. Drugač pa z romunskimi leui smo že rešil zadevo, kupla od sodelavke k je njenmu en romun za avtovleko plačal v leuih k ni blo druzga in se že cel let ne more tega znebit, k pr nas ne menjajo. Ostalo bova pa ja, bankomati pa plastika. Prenočišča pa prek bookinga večinoma.

 

 

 

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Mi smo imeli ene dve bencinske na katerih ni bilo možno plačevat s plastiko ,so pa vzeli evre vsepovsod in prav tako plastiko . Le v bolj avtohtonih predelih ,kjer smo iz magistralk zavili na kolovoze se je pripetilo omenjeni ,drugače pa kot pravijo ostali .

Še par lokacij oz. namigov ......

Prvo noč smo spali v Pitestiju ,malo ven iz mesta ,prečili smo v Romunijo pri Đerdapu . Hotel Star, poceni z bazenom ....

981673_521675991235291_780607665_o.jpg

dva Romuna ...

1116273_521675691235321_1974623756_o.jpg

...na vrhu Transfaragasana .....

1078735_521676451235245_1021524362_o.jpg

12963_521676637901893_723779443_n.jpg?oh

...grad grofa Drakule , ki pa je samo turistična atrakcija in nima z pravim grofom nobene zveze ....

1094581_521677011235189_1484378081_o.jpg

...rudnik soli v Turdi ,to moraš videt .....

1085052_521677791235111_474015877_o.jpg

...in koncertna dvorana v rudniku .............ne vem zakaj ,ampak ta dva romuna smo videl povsod :P

1048767_521677917901765_635804281_o.jpg

...Transalpina....

1094703_521678957901661_1328929567_o.jpg

1078667_521679247901632_967671010_o.jpg

...pogledamo še enega najlepših gradov v Romuniji ...Huneroada .

1077700_521679617901595_1913901347_o.jpg

1091164_521679854568238_52638866_o.jpg

...pa počasi nazaj na v ex Jugo kjer smo se šli ohladit na Jahorino iz +38 na +12 ........Romunija mi je bila res lepa in užival sem tudi v kulinariki ,skratka top moto destinacija .

lp

Hvala VSEM za namige in uporabne info. Sicer sm že prejšn tedn prečekirala vse vaše (Kmet, Dami, Pajkica) fb profile s slikcam, tko d ruto sm splanirala, kako bo z realizacijo bomo pa vidl, huda bo v glavnm glede na to, da mava 14 dni za Romunijo in Bolgarijo...čez Bolgarijo do Črnega morja mal se namočit pol pa čez mejo v Romunijo in križemkražem, nazaj pa mim Đerdapa.....sam da bo vreme normaln, k letos sva se vsakič na mototurah konkretno oprala.

Aja a je kdo od vas šel gledat Babele in Sfingo....kolk je pešačenja od kabine žičnice do tja, k v tisti opremi se mi glih ne hod na neke hude hribolazniške ture :P

 

Popravljeno . Popravil SharpNinja
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, SharpNinja pravi:

Aja a je kdo od vas šel gledat Babele in Sfingo....kolk je pešačenja od kabine žičnice do tja, k v tisti opremi se mi glih ne hod na neke hude hribolazniške ture

Ni veliko, morda 10-15 minut...

Ko sem bila tam je bil oblak oz megla glih na vrhu te gore in je blo precej hladno...pa popolnoma nic razgleda zato :(

Drugace se mi je pa zdela cena zicnice zelo zasoljena cca 35€ ce mam prav v spominu za dva, glede na to da so bile ksne druge vstopnine zelo poceni

Aja,kdaj pa bosta v Bulgariji? :)

Aja, se nasvet, probaj it na Babele med tednom, za vikend je sploh noro dolga vrsta za zicnico. Pa kukr se spomnim je kar zgodaj tazadnja fura gor (morda ob 15ih,ne vem vec tocno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sunnygirl pravi:

Ni veliko, morda 10-15 minut...

Ko sem bila tam je bil oblak oz megla glih na vrhu te gore in je blo precej hladno...pa popolnoma nic razgleda zato :(

Drugace se mi je pa zdela cena zicnice zelo zasoljena cca 35€ ce mam prav v spominu za dva, glede na to da so bile ksne druge vstopnine zelo poceni

Aja,kdaj pa bosta v Bulgariji? :)

Aja, se nasvet, probaj it na Babele med tednom, za vikend je sploh noro dolga vrsta za zicnico. Pa kukr se spomnim je kar zgodaj tazadnja fura gor (morda ob 15ih,ne vem vec tocno)

Ok, to je še sprejemljivo. Cena za enga je 35 leiev (piše na uradni spletni strani). Itak imava plan it s taprvo rundo, 7.30 kao začnejo, gor, ker bova glih s tem namenom spala v Busteni-ju, bo pa med tednom, tko d 7.00 bova že v vrsti čakala :P. V Bolgariji bova prve štiri dni dopusta potem pa via Romunia za dober teden.

Popravljeno . Popravil SharpNinja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MiNa pravi:

Prvi metri po Romuniji..

DSC01161.JPG

Dames 670km Celje - Oradea. Jutri pa na "sever" park Maramureš.

A da bi bil pa malo doma - to pa ne gre :). Lepo se imejta in uživajta. 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sebes - Turda - Medias - Sibiu. Nekje slabih 300 km. Pazi tole....od tega več kot pol novega asfalta. Dosedanji vtis...če zanemarimo nekaj res kratkih slabih odsekov...so ROmunske magistralke za naše MOnte Carlo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Tedybear pravi:

Sebes - Turda - Medias - Sibiu. Nekje slabih 300 km. Pazi tole....od tega več kot pol novega asfalta. Dosedanji vtis...če zanemarimo nekaj res kratkih slabih odsekov...so ROmunske magistralke za naše MOnte Carlo.

Si opazil tudi da se vsak klanček razširi na magistralkah (glavnih prometnih žilah)v dvopasovnico kjer lahko lagano mimo tovornega prometa ..................Romuni so že pred nami :D

Pa srečno in varno ,vidim da potuješ po istih točkah kot smo  mi :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nami? Kje pa, s takšnim vlakom sva se danes vozila :P.

IMG_3900.JPG

Ceste pa ja, takole, cca 35 km naprej v hrib nato pa navzdol kot Golica, MR in Rakitna skupaj. Brez kravjekov, neposeljeno le dve povoženi lisici al pa zajca (plakata).

DSC01179.JPG

DSC01183.JPG

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje....kako je v Romuniji v zaćetku septembra...je že kdo bil...?

Ste spanje rezervirali prej...al spotoma'

Mi bi šli tam nekje 7-8 septembra....žal prej ne gre

 

lp brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja..Sergej...opazil tele razširitve. Preveč logično za balkansko-podalpsko pleme na krušljivi strani Alp.. Ampak danes v teh vzponih  v glavnemnisem imel za burek proti raznimi panamerami, X petkami in sestkami. kako Me je pa na enem vzponu snel Maserati quatroporte.. pa ne bi....

Pa kako so prehodi za pešce označeni....je pa res....da je pred vsakim naseljem tabla 50...ampak ce greš 70....tekmujes samo še z vpregami. 

Ravnokar z večerje v Sibiu.....vozni park pa Paša za oči....peesda...izgleda, se morje najdem, sempa res v Monte Carlu. Jutri ogled mesta v miru...pojutrišnjem se Transfagarasan...pol pa na vzhod do Črnega morja. Kakšna slika pa drugič......

 

pred 18 urami, brabos pravi:

Fantje....kako je v Romuniji v zaćetku septembra...je že kdo bil...?

Ste spanje rezervirali prej...al spotoma'

Mi bi šli tam nekje 7-8 septembra....žal prej ne gre

 

lp brabos

JAz ne rezerviram nič. Okvirno si z sopotnico zadeva ciljno lokacijo za ta dan.....tam ob ene petih popoldne grem pa na pijačo v kak lokal ali tudi večjo črpalko...vklopim WiFi......precekiram dve ali tri variante prenočišč....in grem v akcijo. Do sedaj je ratalo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!