Skoči na vsebino

Aprilia RSV Tuono


Noise

Priporočene objave

Zanimiv clanek. Lepo napisan.

Perla, mislil sem, da so Ohlinsi samo na verziji R, se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kašn naked... tole je glih ene tolk naket kot fazer s, sv/s, diversion, ipd... lih tolk plastike da ni naked, pa premalo za sport/touring.

Sicer se da pa to popravit... samo 2 minutki pa fleksarco rabim... :rolleyes: :P

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oi ! Lina in ostali in Tuono !

Meni sta še kar všeč Tuono in Lina ! S tem da za Tuona vem kako zgleda za Lino bom pa še malo počakal ! Zverinico sem uspel peljat v zadnji rundi testnih voženj na Aprilii in je bilo OK ! Sound +5 ! Z svojo višino 187 pa sem ravno pasal z nogami pod tank ! Strojček ta pravi, ampak oklep bi pa šel takoj dol ! Forca TuonoLina !

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v glavnem, ker je ta tema namenjena Aprilii Tuono, bi rad se enkrat opozoril na manjso napako v clanku - vasa testna aprilia zelo verjetno ni imela Ohlinsov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tuono, lep ali ne, ma sej nima veze. Pelje se pa. In to zlo hudo dobr. Sem ga probu na Grobniku in bila je prava uživancija. V primerjavi z mojim ST4 dosti bolje. Zelo dobr se ga da podret v uvinku, pospeški fantastični le hitrosti nad 200 km/h mu ne dišijo preveč. Ampak takrat ga pač še z dotatnimi močmi (kolikor ti je še ostane) zagrabiš za roge in gasa do nekje 225 km/h pa glavo dol za šipo in juhuhu. Potem pride zaviranje in prestavljanje v nižjo prestavo. Sklopka onemogoči kakršno koli blokiranje zadnjega kolesa, žal pa mi je pri močnem zaviranju kar nekajkrat opletel zadek. Pospeševanje iz ovinka spet noro, vendar če motor odpreš na ful, ti zadek lahko kar dobro oplete, zato pozor pri pospeševanju. Vtis z vožnje po stezi je bil odličen. Še podatek, kateri motor je v soboto zmagal v kategoriji naked bike. TUONO :D voznik Drago Čepon. Čas kroga je imel 1:48 .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Hja, no sam sem se po dolgem in mučnem izbiranju odločil za nakup Tuonota.

Ja, sem ga že peljal (sicer samo 20 minut), in tudi prebral sem že vse teste od gregsa naprej.

Me pa zanima od lastnikov, ki niso ¨tekmovalci¨po duši, kako se motor obnese. Tako, v resničnem življenju. :hmm: Je imel že kdo kakšne težave?

Predvsem me pa zanima, kaj menite, a se splača kupit letošnjo, znižano za borih 130 jurjev, ali pa počakat na 2004 in reskirat grde barvne kombinacije? :xx:

Hvala že vnaprej za odgovore

Žaba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žaba lep pozdrav!

z tuonom sem nardil cca 100 kilometrov in ostal odprtih ust!!! lega neverjetna, motor z ogromno navora pri nizkih, kar pri naked motorjih pride zelo v poštev, saj pri hitrostih 150 km/h in gor ni več tistega užitka z tuonom....

glede težav po moje lahko vprašaš lastnike rsv mille, saj je to isti motor, kar sem jaz slišal ta rotaxov dvocilindraš deluje zelo v redu brez kakšnih problemov, prej se problemi lahko pojavijo pri elektroniki..

glede letnika 04, če ti tistih 130 k ne povzroča bankrota počakaj na l 04!!

barvne kombinacije so čudovite, jaz bi na tvojem mestu črno izbral! :D :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U, tole je blo pa res hitro...

Hvala za vtise, Klmn.

Problem je, ker mi 04 barvne kombinacije nikakor niso všeč.

Pa še rdeče feltne pa zic...Jao... :doze:

A mogoče kdo ve, ali imajo navado prodajalci spomladi cene kakorkoli dvigovati

glede na jesenske (brez popustov)?

Ker če v miru počakam na marec 2004 in kupim nov model, upam da ne bo cena

še za 300 jurjev večja. Že tko sem spraskal vse žepe...(a ni zmeri tako?) :D

Ker pol pa večja cena, pa barve, ki mi niso všeč...

Al pa letos lepe barve, pa v bistvu čez tri mesece star motor...

Hm? :hmm:

Žaba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa letos lepe barve, pa v bistvu čez tri mesece star motor...

Saj ne bo "star"... No, res je, da je šele prišel ven in da bodo sigurno kakšne napakice odstranili... je to vedno kriza se odločit. Jaz bi verjetno vseeno vzel ta novega (in se "navadil" na kakšno vsaj potencialno dobro barvo), razen če ne bi še malo povišali popusta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem me pa zanima, kaj menite, a se splača kupit letošnjo, znižano za borih 130 jurjev, ali pa počakat na 2004 in reskirat grde barvne kombinacije? :xx:

Hvala že vnaprej za odgovore

Žaba

super motorček sem ga vozil kar nekaj dni, za 2004 ne bo nič novega glede tehnike tako da brez panike vzameš letošnjega ki je lepši in cenejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Mačkon :'Daj ne pametuj no.Tam ni nobenega lastnika ali pa katerega ki bi naredil z njo vsaj par tisoč kilometrov'

No jest sem naredil že kar nekaj tisoč km. Kaj te zanima? Handling ja 1A, kvaliteta tipična Italijanska. Motor ima luknjo med 4500 in 6000 obrati. Pod tri tisoč obrati neki čudno hrope, nad 6000 je simfonija. Mene je na začetku motilo to, da motor 'pade' v blokado takrat, ko najbolj vleče. Pa se navadiš. Aja, imam pa originalen airbox, Aprilia racing EVO auspuh, drugače pa čist serijskega.

Če te še kej zanima, vpraši.

Žaba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tudi luknja v obratih mi je poznana,poznam njegovo lego in vozne lastnosti.Najbolj me pa zanima če so se pojavile tiste drobne napakice ki ti pijejo kri in če si imel tudi kaj večjega v okvari.Potem potrošnja olja in goriva.Za Falcota vem da je nov trošil liter olja na 1000 km,potem pa se je potrošnja umirila.Tudi poraba bencina ni bila pri Falcotu mala .Mislim da se je sukala okrog 10 l ,odvisno od načina vožnje.Glede na to da imata isti agregat predvidevam da ima Tuono podobne karakteristike.Ja pa še kako ti je funkcionirala sklopka in ostala elektronika.Zelo me vleče da bi ga kupil,tudi zato ker bi v trgovini vzeli zelo ugodno v račun moj motor.priznam pa da me je strah italijanov ker nimam preveč dobrih izskušenj z njimi.Cel teden sem že na vagi:Kupiti ali ne kupiti.Nisem pa rad prehiter raje dobro premislim sploh pa še zato ker je tudi v igri Z 1000.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, sej to je ja normalno, da cenkaš med modeli. Glede luknje v moči motorja:

baje se s komplet dual Akroti v celoti eliminira. Povzroči pa kar konkretno luknjo v denarnici. Mislim da je redna cena okrog 600 jurjev (vsaj takrat je bla, ko sem sam spraševal). Tudi PC III ti zna zelo pomagat, ampak verjemi, motor se da lepo peljat tudi v luknji. Ko se pa voziš angažirano konkretno, ga pa itak ne pustiš nikoli tolk nizko. Zato mene ta luknja niti ne moti tolk.

Drobne napakice so pa zmeri. Tukaj lučka, tam cevkica, pa tesnilo pod šraufom, pa...Ampak se mi zdi, da dajo te stvari eno dušo motorju. Je pa res, da se moraš mal več ukvarjat z njim. Pa sej to nam je itak fino, ane?

Kaj večjega se mi ni pokvarilo. Do danes imam cca 25000 km. (trkam na les).

Aja, se mi je pa zvila tačka (štender), ko je motor stal. Jasno je šel po tleh, in zlomila se mi je ročka sklopke, utež, ogledalo, prestavna ročka...

Glede porabe olja: je ni. Ne vem, mogoče sem pa jest prenežen na desni roki. Ampak men ga ne pije ama čisto nič. Poraba bencina se mi pa giblje od 6,5L (lagano v dvoje) do slabih osem, ko gre vsaka prestava do konca, pa na avtocesti pri več kot 200 kmh. Tko da tistih 10L od Falcota mi je mal sumljivih. Bolj moteče je to, da ima tank samo 18L, kar v praksi pomeni tankanje na vsakih slabih 200km.

Sklopka dela čudeže. Prestavljanje gor in dol brez (oz. s pomočjo hidraulike) je pesmica. Ročka je sicer precej trda, pedal pa peresno lahek. Sploh meni, ki sem prešaltal iz Kawe, kjer si moral bit zelo konkreten na nogi, je tukaj kot po maslu.

Sklopka je še prva. Zaenkrat. Tudi ketna in zobniki. Ko bom menjal, bom dal na prednjega 16 zob. Original je 17.

Elektronika zaenkrat dela bp. Malo me sicer jezi, da motor mrzel ne vžge brez zauga, oz. vžge, in takoj crkne... Mal čudno za motorje z EFI. Ampak sej se navadiš.

Lej karkoli ti lahko jest povem o Z1000, je samo moje subjektivno mnenje. Meni pač 4 valjniki ne potegnejo. PA geštel se zvija. Pa vilce so premalo nastavljive. Pa sovoznik jebe ježa. Pa tisti auspuhi... Pa slabe lajtunge za bremze... Pa slaba maska...

To je tvoje lastna odločitev. Ampak če ti niso dvovaljniki všeč, potem nima smisla, ker res tresejo, ropotajo, so dragi, potrebujejo dobro vzdrževanje...

Ampak men ni lepšga filinga.

No, to je samo mojih 5 centov.

Aja, pa če sem kej pozabil napisat, pa le še vpraši.

Žaba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor gre zaenkrat super (3000 km) in nobenih pripomb. Več inf. lahko ponudim konec tedna, ko bom videl kako prenese štiri dni presinga v Dolomitih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smrk, testni tuono je šel od doma :cry: res eden od najbolj zabavnih motorjev na trgu, da o legi na cesti ne govorim, z izjemo Z1000, ki ga še nisem peljal, kilometre pred drugimi nakedi.

ni pa motor za nežne duše, trda sklopka, težave za iskanjem lera pri hladnem motorju, vibracije, dokaj močen upor,....... ampak je*** to - ko pa ga pelješ je pa adrenalinski šus!!!!!!!!!!

prebivalci hočkega pohorja se lahko oddahnejo, konec je vsakodnevnega naganjanja tam gor :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Pervy, a si imel ti testni motor letnik 04? Zanima me, če ima res že serijsko 16 zob spredaj, in kako je s katalizatorjem? A je bistvena razlika glede na 2003?

Žaba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Pervy, a si imel ti testni motor letnik 04? Zanima me, če ima res že serijsko 16 zob spredaj, in kako je s katalizatorjem? A je bistvena razlika glede na 2003?

Žaba

eeeeee pojma nimam, sem se samo vozil, v podatke pa še nisem gledal :naughty: . razen barvne kombinacije, ki je bila lani lepša (črno-titan mmmmm) nisem opazil razlik, je pa res, da je težko primerjat ker je 1.leto narazen med tem ko sem vozil oba.

sicer če dobro pomislim se mi zdi, da je lanski pri pospeševanjih še bolj silil na zadnje kolo in da ima letos močnejši in bolj poln zvok (mmmmmmm :OK: ), ampak kot sem že rekel, to niso objektivni vtisi, bi bilo treba neposredno primerjat. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy je mel model 04...

kolikor mi je znano, razen barv ni razlik, ali se morda motim...

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žaba kot vidim si ti lastnik Tuonota in si že nekaj prevozil z njim zato se ti zahvaljujem za informacije iz prve roke.Zdaj moram nekaj dni prešvicat nato se pa bom odločil ali bom ga kupil ali ne.Ker tistih 200km kar sem jaz prevozil z njim je absolutno premalo da bi podal kakšno oceno.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem, Mačkon, ti kar vpraši.

Glede različnih motorjev je pa tko: letniki 03 imajo motor od tastare Mille (2002), so brez katalizatorja, in imajo zobnike 17/42.

Letniki 04 imajo isti motor, zobnike pa 16/42, katalizator. Mogoče zato malo slabša odzivnost, kot pravi Pervy.

Se pa razlikujejo modeli glede na prodajne trge, jasno...zato me je zanimalo, kakšne imamo v Sloveniji.

Aja, za leto 2005 pride nov z zadkom od Mille 2004+motorjem. :naughty:

Vzmetenje baje isto.

Bom mal pobskal za slikce.

Žaba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!