Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Ta oglas se ti konča v osmih dnevih, tako, da če si se že prijavil še imaš šanse, da boš pošto od Ebaya dobil pred iztekom licitacije.

Kot so ti že sporočili, potrebuješ tako imenovano "Bestätigungscode" po naše kodo za potrditev tvoje identitete. Dobil jo boš na tvoj naslov, oziroma na naslov , ki si ga navedel.

Kar se pa oglasa tiče, licitacija poteka komaj slaba dva dni in jih je doslej že dvanajst licitiralo. Verjetno se bo cena v naslednjih osmih dnevih še kar precej dvignila. Za vsak slučaj pa oglas spremljaj do izteka in če ti bo cena še vedno ugodna zagrabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa potem glede plačila, če kupiš takšno stvar, da je ne morejo poslati po pošti (npr. motorno kolo)? :hmm:

Kako prodajalec ve, da je kupec resen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ti piše:

"Bei Auktionsende muss das Fahrzeug innerhalb 8 Tagen nach Auktionsende abgeholt, und in bar bezahlt werden!!!!"

V roku osmih dneh moraš iti po njega in ga na licu mesta plačati.

V primeru, da se ne odzoveš(ga ne želiš kupit) te lahko prodajalec tudi toži.

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Glede na to da so se nam odprla vrata v eu,in vse možnosti povezane s tem ,bi me zanimal nakup kakšne stvarce preko ebay-a,pa če ima kdo kakšne izkušnje in nasvet o tem-na dan z njimi.p.s.-hvala :)

Preberi si http://www.mojmac.com/ebay

kjer najdeš nasvete, priporočila in napotke za slovenskega eBay uporabnika.

LP,

Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz, sem tudi kupoval prek Ebaya, kar nekaj delov za svoj motor, pa še nekaj orodja, robo morš ponavadi plačat preko banke "Überweisung". Je pa to mal jeba, ker ti pri nas banka računa za takšno nakazilo 1500 sit :? (neglede na znesek), poleg tega pa ti tudi tuja banka ponavadi odtrga še kakšnega jurja. :angry: .

sem jih na banki tudi spraševal, kdaj bo možno, da bi denar sam nakazal preko klika, pa še nič ne vejo glede tega :? . Problem je tudi, ker Slovenci ne moremo uporabljat Paypal-a, bi blo dost enostavneje in seveda hitreje, denar preko nakazila potuje cca 2-3 dni (Nemčija).

moram pa reč, da nisem imel nikakršnih problemov :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa še ena zadeva, poštnina.

do Slovenije ti ponavadi računajo od 12 do 30 eurov, lahko tudi več če je velika zadeva. Jaz sem imel kolegico v Münchnu in so mi robo pošiljali kar k njej, potem pa mi jo je pobral kakšen kolega z kombijem.

če naročaš zadevo vredno 20 eurov + 7 eurov (stroški nakazila) + poštnina cca 20 eurov = 47 eurov

tako, da je najbolje najprej premislit, če se to sploh splača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

BO kako pol treba narest če hočeš kupt motor preko e-baya iz recimo italije? A je treba it osebno do prodajalca al se da kako drugače, da recimo če je tip iz rima da se to nekako dostavi recimo v trst(morda ladja ali vlak)??? Pa tle greš pol sam iskat ker mam blizu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BO kako pol treba narest če hočeš kupt motor preko e-baya iz recimo italije? A je treba it osebno do prodajalca al se da kako drugače, da recimo če je tip iz rima da se to nekako dostavi recimo v trst(morda ladja ali vlak)??? Pa tle greš pol sam iskat ker mam blizu

Stvar dogovora s prodajalcem. Če hočeš da ti pošlje in se on strinja moraš ti plačati stroške pošiljanja, ki pa so zelo veliki. Riziko kupovanje prek ebaya je da moraš ti blago plačati, če si dobil licitacijo pa ni važno a ti je všeč ali pa tud ne. Če kupuješ motor prek ebaya, ga pejt prej gledat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajalec pa odgovarja za točno navedene podatke.Če podatki o licitiranem predmetu niso resnični in odstopajo od navedenih,ti kljub temu,da si predmet zlicitiral le tega ni potrebno kupit....(možna tudi tožba).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lihkar dobu vilce s križi za yamahco. yipee. ebay pa to seveda.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo dobila ze 3jo stvar prek ebaya,brez problema...Se splaca tole iz nemcije narocvat...

:yes: jaz tud dons dobu paket iz D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tri stvari sem že dobil brez problema iz Nemčije, na četrto pa že čakam 3 tedne. Če stvar ne dobim, kaj lahko proti prodajalcu nardim?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri stvari sem že dobil brez problema iz Nemčije, na četrto pa že čakam 3 tedne. Če stvar ne dobim, kaj lahko proti prodajalcu nardim?

LP

pošiljaš mu maile in ga gnjaviš :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

E, js sm neki lepga najdu na ebay-u pa nimam pojma kako to rečt kupit :slap: :rolleyes: jah mojster pa taki...

A je kdo prpravlen to stvar zlicitirat pa nabavt v mojem imenu... Plačam itak vse pa dnar tudi nakažem in robo tudi pridem vzet pole. Za vse pa se že zmenmo za sladoleda al pa tekoče stanje :beer1:

Če je kdo prpravlen, PM.

Hvala lepa :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če dobiš daj javi še ostalim da vemo.

Jaz sem še vedno zelo skeptičen do tega naročanja.

En kolega je naročil Maxi skuterja (nevem kerega 650) preko. Plačal, dobil pa ga ni nikoli. Lepo so ga nategnili.

Mogoče kdaj drugič razložim na kakšen način je potekal nateg.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da na E-bayu ni velike možnosti natega. Vsaj kolikor sem se jaz poglobil v tole. SAm jebat ga povsod so barabce pa tud kle se najdejo. Jaz se v nakupe za velike vsote ne bi takole spravljal, ajde 100 ali 200 EUR ni problema, da bi pa motor za par tisoč evrov kupil pa ni variante.

LP

LEteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupuješ za malo večje vrednosti se zmeniš, da boš plačal ob izročilu blaga :yes: Če kupuješ motor ga moraš it prej pogledat, potem zmagaš licitacijo in greš sam po njega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da malo razložim.

V primeru mojega znanca je bilo tako. On se vse lepo z lastnikom dogovarja že pred potekom dražbe in se nekako dogovrita. Lastnik oglas umakne in pravi da sta zmenjena. Bilo je dogovorjeno, da bo šel prenos denarja preko enega znanega podjetja (ki tudi v resnici obstaja). Ta firma pa deluje po principu, da njej nakažeš denar in dobiš kodo (ni Western Union)!

Potem, ko prevzameš pošiljko pregledaš, če je vse ok, če so v si papriri, skrata če vse štima, javiš tej firmi, da je vse ok in da lahko onemu povejo geslo, da dvigne denar.

No in potem (prijatelj tudi verjetno neizkušen, ampak marsikdo bi lahko padel na foro) je oni moški, ki je pordajal tega 650 skuterja imel napravljen e-mail na to firmo. Torej, če je bila firma: money in prodajalcu ime: Bruni, je zgledaj njegov mail tako: bruno@money.com. Tako, da je v bistvu kolega povedal geslo prodajalcu.

Danes v poplavi vseh možnosti za e-mail ni več tolko problemov. Vedno več bo elektronskih nategancij. Tudi ta moški je imal 100% positive odziv. Sedaj pa več nikjer tam od naslovov nikogar ne dobi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako te lahko "prisilijo" da plačaš blago če si zmagal na licitaciji in se potlej premisliš, oziroma da ti ga prodajalec proda....??

LP

če nočeš blaga plačati, te lahko toži za 20-30% ali celo več od končne cene na licitaciji. Ebay te potem verjetno izključi.

Da ti pa prodajalec proda blago se pa zelo zelo redko nardi :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!