Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Mislil sem kakšne so lahko sankcije če ti prodajalec blaga ne pošlje...

Najprej ga opominjaš, če ti je že blago poslal. Če to ne pomoga mu poveš da boš vključil odvetnika, če ne boš dobil kar si naročil in obvetiš ebay, da ti ta prodajalec ni poslal blaga.

Najprej je pa treba počakat vsaj tri tedne, ker nekateri prodajalci ne dajo pošiljke takoj na pošto ko dobijo denar in seveda lahko pošiljanje traja tudi kakšen teden če ne več

Popravljeno . Popravil yozo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pri plačilu v tujino prodajalcu,ko nakažeš denar a moraš tudi svoj naslov zraven napisat,da sploh ve kdo mu je denar nakazal.

Al kako to poteka?

Kdor ima izkušnje z nakupom ,če lahko mal napiše kako to poteka ,ko enkrat stvar zlicitiraš pri prodajalcu ki ima več enakih artiklov v prodaji.

Gps naprimer,en jih ma ene pet enakih samo čas do izteka licitacije je različen.

Lahko tudi na PM,da ne bomo preveč smetili :)

Me pa res zanima,da se ne bi kaj zafrknil pri nakupu :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se seveda registriraš na ebay-u

Nekateri prodajalci pošiljajo samo znotraj nemčije in tudi licitirajo lahko samo tisti, ki so iz nemčije npr.

V tem primeru se zmeniš prek mejla s prodajalcem, da ti dovoli licitirati.

Ko/če si najvišji ponudnik, pošlješ mail s svojimi podatki prodajalcu. Ponavadi ime in naslov, kam ti kupljeno pošlje. Hkrati ga pa povprašaš po podatkih (ime, naslov, ime banke, številke računa, swift, iban, karkoli pač že).

Ko dobiš podatke, laufaš na banko, mu nakažeš keš, banka vzame 1.500SIT za storitev, hkrati pa ne pozabi omenit da morebitne dodatne stroške njegove banke kriješ ti. Rabili bodo kakšen tvoj osebni dokument in številko računa (tvojega). Ne pozabit namen nakazila.

Par podpisov kasneje dobiš potrdilo da si nakazal keš temupatemu.

Greš na ebay, poklikaš da si plačal zadevo, prodajalcu pošlješ mail in ga prosiš naj te obvesti ko bo imel potrjeno nakazilo na svoj račun in ko bo poslal kupljeno.

Ko robo dobiš, poveš prodajalcu da si dobil in se lepo zahvališ, ter na ebayu napišeš svoje mnenje o celi zadevi, ter daš prodajalcu še eno zvezdico. On naredi tebi enako.

Če se karkoli zalomi, kontaktiraj prodajalca. Če ga ni za dobit, pošlješ mail na ebay in ga oni poizkušajo dobit. Tačas mu izklopijo account pri njih, pa če še ni nič od njega, se ga lotijo ebayovi odvetniki.

Do sedaj nisem imel problemov.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strom,hvala ti lepa za odgovor :D

Sem že prejšni teden stvar zlicitiral,plačal,se zmenil s prodajalcem.

Sedaj pa čakam da sporoči ali je dobil denar nakazan in da pošlje robo.

Upam,da me ne nategne :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strom,hvala ti lepa za odgovor :D

Sem že prejšni teden stvar zlicitiral,plačal,se zmenil s prodajalcem.

Sedaj pa čakam da sporoči ali je dobil denar nakazan in da pošlje robo.

Upam,da me ne nategne :cry:

hmm poslat mu mors odrezek oz preskenirat pa poslat po mailu, da vid pa ti pol hitrej poslejo...Lp tejcy

ne vem tko sm jaz nardila za use stvari k sm jih prek ebaya kupila, kupla sm pa okvir,vilce pa feltno za motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jst sem pa tole najdu na eBay.at, torej avstrijski eBay, pa bi prosu če bi mi lahko en mal prevedu tsite podatke spodi, ker vsega ne razumem, pa če bi mi lohk še povedal kje piše čas licitacije, kolk časa je še ostal

http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...ssPageName=WDVW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jst sem pa tole najdu na eBay.at, torej avstrijski eBay, pa bi prosu če bi mi lahko en mal prevedu tsite podatke spodi, ker vsega ne razumem, pa če bi mi lohk še povedal kje piše čas licitacije, kolk časa je še ostal

http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...ssPageName=WDVW

čas licitacije piše zraven zgornje slike pod trenutno ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm poslat mu mors odrezek oz preskenirat pa poslat po mailu, da vid pa ti pol hitrej poslejo...Lp tejcy

ne vem tko sm jaz nardila za use stvari k sm jih prek ebaya kupila, kupla sm pa okvir,vilce pa feltno za motor...

Zgleda da ne bo problemov :)

Ravno danes sem dobil sporočilo,da je dobil denar in da je robo že poslal na moj naslov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprašanje.

Ali je pri artiklu prisotna zadnja ponujena cena??? Ker nekateri mi pravijo da je izpisana prezadnja ponudba (zaščita prodajalca), gre se pa za nemški E-bay.

Poleg tega pa še nekaj, izdelku sem hotel dvigniti ceno za 10EUR vpisal v okence in potrdil toda vrglo mi je povišanje le za 0,5 EUR :? V čem je fora??

Ma kurc je tole ko človek ne zna nemško pol se pa jebeš z altavisto in težiš kolegom ki so se kadarkoli učili nemščino

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje.

Ali je pri artiklu prisotna zadnja ponujena cena??? Ker nekateri mi pravijo da je izpisana prezadnja ponudba (zaščita prodajalca), gre se pa za nemški E-bay.

Poleg tega pa še nekaj, izdelku sem hotel dvigniti ceno za 10EUR vpisal v okence in potrdil toda vrglo mi je povišanje le za 0,5 EUR  :? V čem je fora??

Ma kurc je tole ko človek ne zna nemško pol se pa jebeš z altavisto in težiš kolegom ki so se kadarkoli učili nemščino

LP

Leteči

Pri artiklu je zmeraj napisana cena, ki je 0,5 EURa višja od prejšnje najvišje ponujene cene.

Primer:

trenutna cena ob izdelku 4,5 EUR (max. cena, ki jo prejšnji ponudnik napisal je neznanka)

ti dvigneš ceno za 10 Eurov, se pravi na 14,5 Eurov

ob izdelku se pojavi cena 10,49 Eurov, kar pomeni, da je bila prejšnja max. cena 9,99 EUR (cena se je dvignila samo 0,5 EURa nad prejšnjo max. ceno)

vse dokler nekdo ne bo dvignil cene nad 15 EURov si ti najboljši ponudnik in izdelek je tvoj

upam, da ti je sedaj kaj bolj jasno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc zdej mi je pa kristalno jasno.

Sem si čisto drugače predstavljal zadevo pa nisem mogel skapirat sistema :P

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to pomeni, da če je en pred tabo dvignil ceno z 4 Evrov za 100 Evrov, ti pa tega ne veš in dvigneš še za 10 Evrov, potem moraš na koncu za izdelek plačati 114 Evrov? :blink:

Ni mi najbolj jasno. Ker potem ti ne vidiš, da je cena 104 Evre pa vseeno greš dvigovat.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo začetna cena je 1€. Ti si pripravljen plačati max. 100€, zato vtipkaš not 100€, ampak ko ti potrdiš in da še drug ni licitiral je zaenkrat cena le 1€. Zakaj? Zato ker ebay avtomatsko povečuje tvojo vrednost (če drugi povečajo) do tvojega najvišjega zneska, ki si ga vtipkal. Lahko pa tudi takoj nastaviš svojo najvišjo vrednost, ampak to se zdaj ne splača več, ker računalnik sam licitira do vrednosti. Končna cena je lahko potem tudi manjša od 100€, če noben drug ni bil pripravljen plačati več kot ti.

Upam, da sem bil dovolj jasen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to pomeni, da če je en pred tabo dvignil ceno z 4 Evrov za 100 Evrov, ti pa tega ne veš in dvigneš še za 10 Evrov, potem moraš na koncu za izdelek plačati 114 Evrov?  :blink:

Ni mi najbolj jasno. Ker potem ti ne vidiš, da je cena 104 Evre pa vseeno greš dvigovat.

lp

dviguješ trenutno ceno za ta artikel (ki je znana) in ne cene ki jo je napisal nekdo drug kot svojo najvišjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to pomeni, da če je en pred tabo dvignil ceno z 4 Evrov za 100 Evrov, ti pa tega ne veš in dvigneš še za 10 Evrov, potem moraš na koncu za izdelek plačati 114 Evrov?  :blink:

Ni mi najbolj jasno. Ker potem ti ne vidiš, da je cena 104 Evre pa vseeno greš dvigovat.

lp

Ne e-bay bo sprejel tvojo ceno samo takoj za tem bo ceno spet dvignil ponudniku ki je vtipkal 100EUR (ima še rezervo) in avtomatsko nisi več najvišji ponudnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pa mi je vse jasno! Sem si kar mislil, da je to v bistvu samo cena, ki si jo pripravljen dati in ne dejanska ki jo trenutno ponudiš. Ampak prej to ni nikjer pisalo.

Hvala za razlago :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sem slišl, da se baje že pri nas lahko preko PAY PAL-a plačuje a mogoče že kdo kaj ve o tem? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sem slišl, da se baje že pri nas lahko preko PAY PAL-a plačuje a mogoče že kdo kaj ve o tem? :?

par let nazaj sm že plaču preko pay pal in kreditne kartice, mislm da jemljejo visa, american express, diners club, eurocard pa mogoče še kej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako zadeva laufa.

Je potrebna kakšna registracija ali kaj podobnega?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to grem pa jaz kar probat, ker sem to hotel že lani preden smo šli v EU, pa še ni šlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sigurno je blo možno sm pred leti že tko plaču eno kodo za eno online igro... zadeva laufa tko da se prjaviš, ob sami prijavi ne rabiš dat številke kartice, jo lahko vneseš naknadno... ko zadeva steče lahko plačuješ in sprejemaš vplačila kot na bančnem kontu... se mi zdijo tud zaupanja vredni (nekaj nakupov v zadnjih 2-3 letih in brez incidentov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že registriral. Špica. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še za tiste ki ne znamo(jo) preveč nemško...

Izdelek je recimo na ebay.de ga zlicitirate (to niti ni tako teško)... potem pa se z istimi podatki prijavite na ebay.co.uk kjer lahko prav tako spremljate nakup idelka vendar z angleškimi meniji.

Maili ki vam jih bo kupec pošijal bodo vseeno v nemščini, takrat pa pride prav nekdo ki zna nemško ali pa Prevajalnik, ni hudič da ne izluščite vsebine.

Moje izkušnje s plačevanjem ... ker sem naročeval izdelke nižjih vrednosti sem tistih 30-40 eur poslal kar v pismu... v tem primeru bi me banka s svojim transferjem preveč udarla po žepu.

Je pa tako kot so že napisali sedaj plačevanje možno tudi prek paypal-a, saj so dodali Slovenijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Sedaj je možno denar nakazovati v tujino tudi prek klika. Povsem enostavno in hitro.

Ravnokar nakazal v nemčijo za Scottoiler :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!