Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Sedaj je možno denar nakazovati v tujino tudi prek klika. Povsem enostavno in hitro.

Kolk je pa provizije ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ tole (vsaj mene so še zmeraj bremenili za dodatnega jurja in pol do dveh)

post-5241-1134511212_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni niso še nikoli računali teh stroškov, sem pa videl da imaš na kliku izbiro ali te stroške plačaš ti ali prodajalec.

Glede na to da se ti stroški računajo le v primeru nepopolnih podatkov ki ti jih ponavadi posreduje prodajalec lahko tam mirne duše obkljukaš da jih v primeru nastanka plača on.

ČE ne zna pravilno napisat številke računa in banke mu nisem jaz kriv.

Sama provizija pa mislim da je nekje v mejah normale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, kakorkoli, važno je, da to pač sedaj lahko storiš sam :grim

Pri nas je z banko sama jeba delajo itak, tako kakor jim paše, pa še potem ko prideš do šalterja te ženšče buli, kot da si z Marsa padel :alien1: , ker pač imaš nakazilo v tujino (to je pa za nijh pravi bav, bav) :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Najprej se seveda registriraš na ebay-u

Nekateri prodajalci pošiljajo samo znotraj nemčije in tudi licitirajo lahko samo tisti, ki so iz nemčije npr.

V tem primeru se zmeniš prek mejla s prodajalcem, da ti dovoli licitirati.

Ko/če si najvišji ponudnik, pošlješ mail s svojimi podatki prodajalcu. Ponavadi ime in naslov, kam ti kupljeno pošlje. Hkrati ga pa povprašaš po podatkih (ime, naslov, ime banke, številke računa, swift, iban, karkoli pač že).

Ko dobiš podatke, laufaš na banko, mu nakažeš keš, banka vzame 1.500SIT za storitev, hkrati pa ne pozabi omenit da morebitne dodatne stroške njegove banke kriješ ti. Rabili bodo kakšen tvoj osebni dokument in številko računa (tvojega). Ne pozabit namen nakazila.

Par podpisov kasneje dobiš potrdilo da si nakazal keš temupatemu.

Greš na ebay, poklikaš da si plačal zadevo, prodajalcu pošlješ mail in ga prosiš naj te obvesti ko bo imel potrjeno nakazilo na svoj račun in ko bo poslal kupljeno.

Ko robo dobiš, poveš prodajalcu da si dobil in se lepo zahvališ, ter na ebayu napišeš svoje mnenje o celi zadevi, ter daš prodajalcu še eno zvezdico. On naredi tebi enako.

Če se karkoli zalomi, kontaktiraj prodajalca. Če ga ni za dobit, pošlješ mail na ebay in ga oni poizkušajo dobit. Tačas mu izklopijo account pri njih, pa če še ni nič od njega, se ga lotijo ebayovi odvetniki.

Do sedaj nisem imel problemov.

LP

Ja kr točno tako je kot je napisal STROM,samo,da jaz naročim v a banki ,da vsak krije stroške svoje banke sam,in tako naredijo!Sem pa že več stvari kupil v DE in IT pa brez problemov,šel osebno iskat kar nekaj motorjev,za druge in zase,vedno plačam po ogledu motorja pa je,lahko te pa zajebejo,danes je kar mnogo ljudi nateguje naivce po netu,zato preverite vse kar se da in ne plačujte vnaprej več kot sem si jaz postavil mejo 100 eur maximum,tolk bi že lahko požrl.

Lp in uspešen nakup :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno danes nakazal denar za stvar kupljeno preko e-baya v nemčijo, za nakazilo v vrednosti 640.000 sit mi je NKBM računala 6000 sit provizije.

imam registriran pay-pal ampak ne morem takšnih zneskov nakazovat z "navadnim" računom (preko kreditne kartice) in mi ponujajo extendet account pri katerem sem zasledil da ti poberejo 1,5 eur provizije kar je še vedno manj kot 6000 sit če prav razumem. ima kdo izkušnje s tem?

drugače pa sem zadovoljen z e-bayem, kupoval sem od zneskov v rangu 20 eur do 3000 eur in je bilo vedno vse brez problema. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz sem že kupil kar nekaj stvari prek ebaya ampak zdaj bi pa nekaj probal prodat pa ne vem kako to poteka. Vsak napiše da ebay gebuhren zahlt der verkaufer in me zanima če dam jaz ceno recimo takoj na sofort kaufen (se pravi brez licitacije) kako se to obračuna? Kaj če jaz ne prodam to stvar a moram potem vseen plačat te stroške prodaje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne prodaš, ne plačaš provizije :grrr

Na Ebayu si zdaj registriran kot kupec, zadj odpreš še pa račun za prodajalca

pojdi pod Mein eBay tam pa gledaš samo Jetzt verkaufen! in imaš tam vse, razloženo :grim

post-5241-1144924466_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne prodaš, ne plačaš provizije :grrr

Na Ebayu si zdaj registriran kot kupec, zadj odpreš še pa račun za prodajalca

pojdi pod Mein eBay tam pa gledaš samo Jetzt verkaufen! in imaš tam vse, razloženo :grim

kak se pa potem obračuna provizija? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak se pa potem obračuna provizija? :hmm:

odvisno, za koliko prodaš robo

post-5241-1144927567_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Mene pa nekaj zanima s tem PayPal!

Prodajalec ti da e-mail na katerega mu morš nakazat denar al kak?

Gre pa za znesek do 70 eur!

Hvala!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Mene pa nekaj zanima s tem PayPal!

Prodajalec ti da e-mail na katerega mu morš nakazat denar al kak?

Gre pa za znesek do 70 eur!

Hvala!!!

Nop :grrr

Po mailu ti pošlje le podatke, za nakazilo.

PayPal moraš pa račun odpret (daš Št. Mastercarda ali Visa ali račun v Tujini, pri nas še ne potegne), potem pač plačaš preko PayPal-a inte oni bremenijo na Kartici :) zelo enostavno in hitro :yes:

če pa plačuješ preko überweisunga (klik ali nakazilo preko banke) ti pa prodajalec mora poslat naslov (svoj in banke), št računa na banki, Swift, IBAN in potem pač nakažeš denar gor :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nop :grrr

Po mailu ti pošlje le podatke, za nakazilo.

PayPal moraš pa račun odpret (daš Št. Mastercarda ali Visa ali račun v Tujini, pri nas še ne potegne), potem pač plačaš preko PayPal-a inte oni bremenijo na Kartici :) zelo enostavno in hitro :yes:

če pa plačuješ preko überweisunga (klik ali nakazilo preko banke) ti pa prodajalec mora poslat naslov (svoj in banke), št računa na banki, Swift, IBAN in potem pač nakažeš denar gor :yes:

Pri nas PayPal tudi že 'potegne'.... :grim

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas PayPal tudi že 'potegne'.... :grim

lp vuk

potegne ja :yes:

samo ne moreš napisat domačega slo-računa :grrr ,

ampak eno od mednarodnih plačilnih kartic :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potegne ja :yes:

samo ne moreš napisat domačega slo-računa :grrr ,

ampak eno od mednarodnih plačilnih kartic :krneki:

Ja to pa ja....pol sva se pa malo narobe razumela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to pa ja....pol sva se pa malo narobe razumela.

jap :yes:

sicer pa ni važno :grrr

važno je, da dela enostavno in hitro :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to pa ja....pol sva se pa malo narobe razumela.

,...in katere so te mednarodne kartice? Eurocard od nlb je?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,...in katere so te mednarodne kartice? Eurocard od nlb je?

Nope... mastercard, visa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope... mastercard, visa...

Eurocard/mastercard je ena in ista kartica, seveda tudi od NLB in je akceptirana povsod po svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda da je. :) Nekateri pač napišejo, da ni ker ne poznajo .)

kaj zdaj? a dela MC od nlb za prejemanje denarja preko paypala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj sma ti že 2 napisala!

Seveda dela eurocard on NLB, eurocard on NKBM,... Eurocard je Eurocard! .)

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj sma ti že 2 napisala!

Seveda dela eurocard on NLB, eurocard on NKBM,... Eurocard je Eurocard! .)

To pa ni res!!!

Jst sem imel probleme z Visa kartico določene SLO banke. In kot sem potem slišal, tudi Jankovič (ex. Mercator) je imel enake probleme pri isti banki. So mi/mu jo zavrnili češ da banka ni dovolj kredibilna.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdaj? a dela MC od nlb za prejemanje denarja preko paypala?

zdaj pa ne vem... a sem jaz mal :slap:

še včeraj mi ni delalo z MC od nlb

naj me kdo razsvetli, ker bi tudi jaz počasi začel prejemati denar preko paypala, ne samo pošiljati :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!