Skoči na vsebino

Dnevne fure s skuterji


.:norc:.

Priporočene objave

LP!

Včeraj sm naredu cca 90 km furice. Pot sm začel v Domžalah in jo nadeljeval proti Polhovemu gradcu, potem sm zavil na Sv. Katarino in nadaljeval proti Medvodam (ovinki so bli fantastični :worship: ). Od Medvod dalje sem zavil proti Vodicam in od tam dalje proti Domžalam.

PS. Če je kdo bliz Domžal se lah zmenmo za kakšen skupen izlet. Poznam veliko dobrih in zanimivih poti. Vozim pa skuter leonardo 125.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kukr za koga :P

tako tako, odvisno od tega cemu nameravas pac uporabljat skuter.. pac grandink je bol za potovanja pa to lahko, recimo jaz ga nikoli nebi mel, ker me rahlo moti izgled predvsem pa ne zaradi masine :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako tako, odvisno od tega cemu nameravas pac uporabljat skuter.. pac grandink je bol za potovanja pa to lahko, recimo jaz ga nikoli nebi mel, ker me rahlo moti izgled predvsem pa ne zaradi masine :unsure:

enako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že govrimo o lepoti skuterjev....men osebno sta najbolj ušeč Peugeot JetForce in Speedfight....pa tut ta nova Aprilia SR je full the best :P

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla skuteristi! Evo, da tudi jaz predstavim svojo današnjo turo. Ob 14. sem se odločil, da grem na en džiro. Nisem točno vedel kam, a kmalu sem rekel grem tankat in potem na pot. Iz črnomlja sem štartal ob 14.15 uri. Peljal sem proti Staremu trgu, se spustil v Kolpsko dolino in užival v vožnji ob reki Kolpi vse do mejnega prehoda Petrina, ki se nahaja v bližini vasi Fara in Kostel. Ustavil sem se na tamkajšnji bencinski črpalki in srečal nekoliko starejšega skuterista, ki je prav tako užival v prelepem sončnem dnevu. Spregovorila sva par besed, spil sem plastenko zale in se pozanimal koliko km je do Delnic. Prijazen mladenič na bencinski črpalki mi je povedal, da me do tam loči 12 km, vendar pa me je opozoril, da je cesta precej ovinkasta in strma. Zahvalil sem se mu za informacijo ter oba z motoristom pozdravil ter nadaljeval pot naprej do mejnega prehoda. Nisem še natanko vedel, če bi šel skozi, a rekel sem, da grem. Ko sem hotel prestopiti mejo in sem policistu ponudil osebno izk., me je ta sumljivo pogledal in jo med prti pretipal. Vedel sem kaj je narobe, saj so me zaradi tega že večkrat vzeli pod drobnogled. No, nisem imel slabe vesti, a policistu se je osebna zdela le nekoliko preveč mehka na otip. To pa zato, ker jo neprestano nosin v denarnici v zadnjem hlačnem žepu. No, po pregledu me je le spustil.

Pot sem nadaljeval po hrvaški strani in kaj kmalu občutil 12 km klanca. Vsa čast mojemu Kymcu, da ga je z lahkoto premagal. Prispel sem v Delnice, nekoliko sem ohladil moj motor in nato nadaljeval pot. Delnice-Kupjak-Severin- mejni prehod Vinica. Prometa ni bilo veliko, srečal nisem nobenega motorista.

Tako; prevozil sem 150 km zahvaljujoč moji zverinici, ki je vso pot lepo predla.

Srečno pot vsem skuteristom in se oglasim še kaj ob prihodnji dogodivščini. Kymco Grandink je zakon!

kire zale? a je bla harmony??? I :wub: harmony.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, do pred kratkim sem mel Grand dinka...

Moje relacije praviloma niso bile krajše od 100 km in relacijo Ribnica, Kočevje, Delnice sem prevozil ničkolikorat. Vsakič brez kakršnih koli težav.

Za info:

podal sem se tudi na tej relaciji, do otoka Paga, seveda na dopust :blush:

Dnevne najdalše pa ta do Crikvenice in nazaj, na otok Krk...

No, zdaj mojega Dinka vozi nekdo drug, jaz pa sem presedlal na Xcitinga 500...

Seveda zaenkrat izjemno zadovoljen...

Moti me le...pozdravljanje:

približno pol motoristov kar redno pozdravi ali odzdravi, žal pa od cca 20 maxiskuteristov ki sem jih srečal niti od enega nisem dobil odzdrava :headbang:

Me veseli, tudi jest imam osedlanega istega konja; zaenkrat sem zadovoljen, med mojimi večjimi pripombami so le gume Maxxis - sledi zamenjava.

Glede pozdravljanja: očitno se na cesti še nisva srečala, ker pozdravim vse, kar se premika na dveh kolesih in ima motor med nogami.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva večja fura je bila ko sem prvič peljala mojga Levčka iz Žalca (Trojane - Domžale - Dragomelj) v nov dom v LJ.

Moja druga večja fura pa je bila:

Lj-Medvode-Kranj-Naklo-(stranske ceste) Lesce in nazaj.

Luštno. Mau več kot 100km. Po klacu navzdol sva pa šibala z mojim Levčkom 75km/h. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa komaj čakam počitnce in celodnevne vožnje z motorjem :naughty: :naughty: Zadnje vikende nubene pametne ture še zmeraj me čaka izlet na primorsko in v celje :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dons 140 km vozil sm se po lj sm misliu turo Lj-škofja loka-polhov gradec-logatec-lj ampak sm bežal pred džjem in je ratala tura lj-proti kranju-smlednik-kamnik-mengeš-lj biu je lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo.

V soboto 7 julija sva se s prijateljem zmenila za furo z najinima motorjema(jst leonardo 125, on leonardo 150). Odrinila sva ob 17.30 iz Domžal in nadeljavala proti Kamniku, kjer sva odžejala motorja. Nadaljevala sva skozi Tunjice in zavila proti Šenturški gori, kjer sva nadeljevala proti Visoko. Od Visoko sva na nadaljevala proti Jezerskemu , kjer sva prečkala mejni prehod in nadaljevala pot proti Pavličemu sedlu, kjer sva zopet prečkala mejo in nadaljevala skozi Logarsko dolino. Iz Logarske doline sva nadaljevala proti Černevcu mimo Kamnika in domov v Domžale.

Evo tle bom prlimu še zemljevid za lažjo predstavo.Pot je znašala 150 km, ki svo jo prevozila v dve urah in pol.

post-14947-1183891541_thumb.jpg

Morm rečt da so bili razgledi, uvinki, avstrijske ceste res fantastični :photo: . Slovenskih cest raj ne bom komenteru. :klicaj:

Aja pa še fotke iz avstrijske strani, kjer sva naredila krajši počitek

Jst

post-14947-1183891842_thumb.jpg

Prosy

post-14947-1183891825_thumb.jpg

najina leota

post-14947-1183891809_thumb.jpg

pa en lep razgled na Pavličevo sedlo

post-14947-1183892116_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

V soboto 7 julija sva se s prijateljem zmenila za furo z najinima motorjema(jst leonardo 125, on leonardo 150). Odrinila sva ob 17.30 iz Domžal in nadeljavala proti Kamniku, kjer sva odžejala motorja. Nadaljevala sva skozi Tunjice in zavila proti Šenturški gori, kjer sva nadeljevala proti Visoko. Od Visoko sva na nadaljevala proti Jezerskemu , kjer sva prečkala mejni prehod in nadaljevala pot proti Pavličemu sedlu, kjer sva zopet prečkala mejo in nadaljevala skozi Logarsko dolino. Iz Logarske doline sva nadaljevala proti Černevcu mimo Kamnika in domov v Domžale.

Evo tle bom prlimu še zemljevid za lažjo predstavo.Pot je znašala 150 km, ki svo jo prevozila v dve urah in pol.

post-14947-1183891541_thumb.jpg

Morm rečt da so bili razgledi, uvinki, avstrijske ceste res fantastični :photo: . Slovenskih cest raj ne bom komenteru. :klicaj:

Aja pa še fotke iz avstrijske strani, kjer sva naredila krajši počitek

Jst

post-14947-1183891842_thumb.jpg

Prosy

post-14947-1183891825_thumb.jpg

najina leota

post-14947-1183891809_thumb.jpg

pa en lep razgled na Pavličevo sedlo

post-14947-1183892116_thumb.jpg

Res vsem predlagam da greste na to furo res je blo zakon ane boro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene moti glede pozdravljanja motoristov. Če koga pozdravim skoraj nikoli ne dobim pozdrava nazaj :unsure: . Bedno. Nevem a so nekateri motoristi tok vzvišeni da jim je to težko ali kaj? Sam vozim aprilio leonardo 150 tisto oranžno ki je na sliki zgoraj. Nevem kaj mislite ostali z malo večjo kubikažo?

Popravljeno . Popravil pro3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se včeraj vozil, relacija šmartno ob paki- celje, nazaj pa sem šel skozi velenje, ustavil sem se v slaščičarni ohrid kjer imajo največji in najboljši sladoled daleč naokoli.

počutil sem se kot car saj me je na poti večina "težjih" motorsistov pozdravila :naughty: :worship: :winkiss: .

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, ne se sekirat glede pozdravljanja. Mene sicer nekateri pozdravijo (oziroma raje odzdravijo, ker sem jaz iniciator), nekateri pa tudi ne. Ampak to ni vezano zgolj na skuterje. Motoristična kultura izginja, kar sem občutil tudi kot voznik motorja. Uspelo mi je narediti tudi en http://www.youtube.com/watch?v=-rWzNY96hbg, ki sicer ni bokvekaj (pa še fotoaparat nima stabilizatorja), je pa prebavljiv. Po teh cestah se največkrat vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da malo obnovim temo ,Kot novopečeni motorist :)., ta vikend naredil prvih nekaj več km v enem dnevu ( 250 )z X9 -500 . Pot po stari cesti iz MB do Domžal na pico :). Z eno samo besedo NORO!!! Res ,da sem bil malce utrujen po vožnji ,ampak glede na to kakšen užitek je to, pozabiš utrujenost.

No glede pozdravljanja naj povem ,da je redko kdo bil ,ki ni pozdravil- odzdravil . Upam ,da se še najde kaki lep vikend ,da nardim turo na primorsko za zaključek sezone.

Lp vsem motoristom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

kolk ste prevozil s 50ccm skuterjam brez pavze največ? s tem sm mislu to, kok ste prevozil največ v enmu dnevu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rit te začne tud bolet če se po mariborskih cestah voziš 10 km. Ene so res čisst u kur*u. žalostno. Drugače sam sem prevozil okoli 90 km brez postanka. razn tega da sem pač sel na tank štelo :)

lp NEJC

Popravljeno . Popravil AeRoxx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

280km sem v enem dnevu naredil z Yamaho Aerox 50ccm. Okoli 600km sem v enem dnevu naredil s Kymcom B&W 250. To si verjetno želel vedet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!