Skoči na vsebino

Dnevne fure s skuterji


.:norc:.

Priporočene objave

Malo po Sloveniji :yes: Bil sem v Ankaranu, ker smo imeli en risarski izpit pa sem se nazaj grede malo ustavljal in slikal...

post-1649-1115418640_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Maribor--> Pesnica--> Šentilj--> Sladki vrh in v obratnem vrstnem redu nazaj :D

Lepa cesta, fajn ovinki, okrog 80km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maribor--> Pesnica--> Šentilj--> Sladki vrh in v obratnem vrstnem redu nazaj :D

Lepa cesta, fajn ovinki, okrog 80km :)

alo kdo si ti da se vozis tu okrog mojih krajev heh drugic ko bos tu kaj v nasih krajih me rufni gremo kako turo skup nared. samo ta odsek sentil-selnica ob muri ta je zakon novi asfalt pa lepa ovinkasta cesta. tu si jaz dam duska v najvec krat sploh ko se gre zraven en kolega z rsko pol se pa naganjama pa tekmujema kdo bo veckrat prisel do poda z fustrasno.heh

ps jaz sem 2 km vstran od sladkiga vrha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mojstra vaju pridem 1x pogledat  :blink:

vedno dobrodosel !!!!!!!!!!

samo jaz sem se bol amater pa mi malo gdaj grata onem pa kar za malo salo

lahko se gdaj zmenimo pa gremo na kako turico skup

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem naredo turo Maribor-Ptuj-Ljutomer-Radenci-Benedikt-Maribor. Enih par krajev sem še vmes spustil, samo tolko, da nakažem krog. Celotna pot je bla 135km dolga, prevozil sem jo v malo manj kot 2-eh urah, pa dvakrat sem bil življensko ogrožan :) Prvič proti Benediktu, ko sem prehiteval tri hajzle, dva avta in en tovornjak, spredaj pa je bil še en frčomatik. Ravno, ko se spravim prehitevat še tovornjak, se ta odloči preitevat frčota in me je zrino ded na bankino. K sreči mi je uspelo ponovno vlovit cesto pol pa na hupo! Ded je spoznal, da je naredo sranje in se je na prvi avtobusni odstranil iz prometa. Drugič me je pa iz smeri Pernice proti Mariboru ogrozila ena babura. Torej lepo ga nažigam proti MB-ju (cca 130km/h), nakar mi nasproti pride kolona tovornjakov in za njimi še avtov in ko se jim približam se ena baba z 206-ko pa telefonom na uhi vrže ven izza tovornjaka ko Fitipaldi. Seveda se je umaknila takoj nazaj, ampak potem je pa še enkrat grešila in šla prehitevat v desni nepregledni ovinek :worship: Samo še focn`z desne pa jogurt v levo uho! :slap: Razmerje tovornjak : avto je pa blo 4 : 1, brez pretiravanja. Sem se počuto, ko na morski regati, ko sem samo jadra (cerade) gledal :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo pa je vredi asvalt tu v stari novi vasi

Je je, moti me edino robnik, ki pa je nažalost sestavni del vsakega naselja (ker če padeš te odnese točno noter). In pa tovornjaki seveda... :closedeyes:

Ve kdo, kje je najlepša cesta z najmanj prometa? Jaz navadno uporabljam tisto proti Dravogradu, ampak ni veliko ovinkov pa precej ravna je, tako da če ti skuter ne leti vsaj 100km/h kmalu postane dolgčas. Alternativa tej, je pa tista proti Slovenskim Konjicam, ampak tudi rabiš skuter, ki leti vsaj 100km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idi enkrat na goričko, proti tromeji .... jaz sem bil pred 2-3 letoma, nov asfalt, zlo ovinkasta cesta, nikjer žive duše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idi enkrat na goričko, proti tromeji .... jaz sem bil pred 2-3 letoma, nov asfalt, zlo ovinkasta cesta, nikjer žive duše  :)

Sem že bil tam. Večkrat, ker mam iz Kuzme in Matjaševcev ene sorodnike... Ampak, če pridem tja, itak zvejo, da sem bil tam, če se ne oglasim, bo narobe, če se oglasim pa sem za 3 dni dober :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, glih zdejle sem se vrnil s sestanka v Novi Gorici, tja grede 1h 10min po avtocesti iz Lj, ker se je mudilo, nazaj pa lepo na easy po stari NG - Ajdovščina - Col - Godovič - Logatec - LJ. Vroče, huh. Evo, pa še lepa slikca Vipavske doline.

post-7101-1119880625_thumb.jpg

post-7101-1119880635_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo se odpravli v Ljutomer :) Naredili smo podobno turo kot Tomozuki, torej Maribor-> Hajdoše-> Ptuj-> Ormož->Ljutomer :yea2: ->Sv. Jurij ob Ščavnici-> Cerkvenjak-> Lenart-> Maribor. Fajn je blo, na poti smo srečali kar nekaj motoristov, asvalt je ponekod v zelo slabem stanju :BUA: , ponekod pa zelo vredu :OK: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se cesta čez Col in Godovič precej bolj dopado kot čez ride, ker mi ni treba skos po robu vozit in v vzvratno ogledalo gledat. Ni prijetno, k z yashimuro in akrapoviči etc 20cm od tebe sportaši žgejo. Tako je bilo 27.4. in sem v Kalcah samo lepo naravnost peljal, od tam naprej pa je bila cesta prazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se peljal iz LJ čez Godovič do Idrije, spil en sok in nazaj. Cesta je super (razen itaq okrog Logatca), pesek je na dveh-treh mestih na voznem pasu iz Idrije proti LJ, v nasprotni smeri pa ga ni nikjer. 116 km, 2 uri in četrt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tale fura ni bla ravno s skuterjem ampak ker sm jst skuterist bom kr sem napisu :) S frendom sva se enkrat neki menila da me bo kam pelu z njegovim Kawasakijem GPZ500s... No in pol je zadnč tle okrog hodu pa me je poklicu če mam čas da se gremo pelat. Jst ves navdušen se oblečem v jakno pa dam gor čelado in sva šla. Iz Šk.Loke sva se odpeljala ob 18:30 in po poljanski dolini do Žirov. Od tam naprej pol Vrhnika in Logatec (ali obratno - ne vem vrstnega redu). V Brezovici sva šla na avtocesto in se peljala do Ljubljane (par kilometrov) nato pa iz Ljubljane spet nazaj v Šk.Loko. Pred mojim domom sva bla ob 20:00. Se pravi ura in pol za ~130km :) In samo par kilometrov AC. Drugo vse lokalne ceste... :kva2: Hitrosti so ble u naseljih tam okrog 70 izven naselij pa kar hitro 150+. Uglavnem sm neizmerno uživu. Samo noge so me malo bolele ker mam 194cm in GPZ ni ravno potovaln motocikel... Drugače pa komaj čakam da dokončam izpit za A :D

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem eni sošolki nesel ene zapiske nazaj v... khm... kak se že reče kraju? Nekje blizu Kozjega je, če veste kje je to. Skratka, tisti bregi nad Celjem. Na skuter sem sedel v Mariboru ob 16:25, ob 17:00 sem že bil v Celju po stari cesti :kva2: Trgal sem ga, kolikor se je dalo (razen v naseljih ne). V tiste bregove sem se pa pripeljal ob 17:30 nekje. Potem sem šel na Podčetrtek in nazaj domov. Ampak, spet sem pozabil pogledati, koliko kilometrov sem pustil za sabo :slap: Ko sem se peljal proti Podčetrku je bila takšna cesta, da je vožnja skuterja bila bolj podobna jahanju razjarjenega bika :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes se mi je zahotelo malo vožnje proti Zidanemu mostu, ampak kmalu me je premamila dravska dolina. Najprej sem jo odkuril proti Dravogradu, potem pa čez Lavamünt v Celovec :kva2: Ceste preko meje so prava poezija, ne pa te slovenske grape, ko ti skoraj motor razpade po 500m vožnje. Zapeljal sem se čisto do Vrbskega jezera, potem pa sem šel domov, ker je Sonce začelo zahajati (od doma se šel ob 16:30). Malo sem še bluzil po Celovcu, potem pa na staro cesto in nazaj domov. Primanjkovalo mi je tudi bencina in še dobro, da sta prodajalca še zmeraj bila v Petrolovem servisu. Tja sem prispel s četrt rezervoarja ob 20:11 :xx: Kje je naslednja bencinska? Maribor :eek: Aja, sprobal sem tudi nove gume Metzeler M17 in moram rečt, da se zelo dobro držijo ovinkov. Se mi pa zdi, da na račun dobrega stika s podlago malo trpi končna in pospeški. Sicer ni neke bistvene razlike, ampak malo težje pride do 130km/h kot sicer. Gume so pa tako mehke, da pomoje 4000km ne bodo vzdržale :slap:

post-1649-1122244000_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, malo sem zabluzo. Pozabo sem povedat, da sem točil v Dravogradu, tako da pomojem do Maribora ne bi prišel s četrt tanka (ali pač). Reskirat nisem želel. Ta slika je pa iz nekega Griffin ali Grippin ali nekaj podobnega... Zgleda, da so Turki bili precej nadelžni narod, da s(m)o morali graditi utrdbe na takih skalah.

post-1649-1122244264_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se oproščam pisanju... Danes pišem ko stara mama s sivo mreno :grrr Pol stvari spregledam, sproti pozabljam kaj sem že napisal... eh :slap:

No, temu se pa reče cesta, ne pa naši makadamski dovozni poti od Maribora do Dravograda. To je približno 10km od Celovca...

post-1649-1122244465_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še slika Vrbskega jezera... zraven sem pozabil slikati še nekaj kopalcev, ki so se veselo namakali v hladnih julijskih temperaturah. Toti avstrijci so neke mešanice z žabami :lol1:

post-1649-1122244580_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no če bote ki blizu šentilja kdaj javite. bl lahko kako turo skup naredli... meni se samemu ni za vozit ne wem kako daleč. :) :) :) s skuterjem sn pa šal najdlje do ruš... še malo naprej, k nekim sorodnikom. torej šentilj - mb - ruše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, malo sem zabluzo. Pozabo sem povedat, da sem točil v Dravogradu, tako da pomojem do Maribora ne bi prišel s četrt tanka (ali pač). Reskirat nisem želel. Ta slika je pa iz nekega Griffin ali Grippin ali nekaj podobnega... Zgleda, da so Turki bili precej nadelžni narod, da s(m)o morali graditi utrdbe na takih skalah.

To je ta utrdba na Gosposvetskem polju, sem bil tam pred kratkim. Iz druge strani je po teh skalah gor pritrjena ena sama boga kovinska traverza, po kateri vozi gor taka majhna kabinica za tri osebe semizdi, grozno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!