Skoči na vsebino

Dnevne fure s skuterji


.:norc:.

Priporočene objave

Sorry za offtopic:

Iz kje pa si ti Jebac Car? Da se kdaj na kako turo skupaj odpeljema :grim .

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj! Dajte mi povejte, če imate kake probleme na takšnih daljših furah. Zanima me predvsem glede pregrevanja motorja in kaj se bolj obnese AC ali LC?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja od vedno je bolše vodno :OK: :OK:

pregrel pa se ti ne bo noben

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm iz lj mi pa ni problem kamor kol odpelat. Nimam problemov z mojo aprilio skor skos na tricetrt gasa pa skos 3 črtice od 6ih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včerja sva iz punco šla na prvo mal daljšo turo.... :yea1:

Idrija->Žiri->Selo->Sovodenj->Podlanišče->Cerkno->Spodnja Idrija->Idrija ----> 60km :OK:

no kt za prvič je blo super...na začetku malo klanca in neodnih ovinkov...od žiri naprej pa prijetna cesta....skoz lahk greš 60-80 :devil:

A je kdo doma blizu Idrje? če spoh veste kje je to :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem kje je idrija mam frendico tm sam bliz pa nežvim:D Mogoče pa pridm kej tja pogledat če boš vidu aprilio pa ljubljansko tablco bo mozno da sm jest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj! Dajte mi povejte, če imate kake probleme na takšnih daljših furah. Zanima me predvsem glede pregrevanja motorja in kaj se bolj obnese AC ali LC?

V vsakem primeru je boljše LC (Vodno hlajen), saj se ne boš rabil bat, da bi se ti skuter pregrel. Lahko ga boš tudi bolj predelal, saj nebo problemov z pregrevanjem. Z obojimi pa seveda ne smeš pretiravat in se mogoče z AC večkrat kje ustavit, da se motor uhladi.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebac-car.....no mogoče se pa kej vidmo hehe :D Kje pa žviš? Če boš šov kdaj mim pa vidu rumenga speedfighta pa KP tablco sm to jst :D Rumen speedfight pa LJ tablca je pa moja punca :P

Zanima me....kok je bla vašna 1dnvevna najdalš fura z skuterjem k ste jo nrdil?

Moja je 60km (sva šla skupi s punco :OK: )

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mogoče sam zanimivo ti z Kp ona Lj vozta se pa po idriji :D :D Moja najdalsa 140 zaenkrat bo pa kmal okol 250 bla polet lj-morje-lj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ona kupla motor v LJ jst pa v Kp.......tablic pa nisva menjala....je pa štos k se plješ pa te ves folk gleda...češ lej to 2 ista skuterja pa še od nek drugod sta :D

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priporočam turo okrog zasavja! štart v Trbovljah v smeri proti Preboldu (čez Jagra v Marijo reko), Latkova vas do stare ceste od lj do celja! skok proti Trojanam in skozi Orehovico, Izlake, Kisovec ter Zagorje nazaj domov (Trbovlje)! tura cca 80 km! ali seveda obratno!

Trbovlje - Prebold: najprej v klanec poun 180° ovinkov, cesta malenkost slabša (nekaj lukenj in korenin pod asvaltom), spust proti Preboldu...180° ovinki se nadaljujejo, lepo speljana asvaltna cesta, ki ne pada preveč! skoraj brez lukenj in peska na cesti (samo ob nedavnem deževju)!

Prebold - Latkova vas - Trojane: počasi vzpenjajoča se skoraj ravna cesta, za 50ccm preravna!

Trojane - Zagorje: od Trojan se cesta hitro spusti in je nekoliko zmaličen asvalt, ravnina do Orehovice in močno zaviranje pred Orehovico, priporočena vožnja 50km/h! spet ravnina do Izlak, ter ponovno zaviranje ob začetku Izlak in pri pošti, tudi tu priporočena vožnja 50km/h! na teh odsekih velikokrat stojijo prijatelji smrkci!

Zagorje - Trbovlje: dve možnosti: 1. regionalna cesta za savo dokaj ravna, poznana tudi kot "cesta smrti"

2. čez Slačnik (lokalna povezava med Trb in Zag) tudi regionalna cesta z zelo poškodovanim asvaltom, toda parimi zanimivimi sklopi ovinkov!

Tura ponavadi traja okrog ene ure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem imel turo od Vrhnika-Litija-Hrastnik-Šentjur-Podčetrtek......in v obratno smer....cca 300km....vreme je blo idealno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva šla z punco: IDRIJA->GODOVIČ->LOGATEC (Karting)->GORE->DOLE->IDRIJA ---> cca 60km :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem imel turo od Vrhnika-Litija-Hrastnik-Šentjur-Podčetrtek......in v obratno smer....cca 300km....vreme je blo idealno...

300km :eek: ti pa si dobr ker motor mas???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je cesta ravna.....d lohk nonstop vsaj 70-80 pleješ....zakaj pa ne? 4-5 ur, mal se ustaviš na kaki pijački pa je:D:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men bi na skuterju sigurno dopizdlo ze po 25ih kilometrih k sam tisti gas tiscis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem imel turo od Vrhnika-Litija-Hrastnik-Šentjur-Podčetrtek......in v obratno smer....cca 300km....vreme je blo idealno...

A to maš 50cc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla skuteristi! Evo, da tudi jaz predstavim svojo današnjo turo. Ob 14. sem se odločil, da grem na en džiro. Nisem točno vedel kam, a kmalu sem rekel grem tankat in potem na pot. Iz črnomlja sem štartal ob 14.15 uri. Peljal sem proti Staremu trgu, se spustil v Kolpsko dolino in užival v vožnji ob reki Kolpi vse do mejnega prehoda Petrina, ki se nahaja v bližini vasi Fara in Kostel. Ustavil sem se na tamkajšnji bencinski črpalki in srečal nekoliko starejšega skuterista, ki je prav tako užival v prelepem sončnem dnevu. Spregovorila sva par besed, spil sem plastenko zale in se pozanimal koliko km je do Delnic. Prijazen mladenič na bencinski črpalki mi je povedal, da me do tam loči 12 km, vendar pa me je opozoril, da je cesta precej ovinkasta in strma. Zahvalil sem se mu za informacijo ter oba z motoristom pozdravil ter nadaljeval pot naprej do mejnega prehoda. Nisem še natanko vedel, če bi šel skozi, a rekel sem, da grem. Ko sem hotel prestopiti mejo in sem policistu ponudil osebno izk., me je ta sumljivo pogledal in jo med prti pretipal. Vedel sem kaj je narobe, saj so me zaradi tega že večkrat vzeli pod drobnogled. No, nisem imel slabe vesti, a policistu se je osebna zdela le nekoliko preveč mehka na otip. To pa zato, ker jo neprestano nosin v denarnici v zadnjem hlačnem žepu. No, po pregledu me je le spustil.

Pot sem nadaljeval po hrvaški strani in kaj kmalu občutil 12 km klanca. Vsa čast mojemu Kymcu, da ga je z lahkoto premagal. Prispel sem v Delnice, nekoliko sem ohladil moj motor in nato nadaljeval pot. Delnice-Kupjak-Severin- mejni prehod Vinica. Prometa ni bilo veliko, srečal nisem nobenega motorista.

Tako; prevozil sem 150 km zahvaljujoč moji zverinici, ki je vso pot lepo predla.

Srečno pot vsem skuteristom in se oglasim še kaj ob prihodnji dogodivščini. Kymco Grandink je zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je! Zame že!

No, do pred kratkim sem mel Grand dinka...

Moje relacije praviloma niso bile krajše od 100 km in relacijo Ribnica, Kočevje, Delnice sem prevozil ničkolikorat. Vsakič brez kakršnih koli težav.

Za info:

podal sem se tudi na tej relaciji, do otoka Paga, seveda na dopust :blush:

Dnevne najdalše pa ta do Crikvenice in nazaj, na otok Krk...

No, zdaj mojega Dinka vozi nekdo drug, jaz pa sem presedlal na Xcitinga 500...

Seveda zaenkrat izjemno zadovoljen...

Moti me le...pozdravljanje:

približno pol motoristov kar redno pozdravi ali odzdravi, žal pa od cca 20 maxiskuteristov ki sem jih srečal niti od enega nisem dobil odzdrava :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, do pred kratkim sem mel Grand dinka...

Moje relacije praviloma niso bile krajše od 100 km in relacijo Ribnica, Kočevje, Delnice sem prevozil ničkolikorat. Vsakič brez kakršnih koli težav.

Za info:

podal sem se tudi na tej relaciji, do otoka Paga, seveda na dopust :blush:

Dnevne najdalše pa ta do Crikvenice in nazaj, na otok Krk...

No, zdaj mojega Dinka vozi nekdo drug, jaz pa sem presedlal na Xcitinga 500...

Seveda zaenkrat izjemno zadovoljen...

Moti me le...pozdravljanje:

približno pol motoristov kar redno pozdravi ali odzdravi, žal pa od cca 20 maxiskuteristov ki sem jih srečal niti od enega nisem dobil odzdrava :headbang:

A to si imel 50 ccm Kymcota?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp,

Grand dink 50 sem mel.

Zelo lepo se je vozil, brez kakršnih koli težav.

Seveda...pazil predvsem na redno servisiranje in "ogrevanje"

Ampak...500 je pač 500 :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!