Skoči na vsebino

Honda VT 750 C SHADOW


Black Knight

Priporočene objave

Zanima me,če ima kdo od vas mogoče že ta motor oz. če poznate koga,ki ga ima in kakšni so prvi vtisi.

Nova Shadovka ima po novem kardan,katalizator,večji fi izpuha za globlji zvok in sistem proti kraji...kaj več pa po internetu in katalogih nisem našel.

Ker tema ne obstaja niti za tastaro Shadovko me tudi za njo zanimajo malo vozne lastnosti,končna,navor...

lp bošte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tastaro vem da gre v prvi prestavi 60km/h. To je pa tud vse, kar vem o njih. Ta nova zgleda bol zanimiva, ni pa vec cenovno konkurencna. Kardan pa tud ni vedno najboljsa izbira..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je imel prvo shadow (mislim da 97'), z njo naredil x1000 km, prepotoval pol evrope, maroko, tunizijo,...itd. vse brez enega problema. končno mislim da je imela okoli 160-170 km/h, navora dovolj za prehitevat in potovat v dvoje. če ima sedaj še kardan (ni problema z mazanjem ketne, boljša vzdžljivost, v vožnji pa se ne pozna) potem je to res OK zadeva. Seveda vse to le pod pogojem da so še vedno tako kvalitetne kot so bile prve in da niso medtem izdelavo prevzeli kakšni kitajci, italijani ali španci. no prve so bile res pojem zaneslivega in solidnega cruiserja, ki pač je imel enako hibo kot vsi ostali v tem rangu - ZAVORE.

sicer so delale OK pri normalni vožnji ampak 1 DISK spredaj je za tak motor absolutno premalo in sploh ne vem zakaj to delajo na vseh čoperjih. Ko ga naložiš z 2 osebama in prtljago imaš zavorno pot kot vlak. no mogoče ima sedaj že 2, nevem jaz pač to zamerim vsem čoperjem in ga nebi kupil če nebi imel 2 diskov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bošte,

gre za dodelano in v marsičem iz VTX-a pobrano idejo sodobnega čoperja, katerega poanta je v strašni dolžini motorja in zelo nizkem sedenju ter precej izrazito naprej pomaknjenemu položaju nog. Izdelovana je v ZDA, kar pomeni da je krom tipi topi, agregat tudi, sestavljajo ga pa zumbe, tako da tu ni čisto tipi topi. Ostalo pa na ravni Honde.

Vozil sem staro Shadowko in je v primerjavi z VTX 1800 in Valkyrie enako težka do 30 na uro, (kar pomeni, da je res težka). Zavore so malo bolj boge, če od motorja zahtevaš bolj športno vožnjo, čemur pa tole res ni namenjeno. VTX 1300 je hudo bolj pripraven za to in nasploh mislim da za malo več denarja precej več motorja v tem stilu.

Kardan je bil menda razvit v sodelovanju z Moto Guzzijem, kar me čudi, ker so sicer Hondini kardani na obstoječih modelih cool.

Ima pa Honda na področju kruizerjev in čoperjev malce zmešano in vsaj meni nerazumljivo politiko modelov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pač to zamerim vsem čoperjem in ga nebi kupil če nebi imel 2 diskov.

Dragstarca 1100 ima dva zavorna diska in žlajfa , kot avion ! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Bošte,

VTX 1300 je hudo bolj pripraven za to in nasploh mislim da za malo več denarja precej več motorja v tem stilu.

Pa je VTX 1300 sploh možno kupiti pri nas,saj ga v pri nobenem prodajalcu pri nas ne zasledim v prodajni paleti :blink: ...ponujajo le Shadow 750 in VTX1800.

Popravljeno . Popravil Black Knight
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je VTX 1300 sploh možno kupiti pri nas,saj ga v pri nobenem prodajalcu pri nas ne zasledim v prodajni paleti :blink: ...ponujajo le Shadow 750 in VTX1800.

pa saj zdej lahk greš v tujino po motor ... v nemčiji ga majo sigurno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koncna hitrost tega in prejsnega modela ni neka jaka stvar v primerjavi z konkurenco. Okoli 150 km/h. So pa zato pospeski boljsi.. dobrih 5 sekund. Pa samo 46 konjev? Navora tud ni. Zozali so ji zadnjo gumo za en cm, pa mislim da tudi sprednjo. VTXa pa nima smisla primerjat z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kot sem že v drugi temi omenil,da VTX1300 ni možno kupiti pri nas,sem si danes v trgovini ogledal novo Shadowko in moram reči,da mi je kar všeč.Moti pa me(kot je že pervy napisal),da ima spredaj samo en disk zadaj pa boben.

Do jeseni se še lahko zmišljujem pol pa se bo treba odločit :hmm: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Zanima me,če ima kdo od vas mogoče že ta motor oz. če poznate koga,ki ga ima in kakšni so prvi vtisi.

Nova Shadovka ima po novem kardan,katalizator,večji fi izpuha za globlji zvok in sistem proti kraji...kaj več pa po internetu in katalogih nisem našel.

Ker tema ne obstaja niti za tastaro Shadovko me tudi za njo zanimajo malo vozne lastnosti,končna,navor...

lp bošte

jst mam '98 ma še ketno...45KM do sto nej bi šlo neki pod 8, vozi se čudovito in teh 250 kil ne čutiš nič in se vozi lahko ko moped... sediš udobno ko v fotelju, edino boljšo polovico je mal bolela rit po enih 150-200km, dva odrasla sva se peljala 140km/h ampak morm priznat da pri tej hitrosti mal trese... al je to posledica premehk nastavljenih amortizterjev al vizirja k sm ga meu gor obešenega, se mi zdi da bi šlo še mal hitrej brez vizirja ampak še nism sprobu glede tega ti povem spomlad... pohvalm ti pa žaromet rečem ti da sveti kt da bi se vozu podnevi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav vsem na forumu!

Kupujem hondo shadow 750, pa me zanima na kaj moram biti še posebej pozoren?

Na forumu sem že pregledal vaše objave, ki se na splošno tičejo nakupa rabljenega motorja, sedaj pa bi vas prosil, če mi lahko poveste še posebej za ta model kakšne napake se pojavljajo pri njem.

A mogoče kdo ve katere gume (znamka in model) so ble na letnikih 98?

LP Štajerc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem na forumu!

Kupujem hondo shadow 750, pa me zanima na kaj moram biti še posebej pozoren?

Na forumu sem že pregledal vaše objave, ki se na splošno tičejo nakupa rabljenega motorja, sedaj pa bi vas prosil, če mi lahko poveste še posebej za ta model kakšne napake se pojavljajo pri njem.

A mogoče kdo ve katere gume (znamka in model) so ble na letnikih 98?

LP Štajerc

katerekoli so ble so v 6 sezonah razpadle ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

original gume so mislim da bile bridgestone, model ?. nasplošno naj z motorjem nebi bilo kakšnih "serijskih" težav (preberi temo o tem motorju), preveri stanje verige in zobnikov, zavorne ploščice, gume in podobni porabni material (da znižaš ceno če bo treba kaj menjat) in sklopko (kje prime, če drsi,...), trdoto sprednjih vilic in ostalo kar pač pogledaš pri nakupu vsakega motorja.........

če motor nikoli ni bil na tleh po trditvah lastnika potem preveri za praskami po izpuhu, zvite in ravnane stopalke itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

zadnjič enkrat opazim da tačke za noge niso fiksirane ampak zgleda da majo nekako gumico noter v spoju da se vsa zadeva premika za kake pol cm... zdej me samo zanima as se je to pr men pojavu problem da me nekak to premikanje mot al je to pr vseh isto... recimo dragstar sm preveru in ma povsem fiksirane...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi Suzie Q ima tacke oz. kar cel nosilec lepo v silent blokih (a.k.a. tiste gumijaste zadevsne proti vibracijam, op.red.), kar nadvse pozitivno vpliva na pocutje v nogah po 500+ km furci. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdaj pa je na voljo tudi Shadow Spirit 750 DC...

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2832

Tudi mene zanima ta motor, kako so kaj vzdržljivi(ob normalnem vzrževanju) ti agregati? Da nekdo prevozi 30tkm še seveda ni prava ocena ...kako pa je nad 50-60 ali več tkm ima kdo kakšne izkušnje? :hmm:

hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kolega se je ogrel za nakup in sicer Honde 750 Black Widow, mislim da gre samo za kozmetiko oz. kozmetično spremenjeno Shadow-ko tako da glede na iskušnje(vzdržjlivost) bi zadeva mogla biti tipi topi......edino prevoženih ima 65tkm. kar glede na to da je bila redno vzdrževana(servisna knjiga) ne bi smel biti problem ali pač? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kolega nima za nivo olja šipice na Hondi ampak šipko....je v dilemi a je nivo pravi ko je šipka privita ali se izmeri tako da jo samo potisneš do navoja.....zadeva niti ni toliko nedolžna, ker je lahko v prvem primeru preveč v drugem pa skoraj premalo

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega nima za nivo olja šipice na Hondi ampak šipko....je v dilemi a je nivo pravi ko je šipka privita ali se izmeri tako da jo samo potisneš do navoja.....zadeva niti ni toliko nedolžna, ker je lahko v prvem primeru preveč v drugem pa skoraj premalo

V mojih navodilih piše (honda skuter) da zaženeš motor in ga pustiš teči 10 min. Počakaš 5 minut odviješ šipko, obrišeš in vstaviš v odprtino do konca (je ne privijaš) potegneš ven in pogledaš če je olje med min in max.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni!

Prosim vsakogar, ki ima izkušnje s Hondo VT 750 Black Widow, da jih deli z menoj. Če ima kdo kakšno fotko o motorju, pa naj jo le prilepi

zraven, saj me zanima tudi, kako veliko je to motorno kolo.

Za odgovore se vam v naprej lepo zahvaljujem.........palko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!