Skoči na vsebino

Težave s elektriko


Priporočene objave

Jaz pa imam sledeci problem.Sprednja(kartka/dolga) in zadnja luc delajo normalno ne delajo pa stop luc ter blinkeri.Zarnice sem pogledal in sporbal pa so vse ok.Kaj bi lahko bilo druga narobe? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk na blinkerih padel kaki kontakt dol

lahk je tist avtomat fuč

lahk so kabli padli iz unga avtomata dol (vsaj pri m en so enkrat ker visijo)

ne vem pa kako povezavo ma, da crknejo blinkeri pa štop luč ;?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je z akumulatorom nekaj narobe, al pa maš slabi kontakt v klučavnici, meni je tudi to delalo in sem mel slabe kontakte na klučavnici, oz kluč ko sem ga obrno ni dal vredi kontakta, tak da bi moglo bit to. ker štop luč+blinkeri so na akumolator prek klučavnice ne, zadna +predna luč pa so na mašino pač pa tud brez akuta delajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je z akumulatorom nekaj narobe, al pa maš slabi kontakt v klučavnici, meni je tudi to delalo in sem mel slabe kontakte na klučavnici, oz kluč ko sem ga obrno ni dal vredi kontakta, tak da bi moglo bit to. ker štop luč+blinkeri so na akumolator prek klučavnice ne, zadna +predna luč pa so na mašino pač pa tud brez akuta delajo :)

Akomulator ni ker dela.Ce mam kontakt pa stisnem za poblendat z dolgo sveti ce pa bi bil zanic pa nebi svetlo.Ne delajo pa ne blicerji ne ledice....ki so na kontakt kljucavnice vezane....Tako da zgleda je res z klucavnico nekaj narobe :) Treba ju3 pogledat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja te pa je 99% klučavnica, meni je razpadla so mi rekli na servisu .) :o :huh: samo so jo nekak skup zlepli pol je reko pa dela zaj vse, sem mel pa isti problem ko ti, blinkeri + zadna luč+ni kazalo bencina + na elektro ni šlo vžigat kr ni blo kontakta

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja te pa je 99% klučavnica, meni je razpadla so mi rekli na servisu .) :o :huh: samo so jo nekak skup zlepli pol je reko pa dela zaj vse, sem mel pa isti problem ko ti, blinkeri + zadna luč+ni kazalo bencina + na elektro ni šlo vžigat kr ni blo kontakta

:D

Treba ju3 pogledat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kdo kej s neonskimi žarnicami oziroma s street light seznanjen.

Če ma kdo kake podatke, kje bi to v sloveniji dobil, ga prosim če jih poseduje. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa to mamo vsi skoraj gor :) dobiš v trgovinah kot so obi.... v obiju naprimer majo na oddelku za avte tote prčkarije ko majo pa priklopiš na akumulator pa je :)

aja pa stikalo je fajn še gor naret :)

drugače pa je o tem že polno napisanega, ime teme je neonke al osvetlitev skuterja al kak že, pobrskaj malo z iskalnikom, ozniači da išče le po naslovih tem :) ;)

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Spet načenjam to temo, ker imam podoben problem, torej: kako veš da je regler zanič, ker mi namreč pokaže na lučeh in na akumulatorju, ko je Moj runner 180 prižgan, napetost 20v in več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni regler samo zato da polni akumolator?mislimd a uravnava to da ga lepo polni

Ćim ti gre napetost nad 14,8V je regler defekten-takoj zamenjaj sicer boš imel težave; najprej bodo,žarnice pregorevale,akumulator (se bo pregreval in poškopdoval),statorsko navitje (prebije na maso ali nastane medovojni stik). Namreč ne čakaj ,takoj zamenjaj regler,sicer bo škode še več. Dokler ne zamenjaš reglerja vozi z manjšimi obrati,se pravi čim počasneje-nikakor ne z visokimi obrati kajti takrat polne preveč.Regler ni ravno poceni ca 30K. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ćim ti gre napetost nad 14,8V je regler defekten-takoj zamenjaj sicer boš imel težave; najprej bodo,žarnice pregorevale,akumulator (se bo pregreval in poškopdoval),statorsko navitje (prebije na maso ali nastane medovojni stik). Namreč ne čakaj ,takoj zamenjaj regler,sicer bo škode še več. Dokler ne zamenjaš reglerja vozi z manjšimi obrati,se pravi čim počasneje-nikakor ne z visokimi obrati kajti takrat polne preveč.Regler ni ravno poceni ca 30K. :OK:

Kje ma runner regler pa kako zgleda pa kako veš da je zanič?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka ti ni povedu kako veš kdaj je zanič :? če gre napetost nad 14,8v

reglerja pa ne rabiš iskat, ampak ko je motor prižgan izmeri napetost na sponkah akumulatorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka ti ni povedu kako veš kdaj je zanič :? če gre napetost nad 14,8v

reglerja pa ne rabiš iskat, ampak ko je motor prižgan izmeri napetost na sponkah akumulatorja

Ja sej jest sm že zmeru pa gre napetost tut nad 20v kjerkoli merim. ne vem pa kje je regler pa kakšn je da ga lahko zamenjam.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 let pozneje...

Mi lhk kdo pomaga dons pelem motor na tehnicni delale luci normalno 2 ure po tem ga uzvem nedela sprednja pa steuc stop lampa pa dela

 

Popravljeno . Popravil Cule3
Narobe napisana beseda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Imam apn6 alpini, L1999.

Ugotavljam, zakaj imam slabo elektriko. Luči namreč zelo slabo svetijo, nameril sem dobra 2V na žarnici.

V grobem sem že malo pregledal napeljavo, pa nisem nič ugotovil. Ima kdo idejo, kje iskat težavo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!