Skoči na vsebino

disk zavore


mpeterca

Priporočene objave

Malaguti f15 imam težave , namreč po 10 prevoženih km ko so zavorne ploščice že ogrete mi ploščic neče vračati in kolo začne počasi zavirati blokitrati.Naj povem da ima scooter prevoženih le 2000 km. Kaj naj bi bilo vzrok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ploscice zamenjaj. Verjetno si grdo bremzal pa so se hitro zrabile :) pa zdaj malo bolj na izi bremzaj, ne rabis vedno spure vlect al pa z najvecjo silo bremzat, ni to glih dobro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malaguti f15 imam težave , namreč po 10 prevoženih km ko so zavorne ploščice že ogrete mi ploščic neče vračati in kolo začne počasi zavirati blokitrati.Naj povem da ima scooter prevoženih le 2000 km. Kaj naj bi bilo vzrok.

2000km maš prevoženih? Ja saj te pa še skuter ni star 1 leto in bi še mogo bit v garanciji. Idi na servis pa povej kaj se dogaja. Po mojem mnenju pa ma gre za neko napako na ploščicah (slab material), al pa ti sam sistem popuščanja ploščic ne deluje pravilno. V vsakem primeru idi rajši na servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ti meni da nimam pojma.

ce ti ne znas niti slovnicno niti tehnicno pravilno opisati problema, ki ga mas ne meni govorit neke na pamet n00b. pa 2000km je vcasih ze cisto dovolj da unicis ploscice.

ne rabis me napadat, zaradi takih kot si ti je forum cisto f ku*** ze. bodi vesel da ti sploh kdo kaj napise.

Zavorne ploscice in ne DISK ploscice (disk je disk, ne zavorna ploscica). Pa o kakem prvem pa zadnem kolesu zaj sanjas al kaj? Ce se ne znas izjasnit, je to tvoj, ne moj problem.

Ploscice se ne vracajo ce jih pregrejes (poleti), se prej pa se to zgodi ce so ze malo zrabljene in prevec hrapave pa prevec hrapavi diski in se potem zajejo v disk pa ne spustijo dokler se ne ohladijo bolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se dogaja pogosto na sf predvsem sem opazil. Verjetno bo res vzrok pregrevanje. Treba probat s kakšnimi malossi ploščicami, ker niso drage :hmm:

Kolegu je ploščico probralo tudi v 2.000 kilometrih, vzork je bil zvit disk in je bila ena ploščica čist fuč, druga pa še ok.

p.s. ki ti je kultura hajban :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater ej, zaj že vsaki mutec novi pride pa napada vse po vrsti če mu kaj ni všeč te pa se pol čudijo kaj se ne morejo normalno menit pa dobit odgovore :angry:

pardon za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst poznam 2 z malagutijema f15 in se jima je isto to zgodil :unsure: enmu celo pri večji hitrosti (obema sprednja guma)

Popravljeno . Popravil GP ditech
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kaksen recept za cvilajoce ploscice?Zdaj so rabljene ampak tudi ko so ble nove so cvilile.

Se jih da mal posmerglat,pa v katero smer?Kolk grobo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kaksen recept za cvilajoce ploscice?Zdaj so rabljene ampak tudi ko so ble nove so cvilile.

Se jih da mal posmerglat,pa v katero smer?Kolk grobo?

si ze slisal za narezane ploscice?? to so ploscice, ki imajo na zavorni povrsini (povrsina, ki pride na disk) zareze - to lahko naredis sam (pa ne prevec, da ti ne bo zavorni material (karbon pa baker, al ka je ze - odvisno od vrste) razpadel/odstopil, k pol si brez bremz), dajo se pa tud kupit take ploscice. ce brusis, mors odbrusit tolk d gre vrhnja (navadno zazgana) plast dol. .)

naj drugi napisejo kaj vec o tem, js s tem nimam izkusenj. :)

glede prvega problema: enmu znancu je to na Mitotu delal z zadnjo zavoro, pol je ugotovil d ma pin pri stopalki narobe nastelan, da mu je skoz po malem bremzal, in ko se je stvar zagrela se je zacela raztezat, pritisk v zavornem sistemu narastu, stvar se je se bolj grela - verizna reakcija, in mu je zablokiru. poglej, ce ti ne skoz po malem bremza, zna bit tud nevarno! .)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi zarezem ene 5 crt notri do 1 mm in pol bo mer?Pa se malo jih pobrusim.Upam da bo delovalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi zarezem ene 5 crt notri do 1 mm in pol bo mer?Pa se malo jih pobrusim.Upam da bo delovalo.

Mas tri dovol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk stanejo pa nove kje v lj?

Sam jih ne rabim menjat ker je se dost mesa gor,jih bom zbrusil pa bomo potem videli.

Je prevec debela crta ce zarezem z zagico za zelezo katera ima tisti list okoli 0.7mm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam isti problem.. prva bremza obupno cvili, ceprav sem ploscice menjal.. Torej ni druge kot te zareze?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bremze začnejo cvilt če jih ne "ulaufaš" k jih zamenaš morš na začetku bol previdno bremzat -nesmeš zlo močno po bremzi ker če to delaš začne škripat

da nam nove teme odpiru za kok se lahko disk stanjša ne da bi blo nevarn da poči :? k men se je za prbližn 1mm na vsak stran znucu :unsure:

pa če kdo ve kje se da kupt večji disk pa podalšk za bremzo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem tud ze jaz gruntal o vecjem disku.. Sploh pr visjih hitrostih je pomembno..

Am, cvililo je ze skos.. Tud s tastarimi ploscicami ki so ble ze kr zguljene..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Imam SF2 po 3km kolo začne počasi zavirati blokitrati. Imam disk spredi zadi .

Kako popravit ta problem ? Pa kje je olje za zavirat ? Pa kako ga menjat ?

PS: Da ne odpiram nove teme: Ima kdo knjigo o SpeedFIGHTu l.2000 ? Da bi not pisalo, kako kaj menjat vse podrobnosti ... ali knjigo v elektronski obliki ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam SF2 po 3km kolo začne počasi zavirati blokitrati. Imam disk spredi zadi .

Kako popravit ta problem ? Pa kje je olje za zavirat ? Pa kako ga menjat ?

PS: Da ne odpiram nove teme: Ima kdo knjigo o SpeedFIGHTu l.2000 ? Da bi not pisalo, kako kaj menjat vse podrobnosti ... ali knjigo v elektronski obliki ?

pojdi do serviserja ali popoldanca... oboje je v tem primeru skoraj zastonj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en problem peljal sem se kar nekaj km po hribu navzdol

po dolocenem cajtu je bremz rocka postala cist mehka in sploh ne gre vec nazaj tak ko bi mogla pa se bremze ne primerjo tak vreo,ploscice so pa skor nove kr sm jih menju pred recmo 200km motor ma pa 10 000km

v cem bi lahk biu problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kot vidim imajo vsi novi Tomosi z disk zavoro enak glavni zavorni cilinder vključno z ročico zavore. Zanima me premer bata v glavnem zavornem cilindru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en problem peljal sem se kar nekaj km po hribu navzdol

po dolocenem cajtu je bremz rocka postala cist mehka in sploh ne gre vec nazaj tak ko bi mogla pa se bremze ne primerjo tak vreo,ploscice so pa skor nove kr sm jih menju pred recmo 200km motor ma pa 10 000km

v cem bi lahk biu problem

problem je v vodi, ki jo imaš v zavornih ceveh :(

zavorno olje nemreč po svoji sestavi zelo rado nase veže vodo, in ko se ti voziš v dolino in veliko bremzaš, se voda segreje in spremeni v paro

kot ste se pa učili pri kemiji v šoli, se tekoče vode ne da stiskati, torej dokler poredko zaviraš je dobro, ko pa pogosto zaviraš, se voda spremeni v paro, katero se pa da stiskati, in zato rata bremz-ročka mehka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!