Skoči na vsebino

disk zavore


mpeterca

Priporočene objave

Reči tatkotu da te zapelje do trgovine kupi nove ploščice zamenjaj zavorno tekočino in boš imel mir za pribložno 2 leti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mi je težko... Ok... Z busom žal ne morem it! Vsakemu pa nebom gnjavo naj me cukne do trgovine. Če pa misliš da bi se z skuterom tja peljal pa žal Še ne gre, saj še nimam izpita! Pa ne pametuj neke... Samo glumiš pa se delaš pametnega z svojim pinki tomosom...

P.S. Vprašal sem tiste, ki hočejo pomagat ali svetovat ( jebac-car, kOci, Brumer,... ) in ne takšne, kot si ti!

Lp NEjc

Glej Nejc to je takole,ko boš montiral nove ploščice boš batek-(betka)potisnil nazaj,sicer nemoreš vstavit novih ploščic in ko batek pritisneš nazaj potisne zavorno tekočino nazaj v zavorni cilinder in večkrat se zgodi,da se takoimenovani povratni ventilček očisti od kakšnih vsedlin in potem spet zavore normalno delujeje brez kakršnega koli posega.Ploščice se mora zamenjati,ko so zavorne obloge znucane na 1 mm.Zavorne čeljusti so lahko narejene tako,da ko so obloge znucane postane zavorna ročica mehka zavore zelo slabo primejo in takrat jih je potrebno zamenjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jaz sem včeraj zamenjal zavorno tekočino ( celo ) ter namontiral nove zavorne plošćice in kaj mislite da se je zgodilo?? NIČ!!! :headbang: :headbang: Isto se dogaja kot prej. Kaj je možno da je v oni cevki ko olje teče do bremze kaka smet noter?? Ker ko sem praznil posodico z zavorno tek. sem mogo pritiskat na bremzo, da je kaj ven teklo. A nebi moralo se to vlit ven? Kaj naj naredim??

Lp Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa zanima kwa nej nardim k mi bremze skoz mal drzijo, pol se pa diski zgrejejo in nc ne prime? Ko se sploh dol uzam celjust oz. na kaj morm pazt da mi ne bo ksn ole pa pa batk vn skoču?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kwa nej nardim k mi bremze skoz mal drzijo, pol se pa diski zgrejejo in nc ne prime? Ko se sploh dol uzam celjust oz. na kaj morm pazt da mi ne bo ksn ole pa pa batk vn skoču?

kir motor pa maš to?batk ti nebo kar vn padel sam ko maš podrto nesmeš pritiskati na ročko za bremzo.dol pa tko uzamš da odšraufaš šraufe ki drži čeljisti skup in kjer so pritrjene..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kwa nej nardim k mi bremze skoz mal drzijo, pol se pa diski zgrejejo in nc ne prime? Ko se sploh dol uzam celjust oz. na kaj morm pazt da mi ne bo ksn ole pa pa batk vn skoču?

Nič ti nebo ven skočilo ker batek sploh nelaufa in ga bo potrebno z kakšnim papagajkam nazaj notri pritisnit in nato z ročko spet malo napumpat (pazi,da batek ne porine ven) in spet nazaj z papagajkam stisnit to parkrat ponovi.Predno boš to počel snami gumico(zaščitno) in batak malo namaži kar z zavorno tekočino (zavornim oljem),ko boš batek lepo razmigal spet zmontiraj in bremze se nebojo več grele.Če ga neboš mogel razmigat na ta način potem bo potrebno dat nekomu,da razdre čeljust in popravi(pobrusi in da novo gumico) ali jo zamenjati z novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem ja :P :worship:

Nejc jaz sem ti napisal,da je povratni ventil v zavornem cilindru zanič (defekten)in ga je poterbno zamenjat.V delavnici ti bodo zanenjali gumice v zavornnem cilindru ali cel cilinder in dali malo olja ti pa precej Evrov. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Hej!

Imam en problem s skuterjem Yamaha Aerox (98). Pred nekaj dnevi mi je zadnja zavora totalno popustila, oz. kako naj povem, stisnem jo do konca in nič ne prime. No in potem seveda prvo pogledam zavorno tekočino in bilo je je zelo malo in sem jo dotočil. Ampak zavora še vedno ne prime niti malo... Kaj bi lahko bilo narobe? Ploščice morda?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak se pomika ročica? Gre na izi ? Poglej ploščise samo dvimim. Maš 2 min dela da preveriš oz ven vzameš. Drugač pa mislim da maš luft v sistemu .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi če so ploščice hin bi zadeva morala bremzat, bi pač drgnilo po železu.....če si imel olja zelo malo imaš ziher zrak noter ja, boš moral dat preluftat, ali pa reci enemu ki zna to delat, dela je za 10 minut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mensezdi da je tekočina rabila malo več časa da je stekla po ceveh, ker zdaj vredu dela razen ful "ruži" po disku čist proti koncu ko se ustaviš. To pa so vrjetno ploščice ne? No kako pa pogledaš kakšno je le stanje teh?

Hvala!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!