Skoči na vsebino

Peugeot je mrkno


SlickTomy

Priporočene objave

:BUA: ŠOKANTNO :BUA:

Se peljem v torek po cesti in puf motor obstoji, kot bi mi en zavore pritisno.

Vžigam in vžigam , pa nič.

Ni več vžgal pa da f...

Vse smo razšraufali, svečko, fergazer, ....

No drug dan sem ga pelal na Peugeot servis, ker je še v garanciji in včeraj me je klical in rekel, da je pipica za bencin-tista ki zapira pa odpira bencin-dela na podlagi vakuma-in to je menda crknalo.

Ker ko smo ga vžigali, je bla svečka čist suha, tud ko sem bencin špricno v cilinder not , ni vžgal.

Pol zvečer je pa začel bencin kar sam tečt ven iz fergazerja, pa ko sem svečko ven vzel, da bi kompresijo probal, je kar ven ga metalo v curku.

Da popizdiš, pa skoraj nov motor.

Menda bo do torka pipica nova gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem ti je med vožnjo zablikiralo zadnje kolo :hmm:

In potem je odgovor, da ti je pipica za bencin šla po gobe :lol1:

Če ti zadnje kole naenkrat zablokira pa ob tem še spusti zvok (klonk) potem je ribnil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je možno, da je šel po gobe, kr je pipica crknila in ni dobil benza? pa je pikno bat? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne vem, a je zaribo al ni. To bo pa tk na serviso vido, ko bo pipico zamenjal.

A bo laufal ,al ne.

Ker kompresija je bla v redu, ko sem probaval.

No v glavnem, ko je mrkno, je blo glih tk, ko da bi mi ga ugasnil med voznjo- kr ustavlo ga je.

Saj je najprej rekel, da je kaj s fergazerjem, pol je pa do pipice prišel-da dela na podlagi vakuma, ki ga ustvarimotor,da pol začne spuščat bencin- to jo je zjebalo, en čas je bla suša, pol je pa pri ugasnjenem začel lit bencin ven. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh to je meni par let nazaj na SR50 naredlo. Sm se vozu naenkrat motor nima vec moci in crkne. Probam uzigat ne gre pa ne gre. Pocakam malo pa mi spet uzge se spet pelem in spet isto. Tko da do doma sm prsu samo sm se 11km vozu 2ure domov :OK: ;) No pol nabavu novo in je blo ql. Nova pa bla takrat cca.-10 000sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je možno, da je šel po gobe, kr je pipica crknila in ni dobil benza? pa je pikno bat? :hmm:

:xx: Točno tako, danes, po 10 ih dneh na servisu so mi povedali, da je zaribo.

Da bi jih v rit brcno.

Zdaj pa spet en teden čakat, da dobijo dele, pa še nekaj je kompliciral da je bil že popravljan in šraufan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak če je zaribal potem ni crknila pipica za benicn :wacko: Zaribal je ali zaradi oljne pupmpe, pregretja.... Zaradi tega ker bi pipica crniknila za bencin ziher ne more zaribat. Mogoče ti je on rekel pipica za olje (ker ima not kroglico, da zapira)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa spet en teden čakat, da dobijo dele, pa še nekaj je kompliciral da je bil že popravljan in šraufan.

rajš dj 70ccm not, bo cnejs, kot pa da original dele notr tlacis.... pa se vec efekta bo...

in kaj si popravljal oz. šravfal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: Rekli so, da je bla na batu že neka stara poškodba, po mojem je blo to od takrat, ko mi je en teden pred totalnim mrkom med vožnjo isto ugasnil, kot bi mi nekdo zavore stisnil. Samo potem je pa normalno vžgal in sem se čisto normalno peljal naprej. Moped je pa še itak v garanciji.

Samo sem vse stare dele gor nazaj našraufal, da ne bi komplicirali(auspuf in valjčke)

Ne morem sam zdaj 70 ccm not dajat, če mi ga bodo popravli.

Pizdi me samo, kako lahko skoraj nov moped crkne,pa 500 jurjov sem dal zanj.

Zdaj se moram pa z avtom v službo vozit-ko je tk drag bencin.

TOTALNA PIZDARIJA !!!!!

PA serviserjem se tud ljubi tk šraufat ko moji prababici.JEBEŠ Peugeot servis.

Totalno sem ratal depresiven.

Zdaj pa spet 1000 km da se ulaufa, pa 50 na uro ko sosedova kosilnica....

:topic: Matr sem jezen!!!! :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne seri z ulavfovanjem, ulavfaj ga po parih 100-200km, tko sm jzst, zj pa skos na polno, pa dela ko urca pa gre tut fjst... drgač rata len pa ne bo sel vec ko 70 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ka zdaj mislite, zakaj je odpovedal.

Olje,pregretje.

Če mi ga bodo oni bedaki skup nazaj zašraufali, ne da ugotovijo, zakaj je crkno, pol mi bo pa čez 14 dni spet usekal-pa bom mel en drek. Julija pa poteče garancija. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ti kmal gre garancija itak nima vec smisla vgrajevat dragih originalnih delov - zmen se nej ti kak kit vgradijo - se cenej jih bo prsl, pa se ti naus meu tolk problemov pr friziranju, k ti nau treba kupit novga kita, pa se matrat s prodajo originalnega. sam ko bos tam se menu z njimi obvezno poudarjaj da je 70 kit cenejsi ko original! .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj bom pa povedal neki offtopik, juhej

mobisux je na veliko večjem nivoju kot je tale, zok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mobisux je na veliko večjem nivoju kot je tale, zok.

ja, sploh ce pogledas kakega Vseveda in njemu podobne osebke... :wacko:

dovolj smetenja, vrnimo se na temo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, najbolše če se ti uspe zmenit da ti namesto originalnega dajo kit noter, samo dvomim da ti bodo pod garancijo šteli, pomoje neboš mogle nič kaj se tak zmenit, saj če ti je dovolj odblokiran pa ti tisto nočejo na garancijo vzet je tud ok ne, lahko pa se probaš zmenit če je slučajno 70ka dražja ko original da doplačaš razliko ali kaj podobnega .)

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj sem bil na servisu, so mi pokazali cilinder,pa bat- čist sfukan bat in je mehanik rekel, da je to naredo batni obroček.Ko pa sem vprašal zakaj, je rekel, da ne ve, a je zaradi pokvarjene pipice preveč bencina prišlo not v cilinder in bi ga "skurlo"- samo meni to ni logično. Sem mu rekel naj najdejo napako, da mi ne bo pol po 14 dneh spet usekal.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje si imel nesrečno roko pri izbiri, ker za kaj takega na original speedfightu še nisem slišal :o

ampak bodi vesel da če se je že moglo to zgodit da se je v garanciji, ker potem bi blo hujše <_< .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tako sem ga pazil, da ga nisem teral ko je bil mrzel, lepo kilometer al pa dva z malim gasom, pol pa bol veselo.Pa je vseeno zajebal.

To mi je tako vzelo zaupanje v skuter.

Zmeraj ko ti kaj crkne-zgubiš veselje in ne verjameš da bi to pa lahko vseeno blo kvalitetno , a ne? :wacko: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ampak je tvoj primer veeeeliko bolj izjema kot pravilo, tako da sedaj odpravijo problem kakršen pač je in potem bi moralo biti vse ql ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tako sem ga pazil, da ga nisem teral ko je bil mrzel, lepo kilometer al pa dva z malim gasom, pol pa bol veselo.Pa je vseeno zajebal.

To mi je tako vzelo zaupanje v skuter.

Zmeraj ko ti kaj crkne-zgubiš veselje in ne verjameš da bi to pa lahko vseeno blo kvalitetno , a ne? :wacko: :wacko:

ej, daj ti men rajs povej, koliko si pridobil z auspuhom... ZX-a al kaj ze mas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za ta denar si rajši kit kupi, te skoraj enako pride, rezultat pa ni primerljiv

aja, pa to je :topic: to daj v keri drugi temi o sf-u

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašal sem ,koliko je on pridobil z izpuhom, ne pa s čim bi več pridobil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem ti povedat, kakšna je razlika med odblokiranim orig. aufspuhom in športnim Gia. Vem samo, da ko sem namestil novega Gia.in zamenjal valjčke z 6.5g ,je bil pospešek ful dober, končna pa mal čez 70. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj sem bil na servisu, so mi pokazali cilinder,pa bat- čist sfukan bat in je mehanik rekel, da je to naredo batni obroček.Ko pa sem vprašal zakaj, je rekel, da ne ve, a je zaradi pokvarjene pipice preveč bencina prišlo not v cilinder in bi ga "skurlo"- samo meni to ni logično. Sem mu rekel naj najdejo napako, da mi ne bo pol po 14 dneh spet usekal.

:hmm:

Za skoraj vse motorje je možno dobiti bate z nadmero (ponavadi 3 do 4 nadmere, čeprav bi pri nekaterih teoretično lahko izgubil homologacijo ker bi delovna prostornina presegla 50 ccm). Zdaj je samo vprašanje, koliko globoke rise imaš in ali ga je možno obnoviti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!