Skoči na vsebino

Suzuki SV 650


Barth

Priporočene objave

ne, nima. Bom najprej tole prepucal pa potem gremo dalje ;)

hvala za tip

Mnei diši bolj po kakem problemu z elektriko in če opazaš da se to dogaja ko se segreje motor zna biti da imaš slabo bobino za iskro in simptom je enak mrzla dela ok ko se segreje pa kdaj dela kdaj pa ne dela,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče že kdo odstranil sekundarne lopute v sesalnih grlih? Dela ni veliko in motor naj bi bil bolj odziven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče že kdo odstranil sekundarne lopute v sesalnih grlih? Dela ni veliko in motor naj bi bil bolj odziven.

 

moje mnenje je da se ne splača. nimam sekundarnih na 1000/2 cilindrašu in vse kar je, je to da se motorju zmeša na 6 jurjev, v spodnjem območju obratov je pa precej bolj neodziven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, izkušenejši vozniki/ce in poznavalci SV-jev.
mam en ˝mejhn˝ problem.. ko motor vžgem (mrzel ali ogret), moram tiščat gas, da je motor vsaj na 5-6k obratov, sicer ga zamori in ugasne. ko tako navijam gas recimo pol minute, motor dalje deluje normalno, ne crkava več. 

kaj bi to lahko bilo? svečke (nisem še menjal, tudi ne vem kdaj so bile zadnjič menjane)? zračni filter (tudi nimam podatka o zadnji menjavi)? (mogoče avspuh, ker sem ga ravno zamenjal. original odžagal, drugega odprtega gor montiral, in pri original avspuhu se to ni dogajalo.. ) nisem pa še nič šravfal okrog mašine, pa bi blo fajn če kdo kej ve, ker jaz ne veliko, pa da nebi za vsako malenkost na servis vozu, ker znam tud sam kaj zamenjat..

hvala za kakšen dober nasvet  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hmm na hladilniku imaš za odvit pokrovček pa dolij. Drugače pa ti svetujem, da menjaš kar vso hladilno tekočino.

 

Postopek imaš tukaj: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko hladilne tekočine pa gre notri približno vse skupaj? Ali je treba kako še "zrak" spravit ven iz sistema?

piše da 1.75 L. nalivaj počasi, ker počasi požira. potem pa še v ekspanzijsko posodo dolij do max. ja, rajši vso zamenjaj, jaz sem jo ravno v sredo, pa ni to nekej velik strošek. je zgledala bolj kot umazana voda ne pa kot hladilna tekočina (najbrž jo nihče od prejšnjih lastnikov ni menjal :( )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je narobe če dolijem hladilno tekočino tam na hladilniku, ali jo moram nujno doliti v ekspanzijsko posodo?

pr meni, ko je bil hladilnik poln, sem še v ekspanzijsko do max. kkšno furo nardim, pa preverim, kje bo nivo, pol pa po potrebi še mal dolijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem odprl tisti pokrovček na hladilniku in notri je polno hladilne tekočine, tako da je tam nemorem doliti, v ekspanzijski posodi je pa tekočina na minimumu(pri oznaki)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem odprl tisti pokrovček na hladilniku in notri je polno hladilne tekočine, tako da je tam nemorem doliti, v ekspanzijski posodi je pa tekočina na minimumu(pri oznaki)..

 

Hladilno tekočino se doliva v ekspanzijsko posodo ;)

 

 V hladilnik se nalije novo tekočino ob menjavi in se odzrači sistem. Ko je sistem enkrat odzračen se doliva v ekspanzijsko posodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bi lahko nalil hladilno tekočino brez tega da bi snemal tank? Snel bi tisto cevkico na hladilniku ki gre do ekspanzijske posode in preko nje nalil tekočino notri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bi lahko nalil hladilno tekočino brez tega da bi snemal tank? Snel bi tisto cevkico na hladilniku ki gre do ekspanzijske posode in preko nje nalil tekočino notri?

A nimaš za tank samo 2 vijaka? Pa pač sedež moraš še snet.

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bi lahko nalil hladilno tekočino brez tega da bi snemal tank? Snel bi tisto cevkico na hladilniku ki gre do ekspanzijske posode in preko nje nalil tekočino notri?

 

Ne, tega se ne dela. Če to nardiš bo potrebno dotočit nekaj malega tekočine v hladilnik in ponovno odzračit. Problem boš najenostavneje rešu če boš dolil hladilno tekočino v ekspanzijsko posodo. Sicer pa ti tanka sploh ni treba snet. Kot ti je že pred mano napisal strajnarR samo snameš voznikov sedež in odviješ tista dva vijaka na tanku spredaj pri glavi okvirja in dvigneš tank, ga podstaviš s palčko, snameš čep iz ekspanzijske posode in doliješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul 5100 40-10w, kot prejšni lastnik. 

 

Tole sem mu letos privoščil. Amortizer je od zx10r 06-07k in še čaka na vgradnjo. Sem hotel najprej še malo s starim, da bom videl neposredno razliko.

post-34646-0-22030100-1429542502_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul 5100 40-10w, kot prejšni lastnik. 

 

Tole sem mu letos privoščil. Amortizer je od zx10r 06-07k in še čaka na vgradnjo. Sem hotel najprej še malo s starim, da bom videl neposredno razliko.

 

Ne bi dal raje zavorne tekočine DOT4 tako kot mora bit? Ker DOT4 in 5.1 nista kompatibilna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer zavorne tekočin še tudi nisem menjal. Sam kolikor sem gledal sta DOT4 in 5.1 kompatibilni. Se motim? Bom še vsekakor preveril preden menjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer zavorne tekočin še tudi nisem menjal. Sam kolikor sem gledal sta DOT4 in 5.1 kompatibilni. Se motim? Bom še vsekakor preveril preden menjam.

 

Sem pogledal specifikacije in sem videl da ni silicone-based, tako da potem ni problema ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!