Skoči na vsebino

Honda NT 650 V Deauville


-pero-

Priporočene objave

...a ma kdo kake iskušnje s tole zadevšno?

...zakaj ma tako ceno?

...a ma isto mašino k transalpka?

nt650v_02_2003_l.jpg

Slim, shapely and styled to go places, the Deauville puts a light and easy accent on mobility, whether livening up daily commutes or setting out for week-end jaunts to distant locales with a close friend along to share the ride. A true European traveller, the Deauville brings a wide world of riding pleasure within easy reach with the strong, reassuring power of its quick and reliable liquid-cooled 650cc V-twin engine and quiet shaft final drive, the confident control of its highly effective Combined Brake System, the long-term comfort of its broad seat and optimised riding position, and the distinctive design of its sleek, fully integrated bodywork and panniers. That's not all, though. The Deauville also offers a wealth of attractive features and optional accessories to add to your enjoyment. From larger-capacity pannier lids to a radio entertainment system and much, much more, the Deauville expands your riding possibilities, wherever your travels take you.

Engine

Type Liquid-cooled 4-stroke 6-valve SOHC 52° V-twin

Displacement 647cm3

Bore x Stroke 79 x 66mm

Compression Ratio 9.2 :1

Max Power Output 41Kw/7,750min-1(95/1/EC)

Max Torque 55Nm/6,250min-1(95/1/EC)

Ideling Speed 1,200min-1

Oil Capacity 3 litres

Fuel System

Carburation 36mm slant-type CV-type carburettor x 2

Aircleaner Viscous, cartridge-type paper filter

Fuel Tank Capacity 19 litres (including 3.2-litre reserve)

Electrical System

Ignition System Digital transistorised with electronic advance

Ignition Timing 10° BTDC (idle) ~ 29° BTDC (9,000min-1)

Sparkplug Type DPR8EA-9 (NGK); X24EPR-U9 (ND)

Starter Electric

Battery Capacity 12V/8AH

ACG output 240W

Headlight 12V 55W x 1 (low)/60W x 1 (high)

Drivetrain

Clutch Wet, multiplate with coil springs

Clutch Operation Mechanical; cable-actuated

Transmission Type 5-speed

Primary Reduction 1.763 (67/38)

Gear Ratios 1 3.000 (33/11)

2 1.941 (33/17)

3 1.500 (30/20)

4 1.240 (31/25)

5 1.095 (23/21)

Final Reduction 3.091 (34/11)

Final Drive Enclosed shaft

Frame

Type Diamond; steel twin-spar

Chassis

Dimensions (LxWxH) 2,215 x 780 x 1,260 mm

Wheelbase 1,475 mm

Caster Angle 28° 49'

Trail 116mm

Turning Radius 3.1m

Seat Height 814mm

Ground Clearance 144mm

Dry Weight 228kg

Kerb Weight 248kg (F: 107kg; R: 141kg)

Max. Carrying Capacity 192kg

Loaded Weight 398kg (F: 136kg; R: 262kg)

Suspension

Type Front 41mm telescopic fork, 115mm axle travel

Rear Single damper with adjustable preload, 120mm axle travel

Wheels

Type Front S-section triple-spoke cast aluminium

Rear S-section triple-spoke cast aluminium

Rim Size Front 17 x MT3.5

Rear 17 x MT4.5

Tyre Size Front 120/70ZR17(58W)

Rear 150/70ZR17(69W)

Tyre Pressure Front 250kPa

Rear 290kPa

Brakes

Type Front 296 x 4.5mm dual hydraulic disc with Combined 3-piston callipers and sintered metal pads

Rear 276 x 5mm hydraulic disc with dual-piston calliper and sintered metal pads

nt650v_009_2003_l.jpg

nt650v_01_2003_l.jpgnt650v_06_2003_l.jpg

nt650v_03_2003_l.jpgnt650v_03_2002_l.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zadeva se mi zdi mal precenjena in posiljena z dvem kovčkoma...

Precenjena? Hja glede na to, da jo mislim res poganja transalpina mašina in ima dodanih še nekaj stvari, npr. "kombinirane" zavore, kardan in kovčke, niti ni tako precenjena.

Na vsak način pa za moj okus podhranjena. Predvsem pa za namene, za katere je narejena. Ne predstavljam si, da bi se polno otovorjen z njo preganjal po kakšnih gorskih cestah. Pa še sama je dokaj težka. :hmm:

Sicer pa všečen turing motorček za tiste, ki se jim sodčkasti statusni simbol še ni preveč razvil. Kovčki pa po mojem kar pašejo gor. Dobijo se pa dveh velikosti. V one širše gredo po dve čeladi, ampak taka pa res izgleda oreng ritasta. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Transalpka ima za tako ceno izgovor, klasika pa tko, tole jajčece pa prav nobenega.

V bistvu potovalnik za bogate začetnike po srcu, po enem letu vožnje pa ... hitro po par deset kW več. Glede kovčkov, tisti, ki je kdaj naredil vreč kot samo krog po Sloveniji ve, da so tko le vdelani kovčki sicer uporabni na pogled in mogoče tudi za vožnjo, za kaj bolj resnega pa :lol1: .

Če kdo tole kupuje, naj si raje naredi uslugo in kar takoj raje kupi FZ6 Fazerja al pa Horneta 600 S, da gor najlepše možne Maxie, pa še mu bo ostalo za skor celo sezono bencina.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NT650V je naslednica oz. izpeljanja iz NTV 650 revere. poleg kardana in vkljucenih kovckov - katere se da razsiriti - ima prednost zelo dobre turing pozicije sedenja. to je motor za potovanje za ljudi, ki ne potrebujejo ali si nocejo privosciti velikih "krav". najvecje prednosti so uporabnost in mali stroski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem po svojem EMŠO-tu bolj rad komot tudi na mofi, sem se 3 leta nazaj resno pozanimal okoli Honde Deauville. Prebral sem vse mogoče teste itd... Zelo lušna stvarca v vseh pogledih razen, da je malo podhranjen, če je obložen z dvema in obvezno prtljago. Razen tega me moti, da ne moreš sneti kovčkov. Kot tak pa ima zelo dobro vetrno zaščito, dobre vozne lastnosti, lahkotnost vodenja. Max hitrost 180km/h.

Kar se tiče cene se strinjam s HHV. Vsekakor pa je primerjanje te Honde in Fazerja nesmiselna.

Ker sem vseeno hotel imeti touring varijanto, sem nato izbral Triumph Trophy 1.2 :OK: B) :notworthy:

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Je kakšen(aktiven) član Motosveta sploh lastnik Deauvillke?? Mogoče ringalori? Relativno neaktiven :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Je kakšen(aktiven) član Motosveta sploh lastnik Deauvillke?? Mogoče ringalori? Relativno neaktiven :xx:

Glede na to koliko teh motorjev videvam na cesti ja očitno s tem motorjem malo problemov, da ni debat o njem tu na forumu... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to koliko teh motorjev videvam na cesti ja očitno s tem motorjem malo problemov, da ni debat o njem tu na forumu... :trance_33_sleep:

Pri nas jih ni kaj dost videti. Vsaj jaz jih ne videvam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Glede na to koliko teh motorjev videvam na cesti ja očitno s tem motorjem malo problemov, da ni debat o njem tu na forumu... :trance_33_sleep:

Glede na iskušnje in teste ,kar sem prebral na tujih forumih(imajo svoje klube, ki potujejo po celi Evropi) ..lahko govorimo samo v presežnikih, zdaj koliko se jih videva na naših cestah težko govorim. Za nekoga podhranjen agregat.. gotovo, mogoče komu tudi 100 kw premalo, je pa dejstvo ,da je vožnja v vsakem primeru nestresna, neutrajajoča in kot ugotavljajo tuji lastniki na prvo mesto zanesljivost, ter izredno mali stroški vzdrževanja.(imajo prevoženih tudi preko 150kkm brez posegov v motor) :worship: Je pa res, da te motorje kupujeje isključno določen krog ljudi, ki ve kaj kupuje in kar mu nudi, zato govoriti o jajcih- :rolleyes: itd nima smisla-verjetno je malo takih ki kupi kar na blef in pol ugotovi da to ni to :unsure:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na iskušnje in teste ,kar sem prebral na tujih forumih(imajo svoje klube, ki potujejo po celi Evropi) ..lahko govorimo samo v presežnikih, zdaj koliko se jih videva na naših cestah težko govorim. Za nekoga podhranjen agregat.. gotovo, mogoče komu tudi 100 kw premalo, je pa dejstvo ,da je vožnja v vsakem primeru nestresna, neutrajajoča in kot ugotavljajo tuji lastniki na prvo mesto zanesljivost, ter izredno mali stroški vzdrževanja.(imajo prevoženih tudi preko 150kkm brez posegov v motor) :worship: Je pa res, da te motorje kupujeje isključno določen krog ljudi, ki ve kaj kupuje in kar mu nudi, zato govoriti o jajcih- :rolleyes: itd nima smisla-verjetno je malo takih ki kupi kar na blef in pol ugotovi da to ni to :unsure:

lp

Kolega ga vozi, drugač kar vem je zadovoljen, edina kritika je pomanjakanje konjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ga vozi, drugač kar vem je zadovoljen, edina kritika je pomanjakanje konjev

Odvisno od uporabnika, za nekoga dovolj konjenice, za drugega premalo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako je ja. Motorje vozijo tudi malo bolj umirjeni ljudje, ki jim konji niso vse, se pa radi zapeljejo malo naokoli. Za njih je gotovo pomembna drža za krmilom in čimveč prtljažnega prostora, saj taki ljudje marsikdaj radi spravijo jakno v kufre, da je ni potrebno povsod s seboj nosit. To so malenkosti, na katere so pri Hondi sigurno računal in naredil lep in uporaben motorček.

Tisti, za katere ima pa premalo konjev naj pa sežejo po Pan Europejki ali čem drugim.

:worship: Honda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po neuradnih podatkih misli te motorje za svoje potrebe kupiti slovenska policija-bomo videli.lp

A misliš na Deauvile ali Pan European ?? one prve so pa res bolj za nedeljske izlete, ne pa za delo pri policiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deauvile ja.mi je zatrdil človek,ki je nakako sodeloval pri ponudbah in so japonci bili najugodnejši,živi bili in videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je motor, kot pri Transalpu, ni bati za trpežnost. Kardan, vkomponirani kovčki... Uporaben motorček, sem včeraj gledal na srečanju Apačev skupaj parkirani Deauville in Pan european. Velika in mala sestra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deauvile ja.mi je zatrdil človek,ki je nakako sodeloval pri ponudbah in so japonci bili najugodnejši,živi bili in videli.

Sem vidu, da jih uporablja policija se mi zdi v Španiji, verjetno bi tudi pri nas bili uporabni po vzoru zmanjšajmo stroške pijmo vodo iz pipe :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vidu, da jih uporablja policija se mi zdi v Španiji, verjetno bi tudi pri nas bili uporabni po vzoru zmanjšajmo stroške pijmo vodo iz pipe :rolleyes:

post-10071-1186320299_thumb.jpg

post-10071-1186320322_thumb.jpg

post-10071-1186320355_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kakšen(aktiven) član Motosveta sploh lastnik Deauvillke?? Mogoče ringalori? Relativno neaktiven :xx:

Sam sem lastnik omenjene honde,zelo zadovoljen.Letos sem sam prevozil sardinijo in skupaj z ženo celo črno goro in albanijo.Imam prevoženih skoraj 50000 km pa še kar lepo gre in še bo šel neki časa. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben motor pri policiji nebo nadomestil BMW-ejev !!!!!!!!!! Tega se sami policaji dobro zavedajo sicer bi to že zdavnaj naredili.Verjetno bodo za začetek probali z kakšnimi Japonci po enem letu jih boste (če bo še kaj ostalo od njih) lahko poceni kupili. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!