Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Bikersov windstoper uporabljam že več kot 5 let. Najprej sem kupil samo spodnji del perila, ker sem iskal nekaj, da se mi ne lepi kordura na prepotena stegna. Samo lepljenje preprečiš že z uporabo dolgih gat, kar pa ni posebno estetsko, če ob postanku slečeš kombinezon! Bikersov windstoper je narejen estetko in se ga ni potrebno sramovati ob hlajenju. Ob uporabi windstoperja lahko hlačnice kordure mirne duše pustiš razprte preko škornjev med vožnjo, da se zrači.

Ob hladnih dneh pa windstoper odpove, vsaj po mojih izkušnjah. Takrat raje posežem po termo perilu Termal Active ali Racer.

Prepiha se ob mrazu že tako ali tako poskušaš rešiti z čim tesnejšim zapenjanjem in tlačenjem rokavov pod rokavice in hlačnic za škornje.

Termal Active: (http://www.sportosplet.net/galerija/thumbnails.php?album=272) letak z naslovom proizvajalca

Izdelke Racer pa je nekdaj prodajal Habat.

Pa SREČNO v novo sezono!

Moje izkušnje so popolnoma drugačne. Bikersov Windstoper komplet uporabljam pri vožnjah, ko temperatura ne preseže 20 stopinj. Ker sem bolj zmznjene sorte ga uporabljam tudi takrat, ko zjutraj in zvečer temperatura ni višja od 15 stopinj, čez dan pa se lahko povzpne tudi na 25. Pri temperaturah nad 20 stopinj pa uporabljam Louis Clasic perilo in deluje BP. Vse to oblečeno pod usnjen dvodelni kombinezon (brez drugih oblačil, perilo direkt na kožo).

Pri temperaturah 0-5 stopinj sem moral lani pod Bikersa obleči še en sloj perila. Vsekakor je Bikers Windstoper zame nepogrešljiv in absolutno uporaben pri vožnji v hladnejšem vremenu. Letos pa je zima za mene tako ali tako premrzla za vožnjo z motorjem.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi imate težave z vročino mene pa grize mraz.

Iščem malce boljše termo perilo za hladnejše dni. Zagledal sem se v bikersov windstoper in v termo perilo od Karibuja ki ga držijo v igluju. Nobeno ni prav poceni ampak če je zadeva kvalitetna me to ne moti.

Ima kdo kake izkušnje na tem področju?? Primerjava enega ali drugega.

jst imam te hlače, pa so super. uporabljam jih za bordanje :whistle: in 4-kolesnik. ko se začne sezona za motor, pa mi je navadno že tako dovolj toplo, da jih ne potrebujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje so popolnoma drugačne. Bikersov Windstoper komplet uporabljam pri vožnjah, ko temperatura ne preseže 20 stopinj. Ker sem bolj zmznjene sorte ga uporabljam tudi takrat, ko zjutraj in zvečer temperatura ni višja od 15 stopinj, čez dan pa se lahko povzpne tudi na 25. Pri temperaturah nad 20 stopinj pa uporabljam Louis Clasic perilo in deluje BP. Vse to oblečeno pod usnjen dvodelni kombinezon (brez drugih oblačil, perilo direkt na kožo).

Pri temperaturah 0-5 stopinj sem moral lani pod Bikersa obleči še en sloj perila. Vsekakor je Bikers Windstoper zame nepogrešljiv in absolutno uporaben pri vožnji v hladnejšem vremenu. Letos pa je zima za mene tako ali tako premrzla za vožnjo z motorjem.

Verjetno usnjen kombinezon in kordura kot vrhnji sloj nista primerljiva, zato se tudi naterjali spodaj ne obnašajo enako.

V prejšnjem postu nisem napisal, da za precej vroče dni poletja pod korduro oblečem le tanke Craft-ove hlače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zadnjič sem bil pri Pintarju in na hitr mal pogledu švic obleke za pod kombinezon. Sej verjamem, da je bla cunjica vredu, ampak skor 100€ za sam zgornji del se mi zdi pa mal pretirano. Se zadeva mogoče bolj splača pogledat v kakih planinskih štacunah? So kake bistvene razlike med firmami, glede na cene? Kar drag hec, če recimo vzameš 2 kompleta.

Predvsem me zanima kako se ta zadeva čuti na koži, ko zašvicaš? Do sedaj sem za silo uporablju bombaž, ampak ko zašvicaš je veselja konc.

Tnx :)

edit: bemtiš, najdu zdej temo, tko da se lahko tale post tudi prestavi semle:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...1vic&st=105

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam podobleko iz louisa (na njej tudi piše louis) in sem z njo zelo zadovoljna (mogoče zato, ker sem do zdaj poskusla samo slabšo in nikoli boljše). če bi kupovala še 1x, bi kupila isto.

drugače pa mislim, da je ena takšna podobna tema že odprta. malo pobrskaj.

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam podobleko Dainese pod usnjem in zadeva je tudi OK,pa ni 100€ za kos...za komplet (sicer so dolgi rokavi) sem dal 80€,je pa mislim da iz svile.Bolj kot švic je pomembno,da lahko slečeš kombinezon,ker je podobleka gladka, če pa nimaš nič in kombinezon na golo kožo,bo šel kar precej težje dol.Mislim pa,da se dobi tudi še kaj boljšega...videl sem tudi eno zadevo od BMW-ja, hlače posebej,pa majica posebej, na mestih,kjer se bolj potiš, je pa vse podloženo z dodatnim bolj vpijajočim materialom-sam nisem takrat tega kupil,ker so zmanjkale hlače.Cenovno pa je komplet tam tam,okoli 90€ komplet.KOlega je pa kupil podobleko od Oxtarja,isto nekje kot Dainese,tudi zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Švic majice od Luisa so fajn zadeva (pa še relativno poceni glede na podobne zadevščine drugih znamk), za spodnje dele švic perila od Luisa lohk rečem samo, da majo ful čudne prekratke kroje :blink: (vsaj zame, ampak če si serijski, ni panike). Mam pa od Vanuccija dvodelni komplet (zgornji del z dolgimi rokavi) in se fajn obnese, edino v poletni vročini je skor mal predebel. Na novo pa preizkušam podkombinezon od Dainese (120 EUR) in je zakon :OK: , edin pazit je treba d kam ornk ne zapneš, ker iz nekih hudih posebno pletenih vlaken in hitr kako zanko ven potegneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mam tega od dainese, enga enodelnega in enga dvo in sem full zadovoljen je pa res tko kot pravi SN, treba pazit, da kej ven ne potegneš, js sem na dvodelnem full že razparov in to kar kmalu, ampak tisti je itak bil povsod odspodi (ga nisem dost pazu), enodelni je pa zaenkrat nerazparan, je pa res, da ga mam samo pod enodelnim kombinezonom kjer se nima kam tolko haklat (ga bolj pazim ko unga)...uglavnem full zadovoljen :OK: oz. ne vem kako bi bil brez tega al pa u kratki majci ko se kombi pol vse nalima nate, tle pa si lahka čist moker in ni noben problem sleč enodelca, kar je meni velik plus, kajti enodelca težko slečem....zjebana rama :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po priporočilih iz tele teme:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...ajica&st=45

sem se včeri zapelju do Termal-a v Kranju. Sprejel me je prijazen gospod in me postregel ne glede na to, da sem že malo zamudil odpiralni čas.

V glavnem, vzel sem kar dva švic kompleta - dvodelna, dolge hlače in dolgi rokavi. Ker neki menjajo materiale in to, majo popust, tko da dolge hlače pridejo 15€, dolga majica pa 17€. Ugodno. Bomo vidl kako se bo obneslo :)

Se mi pa zdi da se te cunje počasi sušijo, ko jih opereš ... Al sem sam jest neučakan :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,tudi jaz sem kupil podobleko v Termalu. Dones sem zadevo sprobal in sem res zadovoln.

Tko,da priporocam.Za komplet (hlace in majico z dolgimi rokavi) sem dal 36€ . Res super zadeva B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po nekaj vročih, prešvicanih vožnjah, se mi zdi, da te cunje POŠTENO osmradijo kombinezon. Rokavi kombinezona mi tako nagravžno smrdijo, da resno razmišljam, da bi dal kombinezon na čiščenje (pa je praktično nov). No, poskusil bom najprej s čistilom za čelade, če bom spravil kaj vonja stran. Bombaž vpije švic in tud smradu ni, je pa res da te pol prav hudevo hladi, ko je moker. Sam tele cunje ti resda dajo suh obutek, vendar pa ves švic ali pa mogoče še nekoliko več, preneseš na kombinezon, ki se prepoji in nasmradi. Če ma želva vonj po švicu, pa je čist zračna, satovje od Daines-a.

Pa ne vem, a je to klasika s temi cunjami iz plastike? Sej bi dal cunje vsakič prat po vožnji, sam se sušijo ene 2 dni, tko da bi pol rabu ene 3 komplete cunj.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, tle je verjetno moja napaka, ker prvič sem jih pral ročno. Pralni stroj jih verjetno dosti bolj ožme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pralni stroj- ožemanje na 1400 obratov, je suho v eni uri (na soncu) ali čez noč na obešalniku v sobi, ko je mraz pa tako ali tako ne švicam prav pretirano.

lp

Franc

ps. jakna se pa res kar malo preveč navzeme vonja (pri bombažu se ni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nekaj vročih, prešvicanih vožnjah, se mi zdi, da te cunje POŠTENO osmradijo kombinezon. Rokavi kombinezona mi tako nagravžno smrdijo, da resno razmišljam, da bi dal kombinezon na čiščenje (pa je praktično nov). No, poskusil bom najprej s čistilom za čelade, če bom spravil kaj vonja stran. Bombaž vpije švic in tud smradu ni, je pa res da te pol prav hudevo hladi, ko je moker. Sam tele cunje ti resda dajo suh obutek, vendar pa ves švic ali pa mogoče še nekoliko več, preneseš na kombinezon, ki se prepoji in nasmradi. Če ma želva vonj po švicu, pa je čist zračna, satovje od Daines-a.

Pa ne vem, a je to klasika s temi cunjami iz plastike? Sej bi dal cunje vsakič prat po vožnji, sam se sušijo ene 2 dni, tko da bi pol rabu ene 3 komplete cunj.

Hallo!

Če imaš prave cunje iz pravega Coolmaxa ne boš imel takih problemov s smrdenjem. Seveda mogoče pod pazduho drugje pa ni vonja. Normalno je da na račun odvajanja vlage, ki je med vožnjo veliko boljše kot bombaž malo zaudari. Preizkušeno tako pod usnjem kakor pod textilom.

Seveda pa je treba tudi nekaj ojrov več odštet kakor v Lojzu za kakšno ceneno podoblačilo.

Za malo denarcev se malo pleše!

Sam sem že prilepil sliko svojega pod perila Komine, ki mi noro služi.

Lp in uživajte v vročini!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkrito povedano nimam pojma kaj naj oblečem pod , nad in sploh kej v telih dneh. Sem včeraj probal nekako do Rakitne ,ker je zgoaraj malo bolj normalna temperatura pa sem bil v leder zgoraj in kevlar jeans-u spodaj. Do črne vasi mi je že teku švic do jajc. Tud coolmax ni nič pomagal. Edini spas mi je najkasneje do 9:00 bit že na 1000 m nadmorske(Jezersko, Delnice, Rakitna) al pa popoldne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo!

Če imaš prave cunje iz pravega Coolmaxa ne boš imel takih problemov s smrdenjem. Seveda mogoče pod pazduho drugje pa ni vonja. Normalno je da na račun odvajanja vlage, ki je med vožnjo veliko boljše kot bombaž malo zaudari. Preizkušeno tako pod usnjem kakor pod textilom.

Seveda pa je treba tudi nekaj ojrov več odštet kakor v Lojzu za kakšno ceneno podoblačilo.

Za malo denarcev se malo pleše!

Sam sem že prilepil sliko svojega pod perila Komine, ki mi noro služi.

Lp in uživajte v vročini!

Kolk € pride tale coolmax od komine? Kje najbližje NM se ga da dobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil spodnje hlače od A* sicer stanejo 70e :whistle: , vendar sem nad njimi več kot zadovoljen. V prihodnjosti pride še zgornji del. Trenutno pa imam švic majco in drži tudi do 5ur pod kombinezonom nato ne diši več, in je fino imeti še eno v renzervi.

Sem pa kupil tudi nike-vo švic majco, ki je tanjša kot trenutna ko sem jo imel, in je bla za preobleči že po 2urah :headbang:.

p.s. Za preobleči imam v mislih ko počne majica že pošteno "dišati" po znoju.

Kombinezon mi je do sedaj ostal suh, tudi če smo se par ur vozili pri 30stopinjah.

Lep dan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jest sem po priporočilu Motosvetovcev letel po cunje v Termal-a v Kranj. In mislim, da kej hudičevo veliko razlike med švic majicami ne more bit - mogoče malo v debelini ali kaj podobnega, ampak delo pa opravljajo vse isto - odvajajo švic s kože na zunanjo stran cunje in s tem daje občutek da si suh (bombaž pa se napije švica in nato 'prijetno' hladi), švicaš pa seveda isto. Nato pa pač kombinezon švic popivna oz. najhuje je na raznih penastih vložkih. Zato nekak ne verjamem, da bi majica, ki košta neke blazne denarje naredila kako večjo razliko ... Ali pač? :)

Anyway, zgleda da je to bolj kot ne normalen pojav, da se kombinezon osmradi. Sem kupu od Arexon-a sprejček za čiščenje in dezifekcijo čelade v TC-ju, pa bom še s tistim mal napriču notr, bom vidu če bo ratal kej vonja pobrat (zaenkrat bl švoh kaže). :)

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene sam zanima, če kdo ve ali se kje dobi windstopper spodnje hlače malo daljše zaradi mehurja itd?

Povsod so samo celotne hlače ali pa komplet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen nasvet kako podobleko dat pod enodelni kombinezon? Ta louise varianta pa karibu mi se nekak ni najbolj obneslo, bi raje da bolj lepo po telesu oprime in je malo elastično, pa da vroče ni seveda..baje ima dainese neko dobroo? Kdo sprobal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, TC.

pogej še pri Pintarju (on je dobro založen z Bikersovimi cunjami za vse letne čase) in povprašaj pri Habatu.

sicer pa ne bo nič narobe če zaviješ v kak intešport ali gorniško trgovino - tam bos tudi našla veliko spodnjega perila za poleti, pozimi, spomladi in sploh vse možne čase v letu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!