Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

tankovska podobleka od bivše armije...poleg pulija in puloverja...pa cordura čez....pa termo hlače spodaj... usnjene rokavice v smučarske ... podkapa in ruta ...je pa res , da s toliko opreme ne moreš dirkati.. samo tudi zmrzniti ne moreš ...

( joke :pa še lepo te od drugih fovšija greje :P )

no nwm če vam je kdo fovš .)

btw, mene tut mal zanima ena fajna podobleka, tko neki srednji rang s kvaliteto in ceno, za vroče dni 30stupinj? če ma kdo že kakšne zlo dobre izkušnje? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se po tem offroad, to more pa sekat ;)

neki si umisli k ma coolmax pa da ni neki prevec najlonkam podobno k tisto zna bit nadlezno. no vsaj na gladke noge, mogoce je na kosmate kul :P

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ali mi lahko kdo pove za DAM-PRO-jeva podoblačila, kakšna so sedaj, ko je hladneje. Slišal sem, da so dobra za svojo ceno in da imajo dovolj velike številke, kljub temu pa ne bi pa rad v temo brcnil.

LP Ivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred kakšnimi dvemi meseci kupil od DAM-PRO-ja (kosmačeno podoblačilo). Na motorju sicer še nisem sprobal kako se obnese, sem bil pa v kratkem parkrat na nočnem smučajnu pri -10°C. Imel sem samo podoblačila, smučarke hlače (low cost) in pa bundo. Občutki 100% boljši kot prejšnji underwear ki sem ga kupil v Hervisu. Ni me zeblo, bilo je glih prov toplo, nisem čutil švica, suh občutek. Po smučanju sem slekel bundo, sedel v avto in se odpeljal domov (1.5h vožnje). Počutje še vedno udobno, in enako toplo, kljub kurjavi (smučarske hlače pa še vedno oblečene).

Popravljeno . Popravil LoWaT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z drago imava celoletno in zimsko varianto DAMPRO oblačil. Tudi v našem klubu jih je kar nekaj kupilo in se mi zdi, da so vsi precej zadovoljni. za zimo, jesen in pomlad je bolje vzeti TERMO varianto, saj ima zgoraj polpuli pa še kosmačeno je. Material se mi zdi, da je enak, kot celoletni, le da je kosmačen, vendar precej toplejši. Nošenje je lahkotno in švicaš ne. Midva uporabljava za smučarijo in za motor, saj sva tudi čez zimo naredila kar nekaj km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih je kdo zasledil kje?

Sem danes zjutraj (-3) za na šiht oblekel jeans moto hlače. So verjetno za silo OK kar se zaščite tiče (nisem testiral in upam, da tudi ne bom), niso pa zadovoljive glede zaščite proti vetru. Zato bi rad imel dolge gate za spodaj prav iz tega windstopper materijala:

http://www.windstopper.co.uk/remote/Satellite?c=fabrics_cont_land_c&childpagename=windstopper_en_GB%2Ffabrics_cont_land_c%2FHomeWindstopperMidi&cid=1151345853531&pagename=SessionWrapper

Je to kdo kje zasledil v prodaji? Jaz sem nekaj gledal in nisem nič našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih je kdo zasledil kje?

Točno teh ne, jih pa vsako leto Hein&Gericke da v akcijo windstoper dolge gate za cca. 40€.

So preizkusene in za tako ceno sam kapo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne mislis ti craftovo spodnje perilo (katero btw toplo priporocam :) ). ce se ne motim so windstopper zadeve malce drazje. ne veliko in se vedno basolutno vredne vsakega centa. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor ne naslovis komu gre odgovor, pomeni, da odgovarjas na zadnji komentar.

Potem naj ti povem, da ne mislim Craftovega spodnjega perila ampak tako kot sem napisal.

Ce bi poklikal, bi nasel ravno ta link.

http://www.hein-gericke.de/bekleidung/underwear/pants/hein-gericke-windstopperr-hose-schwarz-grau-16362.html

Tako kot sem napisal, enkrat letno spustijo taprave windstopperje na zelo ugodno ceno.

Je pa pravi materijal, če te to skrbi.(enak kot pri bikers windstopper perilu.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih je kdo zasledil kje?

Sem danes zjutraj (-3) za na šiht oblekel jeans moto hlače. So verjetno za silo OK kar se zaščite tiče (nisem testiral in upam, da tudi ne bom), niso pa zadovoljive glede zaščite proti vetru. Zato bi rad imel dolge gate za spodaj prav iz tega windstopper materijala:

http://www.windstopper.co.uk/remote/Satellite?c=fabrics_cont_land_c&childpagename=windstopper_en_GB%2Ffabrics_cont_land_c%2FHomeWindstopperMidi&cid=1151345853531&pagename=SessionWrapper

Je to kdo kje zasledil v prodaji? Jaz sem nekaj gledal in nisem nič našel.

Pa si ti prepričan, da bodo windstopper hlače rešile problme mraza pod kavbojkami? Res je, da so super, in da so zelo uporabne pri nižjih temperaturah, ampak v usnju in windstopeer Bikers hlačami pod 5 stopinj zebe kot hudič. Jaz dam v takem primeru (če se res znajdem z motorjem na cesti) čez še dežni kombinezon. Kavbojke pa so še tanjše kot usnjene hlače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si ti prepričan, da bodo windstopper hlače rešile problme mraza pod kavbojkami? Res je, da so super, in da so zelo uporabne pri nižjih temperaturah, ampak v usnju in windstopeer Bikers hlačami pod 5 stopinj zebe kot hudič. Jaz dam v takem primeru (če se res znajdem z motorjem na cesti) čez še dežni kombinezon. Kavbojke pa so še tanjše kot usnjene hlače.

Tko se to dela. V tem cajtu ne samo zaradi mraza ampak tudi zarad vidljivosti(vozniki se niso pripravljeni na motoriste, ok. sej eni sploh nikol ne bodo) je pametno met dežni kombinezon. Jest sicer v njem zgledam k kak cestar, ampak mi je tko fajn toplo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam take bikers windstopper dolge gate. so super če je mrzlo za pod kavbojke (ne prepiha nič) ampak jih ne uporabljam dosti ker mi je rado vroče tako da potem v ogrevanih prostorih morejo takoj dol, pa ko je zunaj 15+ mi je tudi prevroče. pod kombinezonom pa jih itak ne rabim. skratka uporabno za vožnje do 15+ stopinj zdaj pa se pač vprašaš koliko se takrat vozis v kavbojkah ker pod usnjem lahko imaš navadne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam take bikers windstopper dolge gate. so super če je mrzlo za pod kavbojke (ne prepiha nič) ampak jih ne uporabljam dosti ker mi je rado vroče tako da potem v ogrevanih prostorih morejo takoj dol, pa ko je zunaj 15+ mi je tudi prevroče. pod kombinezonom pa jih itak ne rabim. skratka uporabno za vožnje do 15+ stopinj zdaj pa se pač vprašaš koliko se takrat vozis v kavbojkah ker pod usnjem lahko imaš navadne.

Stvar posameznika. Na stara leta bi se blo zanimiv pogovarjat o tem, kdo je nosu windstopperje in kdo ne. Sedaj lahko sam pametujem o neki revmi.

Jest uporabljam tudi pri 30 stopinjah windstoperje, pa čeprav tudi pod kombinezonom.

Kot je že nekdo napisu, lahko se psihično prepričaš da ti ni vroče :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem. Jaz sem letos 1.1. se v žalec peljal v usnjenih hlačah, spodaj navadne smučarske dolge gate in samo na kolenih "grelce" kolen (proti revmi :D) in mi je blo prav fajn toplo. Tak da jaz osebno ne nucam winstopper gat za 40+€ ampak so mi smučarkse za 10€ in grelci kolen za 10€ več kot dovol pri teh temperaturah. Pri -10 ali nižjih temp pa tak ne grem na moped :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Bikers- podoblekah preveri še kje je Windstopper, če je samo na sprednji strani ali tudi zadaj. Jaz sem nabavil hlače za pod kombinezon, da me ne bo prepihalo, potem pa ugotovim da je na zadnji strani navadno blago. :angry: Ravno tam kjer je kombinezon najbolj zračen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa čutiš pihanje zadaj? Ker zadnji konec je ponavadi v zavetju :hmm:

Jaz imam tisti trak za okoli vratu, ki ima windstopper samo spredaj in mi zadostuje. Windstopper materijal ne diha tako ekstremno dobro in je skoraj nuja, da ni povsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Bikers- podoblekah preveri še kje je Windstopper, če je samo na sprednji strani ali tudi zadaj. Jaz sem nabavil hlače za pod kombinezon, da me ne bo prepihalo, potem pa ugotovim da je na zadnji strani navadno blago. :angry: Ravno tam kjer je kombinezon najbolj zračen.

Kup dvoje :) ene prou oblec, druge pa kontra obrn, pol si pa zmagal

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa čutiš pihanje zadaj? Ker zadnji konec je ponavadi v zavetju :hmm:

Jaz imam tisti trak za okoli vratu, ki ima windstopper samo spredaj in mi zadostuje. Windstopper materijal ne diha tako ekstremno dobro in je skoraj nuja, da ni povsod.

Ja, mene moti. Je pa res da nimam ravno zimske windstoper podobleke. Če ni termo izolacije ti sam windstopper nič ne pomaga.

V hladnih dneh oblečem neprepihljive tekstilne hlače + termo podlogo, najboljša rešitev.

Meni je ta trak za okrog vratu ok samo v kombinaciji z podkapo, da zadaj dvakrat prekrije vrat. Moram kupit komplet podkapo z ovratnikom.

Kup dvoje :) ene prou oblec, druge pa kontra obrn, pol si pa zmagal

:worship:

Samo da po jajcih ne napiha pa je ok :D

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih je kdo zasledil kje?

Sem danes zjutraj (-3) za na šiht oblekel jeans moto hlače. So verjetno za silo OK kar se zaščite tiče (nisem testiral in upam, da tudi ne bom), niso pa zadovoljive glede zaščite proti vetru. Zato bi rad imel dolge gate za spodaj prav iz tega windstopper materijala:

http://www.windstopper.co.uk/remote/Satellite?c=fabrics_cont_land_c&childpagename=windstopper_en_GB%2Ffabrics_cont_land_c%2FHomeWindstopperMidi&cid=1151345853531&pagename=SessionWrapper

Je to kdo kje zasledil v prodaji? Jaz sem nekaj gledal in nisem nič našel.

Živjo

V Bitnjah pri Kranju en privatnik izdeluje vse za tekače, kolesarje in tudi nas motoriste. Meni je izdelal komplet windstoper spodnje perilo. Fora je da povsod drugje pri windstoper hlačah ravno okoli premoženja ni windstopper materiala, kar pomeni da te tam prepiha. No jaz imam do kolena windstopper povsod, pod kolenom pa švic material. Ti priporočam, da se oglasiš, so zelo prijazni in naredijo vse po željah. Še link:

http://www.termal.si/index.php?option=com_frontpage&Itemid=54

Lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem si tut pri njih kupu komplet (spodnji in zgornji del),za odvajanje svica. In je prov super zadeva. Poleg tega,da poleti z lahkoto sleces kombinezon,ki se mi je vcasih kar prilimal na kozo,tudi lepo odvaja znoj,tako da ko se odlocis za postanek se ti ni treba bati,da te bo prepihalo in zeblo. Fajn zadeva,pa se razmeroma ugodno useskup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!