Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Mene pa zanima kaj uporabljate za predel pod čelado oz. okoli vratu?

Pa nekateri uporabljajo podkapo drugi ne, ali je to s kakim drugim namenom kot pa to, da se ne umaže notranjost čelade???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/20/2017 at 11:39 PM, Blisk1 said:

Mene pa zanima kaj uporabljate za predel pod čelado oz. okoli vratu?

Pa nekateri uporabljajo podkapo drugi ne, ali je to s kakim drugim namenom kot pa to, da se ne umaže notranjost čelade???

Jaz podkamo uporabljam vedno poleti zelo tanko sedaj ko je hladnejše pa malo daljšo katera pokrije tudi vrat in ne prepiha. Če sem dal za čelado 300+€ jo skušam čimbolj očuvat. V čeladi ni las in nima neprijetnega vonja. Ko je res hladno imam za okrog vrata še termo ovratnik ki ne prepiha. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/20/2017 at 11:39 PM, Blisk1 said:

Mene pa zanima kaj uporabljate za predel pod čelado oz. okoli vratu?

Pa nekateri uporabljajo podkapo drugi ne, ali je to s kakim drugim namenom kot pa to, da se ne umaže notranjost čelade???

Ja, tudi zato, da se ušesa ne spodvihajo pri natikanju in snemanju čelade. :) 

Okoli vratu pa Bikers wind stopper ovratnik v kombinaciji z navadno ali wind stopper podkapo. Odvisno od jakne, kombinezona, čelade, motorja... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Rad bi nabavil podoblačila  TABOO by DAM-PRO vendar mi ne uspe uspostavit kontakta z Damianom vsi njegovi Emaili in Št so napačni ,ima kdo kontakt z njim????Ali še izdeluje ta podoblačila ????Na tem linku sem nasel nekaj o teh podoblačilih  :)

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwiv2JaBj6TaAhUO-6QKHfAACJsQFggmMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.aeromodelarstvo.si%2FRazno%2FPodobla%C4%8Dila%20TABOO-splo%C5%A1en%20opis.doc&usg=AOvVaw09uJ2b1IT8r1d9tL2qFfft

 

Hvala
  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Moto ruto, tisto tanko. Ne toliko zaradi gretja, bolj da če mi kakšna osa prleti v vrat, da me ne useka sprve. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Blisk1 pravi:

Kaj uporabljate v teh časih, ko zna biti še okrog 15 stopinj za zaščito vratu???

Windstoper podkapo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Blisk1 pravi:

Kaj uporabljate v teh časih, ko zna biti še okrog 15 stopinj za zaščito vratu???

ja, skozi buf zna zazebsti, pa potem vrat boli. Zato ne moreš verjamit imam tisti trak, ki si ga je Đon Mekenroe dajal okol glave, oziroma trak ki so ga imel preko čela disco plesalci pred 30 leti. Deluje in greje, preko pa buf rutka :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Blisk1 said:

Kaj uporabljate v teh časih, ko zna biti še okrog 15 stopinj za zaščito vratu???

Pri 15 stopinjah uporabljam  navadno bombažno podkapo.

Pri polotu imajo zaščito proti pihanju v vrat.

987000962_ScreenShot2018-05-23at17_37_57.thumb.png.ab95350c75fa2bc34ac282fff9072948.png

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ve kdo za dobro poletno podkapo? Recimo varianta bikerz al kaj je že samo brez windstoperja okrog vratu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, ufo plast pravi:

A ve kdo za dobro poletno podkapo? Recimo varianta bikerz al kaj je že samo brez windstoperja okrog vratu...

ni klasična podkapa, mogoče vseeno zanimivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, ufo plast pravi:

A ve kdo za dobro poletno podkapo? Recimo varianta bikerz al kaj je že samo brez windstoperja okrog vratu...

Poleti nosim ( pod integralko) tanko podkapo, elastični material. Bombažno debelejšo imam za prehodno. Na odprto (jet) čelado pa samo balaklavo čez zobovje... 

S ppdkapo mi pod čelado ni kaj dosti bolj vroče, kot če bi bil brez. Pa še pranje je bolj enostavno kot pa pranje čelade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Nabavil sem Sixs majico in hlače za pod tekstil. Imam pa tudi touring nogavice. V trgovini sem pozabil vprašati...

Dilema je kaj se nosi direkt na kožo? Ali je vseeno.

Torej oblečem najprej dolge gate in potem nogavice čez? Ali obratno?

Še to. Te dolge gate od Sixs, jih nosite brez spodnjih gat ali z?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, GucciSLO pravi:

Nabavil sem Sixs majico in hlače za pod tekstil. Imam pa tudi touring nogavice. V trgovini sem pozabil vprašati...

Dilema je kaj se nosi direkt na kožo? Ali je vseeno.

Torej oblečem najprej dolge gate in potem nogavice čez? Ali obratno?

Še to. Te dolge gate od Sixs, jih nosite brez spodnjih gat ali z?

fukncionalno/termo/tehnično/blablabla perilo vedno prva plast na kožo.

se prau douge gate pol pa štumfe čez.

jst mam še obične gate spod. je bolš, še posebi u primeru adrenalinskih črtic:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj toplo, najbolj spodaj.

Jaz imam ponavadi tople žabe, čez pa termo dokolenke.

Da nisem predebela v rokavih, ponavadi čez blablabla majico, oblečem kakšno volneno majčko s kratkimi rokavi.

Gate pa ponavadi oblečem :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kje bi človek za nek pametn denar, dobil majico v stilu polpuli, torej podaljšan ovratnik. Vidim recimo da imajo MotoGP dirkači od Alpinestars eno tako zadevo s podaljšanim ovratnikom ampak jaz sem od Alpinestars našel samo zimsko termo majico. Če sme že zasledil kakšno drugo zadevo, pa je bila prav tako zimska. Podobno zadevo sem našel pri TC-ju od SIXS, pa ima majica kratke rokave. Pod ledrom se pač najboljše počutim z dolgimi rokavi, tako da to odpade.

Mogoče kdo kak predlog ali izkušnje okrog tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, apirko said:

Kje bi človek za nek pametn denar, dobil majico v stilu polpuli, torej podaljšan ovratnik. Vidim recimo da imajo MotoGP dirkači od Alpinestars eno tako zadevo s podaljšanim ovratnikom ampak jaz sem od Alpinestars našel samo zimsko termo majico. Če sme že zasledil kakšno drugo zadevo, pa je bila prav tako zimska. Podobno zadevo sem našel pri TC-ju od SIXS, pa ima majica kratke rokave. Pod ledrom se pač najboljše počutim z dolgimi rokavi, tako da to odpade.

Mogoče kdo kak predlog ali izkušnje okrog tega?

Starejsi modeli Alpinestars majic so meli visje ovratnike - tudi poletni modeli. Mogoce se kje na netu najdes. Druga opcija pa je spodnje perilo Craft. Mam doma in je super zadevca.

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, KARMEN1 said:

https://www.kibuba.com/oblacila/sportno-perilo/aktivne-majice/dolg-rokav-c2811/moske-c2348

Poglej, če najdeš tukaj....

Jaz imam eno njihovo, sem zelo zadovoljna.

Hvala. Sem našel eno dokaj ugodno, ki ima dve strani - toplo in hladno.

Našel sem še od Spidija v KMC-ju, podobna zadeva v enakem cenovnem rangu kot SIXS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Kako je s temi Windstopper majicami in hlačami. Vse kar sem do sedaj videl ima samo na sprednji strani ta "stopper", drugače pa je povsem običajna tehnična majica/hlače. Je to to ali sem gledal prepoceni modele? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, apirko pravi:

Kako je s temi Windstopper majicami in hlačami. Vse kar sem do sedaj videl ima samo na sprednji strani ta "stopper", drugače pa je povsem običajna tehnična majica/hlače. Je to to ali sem gledal prepoceni modele? :) 

običajno ima samo spredi stoper (prsa, sprednji del rok, sprednji del nog in jajca), saj tukaj največ fašeš..

najboljši so bikers ;) jaz ga imam že kakih 10 let ;) ... ni pocen je pa edini, kateremu zaupam

tazga mam jas 

Rezultat iskanja slik za windstopper bikers

 

ta je tut sprejemljiv.. (lej te joške :P )

Rezultat iskanja slik za windstopper bikers

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!