Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

moj ima tudi samo spredaj, ampak pomaga.

Za zimo rabiš 3 slojno obleko (ni nujno da je jurja, sedaj bo 30% off, k je veseli december), jaz sem lani odkartal nekaj čez 300€, pa je quul, no ni qull, je kr topla. :P

Seveda pa se lahko tegneš na Rukko ali kaj podobnega okrog jurja, al pa ogrevan telovnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha @maus, Kje vidiš joške??? Kje bi pa ta bikers lahko pogledal? Google najde pintarja, ta pa nima na strani nič cen...

@DAMI34 Ne iščem za pozimi, temveč za spomladi/jeseni... ko bi vseeno imel kombinezon a je zaradi perforiranosti neprijetno hladen. 

Našel sem v Yogiju za 30/kos hlače in majico... Imam od tam že običajno podperilo, pa se je do zdaj super obneslo. Za probat bi verjetno bilo ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, apirko pravi:

Haha @maus, Kje vidiš joške??? Kje bi pa ta bikers lahko pogledal? Google najde pintarja, ta pa nima na strani nič cen...

 

Jaz sem ga v TC-ju kupil ... mislim, da sem ga videl še v teli novi trgovini zraven TC-ja ... DR-Moto ... lahko pa pogledaš še v BS Moto

jeba je to pod kombinezon oblečt, če imaš preveč oprijetega .. zato imam jaz dva ... za tople dneve imam enega, drugega pa za na pot in za hladnejše dni ;)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, bi blo za pogledat...

Ni tak oprijet... če spravim malo debelejše termo perilo pa par viška kil not, pol bo tudi to šlo... ;)  Če ne bo, pa viška kile stran odrezat :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, apirko pravi:

Aha, bi blo za pogledat...

Ni tak oprijet... če spravim malo debelejše termo perilo pa par viška kil not, pol bo tudi to šlo... ;)  Če ne bo, pa viška kile stran odrezat :D 

ne rečem, da kaj drugega ni OK .. ampak tega sem stetiral in je zame top ;)

se pa z leti uniči .. tako, da bom verjetno moral kaj drugega kupit... za silo je dober tudi zgornji del dežkota preko kombinezona.. tudi to prakticiram ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pomoje tega iz Yogija sprobal, če bo kaj eurof viška od daril ostalo... :D 

Dežna jakna čez je pa dostikrat zelo uporabna stvar. Mam pa tudi tukaj težavo, ker ma kombinezon grbo, pa jakno pri vratu malo težje zaprem... bo treba kaj drugega nabavit... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, apirko pravi:

Bom pomoje tega iz Yogija sprobal, če bo kaj eurof viška od daril ostalo... :D 

Dežna jakna čez je pa dostikrat zelo uporabna stvar. Mam pa tudi tukaj težavo, ker ma kombinezon grbo, pa jakno pri vratu malo težje zaprem... bo treba kaj drugega nabavit... :) 

jaz imam zgornji del dežkota delan po meri in je plac za grbo :P

image.jpeg.eb3567a87a9ac43d6158a8bd0a609ab7.jpeg

image.jpeg.716adce8649a54db164d973ee9cc128b.jpeg

image.jpeg.ab10247279c5820eb463b8ebdf11ae2a.jpeg

vse se da, če je volja :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, apirko pravi:

Haha @maus, Kje vidiš joške??? Kje bi pa ta bikers lahko pogledal? Google najde pintarja, ta pa nima na strani nič cen...

@DAMI34 Ne iščem za pozimi, temveč za spomladi/jeseni... ko bi vseeno imel kombinezon a je zaradi perforiranosti neprijetno hladen. 

Našel sem v Yogiju za 30/kos hlače in majico... Imam od tam že običajno podperilo, pa se je do zdaj super obneslo. Za probat bi verjetno bilo ...

 

jaz sem vzel pri Louisu, se pa krepko pozna. od 20-15C bp, potem pa rabim še dežkota in zdržim kako urco dve pri 10C

ps. perforacija je jeba. Rabiš prav dežkota čez, ker windstoper ne bo pomagal, po mojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, apirko pravi:

Kako je s temi Windstopper majicami in hlačami. Vse kar sem do sedaj videl ima samo na sprednji strani ta "stopper", drugače pa je povsem običajna tehnična majica/hlače. Je to to ali sem gledal prepoceni modele? :) 

Sem linkala nekaj strani nazaj te kose:

- 100% No wind layer D1

- 99% no wind D-mantle fleece

- D-mantle pant

V Charliju je bila majica 100€, hlače pa 70€, sicer že tri leta od tega.

Meni se super obnese, nosim samo ko je res hladno in vedno kot drugi sloj, spodaj imam termo perilo. Uporabljam tudi na snegu in je kljub temu še vedno kot novo.

Menda pa @KARMEN1 majica ni bila všeč (?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, za ta denar sem pričakovala več.

Windstopper je samo spredaj in menda tudi zadaj.

Želela bi imeti celega, tudi po rokavih, ker me tam dobro prepihava, ko imam čez usnjeno jakno, ki ima na rokah strech všitke.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj enostavn in poceni: kupte navadno, najcenejšo, tanko, zimsko jakno brez kapuce ( lidl, hofer  16-24 € ), oblečte pod kombinezon in imate vetrno in toplotno zaščito, pa še ko pridete na destinacijo in slečete kombinezon imate jakno za letat okol. Če ne bo to zadost, še zgorni dežnjak čez, garat vas ne bo zeblo.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se v glavnem strinjam z zgornjim, mogoce tale predlog:

ce zelite imeti eno podoblacilo, ki ga tudi ne prepiha, iscite Softshell jakno, oziroma pulover (ker pulover ima zadrgo samo na zgornji tretjini). Vendar je po mojem mnenju kombinacija merino spodnjega perila in cisto tanke vetrovke (recimo za tekače) se bolj uporabna). Samo pol morate pazit da vas v vikiju kdo ne zamenja s smrdljivim plezalcem ?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Lipstick pravi:

Najbolj enostavn in poceni: kupte navadno, najcenejšo, tanko, zimsko jakno brez kapuce ( lidl, hofer  16-24 € ), oblečte pod kombinezon in imate vetrno in toplotno zaščito, pa še ko pridete na destinacijo in slečete kombinezon imate jakno za letat okol. Če ne bo to zadost, še zgorni dežnjak čez, garat vas ne bo zeblo.

 

To sem letos naredila.

Tanka bunda iz Hoferja, za 17 eur.

Lahko jo dam pod katerokoli jakno, deluje kot topla podloga.

Softshell sem tudi probala, imam ene tri, ampak niso bile tako tople.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo niso vsi kombinezoni tako prostorni, da spodaj stlačiš bundo. Se pa da čez. Jaz večkrat uporabim puhovko brezrokavnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ta tanka bunda, skoda kr majo te iz decathlona kapuco:

https://www.decathlon.si/moska-puhovka-x-light-id_8318546.html

al pa tale iz "fake primalofta"

https://www.decathlon.si/pohodniska-jakna-trek-100-id_8558298.html

mogoce se boljse, ker obdrzi vec toplote tudi ce se malo stisne pod kombinezon.

Softshell nima za burek proti temu, je pa komot ker nudi kar dobro zascite pred vodo in vetrom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi to čisto resno?

Ena stvar je, da rabiš "nekaj za pod jakno" , da pa je to puhovka, si več kot očitno v napačni opremi.

Če v obleko namestim podlogo, oblečem softshell/flis in en pošten "ovratnik" , mi prej zmrzne čelada kot pa čutim mraz.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, franc said:

Vi to čisto resno?

Ena stvar je, da rabiš "nekaj za pod jakno" , da pa je to puhovka, si več kot očitno v napačni opremi.

Če v obleko namestim podlogo, oblečem softshell/flis in en pošten "ovratnik" , mi prej zmrzne čelada kot pa čutim mraz.

lp

Hja ocitno si super supermensch, naj uganem, za zajtrk poješ kilo sraufov pa poplakneš z motornim oljem? ?

Se dobro da za nas pusije proizvajalci delajo opremo z puhastimi inserti:

http://www.rukka.com/motorsport/products/#!product/realer-jkt

https://www.dainese.com/ch/en_CH/motorbike/explorer/antartica-gore-tex-jacket-201593990.html

ogrevanjem:

http://sedici.com/product/heated-inner-vest/

Pazi to, mestni pusiji pa so si omislili kar grelno dekco ?, se bolj pa bos presenecen da nekateri poleti uporabljajo hladilne brezrokavnike ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, franc pravi:

Vi to čisto resno?

Ena stvar je, da rabiš "nekaj za pod jakno" , da pa je to puhovka, si več kot očitno v napačni opremi.

Če v obleko namestim podlogo, oblečem softshell/flis in en pošten "ovratnik" , mi prej zmrzne čelada kot pa čutim mraz.

lp

Govora je bilo o usnjenem kombinezonu. sicer pa, ker se vozim tudi pri -3C in pa tudi cel dan pozimi, ti lahko iz prve roke povem, da takle brezrokavnik, ali pa celo smučarska bunda obdrži toploto in prepreči podhladitev, četudi je zunaj minus.

 

15732350_1259508974118652_3676166383530706410_o.jpg

15349571_1232345156835034_6369126872290561034_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komot si lahko puhovke zgoraj in spodaj ter skubutske nataknete nad usnjen kombinezon ... 

itak če kdo reče A, bo drug reku C in tako do Ž .... 

winstoper bikers ponavadi vzamem s sabo na pot, saj nas je na poti zajelo hudo poslabšanje vremena tja do 5 stopinj z hladnim, skoraj zmrznjenimi kaplcami .. če s seboj nostite vse te puhovke in skibutske... vsa čast .. jaz nimam toliko prostora.

če se pa zgodi, da je zjutraj mraz in popoldne predvideno topleje, pa si nataknem vsaj zgornji del dežkota ...

ajde .. dajmo še bolj zakomplicirat :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo na kratko:

-usnjen kombinezon uporabljam do 10C (pa še to če je nuja, ja sem tudi na 6C vozil celo noč ampak je bilo brrr, sem se pa zmazal s puhastim brezrokavnikom, ki sem ga vrgel čez itak sem ga imel med obleko v kovčku)

oprema: tekaška majica termo, windstoper, kombinezon. Več pod kombinezon ne gre, ker se je skrčil in mi je FIT :P

-0d 15C do -5 (tudi celodnevne vožnje) imam 3slojni tekstil s termo podlogo, spodaj pa enako tehnično, oziroma tekaško tehnično perilo, windstoper, pa ne pozabit, dobre smučarske nogavice, ter dobre zimske rokavice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se sekirat, noben post ni zmanjkal, le preselili so se semle, kjer se lahko razvije bolj globoka debata

tule pa le naj bo bolj "tehnični oddelek"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 12. 2019 ob 13:18, maus pravi:

običajno ima samo spredi stoper (prsa, sprednji del rok, sprednji del nog in jajca), saj tukaj največ fašeš..

najboljši so bikers ;) jaz ga imam že kakih 10 let ;) ... ni pocen je pa edini, kateremu zaupam

tazga mam jas 

Rezultat iskanja slik za windstopper bikers

 

bikers? nalboljše v tem dosegljivem cenovnem razponu..nobenega plastičnega občutka po koži kot pri ostalih.. podrokavice pa kapo bi si takoj kupil

.. 10 let nazaj je bilo - danes se ga pa na dobi več...baje je nekdo velik kupil firmo in zaprl..

pred 20 urami, nejc74 pravi:

Hja ocitno si super supermensch, naj uganem, za zajtrk poješ kilo sraufov pa poplakneš z motornim oljem?

če mu ni toplo ko zajtrkuje mu je sigurno toplo ko gre kakat ..važno da ga ne zebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, nejc74 said:

se bolj pa bos presenecen da nekateri poleti uporabljajo hladilne brezrokavnike

Vrocine me je bilo vedno bol strah kot mraza. “Na stara leta” se to mal spreminja, se mi zdi. A imas ta hladilnik? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!