Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

pod jakno uporabljam windstopper brezrokavnik od lafume (pohodniški) in ko sem na terenu prešvical, sem čutil prepih, čim sem prišel na cesto (skozi hipora, cordura jakno in windstopper)

potem pa sem začel obračati windstopper, tako da je zadrga na hrbtu in problem je rešen, hladu ni več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Odpiram novo temo, kjer bomo razpravljali o spodnjem perilu pri uporabi motorističnih oblačil.

O windstopperju/thermolite je že bilo dosti napisanega, a za podoblačila katera nam bi nudila pri višjih temperaturah večjo udobnost še nismo nič razpravljali. Seveda tu mislim na dobro zračno pretočnost oblačil, hitro sušenje v priemru

potenja in termoregulacijski učinek.

Ko listam kataloge, naletim na podoblačila iz materialov kot so CoolMax, polypropylen, acryl, razna mikro vlakna, itd.

Vprašanje je kaj je najbolj primerno pod usnje, corduro, goretex, itd

Kolegov primer: Ima usnjen kombinezon in je pred nakupom športne majice in hlač iz Coolmaxa, uporabljal bombažne zadeve. Je izjavil, da je velika razlika v prid Coolmaxa. Bistveno manj se poti.

Sam se sedaj nabavil opremo iz goretex-a in trenutno nimam nobenih primernih podoblačil in zato pač uporabljam navadne bombažne zadeve, ki vse skupaj poslabšajo.

A bi mi lahko kdo svetoval za kateri material spodnjega perila naj izberem, da bo goretex opravljal svojo funkcijo max.?

A ima kdo kaj izkušenj z zgoraj naštetimi materiali? Kaj bi bilo boljše za poletno vročino?

P.S.: pa hiter, če lahko, ker grem v soboto po nakupih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor, ne glede kateri material, se ti te zadeve veliko bolj splača kupovati v gorniških/alpinističnih trgovinah kot v motorističnih! V Iglu športu nudijo na vse izdelke iz njihove trgovine poleg proizvajalčeve garancije tudi 1 letno garancijo na kvaliteto izdelka, kar ti pove da stojijo za izdelki ki jih prodajajo (če te že ime kot npr.: Karibu ali Patagonia ne prepriča dovolj o kvaliteti). To pa vem zato ker je ravno včeraj moj fotr tam kupil dve "švicmajici" , ki sta povrh še antialergijski; cena dobrih 4kSIT/majico.

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz dam pod usnje če je mraz pižamo al pa termo hlače od HH,zgori pa navadno majco pa en kupc polovrčkov pa zimske termo štumfe do kolen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred približno mesecem sem v Igluju kupil ene plastične dolge spodnjice. Katere znamke ne vem, ker mi to nič ne pomeni. Je pa tudi antialergijsko, so razložili.

Zaenkrat občutek dober.

Majice imam pa še kar bombažne.

Prej sem tudi poleti vozil z angora dolgimi gatami, ki jih uporabljam za zimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spodaj direkt na kožo obvezno športno (švic) perilo. Tako pozimi, kot poleti.

To perilo odvaja vlago iz telesa na zunanjo stran, tako da si vedno relativno suh.

Prednost teh cot je tudi v tem, da se hitro sušijo in enostavno perejo in so kot taka zelo primerna za daljše ture, tudi večdnevne. (recimo, da ena dobra švic majca po štirih dneh uporabe smrdi mnogo manj, kot ena bombažna v enem dnevu)

Splača se malo pogledat po alpinističnih trgovinah, ali pa tudi kakšnem Hervisu, ki ima včasih kake akcije.

Sam uporabljam razne vrste športnega perila za vse žive športe. Tudi nogavice!

LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predpostavljajmo, da je vroce in se telo poti! Ce zacnem pri majici naj bo iz enakega ali podobnega materjala, kot so kolesarski dresi ali luknjicaste, mrezaste

majice iz materjalov kot so podloge pri letnih jaknah ker se na telesu susijo z razliko od bombaza, slednjega ne priporocam, ker ostane moker na telesu.(bombaz je v redu v kolikor se ne potis) preko te majice termoflis, ki ga pa dobis v razlicnih debelinah. Preko termoflisa pa gorotexi in vindstoperji, ali usnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno samo plastično spodnje perilo, majice, nogavice. Nobenega bombaža. Večkrat uporabljam tudi kolesarske hlače, ki imajo podložen sedalni del, da rit malo manj trpi pri daljših furah. Dobra varianta so tudi mrežaste majice, ki samo odmaknejo naslednjo plast oblačil od kože in ustvarijo plast zraka nad kožo, kar odlično regulira temperaturo tako v vročini kot v mrazu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri (letos sem to prvič videl), na nogavice dajejo PVC vrečke in potem z vrečko vred obujejo škornje, da bi se izognili mokroti. Nekatri pač živimo "nevarno" :D

PS kar se pa teme tiče: jaz si raje oblečem pod hlače ene dolge gatze in mi je malo bolj vroče, kot pa da trpim v agoniji ko se spotim in se vse prilepi name.

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne izgleda slabo, lahko pa še preveriš tukaj, vsekakor pa sporoči za kaj se boš odločil in kako se bo obneslo.

LP

hvala za link, a sem ze vse online trgovine precekiral tu v SLO ...

cene in materiali se razlikujejo (pri vseh se samo hvali), vprašanje je, kaj bi bilo tisto

najboljše glede na ceno..

Bom še šel danes pogledat v športne trgovine (Hervis, Gama šport, Sport2000,...) kaj nudijo.

Menda bom vzel kar komplet perilo iz coolmaxa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri (letos sem to prvič videl), na nogavice dajejo PVC vrečke in potem z vrečko vred obujejo škornje, da bi se izognili mokroti......

O:-) O:-) :P :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm glede na to da na motorju še nisem imel možnosti sprobat spodjega perila tega tipa ne morem dajat kometarjev, lahko pa predvidevam da bi se obnesla zelo dobro vsaj glede na izkušnje ki jih imam z temi oblačili na terenskih vajah v okviru študija (v čisto vsakem vremenu), pa v gorah in pa sedaj na terenskem delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je najboljse, mrezasta majica in preko pac motorska jakna ali kombinezon. Te mrezaste majice se dobijo tudi za drobiz, ce jih trofis, po trznicah, v BTc-ju... in ni nujno, da je neka firma. V bistvu uporabljam omenjeno ze preko deset let na, motorju pri letenju, za v hribe in za te firme majic iz igluja prvic slisim :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pod jakno kadar je do 25 stopinj nosim pulover z ovratnikom, čisto tanekm in nekje 70 % bombaža 30% umetnih materialov, se super pere in ne moti med vožnjo pa še s podkapo ni krize. Odkar ga nosim ni več problemov z lepljivo in prešvicano jakno, no nad 25 stopinj pa ne pomaga več nič.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomaga pomaga,...in to edino športno aktivno perilo

omenil si bombaz. Ta je sicer prijazen do kože in vpija znoj, a njegova šibkost je, da se zelo zelo počasi suši. ZATO se naj ne bi uporabljal. Npr. cakas na semaforju in se zacnes potit, posebej v vrocini in ko sonce

žge in kar buhti od asfalta. Bombaz se vpije znoja in se ne suši in potem, ko se peljes si še kar gnil in gnil itd...

Umetna vlakna se zelo zelo hitro sušijo in so zračna (dihajo!). Hitro odvajajo vlago s telesa in tako ohranjajo suho kožo. Zato so majka. Sem bral malo naokoli in skoraj vsi uporabljajo umetna vlakna.

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam perilo betitherm, ki ga delajo v tovarni Beti v Metliki. Čeprav ga reklamirajo, da varuje pred mrazom, se lepo obnese tudi v vročini. Če pod usnjem oblečem običajno bombažno majico, imam moker hrbet, ko oblečem betitherm pa je koža skoraj suha.

Ker na strani www.beti.si ni nič o teh izdelkih, sem nekaj podatkov prepisal iz listka, ki je pripet na perilo:

- vlago zelo hitro prenaša s površine kože na zunanjo plast pletiva in s tem ostane telo suho

- je antibakterijsko

- ima mehak otip in se prilagaja telesu

- je prijetno in udobno za nošenje

- je pralno obstojno

- se hitro suši

Delovanje:

Pletivo je dvoslojno, notranja stran je iz posebej obdelane polipropilenske preje, zunanja stran je iz vpojnega bombaža – deluje kot pivnik. Telesno vlago zelo hitro prenaša na zunajo vezivno bombažno plast. Medtem ko notranja plast ostane suha in s tem tudi telo. Perilo je namenjeno športnim aktivnostim in vsakodnevni uporabi.

Izdelujejo ga v več barvah, za ženske in moške, kratke, dolge…

In še ceneje kot tisto v zgoraj naštetih trgovinah, majice približno 2000-3000 SIT, dolge gate 3000-4000 SIT.

Popravljeno . Popravil elektronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umetna vlakna se zelo zelo hitro sušijo in so zračna (dihajo!). Hitro odvajajo vlago s telesa in tako ohranjajo suho kožo. Zato so majka. Sem bral malo naokoli in skoraj vsi uporabljajo umetna vlakna.

Sej maš prav, teoretično je najbolje naredit sistem "toplotne črpalke" kjer imaš na koži material, ki se hitro suši in odvaja vlago čez to pa stvar, ki ti to ali upija ali mambrano, da vlago oddaš v okolje, samo, če si bil pa brihten in si jakno v Avstriji kupoval po barvi namesto po kvaliteti, pol ti pa tudi bog ne pomaga več. Tega NE bom več delal, nikoli! :cry:

Sedaj zadevo pač rešujem tako, da naredim kompromis, saj edino z mešanico bombaža in umetnih vlaken narediš, da si vsaj kolikor toliko suh, hkrati je pa notri bombaž, da se pot vpije v pulover, ki se ga da dost lažje kot jakno prat, ni popolno, je pa do normalnih temperatur vsaj učinkovito.

Rudi

p.s.

No, sam barva moje jakne pa pa super na motor paše. :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam perilo betitherm, ki ga delajo v tovarni Beti v Metliki. Čeprav ga reklamirajo, da varuje pred mrazom, se lepo obnese tudi v vročini. Če pod usnjem oblečem običajno bombažno majico, imam moker hrbet, ko oblečem betitherm pa je koža skoraj suha.

Ker na strani www.beti.si ni nič o teh izdelkih, sem nekaj podatkov prepisal iz listka, ki je pripet na perilo:

- vlago zelo hitro prenaša s površine kože na zunanjo plast pletiva in s tem ostane telo suho

- je antibakterijsko

- ima mehak otip in se prilagaja telesu

- je prijetno in udobno za nošenje

- je pralno obstojno

- se hitro suši

Delovanje:

Pletivo je dvoslojno, notranja stran je iz posebej obdelane polipropilenske preje, zunanja stran je iz vpojnega bombaža – deluje kot pivnik. Telesno vlago zelo hitro prenaša na zunajo vezivno bombažno plast. Medtem ko notranja plast ostane suha in s tem tudi telo. Perilo je namenjeno športnim aktivnostim in vsakodnevni uporabi.

Izdelujejo ga v več barvah, za ženske in moške, kratke, dolge…

In še ceneje kot tisto v zgoraj naštetih trgovinah, majice približno 2000-3000 SIT, dolge gate 3000-4000 SIT.

Tudi jaz uporabljam a material. prvič sem ga uporabil za smučanje, nato pa sem (glede na to, da se moja firma ukvarja s šivanjem) pri njih kupil material, ter sam šivam spodnje termo perilo.od bokseric do dolgih gat in majic in pajkic.

Material je odličen, ker kar precej odvaja vlago stran od kože (majica je sicer vseeno mokra), uporabljam pa tudi poleti, saj se mi sicer vse lima na kožo. Zelo zadovoljen, pa še precej ceneje, kot od Beti. Za njihovo majico sem namreč dal 4900 sit, za gate pa 5500 sit.

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje se to kupi?

V trgovini poleg tovarne Beti v Metliki. Prej jih pokliči po telefonu, včasih morajo kaj prinesti iz skladišča.

Imajo tudi nekaj trgovin v drugih krajih, poglej tudi trgovine Bekom, vendar mislim da imajo sedaj predvsem kopalke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem Betitherm spodnje gate (ne dolge, do kolen) kupil v Elanovi trgovini v hali A v BTC-ju. Obnesejo se tako na smučanju kot na motorju.

Kot zgornji del pa uporabljam od Henley Hensen (ali kak se že napiše) "tehnično" majico z dolgimi rokami. Ful kul, sploh ni nikoli zares mokra. Kupil v Giga sport, znižano iz 10K na 5K, enkrat lani.

Urbi

Popravljeno . Popravil urbi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!