Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Ne izgleda slabo, lahko pa še preveriš tukaj, vsekakor pa sporoči za kaj se boš odločil in kako se bo obneslo.

LP

Nabavil sem komplet dolge spodnje hlace in majico z dolgimi rokavi iz Coolmaxa.

Sprobal ze na dveh furah, eno vceraj, ko je bilo kar hot in rezultat je nad pricakovanji :OK: Ama nic gnil, hrbet suh, cote suhe...obcutki zelo prijetni.

Ko se samo spomnim na navadne cote, ki sem jih uporabljal pod opremo mi gre na :SS

Toplo priporocam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sedaj, ko so kar vroci dnevi nisem bil zadovoljen z bombazno podkapo, ker sem po voznji imel mokro lasisce in mokro podkapo, kjub odprtemu zracniku na celadi.

In sem se odlocil po nasvetih znanca za podkapo iz Coolmaxa. Razlika kot dan in noc. Priporocam. Podkapa suha in prav tako lasisce. Vzel sem od Vanuccija, v akciji je bila 5 EUR, drugace je 10EUR.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo imam, je ne nosim--no sam enkrat sem jo zaradi las,( ker mi jih preveč zmeša in jih je težko razčesat, pa tut če imam čop,) vendar mi bilo preveč vroče, pa spet en postopek več pri slačenju/oblačenju in pol še tisto podkapo merkat, pa daš čelado gor, pa se že čist oblečeš in pol zagledaš podkapo na zicu...mah ne da se mi še s tem ukvarjat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HM shargo :? , podkapa in spodnje perilo.... ne vem no kaj nej sploh rečem, :xx: da se mi ne bo treba z žajfo ust umivat...V glavnem TO NI ISTO---niti približno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule se bom strinjala s Shargotom. Na podkapo sem se tako navadila, da če vozim brez nje, se mi zdi isto, kot da bi bila brez spodnjih gat. Sploh pa poleti itaq švicaš v glavo tudi brez nje in je bolj estetsko če imaš podkapo gor, ki jo lahko potem lepo opereš. Sicer pa je to čisto stvar navade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na podkapo sem se navadu kr hitr.

Sicer sem si jo včasih nadel samo ko je blo mrzl, zdej pa jo večinoma nosm vedno!

Če je vroč, mi ves švic pobere podkapa, ne pa čelada!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule se bom strinjala s Shargotom. Na podkapo sem se tako navadila, da če vozim brez nje, se mi zdi isto, kot da bi bila brez spodnjih gat. Sploh pa poleti itaq švicaš v glavo tudi brez nje in je bolj estetsko če imaš podkapo gor, ki jo lahko potem lepo opereš. Sicer pa je to čisto stvar navade.

Se strinjam, na podkapo sn se ful navadla tak da brez nje skor ne morm, pa še čelada gre bolš gor/dol, pa za vrat da te ne prepiha - zakon! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule se bom strinjala s Shargotom. Na podkapo sem se tako navadila, da če vozim brez nje, se mi zdi isto, kot da bi bila brez spodnjih gat. Sploh pa poleti itaq švicaš v glavo tudi brez nje in je bolj estetsko če imaš podkapo gor, ki jo lahko potem lepo opereš. Sicer pa je to čisto stvar navade.

tudi sam mislim podobno...brez gat pa ne hodim okoli tako da sploh ne vem kako je če si brez.....podkapa je obvezna...... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem in ne morem prenest podkape na glavi. Juh, edina stvar k me moti pr moji opremi je podkapa (tudi če hlače tiščijo v jajca je bolš :D ) Jo mam od Dainese tako k ma šive lepo šite na zik-zak d ne tišči, pa vseeno je ne morem. Pozimi še, še, poleti pa no way. Toplo je notr, pa še zmeri mi jo čez oči potegne k dam čelado gor :lol1: :lol1: največkrat če jo že mam jo mam kao šal, si jo nataknem, pol pa ku kapuco snamem dol, d mi ostane sam okrog vratu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej sem bil ravno vceraj v Beljaku...pa sem razmišljal...sam kaj ko imam omejen proračun .) .....mal bomo še šparal......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podkapa vedno, čelada manj tišči, v vrat ne piha(tako zelo), čelada ne smrdi(toliko .) ), pa še boljše zgleda B) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa v HERVISU majo zaj akcijo teh "švic" majc od kilimanjaro-ta, ki je prej stala 7000 zaj pa 3000 čuke...

Se dobr obnese, se splača pogledat B)

lp, #12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo uspelo tele zadeve sprobat. Se kar dobro obnesejo vendar pa pri okoli 30°C kolikor jih je bilo včeraj niti to ni bilo dovolj. Vsekakor pa bolje kot bombaž.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

BetiTherm

dolge gate 5166,70 sit

majica dolgi rokav 5166,70sit

skupaj 10333,40 sit :yea2:

windstoper oboje skupaj cca 36000sit :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi kupoval perilo iz windstopperja bi vzel od Bikersa. Vsaj ves, da je kvalitetno. Vsi, s katerimi sem se pogovarjal, so ful zadovoljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BetiTherm

dolge gate 5166,70 sit

majica dolgi rokav 5166,70sit

skupaj 10333,40 sit :yea2:

windstoper oboje skupaj cca 36000sit :wacko:

Kje ga prodajajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ga prodajajo?

trgovine Beti

drugače sem dobil v TC Supernova Kranj

če pa sprašuješ za windstoper pa Pintar ravno tako Kranj

Popravljeno . Popravil directory
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se vprašajte če sploh potrebujete windstopper :? Vam med vožnjo piha na telo in to tudi čutite :? ...če ne, potem se boste veliko bolje počutili v recimo spodnjem perilu ki odvaja znoj (coolmax itd. ) in tako tudi ne boste imeli občutka da vas zebe oz. za v hladnejše dni kakšno termo perilo (smučarsko, alpinistično,... ). Windstopper namreč sam po sebi ni nevemkako topel, pa tudi odvajanje vlage ni tako učinkovito kot pri za to namenskih materialih. Torej vsi ki nosite razne cordure po možnosti še z raznimi membranami, ti materiali že tako ne prepihajo poleg tega pa tudi slabše dihajo (v tem je trik windstopperja da tudi dobro diha), zato raje spodaj oblecite kaj kar bolje odvaja znoj ali v hladnejših daneh kaj kar bolje greje.

V čem je fora nositi windstopper, če nima niti prilike da ustavi "wind" :D get it :grim

LP

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soddplah :OK:

Jaz kakega windstoperja ne dam gor k ne maram preveč umetnih materialov, sploh ne na golo kožo, raje vržem nase bombaž in se počutim super, bo treba nabavit letos ene take hlače k do sedaj sem si jih doma sposojal pa me lastnik le teh malo postrani gleda :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak bombaž zelo rad pije znoj in ko se ga napije ti daje občutek hladu in vlage...probaj magar v trgovini razna spodnja perila ki odvajajo znoj (so različni materiali) ampak boš vidu da niso vsi umetni materiali neprijetni za na golo kožo...probat ni greh...pa tudi če že jih preznojiš se blazno hitro posušijo, za kar bi recimo bombažna majica potrebovala vsaj kako uro na soncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za mraz pod kombinezon se splača pogledat kake podobleke na smučarskih oddelkih,bunde oz. jakne so pa tako smučarske cenejše in ni hudič da se ne najde kaka dobra šivilja da ti všije ščitnike... kar se tiče perila mora biti vsekakor elastično še najbolje se obnese iz lycre (www.lycra.com) o kakem navadnem bombažnem je bolje ne razmišljat, čeprav je najboljše za kožo.

glede potenja pa ne bom pametoval ker se itak potim al je 30 al -30 in mi ne pomaga nič :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw, če kupujete termo, se ognite Hervisa in se raje odpravite v bolj specializirane trgovine. Slaba ponudba, slaba roba. Prodajalci nimajo pojma. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam smučarsko spodnje perilo Beti. :OK:

Ne vem, če je že kdo omenil, da imajo dve debelini. Upaorabljam oboje, tako na smučkah, kot na motorju.

Z motorjem se vozim tudi okoli ničle, brez problema, je pa potrebno biti večplastno oblečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!