Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Premišljeval sem... Zakaj bi bilo potem bolje, če bi imel WINDSTOPPER? Neb bila zadosti(kot do sedaj) samo termo-velurka pod kombinezonom? Na to vprašanje(ob mojem dvomu) v tej temi nisem našel...

Zato pa sedaj berem, vi me pa z argumenti(ne po principu ''svaki cigo svoga konja hvali'' ) prepričajte zakaj naj in zakaj naj ne kupim WINDSTOPPERja!! :P

Argumenti? Če želiš argumente v smislu s konkretnimi podatki temperature klime ob koži boš težko dobil, ker nihče tega še ni (vsaj kolikor jaz vem) meril razen mogoče v kakšnih laboratorijih podjetja Gore. Tako da ti lahko vsak pove le svoje izkušnje.

Ko sem začel lansko jesen motorirati sem imel po vožnji neprijeten občutek kot bi me prepihalo v ramenih. Imam namreč na usnjenem dvodelnem kombinezonu na nekaterih delih stretch material. Najprej sem kupil bikers zgornji del in ko sem preveril delovanje sem takoj kupil tudi spodnji del. Ob temperaturah okoli 2 stopinji celzija moram imeti pod hlačami windstopper še eno spodnje perilo. Problem je hlad okoli tanka, ker imam na tem predelu na kombinezonu stretch material (zebe v jajca :angry: ).

Ob sedanjih temperaturah je windstopper absolutno odveč. Včeraj sem komaj čakal da se dvignem na korensko sedlo da sem se malce shladil, kako bo pa julija pa bolje da ne pomislim... :hmm: Pa sem imel pod kombinezonom le tanko coolmax perilo.

Za nakup windstopperja mi ni žal denarja in če bi imel pred nakup dejanske izkušnje bi vseeno kupil. Mi je pa žal, da imam kombinezon, ki ni perforiran (nima perforacije niti zunaj na usnju, notranja podloga pa je tudi nerejena iz polnega materiala - ni perforirana).

Če se ti v sedanjih oblačilih počutiš OK je potem popolnoma brezveze plačati 200 EUR+ za windstopper kompet.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ima mogoče kdo kake ažurne info, kje v Lj je možno kupit ugodno in efektivno spodnje (švicperilo) perilo/podobleko z dolgimi rokavi in hlačami?

Maya-Maya ima vse prodano, Hervis dobi kolekcijo šele sredi avgusta, js pa to rabim do sobote. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips, Pervy buhlunčkej za namig! :worship:

Sem šel kar v Iglu na Viču, k mi je bližje in sem našel vse željeno in po ugodni ceni.

Od znamke Karibu sem kupil kar vse..dolgo majčko, hlače in gate. Za vse skupaj sem dal 68 EUR.

Juhu! Vesele pr bajt!

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Tudi jaz moram nabavit nekaj za pod usnje - sicer zaenkrat še ne švicamo, bomo pa poleti :D ...

Ni3ous Kako se obnese Karibu? Sam namreč ciljam na to ali pa Patagonia ki je kar malo dražja, pa me zanima ali je res toliko boljša?

Hvala in Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tudi jaz moram nabavit nekaj za pod usnje - sicer zaenkrat še ne švicamo, bomo pa poleti :D ...

Ni3ous Kako se obnese Karibu? Sam namreč ciljam na to ali pa Patagonia ki je kar malo dražja, pa me zanima ali je res toliko boljša?

Hvala in Lp,

Z

Ej!

Morda bi bilo zanimivo nekaj takega.Baje je prav za pod usnje iz Coolmaxa.Sam imam kar nekaj njihovih reči in so dobre in poceni.Firma je Komine. Tudi pri nas se dobi.

Ajd! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej!

Morda bi bilo zanimivo nekaj takega.Baje je prav za pod usnje iz Coolmaxa.Sam imam kar nekaj njihovih reči in so dobre in poceni.Firma je Komine. Tudi pri nas se dobi.

Ajd! :OK:

Še slika!post-18381-1199390292_thumb.jpg,post-18381-1199390325.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@LAHKO12 Kje pri nas pa se to dobi? :? Za to firmo še nisem slišal, pa zato sprašujem. :whistle: Kakšna pa je kaj približna cena?

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@LAHKO12 Kje pri nas pa se to dobi? :? Za to firmo še nisem slišal, pa zato sprašujem. :whistle: Kakšna pa je kaj približna cena?

Ej!

Prav te podobleke imajo v Motoshop Palmi v Kočevju. Za ceno ne vem imajo pa tudi na netu stran pa lahko vprašaš ali pišeš.

Mislim, da so začeli lani. Sam imam njihovo jakno in rokavice lahke in ene usnjene malo za pribijat in je vse zelo cool.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tudi jaz moram nabavit nekaj za pod usnje - sicer zaenkrat še ne švicamo, bomo pa poleti :D ...

Ni3ous Kako se obnese Karibu? Sam namreč ciljam na to ali pa Patagonia ki je kar malo dražja, pa me zanima ali je res toliko boljša?

Hvala in Lp,

Z

Že ene tri leta imam Luisovega coolmaxa,dobil za ene 30€,če se prav spomnim,se mi zdi,da ni potrebe po neki superduper firmi,ta super opravlja svoje delo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ene tri leta imam Luisovega coolmaxa,dobil za ene 30€,če se prav spomnim,se mi zdi,da ni potrebe po neki superduper firmi,ta super opravlja svoje delo. .)

tudi jaz sem zadovoljna s tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ene tri leta imam Luisovega coolmaxa,dobil za ene 30€,če se prav spomnim,se mi zdi,da ni potrebe po neki superduper firmi,ta super opravlja svoje delo. .)

Kolega sam tistega, ki ga imaš, več ni za dobit. Sedaj je malo drugačen, ni tako fajn material (vsaj za mene - fina rit :lol1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tudi jaz moram nabavit nekaj za pod usnje - sicer zaenkrat še ne švicamo, bomo pa poleti :D ...

Ni3ous Kako se obnese Karibu? Sam namreč ciljam na to ali pa Patagonia ki je kar malo dražja, pa me zanima ali je res toliko boljša?

Hvala in Lp,

Z

Hmm, po pravici povedano... morda sem pričakoval preveč, ali pa so materiali drugih proizvajalcev učinkovitejši. Material je malo pregrob in tega kompleta ni ravno udobno nositi pod kombinezonom.

Po pranju še vedno ne diši po svežem. Sicer pa je manj vroče in odvaja pot nekoliko bolje kot običajni materiali.

Priporočam da vzameš kaj drugega.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa kdo kupuje Bikers windstopper podobleko... Jaz sem dobil komplet za manj kot 100 eur. Pohitite, morda imajo še kak kos na zalogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Verjetno pride prav podatek, da sem komplet kupil v Tramas-u Trebnje!

Ej!

Bikers podoblačilo je v redu, žal pa moraš vedet, da se boš poleti v vročini in še v usnju dobesedno skuhal. Iz izkušenj previm, da je idealno za pomlad in jesen poleti pa ne more odvajat znoja tako hitro in prej zasmrdi, čeprav ima več con ki odvajajo.Pod mojo jakno,ki ima neprepišno membrano je jeseni bilo super z bajkersom.Poleti pa je jakna tako močno perforirana, da jo samo odpneš ali pa čisto snameš in daš v žep in spet pride Bajkers do izraza ker jakna spušča ogromno zraka.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta Japonska firma KOMINE ima pa zelo zanimive izdelke, kar nekaj takih ki jih ne vidiš v naših trgovinah predvsem podoblačila za vroče ali hladne dni sem videl na njihovi uradni strani samo cene so v Japonskih yenih :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno stvar pa bi si človek potem omislil za pod kombinezon, predvsem zato, da mi ne bi bilo vroče pod usnjem poleti? Ne mislim dat velik dnarja, najraje bi kupil eno zadevo recimo iz louisa ali kaj podobnega. Na kaj konkretno more človk gledat, ko kupuje tako stvar? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno stvar pa bi si človek potem omislil za pod kombinezon, predvsem zato, da mi ne bi bilo vroče pod usnjem poleti? Ne mislim dat velik dnarja, najraje bi kupil eno zadevo recimo iz louisa ali kaj podobnega. Na kaj konkretno more človk gledat, ko kupuje tako stvar? :?

Na to,da je COOLMAX .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi imate težave z vročino mene pa grize mraz.

Iščem malce boljše termo perilo za hladnejše dni. Zagledal sem se v bikersov windstoper in v termo perilo od Karibuja ki ga držijo v igluju. Nobeno ni prav poceni ampak če je zadeva kvalitetna me to ne moti.

Ima kdo kake izkušnje na tem področju?? Primerjava enega ali drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej!

Bikers podoblačilo je v redu, žal pa moraš vedet, da se boš poleti v vročini in še v usnju dobesedno skuhal. Iz izkušenj previm, da je idealno za pomlad in jesen poleti pa ne more odvajat znoja tako hitro in prej zasmrdi, čeprav ima več con ki odvajajo.Pod mojo jakno,ki ima neprepišno membrano je jeseni bilo super z bajkersom.Poleti pa je jakna tako močno perforirana, da jo samo odpneš ali pa čisto snameš in daš v žep in spet pride Bajkers do izraza ker jakna spušča ogromno zraka.

Ajd!

Malo prej sem napisal da imam za poleti komplet Karibu-ja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta Japonska firma KOMINE ima pa zelo zanimive izdelke, kar nekaj takih ki jih ne vidiš v naših trgovinah predvsem podoblačila za vroče ali hladne dni sem videl na njihovi uradni strani samo cene so v Japonskih yenih :OK:

Ej !

Tile jeni malo res čudno izgledajo vendar pa je končna cena teh reči, ki jih imam sam podobna kakor pri njih. En € je cca. 165 Jenov malo podeliš in veš ceno.

V SLO sicer nimajo še vsega programa je pa kar nekaj zanimivih reči. Aprila se bodo baje predstavili na Moto Bumu v Celju.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi imate težave z vročino mene pa grize mraz.

Iščem malce boljše termo perilo za hladnejše dni. Zagledal sem se v bikersov windstoper in v termo perilo od Karibuja ki ga držijo v igluju. Nobeno ni prav poceni ampak če je zadeva kvalitetna me to ne moti.

Ima kdo kake izkušnje na tem področju?? Primerjava enega ali drugega.

Bikersov windstoper uporabljam že več kot 5 let. Najprej sem kupil samo spodnji del perila, ker sem iskal nekaj, da se mi ne lepi kordura na prepotena stegna. Samo lepljenje preprečiš že z uporabo dolgih gat, kar pa ni posebno estetsko, če ob postanku slečeš kombinezon! Bikersov windstoper je narejen estetko in se ga ni potrebno sramovati ob hlajenju. Ob uporabi windstoperja lahko hlačnice kordure mirne duše pustiš razprte preko škornjev med vožnjo, da se zrači.

Ob hladnih dneh pa windstoper odpove, vsaj po mojih izkušnjah. Takrat raje posežem po termo perilu Termal Active ali Racer.

Prepiha se ob mrazu že tako ali tako poskušaš rešiti z čim tesnejšim zapenjanjem in tlačenjem rokavov pod rokavice in hlačnic za škornje.

Termal Active: (http://www.sportosplet.net/galerija/thumbnails.php?album=272) letak z naslovom proizvajalca

Izdelke Racer pa je nekdaj prodajal Habat.

Pa SREČNO v novo sezono!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!