Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Uporabljam smučarsko spodnje perilo Beti. :OK:

Ne vem, če je že kdo omenil, da imajo dve debelini. Upaorabljam oboje, tako na smučkah, kot na motorju.

Z motorjem se vozim tudi okoli ničle, brez problema, je pa potrebno biti večplastno oblečen.

Beti je zakon :OK:

pa še zelo razumna cena :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tudi CRAFT ima super zadeve, tako za poleti kot za pozimi... :devil:

Sprobano... :OK:

lp flero

p.s. dobi se ga v Elanu (ne vem, ce ga se imajo...), drugace pa 100% v Promontani

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tole http://shop.progress-cz.cz/.

Tole mi je moja najdla ker ima sošolko iz Češke in njen brat se ukvarja s prodajo tele robe. Baje da je zadeva dokaj dobra in (mislim na izdelke Dry Fast), sprobano v praksi.

Predvsem pa se mi zdijo cene precej ugodne.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
BetiTherm

dolge gate 5166,70 sit

majica dolgi rokav 5166,70sit

skupaj 10333,40 sit :yea2:

windstoper oboje skupaj cca 36000sit :wacko:

V Modia.. našel BetiTerm za 2.000 SIT / kos !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw, če kupujete termo, se ognite Hervisa in se raje odpravite v bolj specializirane trgovine. Slaba ponudba, slaba roba. Prodajalci nimajo pojma

niti slucajno ni res da imajo samo slabo robo.....

..je pa res, da če ti ne veš kaj rabiš ti bojo tamkajšnji prodajalci bolj težko pomagali..... :rolleyes:

mico spodnje perilo, ki ga prodajajo je kvalitetno...... tko da.... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BetiTherm

dolge gate 5166,70 sit

majica dolgi rokav 5166,70sit

skupaj 10333,40 sit :yea2:

windstoper oboje skupaj cca 36000sit :wacko:

Ne mešati orehov in hrušk. Obe vrsti spodnjega perila imata različen namen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BetiTherm

dolge gate 5166,70 sit

majica dolgi rokav 5166,70sit

skupaj 10333,40 sit 

windstoper oboje skupaj cca 36000sit

....in zdej nekdo misli da je ful poceni skos prisel... :grim :grim :lol1: :grim ...

...prva liga :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem bil v be-com trgovini kjer prodajajo betitherm

in videl da imajo dve vrsti spodnjih gat,majic,... kot je ze omenil StormBringer.

ena je tanjsa in se imenuje "ski",druga pa malo debelejsa

zanima me ali je kaksna razlika med obema.

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena je tanja ena pa debelejša ... :o

a je tko težko pogledat na deklaracijo ali pa prodajalca vprašat, ko si že bil tam ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda sem vprasal in prodajalka je rekla da ni razlike :P

tista debelejsa ima se nekaj procentov bombaza zraven.

kaj je to boljse ali ne?

cena je ista in seveda je za prodajalko vseeno kaj vzamem. <_<

saj vem da kompliciram, samo rad bi vedel :grim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Directoriy

Imaš kakšen kompleks? (žirovci)

Čeprav še ekrat preberem post št. 29 ni videti, da ti je kaj dosti jasno, razen tega, da je BetiTerm perilo veliko cenejše od Bikers vindstoperja.

Mogoče si z omenjeno primerjavo želel povedati kaj drugega :grrr

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kot je že rekel leteči v progressu prodajajo oblačila za motoriste.

http://shop.progress-cz.cz/

tukaj izdelujejo oblačila za športike. Delajhko tudi oblačila za motoriste, ki lahko imajo tudi posebno membrani, ki ne prepušča vetra, hkrati pa material diha.

material je zelo prijeten za nosit. deluje na sistemu tako, da nastalo vlago prenaša naven, tako da je spodaj ( na koži ) suho, zunaj pa mokro , dokler se ne posuši (kar se zgodi zelo hitro),

cena :

majica + hlače = 20-30 eurov (odvisno od modea).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda sem vprasal in prodajalka je rekla da ni razlike  :P

tista debelejsa ima se nekaj procentov  bombaza zraven.

kaj je to boljse ali ne?

cena je ista in seveda je za prodajalko vseeno kaj vzamem.  <_<

saj vem da kompliciram, samo rad bi vedel  :grim

lp

CE se ne motim sem nekje zasledil, da Beti therm perilo vsebuje cca. 50% (!!!) bombaza. Bombaz smo ze presinfal gor in dol. Pa tudi toplotne izolacijske vrednosti so dooosti manjse kot pri umetnih materialih. Po mojem jih nima smisla kupovat. Pa tanko spodnje perilo tudi ne, razen če imaš dobro termo podlogo na hlačah in jakni.

Lp

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na debato BetiTerm, bi dodal samo tole Dober opis je dodal že elektronik v postu št. 18. Dodajam oziroma povdarjam pa tole.

Perilo je dvoslojno. NOTRANJI sloj - na koži je iz polipropilenske preje , ZUNANJI sloj je iz vpojnega bombaža. Če je verjeti proizvajalcu, ne gre torej za mešanico polipropilen in bombaž, temveč za dvoslojno tkanino, katere en sloj je 100 %propilen in drugi 100 % bombaž .

Sam lahko dodam lastno izkušnjo od včeraj. Pri temperaturah od 4-8 nad ničlo. sem imel spodaj oblečen BetiTerm, na to pa cordura hlače Wintex z zimsko podlogo in bombažno majico z dolgimi rokavi ter Bullson jakno z zimsko podlogo. Vožnja cca 130 km zeblo NIČ , moker NIČ.

Moja prva izkušnja, BetiTerm se obnese ! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsako spodnje perilo npr. za v hribe, ergo kjer je pricakovati, da se uporabnik spoti in je potrebno odvajanje vlage od koze zaradi ohranjanja ugodne telesne temperetaure, je priporocljivo. vprasanje se samo postavlja, v katerem cenovnem razredu se hoce nekdo oblecti.

osebno uporabljam smucarsko spodnje perilo (ker sem to ze imel) in do 3°C je se znosno, beri ne prevec hladno. od ~6 do 15°C pa je ugodno toplo. nad prevroce in pod prehladno. v teh stevilkah je ze upostevan faktor veter/pihanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...izkušnje z Betiterm-om. Zanima me predvsem kako se obnese v res neznosni vročini.  :hmm:

V ta debelejsi varianti ti bo v neznosni vrocini se bolj vroce...vsaj meni je - ni za zdrzat...ta tanjsa varianta, pa ne opravlja svoje naloge kot bi treba - se zmerom se lima na hrbet...Peco, predlagam ti, da raje vzames CRAFT svic perilo...res dela tako kot more, pa se zelo potim...imas poletno in zimsko varianto...pa vzemi cim bolj na knap... :grim

lp flero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola!

Naj še jaz dodam svoj pogled na tale podoblačila.

Nosim perilo iz Krafta. (švic perilo) Vendar pa je treba vedeti, da to ni nobena klimatska naprava in nikakor zaradi tega ni nič manj vroče, nosim ga preprosto zato, ker usnjenega kombinezona niti pod razno ne morem sleči, če ga nosim le na kožo :grrr . No tudi pri preoblačenju je koža manj vlažna zaradi funkcije perila, ki je bila že dovolj opisana.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa se da videt/kupit to (Kraft) perilo in po kakšni ceni?

Švic cota je švic cota. Dobiš pa jih v vseh štacunah s športno in predvsem alpinistično opremo. Pa v moto štacunah tudi. Malo pojdi na npr. "Najdi.si" pa išči in izberi po svojem okusu. Robe različne na mnogo krajih še pa še.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!