Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

Nekaj dni nazaj sem bil na ogledu 09 tdm, pa sem po nekih petih minutah sedenja imel tak občutek na sedežu kot, da bi se usedel na žogo, ki pušča, pa me zanima če je to pri vseh originalnih sedežih tako, pa kok hitro začne bit sedež "nedležen" za zadnjico?   :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z zogo ne vem, ampak sem prejsnji vikend dognal, da je gel zic res vrhunska zadeva! Ker sem se z originalom vozil in me je po 300km tolk rit bolela, da brezveze. Verjetno je tud razlog, da je zacetek sezone, pa se je rit odvadla mau :) Pa vseen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem nahitrco spisal pa uporabil žoga-efekt :) Am sedež se je dobesedno sploščil kot,da bi žogo spustil, na nobenem motorju še nisem tega doživel, no potem,ko sem videl,da je bil motor popravljan sem pomislil, da je nastradal tudi sedež pa so ga mogoče pretapiciral in ni tak kot oem,ker so mogoče zajebal s primerno peno al pa kej... Pa sem rekel moram vprašat pa zgleda,da je serijsko tak spužvast-premehek, bomo vidl pri naslednji  :hmm: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm, da je 10cm sirse....sem ze pozabil....

Zelo dobro izgleda. Ko vozim bratov TDM me originalno ozko krmilo res moti. Na tvojem pa zgleda stvar zelo funkcionalna. Zanima me ali je bilo treba podaljšati zajle ter cevi za zavore? Ko sem sam hotel dati na svojo FZ6 krmilo od FZ1 bi bilo treba podaljšati zajle, zato se takrat nisem odločil za ta poseg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam nosilec za garmina na srednjem delu balance pomaknenega čisto desno, na srednjem delu čisto levo bo pa nova 12V vtičnca z usb- jem :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dobro izgleda. Ko vozim bratov TDM me originalno ozko krmilo res moti. Na tvojem pa zgleda stvar zelo funkcionalna. Zanima me ali je bilo treba podaljšati zajle ter cevi za zavore? Ko sem sam hotel dati na svojo FZ6 krmilo od FZ1 bi bilo treba podaljšati zajle, zato se takrat nisem odločil za ta poseg.

Ne, ni blo treba nic daljsat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam nosilec za garmina na srednjem delu balance pomaknenega čisto desno, na srednjem delu čisto levo bo pa nova 12V vtičnca z usb- jem :).

Tudi sam sem imel tako, pa ne vidim ni čez tank torbo. Garmin uporabim samo nekaj kilometrov pred prenočiščem, da ne iščem po mestu, kje sem rezerviral, drugače ga ne uporabljam. Karta je še vedno zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri TDM 850 mi je zadnjič med vožnjo crknil števec za hitrost. Potem je nekaj skakal gor in dol potem čisto dol padel. Danes je zopet delal ene 5 km. Potem pa čist dol padel.

Ali je kdo imel podoben problem???

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brat mel podoben problem na cbr 900 rr,in sicer konektor stevca se je snel in od vibracij usake toliko dobil stik in zgubil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka odpravljena. Kabel se je precvikal tam kjer se krmilo in okvir zadaneta, da se krmilo ustavi. Kabl je nekako prišel umes in ga je sčasoma preščipnilo. Mogočo bo komu koristilo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo, na tdm  850 moram zamenjati obe gumi. zanima me katere bi dali vi gor je pa 99% asfalta zato bi raj bolj cestno. al pa če ma kdo kak popust kje  mogoče.  150 70 17 in 110 80 18

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, Katerokoli od Dunlop Roadsmart2, Conti Roadattack2, Metzeller Z8, Michelin Pilot Road 4....Nobena ni zanic.....potlej pa ze sam vidis kaj ti najbolj ustreza pa kolk zdrzi....

 

PS: Aja, popusta pa nimam. :wacko:  :D

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Evo, po daljšem času malo sprememb na moji TDMki. Zamenjal vzmetenje, ker nisem našel ustreznih nastavitev originalnega, za moj stil vožnje in obremenitve motorja. Po posvetu z Čarman motosport sem se odločil za Wilbers, s hidravljično nastavitvijo vzmeti. Pri prednjih, pa samo nalepka nakazuje o spremebi.

Občutki, tako...absolutno se pozna sprememba, v ovinke lepše in z manj moči, zavriranje bolj suvereno, z minimalnim posedanjem, pri večjih hitrostih na AC motor miren lahko vodljiv,...pod polno obremenitvijo ga še nisem testiral. Po dopustih nazaj na servis in poštimamo še finese, do takrat pa veselo testiranje.

Zamenjal krmilo za širše, po nasvetu DINa, vzel takega kot on, zlo zadovoljen. Edino nisem ga (še) povišal za 3 cm.

Toliko za enkrat, čez kak mesec še LED dodatne luči na zaščitne cevi motorja in to bo to...

post-35164-0-32188300-1439121044_thumb.jpg

post-35164-0-23776000-1439121099_thumb.jpg

post-35164-0-41320700-1439121138_thumb.jpg

post-35164-0-79539600-1439121156_thumb.jpg

post-35164-0-06532600-1439121533_thumb.jpg

post-35164-0-48007700-1439121751_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Danes ko sem vzgal motor, je bil cuden zvok, svetila je rumena opozorilna lučka na kateri je narisan motor. Na stevcu, kjer pisejo kilometri, je bila napisana stevilka 33. Po nekaj metrih voznje, se je stvar normalizirala. Tudi pri ponovnem vzigu (2x po tem), je bilo vse normalno. 
Je imel kdo podobno situacijo, mnenja. Letnik 2002. Vse ostalo do sedaj bp.

Hvala lepa ter lep pozdrav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž je motor deloval le na en cilinder glede na opis napake v SM.

 

Pa še service manual... Opis napak na strani 7-7 naprej (FUEL INJECTION SYSTEM)

 

Slab stik ali prekinjena VN tuljava #1

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Zaenkrat se zadeva ni ponovila, malo me skrbi, ker grem na daljso turo, vendar mislim da ne bo problema.

Popravljeno . Popravil mikimi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno kdo rabi prve zavorne ploščice. Original oz. to kar se prodaja kot original (Brembo), imam par njih še zapakirane. Kupljene pred kratkim na Ebay.de Načeloma za model z ABS-om, ampak mislim da je tako ali tako vseeno...

 

Odstopim komu za ceno 80 EUR...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj na servisu ....... od 05.06.2013 se je kr nekej km nabralo :grim

 

post-43324-0-10108400-1441169500_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!