Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Kupil bi tdm 900 .Enaga sem še pogledat vendar me skrbijo beli madeži na mašini (slika)

A bi lahko to bila samo umazanija ali bi lahko kaj puščala mašina?

 

Untitled.thumb.png.11235853057cf1213c18c

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro bi bilo sliko si naložit na telefon, tablico in stopit do prvega serviserja in mu zadevo pokazat.

Glede na motorje, ki imaš vpisane v profilu pa predvidevam, da znaš ločit oljne madeže od umazanije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Brez skrbi.....umazanija alpa oluščena barva.......

Da ni kislina od baterije :kva2:

Zezam, yankee je prav povedal. No panic :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapelji se s svojo TDM 850 po mokri, umazani cesti in primerjaj ali so madeži/umazanija. :whistle: 850 in 900 enako mečeta umazanijo s prednjega kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji tedeemki je na istem mestu barva čisto spraskana, sevede od svinjerije sprednjega kolesa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pri mojih 55kkm ni niti približno opaziti kakega roba, ploščice so pa po moje še tud na polovici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji  tud nimajo roba, pa majo 2x tolk k tvoji...:D Lih od Primca, pa prav, da ni krize....smo prpravljeni na nove podvige :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

eno vprašanje...vozim tdm-ko 900 twin, letnik 2004. ko se vozim včasih slišim kot da bi motor klenkal, tak kovinski zvok dobi. ta zvok potem sčasoma med vožnjo izgine in se občasno spet pojavi. ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?

Spojler
Spojler

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo!

Razmišljam o nakupu Yamahe  TDM 900 z ABS, pa imam par vprašanj za lastnike. Gledam tiste do nekje 4000€, to so potem letnik okoli 2006. Zanima me, ali je okrog 70000 km veliko za ta motor ? Ob  predpostavki da je redno servisiran seveda. Jaz se ne vozim pretirano veliko, tam nekje od 6 - 10 tisoč km na sezono, tako da bi rad da mi motor brez prevelikih posegov služi vsaj še nekaj časa.

Ali so kakšne posebne hibe tega motorja oz. na kaj moram biti pozoren ob ogledu?

Hvala in LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDMka je preizkušen motor, ne vem, da bi imel kdo kake večje probleme z njo. Enkrat na leto zapelješ do Jureta na servis in to je to. Glede kilometrov ti bo DinDiin povedal, če je 70000 km veliko za ta motor. 

Evo, še en dodatek na moji TDMki...zaščite za roke. Naročil preko eBaya, cena 20€, dobava 3 tedne. V kompletu vse za montažo. Zmontiral v 15 minutah. Paše kot bi bile original za TDM. Všeč mi je, ker so široke in lepo pokrijejo dlani.  

20160205_123836.jpg

20160205_120819.jpg

20160205_120759.jpg

20160205_120745.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, po knjigi je treba ventile pogledat na 40k, ampak po izkusnjah mojstra, se to dela na okoli 70k.... Tko da ce je to narjen, si brez vecjih stroskov se vsaj naslednjih 50k....Pa baje je kul verigo odmicne gredi menjat, vsaj prvim letnikom....kasnejsi niso mel tezav. Ce je to zrihtan, je motor sam za vozit :). Moja ima trenutno 109.000, pa caka na nadaljevanje avantur....Morda se javi se kdo....imajo se vec prevozenih, pa brez tezav. Tko da, le pogumno! :yea2:

Drugace pa predlagam, da si vzames cas, pa preberes temo od zacetka....vem, da je veliko solate vmes, ampak lahko razberes kako pa kaj.... Sem tudi sam lutal z koso po temi preden sem kupil :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na svoji malo čez 56kkm, motor pa je star 2 leti in 9 mescev, tankam in vozim ..... pa 3x na let gume menjam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Danilo D pravi:

Katere ketne si imel?

 DIDove za R1...  se ne spomnim točne oznake, lahko pa pogledam......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 2. 2016 at 17:07, yankee pravi:

..pri 130k zamenjal verigo odmične ( je bilo slišat) ..

jaz sem zamenjal samo napenjalec, menda je bila to napaka pri prvih letnikih, drugega nič. Olje in filter sem sam menjal...po mojih izkušnjah si zasluži agregat same pohvale. Motor kot celota, mi zaradi moje naklonjenosti razredu enduro, ni najbolj ustrezal, v svojem razredu je pa to zelo dober motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!