Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

Bognedaj šlatat ventile pri 40 :)     Pri meni so bili pregledani pri 135 ko je bila ketnca in napenjalec za zamenjat in so bili še v toleranci.......aja...pa pri 180k ni pila niti 1dc na 10k ;)

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, yankee pravi:

Bognedaj šlatat ventile pri 40 :)     Pri meni so bili pregledani pri 135 ko je bila ketnca in napenjalec za zamenjat in so bili še v toleranci.......aja...pa pri 180k ni pila niti 1dc na 10k ;)

 

pri vrstnih dvovaljnikih ni problem, bolj problematične so kakšne druge 2 valjne variante, sploh V zasnova in __ :) kjer ventili niso na isti piščali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 2. 2016 ob 18:14, vandrovec pravi:

jaz sem zamenjal samo napenjalec, menda je bila to napaka pri prvih letnikih, drugega nič. Olje in filter sem sam menjal...po mojih izkušnjah si zasluži agregat same pohvale. Motor kot celota, mi zaradi moje naklonjenosti razredu enduro, ni najbolj ustrezal, v svojem razredu je pa to zelo dober motor.

koliko te je stal napenjalec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam napenjalec je bil od 120 do 150€, točno se ne spomnim več. Je pa bil zamenjan takrat v okviru edinega servisa na pooblaščencu, kjer so nastavili tudi ventile in zamenjali zavorne ploščice plus olje, filtri...vse skupaj skoraj 400€ z delom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 1/10/2018 ob 16:29, notranc pravi:

Zdravo

prodam original izpuhe za Yamaho TDM 900 letnik 2004

lp, n

Cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Ali je pri TDM-ki normalno, da pri ugašanju spusti zvok kot da se je ugasnil traktor? Trenutno vozim FZ6 katera se ob rotaciji ključa preprosto ugasne, ta TDMjka je pa kar malo zaropotala (ne vem kako bi to opisal ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kolega zanima nastavitve CO na armaturki, če kje piše al pa če kdo ve, kakšne bi naj bile standardne al pa fabriške c1 in c2, za TDM900 2004 letnik..pravi da mu pod malim gasom cuka.Hvala za info..

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Mogoče bo kdo vedel.  Zanima me ali pri TDM-kah do 2004 se je napenjalec verige zamenjalo preventivno ali šele ko je začelo kaj rožljati? Sam nimam nekih izkušenj kakšen postane zvok motorja ob razrahljani verigi. A bi lahko ta zvok nekdo opisal:)?

Ali pa priporočal kakšnega mehanika na primorskem da bi to preveril.

lp Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

Meni so svetovali menjavo, ko sem dal nastavit ventile na 53k km. Na letniku 2004.

Slišalo se ni nič rožljanja, razen enega ventila , ki je imel preveč lufta ( to je bil razlog, da sem dal ventile nastavit ).

Napenjalec je bil še dokaj ok ( po besedah serviserja bi zdržal še 2 servisa ), je pa že imel nekaj lufta.

Menjal sem samo napenjalec, ker ketnca ni tolkla po ohišju in je bila bp. Če bi še malo počakal, bi pa verjetno menjal tud ketnco.

Letos imam namen jit v Romunijo, pa ne bi rad na kakem prelazu klical AMZS ( če bi mi ventile poravnalo ).

Serviserju zaupam, ker sva kolega in mi vedno realno postavi diagnozo.

Če imaš namen motor še nekaj časa vozit, daj napenjalec zamenjat.

Slišalo pa naj bi se nekako takole:    https://www.youtube.com/watch?v=jUnMmgeVaA4

 

Lp Z

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ventil ni imel prevec lufta (razen ce so japoncki zajebal v tovarni kar je skoraj nemogoce), lahko ga je imel edino premalo. Pri DOHC sistemu krmiljenja ventilov se ti s casom posedajo, sepravi se toleranca mansa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svoji TDM sem pred enim mesecem naredil nastavitev ventilov, zamenjavo svečk, ketne odmičnih gredi in napenjalca ketne. Moped se lepše pelje in deluje zdaj, ko so stvari nastavljene. (trenutno ima 76kkm)

Ketna je bila menjana preventivno z napenjalcem glede na to, da je bil motor v delih. Se še ni tako hudo oglašala. (materialni strošek verige in napenjalca je 200 €)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!