Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

Mene pa zanima ta zaščita motorja od Givija. Res je lepša od originala, mi pa v srednjem območju vrtljajev vibrira pri spoju med auspuhi. To se seveda čuje kot neprijetno rožljanje.Ali ima kdo tak problem in akj naj nardim

:hmm: Tudi jast imam to zaščito na tdm-ki , pa nisem tega slišal , ali občutil ! :?

:( Bom pa zdaj bolj pozorno poslušal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
V prejsnjih postih sem opazil da ima vsaj eden od TDM-ovcev stranske kovcke od Givija.

Zanima me, ali je potrebno za montazo PL-ov na TDM-ki odcvikat zadnje zmigovce (in jih potem nazaj zvezat) ali se da mogoce zadevo kako drugace resiti. Hvala!

vzemi nosilce givi iz cevi, pri njih ti ni treba nič rezati in prestavljati, ker ostanejo žmigovci tam kjer so ,imam jih sam, paše vredu zgleda :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzemi nosilce givi iz cevi, pri njih ti ni treba nič rezati in prestavljati, ker ostanejo žmigovci tam kjer so ,imam jih sam, paše vredu zgleda :OK:

Se ne bi strinjal.

Ko sem montiral nosilce za stranske kovčke Givi, je bilo treba žmigovce odcvikat, podaljšat kable in jih pritrdit na nosilec top case-a. Precej butasto. Sem pa videl na Tromostovju TDM-ko z Kappa nosilci stranskih kufrov in tam tak poseg ni potreben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Ali mogoče kdo uporablja na TDM-ki stranske torbe iz blaga , ki se pripnejo pod sedežem ?

Jap......in naj ti povem, da so prav koristni.....nabavu v HG za ceno 65 EUR........

Glede na to, da imam druge rore,sem si omislil manjši izboljšavo....namreč dve zakrivljeni cevi,ki torbe zadržita stran od auspuha....in stvar prav dobro deluje.

Je pa res, da so plastični kufri bolša varjanta....predvsem, če te pere dežek.....no sej tut v unih torbah ni neke posebne mokrote.....je pa vseeno mal fajhta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Ali mogoče kdo uporablja na TDM-ki stranske torbe iz blaga , ki se pripnejo pod sedežem ?

Oxfordove ta velike in sicer na TDM 850. Sem z njimi naredil ene 4.000 km letos in sem bil zelo, zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne bi strinjal.

Ko sem montiral nosilce za stranske kovčke Givi, je bilo treba žmigovce odcvikat, podaljšat kable in jih pritrdit na nosilec top case-a. Precej butasto. Sem pa videl na Tromostovju TDM-ko z Kappa nosilci stranskih kufrov in tam tak poseg ni potreben.

pa dobro poglej nove nosilce iz cevi 2005 :OK: , če ti pravim da jih imam namontirane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap......in naj ti povem, da so prav koristni.....nabavu v HG za ceno 65 EUR........

Glede na to, da imam druge rore,sem si omislil manjši izboljšavo....namreč dve zakrivljeni cevi,ki torbe zadržita stran od auspuha....in stvar prav dobro deluje.

Je pa res, da so plastični kufri bolša varjanta....predvsem, če te pere dežek.....no sej tut v unih torbah ni neke posebne mokrote.....je pa vseeno mal fajhta.

A lahko kakšno sliko pokažeš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ta zaščita motorja od Givija. Res je lepša od originala, mi pa v srednjem območju vrtljajev vibrira pri spoju med auspuhi. To se seveda čuje kot neprijetno rožljanje.Ali ima kdo tak problem in akj naj nardim

Ko je meni montiral delauc tele loke mu je mojster rekel, da naj dobro namaže pušo, ki spaja levi in desni del zaščite z neko silikonsko pasto!

LP Potač

P.s.: Še po letošnjih 7000 km se nič ne sliši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Če kdo rabi Service Manual za TDM 900 (473 strani, do zadnjega vijaka), pa ga nima kje dobit, me lahko kontaktira na PM. Datoteka ima 16,2 MB in je v .pdf formatu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hi!

Kaksna je nosilnost yamahe TDM 900? Ali so kaksni problemi s tem motorjem? :ninja:

Maximalna obremenitev (prtljaga, potniki,dodatna oprema) znasa 203Kg.........

Za vecje probleme se nisem slisal od drugih in tudi na mojem do sedaj jih ni obcutit.....olja ne zrje,poraba je vedno ista in ob rednem vzdrzevanju je kot tisti dan ko sem ga pripeljal k hisi.......ima pa moj nekaj cez 65k km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo rabi Service Manual za TDM 900 (473 strani, do zadnjega vijaka), pa ga nima kje dobit, me lahko kontaktira na PM. Datoteka ima 16,2 MB in je v .pdf formatu.

Žiu!

Jst bi pa to meu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dober dan :)

Komu svetujete peljati motor na redni servis? :hmm:

Verjetno ni nepomembno od kod si, kaj? Pa še malce uporabiš iskalnik, ker si za vsako tako vprašanje na forumih vzamemo najmanj dve strani za odgovore :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včasih se mi zdi, da je originalno krmilo kar previsoko.

Zato me zanima, če je kdo originalno krmilo zamenjal z nižjim krmilom in kako se obnese. Težava bi znala biti zaradi premalo prostora med ročkami in plastiko poloklepa, kar me najbolj skrbi.

Vsaka informacija je dobrodošla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupujem rabljeno TDM,najraje l.02,03 saj se jih dobi že za kar solidno ceno!Ta vikend grem gledat eno v Kranj in to bo tut moj prvi ogled in verjetno tut prvih 100m s tem motorjem zato me zanima mnenje kakšne izkušenega uporabnika TDMke,l.03...zanima me predvsem če je treba bit pri motorju na kaj pazljiv,kakšna serijska napaka,kakšna zadeva,ki bi izključno na tem motorju kazala kej več kilometrov kot jih ima motor v resnici,karkoli...

Upam da bo zadeva taka kot zgleda na slikcah in kot naj bi bila po pripovedovanju lastnika, ker je cena dokaj ugodna za l.03,11000km...tam med 1,2-1,3mio z nekaj dodatne opreme :)

No kakršenkoli nasvet o tem modelu bo maksimalno dobrodošel........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo......jaz moje niti v sanjah nebi dal za tako nisko ceno :angry: :angry: :angry:

Kot drugo......pazi samo na tesnila pri mašini....če opaziš olje.....nasvidenje.....in to bi bilo na kratko vse.

No....preveri kakšno je olje v motorju.....to pove marsikaj o načinu vožnje in prevoženih km.

Tudi ketna marsikaj pove.......

Veliko sreče in ugoden nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo......jaz moje niti v sanjah nebi dal za tako nisko ceno :angry: :angry: :angry:

Eno je za kateri denar bi ti rad prodal, drugo pa koliko bos res dobil. Ponudba mopedov je res velika, tudi jaz sem za l. 02 dobil podobno vsoto (jeseni je bila nova 1,7m). Doticna, ki jo kupuje YaMaHa pa je iz Nemcije in previdnost ni odvec (kilometri, razbito-popravljeno).

Drugace pa odlicen motor, v stirih letih nobenega problema in jo ponovno kupujem tudi jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Buzdovan:Si ziher da gre to za motor iz Nemčije??? :? Ker to mi ni lih najbol všeč .) ...bohve kaj se je vse dogajalo z njem :BUA:

Drugač mam pa itak namen zapeljat motor še preden ga kupim do serviserja pa da mal uč vrže pa pogleda če je motor tak kt se šika.Serviser ma vseeno mal več izkušenj s temi zadevami kt jst .)

No neka zjebana jajca iz indije koromandije pa tut nimam namena nabavlat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Buzdovan:Si ziher da gre to za motor iz Nemčije??? :? Ker to mi ni lih najbol všeč .) ...bohve kaj se je vse dogajalo z njem :BUA:

Drugač mam pa itak namen zapeljat motor še preden ga kupim do serviserja pa da mal uč vrže pa pogleda če je motor tak kt se šika.Serviser ma vseeno mal več izkušenj s temi zadevami kt jst .)

No neka zjebana jajca iz indije koromandije pa tut nimam namena nabavlat...

Danes zjutraj sem poklical lastnika in mi je sam povedal da je motor lani pripeljal iz D. Ne vem kako se bos zmenil z lastnikom za k serviserju ( ce je serviser iz KR se morda on pozna z njim-kam dlje pa on ne bo pristal ), verjetno bolje da imas ti s seboj izkusenega moza.

Kolikor vem jaz, s tanovimi tdmkami ni bilo nobenih tezav. Tudi jaz jo mislim sedaj ponovno nabaviti.

Ce bos sel gledat, napisi kaj bos videl.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha...sta se tudi vidva slišala...ja če ne bo pristal na pregled serviserja pol sploh odpade .)

Ja jutri se zna zgodit da grem pogledat čist za hec ker do KR nimam veliko pa sporočim kakšen je kaj motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!