Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

Da ga neboste samo hvalili, TDMa namreč, sem se kar nekaj km prevozil v prejšnih dneh in me je ena stvar hudo razočarala - cukanje motorja pri nizkih obratih. Če pod 2000rpm odpreš plin rumpla ko neki stari traktor, kot da bo glih zdaj razpadla. Pa nekaj navor v nizkih obratih hvalijo...... Drugače pa fajn motorček, izi za vozit, trotl ziher zadeva - sedeš in pelješ.

LP Bajsi

Res je....ampak vse to cukanje je vedno sam okol 2000 obratov in še to v primeru,da voziš v prestavi najmanj 3!

Če je to v 2, potem tega ni....je pač treba bit navajen,pa mal prešaltat!!!!

Mene bolj moti to,da pocuka,ko spustiš gas,predvsem pri nizkih hitrostih in ga potem počasi voziš dalje........jeba......pač dvocilindraš!!!!!

Ampak ima tok drugih lepih lastnosti,da je to zanemarljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj moti to,da pocuka,ko spustiš gas,predvsem pri nizkih hitrostih in ga potem počasi voziš dalje........jeba......pač dvocilindraš!!!!!

Ravno o tem problemu sem se pogovarjal z mojim mehanikom takoj ko sem kupil masino, pa mi je dejal, da je to zaradi elektronskega ubrizga.....

Kar se tice scitnikov od BMWja pa moram ob prvi priliki pogledat na GSu od prjatla, ce bi res stvar pasala na TDMko....ker klub ogrevanim rocicam, zimskim rokavicam ter podrokavicam iz windstoperja se vedno zebe v prste ko je zunaj okrog nule.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud mene je mal čudlo glede cukanja ko spustis gas. ampak z malo vaje pa obcutka je to zglinlog.

Kdo pa vozi motor pod 2 tisoc obrati???? sej ni to dizl :?

Mene je drgac ful navdusil.....

Lahko kdo pove, kako je nastavil zadnje vzmetje za dva potnika. cca 150kg ??

Lep dan.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa vozi motor pod 2 tisoc obrati???? sej ni to dizl :?

Jaz mojega lahko vozim tudi pod 2000Rpm, ni važno v kateri prestavi. Pa tudi TDI ne da kaj pod 2000rpm.

LP bajsi

Kaj pa vozim pa ne smem napisat ker bo :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo pove, kako je nastavil zadnje vzmetje za dva potnika. cca 150kg ??

Poskusi 3 klike bolj na trdo z knofom na vrhu amortizerja........pravzaprav je priporocljivo poiskusat po malo....mogoce en klik naenkrat, dokler ne najdes nastavitve ki ti bo ugajala....in se po moznosti poiskusat z isto obtezitvijo in po isti cesti.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul so ti priporocili, ker je enkrat drazji od Bardahla....in posledicno imajo oni enkrat vec pri njemu.....Jaz stavim noter ze 44k sinteticni Bardahl po 1800sit/l cca in ni nobenga problema.... B)

Dej povedat, kje nabavljaš tale Bardahl, sorry, pač prvič slišim zanj!

LP

Zoki

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej povedat, kje nabavljaš tale Bardahl, sorry, pač prvič slišim zanj!

LP

Zoki

:wacko:

(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) v Kopru....pridem z kantico in mi ga natocijo iz soda....Prej so mi ga sicer tocili direkt v motor na servisih, dokler je bil v garanciji...sedaj pa servisiram sam in hodim okrog z kanto :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zivjo!

Te dni sem se vrnil iz dopusta in nekaj opazk...

1.) sva dva + prtljaga... ob tem pa luč sveti v zvezde in v oči nasproti vozečih in v ogledala tistih pred tabo vozečih. Pobral sem toliko blendanja in mahanja, da imam tega res poln k. Ima kod kakšno rešitev? Pa ne mi rečt, da se lahko žaromet nastavi po višini, ker jaz tega nisem našel. Poizkušal sem vsaj omejiti to težavo, da sem nalepil izolir trak po zgornjem delu žarometa a vse kar se je zgodilo je to, da je tam pustil lim (vroč žaromet ga je lepo topil) na katerega se ja nabrala umazanija, sam pa je po moje odletel po par 100 metrih. Res je, da je bil izolir trak bolj neke leve izdelave in kvalitete. Razmišljam, da bi nekam spodaj pod žaromet namontiral dodatni dve mali luči (a la Bmw majstori iz Nemčije na svojih Gs-ih)

2.) Če nimaš centralnega stojala si pri mazanju verige v k. Sicer mi je dal yankee dober nasvet in tako dvignem motor k sebi na stanskem stojalu. Zadnja guma je v luftu in moja veselo šprica. Sicer je to bolj kavbojska rešitev a centralno stojalo je po moje nuja. Stane pa okoi 50.000 sit :angry:

3.) Pogrešal sem tudi ščitnik rok (veter... hladno... ni dobr)

4.) Glede na motorje ki sem jih vozil prej mi je tdm-ko kar težko manevrirat (pa sem velik in močan:) Ima tudi dokaj velik rajdni krog...

Se pa na dolgih relacijah lepo pelje. Sicer se mi je zdel sedež malo preozek v najnižjem delu a vseeno udobno. Sploh za mojo sopotnico.

Višja šipa (Givi) se je obnesla.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da je pri 850 žaromet po višini nastavljiv, dvomim da 900 tega nima, sicer pa je potrebno za vožnjo v dvoje in sploh če naložiš še prtljago, prenastavit vzmetenje (morda si tudi zato težje manevriral :hmm: ).....spet ne vem kako je to pri 900, ampak pri 850 imaš preprosto pod sedežem taka 2 jezička ki se vrtita in z njima na hitro nastaviš trdoto vzmetenja zadaj (hard ali soft)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzmetenje sva nastavila, kar s serviserjem in tudi sam sedaj to o obvladam.

Za luč pa se pozanimam.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luc ma TDM 900 za nastavljat po visini nekje spodaj pod zarometom(ce se das na kolena,vidis v plastiki tocno pod sredino zarometa luknjo kamor vtaknes krizni izvijac in vrtis levo ali desno...vijaka ne bos videl ker je v notranjosti) je pa to se kar zamudno opravilo,kar sem jaz preizkusil lani na poti domov iz hvara,ko sem opolnoci nekje pri Kninu to hotel nastavljat (neuspesno) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastavljaš lampo točno tam,kjer ti je napisal Yenki........vzmetenje veš kje se naštima..........sam to še....TDM se naložena pele še lepš,kokr pa prazna......sam pazt je treba na zavorno pot,ki se (meni sicer v začudenje ) nenormalno podaljša........

Pa še neki.......ko nastavljaš zadnje vzmetenje ne pozabi nastaviti tudi prednje......drgač zna bit malce hecno......jaz ga sicer mal popustim.......eni pravjo da je to skregano z logiko.....sam men se zdi,da se lepš pelje........seveda ga potem , ko se vrnem domov takoj spet nastavim v prvotni položaj.

Poizkusi,pa boš videl,da ni niš kompliciranega.Pa veliko veselja na poti.......če greš letos še kam :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil prvih 500 km z novo TDM 900, od tega 100 km po dežju, pa mislim da se kar dobro obnaša tudi v takem vremenu, zaenkrat še bolj počas, pa mislim da tudi za hitro vožnjo ne bo problem :notworthy: :notworthy:

P.S. Domov sem prišel tak, ko bi me en potegnil iz soda za vodo, dežne sem sicer pozabil doma :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glede nastavljanja žarometov.

Ne najdem tega vijaka. Si mislim kje bi lahko bil a....

Poizkušal sem s tistim vijakom pred ključavnico (ključ 12) pa to ni to.

Eh. Prosim še kak bolj natančen nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kot je bilo ze povedano vrzes na kolena, ter v zarezo kamor kaze puscica porines krizni izvijac(po moznosti tistega ki ga mas v orodju od mopeda).....izvijac gre nato skozi zelezo skoraj do konca na vijak, ki ga ni videt in ko vredu ˝prime˝ ga obracas levo alpa desno za pomik gor alpa dol.......upam da bo sedaj slo........

lp B)

post-4-1093024620.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenks.

Se še danes lotim.

Glede users manual. Ob nakupu sem dobil nekaj fotokopiranih listov spetih s sponko in to naj bi bil users manual. Grdo. Uvoznik se bi lahko bolj potrudil in če ne drugega vse skupaj spel z dvema sponkama :BUA:

Saj ne rečem; notri so informacije, ki jih potrebuješ a lahko bi bilo to malo lepše stiskano (ne pa fotokopirano).

Sicer pa kako in kje nastaviti žaromet... tega ni notri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sam sem nastavljal vzmetje vendar je potreben kompromis. Zadnjo fedro mam naspanano na predzadnji klik, ker se vecinoma vozim v dvoje. Poleg tega pa se zgornji gumb za 3 klike. Motor je tako v dvoje res dobro vozen. Se mi zdi da sprednje vzmetje je cist solidnmo nastavljeno za v dvoje. Ce pa se vozim sam, pa se mi zdi taksna nastavitev malo nestabilna. V tem primeru koreriram z gornjim gumbom (hitra resitev).

Lp

Za luc se nisem niti pomislil, ceprav sem letos na potovanju imel kar nekaj problemov zaradi snopa luci v nebo namesto na cesto....(ampak to je ekstremni primer 3xkovcki + 2 osebi)

.

Popravljeno . Popravil Yam
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Avatar bom zamenjal......sploh nisem opazil da mas istega........ ;)

Glede 237 pa zgleda da so ti prodali hitrejsi motor...jaz vec kot 225 na stevcu se nisem videl...morda zaradi ta visoke sipe.... B)

Po dolgotrajnem tiscanju na gas se je pocaaaaaaasi prestavlo iz 216 na 217. In to 3x. Torej je bila to v max pri meni. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me, če je že kdo montiral centralno stojalo, kje ga je dobil in koliko je stalo.

Pa tudi če slučajno potem kaj z njim po tleh drgne na ovinkih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je že kdo montiral centralno stojalo, kje ga je dobil in koliko je stalo.

Pa tudi če slučajno potem kaj z njim po tleh drgne na ovinkih!

Nabavil v TC-ju, montiral in ne drgne po tleh....cena pa taka da me zaboli glava ko se spomnim.....cca 55ksit :wacko: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!