Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

Yankee, a diski so pa se ok?  Men je ratal enga zvit, pa mal terese, sem se ze navadil v 40k :lol1:. Bi bil pa fejst obcutek, ce bi blo smooooth.... Da bi pa butnil nekaj 100 za nove diske, se mi pa ne zdi vredn zaenkrat... Bojda se da poglihat zadevo.... Tko sem slisal.... Morda pa, nekega dne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zdi se ti vredno, da imaš brezhibne zavore? Oprosti, sam ti res izazivaš usodo. Zavore in gume so na 1. mestu. Tako pri avtu kot pri motorju pa tudi peciklu. Upam, da ne boš nikoli zvedel, kaj pomeni imeti brezhibne zavore na prevoznem sredstvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Pajk pravi:

Ne zdi se ti vredno, da imaš brezhibne zavore? Oprosti, sam ti res izazivaš usodo. .

Izivanje usode ali bližnjica v....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DinDiin pravi:

Yankee, a diski so pa se ok?  Men je ratal enga zvit, pa mal terese, sem se ze navadil v 40k :lol1:. Bi bil pa fejst obcutek, ce bi blo smooooth.... Da bi pa butnil nekaj 100 za nove diske, se mi pa ne zdi vredn zaenkrat... Bojda se da poglihat zadevo.... Tko sem slisal.... Morda pa, nekega dne :)

in kak lahko diske zviješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mal tresejo, ni sile, ce bi bla kriza, bi blo ze zamenjan, tko da.... 

Ne wem, lahko zabijes disc lock baje, pa je narjen, lahko kej prleti notr, kaj pa vem.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DinDiin pravi:

Ja mal tresejo, ni sile, ce bi bla kriza, bi blo ze zamenjan, tko da.... 

Ne wem, lahko zabijes disc lock baje, pa je narjen, lahko kej prleti notr, kaj pa vem.... 

Napisal si, da ti je ratalo disk zvit. Saj ni iz putra...

Sam od sebe se pri vožnji ne more.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Napisal si, da ti je ratalo disk zvit. Saj ni iz putra...

Sam od sebe se pri vožnji ne more.

z leti in kilometri nekateri diski tresejo, bodisi da so bili pregreti, prehitro ohlajeni, se zgodi, zarad tega ne gre nihče v maline je pa zoprn občutek na rokah.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snecer pravi:

Napisal si, da ti je ratalo disk zvit. Saj ni iz putra...

Sam od sebe se pri vožnji ne more.

Ce se sam ne more, potem  ga je pa kdo? Mirne duse povej Snecer, zgleda ves :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne bom nikoli izvedel kaj pomeni imeti brezhibne zavore?? Tegale sicer  ne stekam  cist :) Ker  ko sem motor kupil  z 27k km, so  bile zavore brezhibne.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, DinDiin pravi:

Ce se sam ne more, potem  ga je pa kdo? Mirne duse povej Snecer, zgleda ves :D 

Ne vem, zato pa tebe vprašam, kako si vozil motor, vzdrževal in predvsem metal po tleh, sedaj se pa čudiš, da je kaj zvito. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej res, mogoce sem  pa  pri  izletu  na skale kaj  zvil!  Sem  ze pozabil!  :lol1: Nc,  grem  mal  krivit naokol tale zvit  disk.  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti lahko napišem o zvitih diskih če želiš ;)  

Povozil pred par leti z sprednjim kolesom  kamen velik cca 10x10 cm pri 100 na uro.......  Bilo je ponoči in bil je za ovinkom....

Rezultat ?  Na srečo zadel samo rob kamna in krmila mi ni vrglo iz rok.....če bi ga zadel v center, mislim, da bi se usul .....

Posledice?  Zvit rob diska na dolžini 5cm.....  še vedno tekel ravno in guma še vedno držala stik.....

Dal poštimat enim majstrom v Trst....narejeno v enem dnevu ze 80 € :)

 

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, yankee pravi:

Jaz ti lahko napišem o zvitih diskih če želiš ;)  

Povozil pred par leti z sprednjim kolesom  kamen velik cca 10x10 cm pri 100 na uro.......  Bilo je ponoči in bil je za ovinkom....

Rezultat ?  Na srečo zadel samo rob kamna in krmila mi ni vrglo iz rok.....če bi ga zadel v center, mislim, da bi se usul .....

Posledice?  Zvit rob diska na dolžini 5cm.....  še vedno tekel ravno in guma še vedno držala stik.....

Dal poštimat enim majstrom v Trst....narejeno v enem dnevu ze 80 € :)

 

poravnali so ti zavorni disk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Zanima me Yamaha TDM 900. Kako je z vzmetenjem, drajsajem po tleh, če motor približno obremeniš z voznikom in potnikom okoli 190 kil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je iz uporabniških navodil.
 
The total weight of the operator, pas-
senger, accessories and cargo must
not exceed the maximum load limit.
Operation of an overloaded vehicle
could cause an acciden
Maximum load:
TDM900 201 kg (443 lb)
TDM900A 198 kg (437 lb)

Pomeni, da sta blizu zgornje meje.

Vzmeztenje na največno prednapetost, boš mogoče malo "omilil praskanje", ali zamenjava vzmetenja (progresivne vzmeti) ne vem, če jih ima že original? Ni druge...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Originalno vzmetenje je dokaj solidno. Sam sem, s sopotnico, tremi kovčki, cca 200+kil brez problema prevozil kar nekaj km....lahko si pa omisliš Wilbers vzmetenje (kot sem si ga sam). V tem primeru, ti ga nastavijo na željeno kilažo in nimaš nobenih skrbi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem glede zvitih diskov........

Ravnali so mi zvito feltno..........   

Useeno info lahko komu prav pride :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni.

Kdo ve, kaj bi bila ta napaka, ki mi jo javi (slika).

Motor ne vžge, tik preden se je ugasnil, je delal kot po enem cilindru, max 40km/h in cca 4000vrt/min.

Letnik 2002, 70000 km, nič kaj resnejšega še ni bilo menjano, svečke so nove, iskre na obeh svečkah.

 

Hvala, 

Jure

IMG_3838.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!