Skoči na vsebino

Češka, Slovaška,...


Priporočene objave

Po 9 dneh in točno 3.127km sma nazaj. Plan sma malo spremenila, pač po navdihu :P Na Poljskem je blo najboljše, tud ceste niso niti približno tak slabe kot hoče večina prikazat, na primer na Češkem so dosti slabše, delajo pa tudi ogromno novih tak da je dosti obvozov. Tisto kar delajo novo pa delajo še boljše kot pri nas, preverjeno .) Cene v restavracijah malenkost nižje kot pri nas, v trgovinah pa odvisno od stvari...kruh recimo dobis za 80 SIT, oblacila pa niso nic cenejša. Pivo je na Češkem cenejše kot na Poljskem, v lokalu pride vlki pir 160 SIT. Prenočišča na Poljskem od 80 zlotov za dve osebi pa tam do 160 hoteli in boljši moteli. Dobis pa tudi za 80 (za 2 osebi!) zelo lepe zasebne sobe in penzione. Poljaki so napram Čehom dosti bolj gostoljubni in pripravljeni pomagat, res pa je da razen redkih izjem večina nima pojma o angleščini in nemščini. Pot pa je zgledala takole:

1. in 2. Dan: Maribor - Bratislava - Oswiecim (brez spanja po ogledu dopoldan kar naprej) - Zgierz (malo nad Lodzem)

3. Dan: Zgierz - Torun - Malbork - Gdansk

4. Dan: Gdansk - Leba

5. Dan: Leba

6. Dan: Leba - Szczecin - Zielona gora - Boleslaviec

7. Dan: Boleslaviec - Dresden - Praga

8. Dan: Praga - Kutna Hora - Jihlava - Brno

9. Dan: Brno - Dunaj - Maribor

post-625-1158074080_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil AREA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šla sma do kolen v vodo, dalje pa ne :D Morje je blo nekak tak mrzlo kot Soča, dva psihota sta se pa kopala. Aja glede bencina...cene se MOČNO razlikujejo. Na poti samo po Poljski sma naštela točno 20 različnih črpalk, cene se pa razlikujejo tudi za 27 sit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lejga AREA, a se gor po tistileh sipinah z kakimi endurci furajo, ker koliko sem gledal je to kot en nacionalni park pa najbrž, da tudi zaščiten :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

full lepo

bo treba kej splanirat

kje točno se nahajajo te sipine?

Popravljeno . Popravil Sanda7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej hvala

je že v programu

mal mi je blo čudno Slowinski Park Narodowy-sem mislila da je na slovaškem :rolleyes:

še kakšne posebnosti mogoče,kamp,kopanje,dobra gostilna;..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj na pamet se več ne spomnim imena campov ampak vem da so tam skoraj na kupu v razdalji 1km vsaj trije in za videt so bli čist spodobni. Hrana je tak-tak, mi je naša 101 proti tisti čeprav ni glih slaba ampak so pa porcije hudo boge - vsaj za mene. Drugač pa je tam gori res blažen mir, tak mali prijet kraj ki ga hitro osvojiš in se počutiš prav domače in bi človek še kar ostal par dni dalje. Kopanje? Hja v začetku septembra je blo morje svinsko mrzlo, sicer sem sel do kolen ampak kopa se pa folk glih ne razn kaki ekstremist :worship: Vsekakor se ti splača pa razn hrane v gostilnah in bencina je vse ostalo dokaj poceni! Aja toplo ti pa proporočam penzion http://www.eholiday.pl/ubernachtung-3789.html S tem ne moreš zgrešit pa za moje pojme je hudo poceni pa še to ceno lahko zbijas malenkost ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Malo obujam to temo, ker se čez tri tedne odpravimo na Češko. Končni cilj je MotoGP v Brnu.

Šli bi nekako v smeri Linz - Česky Krumlov - Budejovice - Brno. Vse skupaj omejeno na kakšen teden.

Ima kdo kakšno idejo kje prespati, kaj si ogledati, po katerih cestah ... ?

Danes sem prvič pobrskal za temi informacijami, pa sem našel tale penzion http://www.hotel-cesky-krumlov.com/index_eng.php, ki nudi še pokrit prostor za motorje.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Obujam temo.

Čez kak teden se odpravljam na Slovaško in  Poljsko. Nameravam za par dni "parkirat" v Visokih Tatrah (Štrbske Pleso recimo) in pol mal motorirat gori doli naokoli. Vem za Zakopane na severnem, Poljskem delu Tater, vem, da imajo tam veliko jezer....kakšno kabinsko žičnico...pol mi pa že zmanjka.

Tisto, kar sprašujem strička Googla, je bolj borno.

Ali ima kdo RES izkušnje z tedenskim preživljanjem dopusta poleti v Tatrah?? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Samo toliko...zadnji teden motoriram na Slovaskem in po juzni Poljski. Samo en vtis...nas, Slovence,so po kvaliteti cest, vozniski kulturi in po kvalilelti voznega parka na 4. kolesih in deloma na 2.kolesih...prehiteli po levi in po desni. Zal.....

 

Potopis  sledi konec tedna....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo toliko...zadnji teden motoriram na Slovaskem in po juzni Poljski. Samo en vtis...nas, Slovence,so po kvaliteti cest, vozniski kulturi in po kvalilelti voznega parka na 4. kolesih in deloma na 2.kolesih...prehiteli po levi in po desni. Zal.....

 

Potopis  sledi konec tedna....

Bil teden nazaj gor, (Češka-Slovaška-Madžarska) ne vem kje se ti voziš ampak ceste, nakaj je res porihtanih ampak večina lokalnih obup, o kulturi in o voznem parku bi se pa dalo razpravljat.

Se pa strinjam, da so nas po cenah marsikje prehitali, sobe za dva 50€+, hrana komaj kaj manj kot pri nas, razen v kakem zakotju, kava 1,5€ in več, triurna karta za kopanje v aquaparku(Tatre) 12€/os, gondola v visokih Tatrah 24€/os itd, edino pir je še kar ugono, razen v Pragi seveda.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil teden nazaj gor, (Češka-Slovaška-Madžarska) ne vem kje se ti voziš ampak ceste, nakaj je res porihtanih ampak večina lokalnih obup, o kulturi in o voznem parku bi se pa dalo razpravljat.

Se pa strinjam, da so nas po cenah marsikje prehitali, sobe za dva 50€+, hrana komaj kaj manj kot pri nas, razen v kakem zakotju, kava 1,5€ in več, triurna karta za kopanje v aquaparku(Tatre) 12€/os, gondola v visokih Tatrah 24€/os itd, edino pir je še kar ugono, razen v Pragi seveda.

Ajd

Ko sva se konec junija letos vozila po zahodni Češki, sem bil ravno tako kot Tedybear pozitivno presenečen nad cestami (predvsem lokalnimi - avtocest sva se izogibala), pa tudi prenočišče nisva nikdar plačala več kot 45€ za dva z vključenim zajtrkom in to sobe z veliki S (30+ m2), bela kava med 0,5 - 0,7€, konkretna večerja za dva s pijačo 13 - 18€, 50 min masaža celega telesa 17€ ... (a mi lahko zaupaš, kje pri nas imajo take cene?); definitivno toplo priporočam :OK: , vsaj zahodni del, morda je na vzhodu slabša situacija, bom preveril v prihodnje ...  :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sva se konec junija letos vozila po zahodni Češki, sem bil ravno tako kot Tedybear pozitivno presenečen nad cestami (predvsem lokalnimi - avtocest sva se izogibala), pa tudi prenočišče nisva nikdar plačala več kot 45€ za dva z vključenim zajtrkom in to sobe z veliki S (30+ m2), bela kava med 0,5 - 0,7€, konkretna večerja za dva s pijačo 13 - 18€, 50 min masaža celega telesa 17€ ... (a mi lahko zaupaš, kje pri nas imajo take cene?); definitivno toplo priporočam :OK: , vsaj zahodni del, morda je na vzhodu slabša situacija, bom preveril v prihodnje ...  :yes:

Zahoda sva se izognila, ceste kot sem napisal, s prenočišči se nisem ravno pretegoval, da bi dobil najcenejše, je pa res sedaj sezona.

Cene sob z zajtrkom pri nas so tm, tm. Masiral se nisem, ker se tudi doma ne, sva pa jedla od celega dopusta še najbolje v Kranju, ko sva se vrnila, tud za 18€ s pijačo (pa ne pizzo). Pa nočem kritizirat, sva se prav fino imela 10 dni, le toplo je bilo malo preveč.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahoda sva se izognila, ceste kot sem napisal, s prenočišči se nisem ravno pretegoval, da bi dobil najcenejše, je pa res sedaj sezona.

Cene sob z zajtrkom pri nas so tm, tm. Masiral se nisem, ker se tudi doma ne, sva pa jedla od celega dopusta še najbolje v Kranju, ko sva se vrnila, tud za 18€ s pijačo (pa ne pizzo). Pa nočem kritizirat, sva se prav fino imela 10 dni, le toplo je bilo malo preveč.

Ajd

Cene sob pri nas  da so 45 eurov za dva z zajtrkom  SANJE  če pa jih dobiš pa je čista utopija za eno noč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene sob pri nas  da so 45 eurov za dva z zajtrkom  SANJE  če pa jih dobiš pa je čista utopija za eno noč

Pisal sem, da sem dajal za sobe 50€ ali kakšnega čez, sploh na slovaškem. Nofla je pisal da so bile sobe junija po 45€.

Utopija1 , 2, 3, mimogrede še lani sva dala v Starigradu (paklenica) po 25€ za polpenzion.

Drgač pa brezveze razpredat, daš kar daš in je kar je.        

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prenočevala (b& B) v hotelih s *** ali **** zvezdicami. Cene od 46 do 80€. Za 80 je bil s **** zvezdicami, klima, TV diagonale 140, kopalnica 3x3 metre....Za 46€ pa še vedno več kot na nivoju.

Hrana: jedla sva lokalne dobrote (skoraj vedno 2x hrana + 4x pijača) nikoli čez 13€.

Ceste, po katerih sva vozila, neprimerljivo boljše od naših. Primerjam pa ceste, po katerih se veliko vozim - torej magistralke od Kranja do Lesc, Bleda do Bohinja, Jesenic do Rateč.....Slabše od navedenih samo  po vukojebinah zahodne Madžarske.

Vozni park na Slovaškem..če je to kakršnokoli merilo, po kvaliteti in mladosti  konkretno presega našega. Na Poljskem sicer še ne, bo pa kmalu.

Cene storitev...24€/osebo za vzpon na 2. najvišji vrh (2634)  z gondolo se mi ne zdi pretirano, sploh če primerjam, da greš v Bohinju za 13,50€ 1000 metrov nižje. 

Gorivo približno ista cena.

 

Čez kak dan še mal slik.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spala sva v hotelih z *** ali **** zvezdicami. Najdražji je bil tale: http://www.hotelsenec.sk/  ki sva ga dobila za 80€ na noč. Klima, TV diagonale 140, kopalnica vsaj 3x4 metre.....

Ostali hoteli po  46 - 60€.

Hrana na Slovaškem in Poljskem; vedno sva jedla lokalne specialitete in zraven popila dva pijači vsak, oziroma vedno minimalno 6 postavk za na račun, ki nikoli ni presegal 14€.

Ceste; vozila samo po lokalnih. Večina obnovljenih, ali so v obnavljanju, tako zjebanih, kot so pa na relacijah Kranj - Lesce, ali Bled - Bohinj in Jesenice -  Kr. Gora....pa sva občutila samo po vukojebinah Madžarske.

 

24€ za gondolo na 2634 m/nm se mi ne zdi pretirano, glede na to, da greš na Vogel za 13,50€ 1000 metrov nižje.

Kakšna slika...pa čez kak dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Admin...prosim, če zbrišeš prvo objavo. Nekaj sem zaj....

 

Drugače pa sem uporabljal IGO navigacijo na pametnem GSM (neumnega lastnika), vendar se z Cardo Scala nikakor nista hotela povezat še v tonom v slušalki. Zato sem bil prisiljen improvizirati. Kjer pa  tudi to ni bilo dovolj, pa sistem "kartu čitaj i seljaka pitaj".

post-2849-0-74106100-1375861330_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem objavil tule http://www.motosvet.com/tabla/topic/37523-motoristi%C4%8Dni-plani-v-letu-2013/page-2 sva se s slabšo polovico letos zapeljala v Visoke Tatre, ki ležijo na meji med Slovaško in Poljsko. Posebnega načrta nisva delala, le okvirno, kaj hočeva videti in približno kje se bova ustavljala in iskala prenočišče. Potovanje je trajalo od torka do torka zadnji teden julija in prvi teden avgusta. Izbirala sva le stranske ceste, na kakšno AC ali hitro sva zavila le, če se je že malo mudilo.

 

1. Dan sva jo mahnila čez Ljubelj, skozi Celovec in potem mimo Judenburga, Leobna, čez prelaz Semmering, do Wiener Neustadta. Mimo Bratislave sva po tripasovnici nadaljevala proti mestu Nitra, ker pa je bila že pozna ura (17:00) , sva našla mestece Senec. Okoli jezera se grejo kar "orenk" turizem z hoteli, kampi, vodnim parkom..itd. Spala v hotelu s **** zvezdicami. 

Od Celovca do Leobna sem še trikrat - prvič, zadnjič in nikoli več. Naselje za naseljem, v vsakem par krožišč..in se vleče, vleče. Pa še tri radarkontrole sva srečala.   

Za teh 140km sva porabila skoraj pol dopoldneva.

post-2849-0-57071800-1376132979_thumb.jpg

post-2849-0-92264600-1376133010_thumb.jpg

post-2849-0-15264500-1376133037_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Dan

Senec – Nitra – Topolčani – Partyzanske – Prievidza – etno vas Čičmany – Žilina – Liptovsky Mikulaš – Liptovski Trnovec.

Kilometrov; 326.

Kosilo v Čičmany, cca 13E.

 

Po načrtu sva šla proti severu, pod vznožje Visokih Tater. Cilj nama je bil mesto Liptovsky Mikulaš.

Ta dan sem skozi vso počasno, bolj T kot ST  vožnjo dojel, da so ceste v boljšem stanju kot pri nas, da se  vozniki avtomobilov umikajo, da je vozni park...no, ogromno novih Tiguanov, Passatov, Octavij, domačih KIA (Sportage)...skratka...

Vmesni cilj etno vas Čičmany .http://en.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ci%C4%8Dmany..sicer sem zgrešil odcep, se po 10km vrnil, 7 km proti etno vasi, pa potem spet nazaj. 

Po prihodu v Liptovski Mikulaš...malo razočaranja....kot Trbovlje brez dimnika, ali Jesenice brez železarne. Prenočišče sva poiskala par kilometrov naprej v tem http://www.hotelscombined.com/Hotel/Hotel_Rendez_Vous_Liptovsky_Mikulas.htm hotelu ob jezeru.

post-2849-0-10493300-1376134021_thumb.jpg

post-2849-0-32228200-1376134074_thumb.jpg

post-2849-0-38196300-1376134104_thumb.jpg

post-2849-0-06982100-1376134243_thumb.jpg

post-2849-0-40931600-1376134281_thumb.jpg

post-2849-0-67867200-1376134332_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!