Skoči na vsebino

Češka, Slovaška,...


Priporočene objave

Odpravljam se za 9 dni na Madžarsko, Češko, Slovaško in Poljsko z motorjem in me zanima kakšne so ceste po teh državah,kaj se da videti in kakšne so kaj cene.Zanima me še v katere od teh držav se splača it pogledat oziroma ali je možno v devetih dneh skozi vse države, s tem,da bi si še kaj ogledal.Pa kakšna je kaj varnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za varnost je treba skrbet kot doma,ceste za češko in slovaško so v redu dokaj prazne,cene za nas super.Na Mađarskem se ti splača jit ob balatonu spanje priporočam v kampu na vrhu jezera ob mestu Siofox.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so pa kaj omejitve hitrosti na cestah in poliaji?Pa glede hrane na Češkem recimo ali se splača jest po gostilnah ali je bolša varianta gorilnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz hodim od leta 99 na slovaško policaji me niso na mađarskem,slovaškem in češkem še nikoli ustavili tudi bolj poredko jih vidiš,hrana in pijača je ceneje kot pr nas le po glavnih mestih so cene podobne našim lahko tudi višje.Če imaš plac si magari vzemi kuhalnik sabo saj včasih prov paše pred šotorčkom kakšno juhco iz vrečke zakuhat.Jaz letos štartam na slovaško čez balaton okol 15 avgusta.mamo gor kolege pa ga hodimo tja gor mal srat.leta 99 je bil pir v oštariji 40sit dve leti nazaj 60 letos je mogoče 100 tako da dobiš kosilo že za 500sit. je tudi če si na motorju prišparaš kaj placa kajti gor boš dobil veliko stvari dosti ceneje kot pri nas,sam pol rata problem robo domov vozit.In če se boste slučajno vozili po slovaških avtocestah obvezno kupite nalepko(vinjeto)mi smo se vozili skoz po stari le en pas ko smo šli na mejo ni šlo drgač kot po AC mogoče500m pridemo na mejo in nam zateži za nalepko in kazen 30.000sit nismo teli plačat kao nimamo denarja razen tolarjev ki jih ne jemlejo. nam je grozil z zaporom vendar je po 15minutah obupov in nas poslal čez sicer to je bilo za novo leto in smo bili z avtom tako da se je treba pozanimat če se za motor tudi rabi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala Sanda.Me pa zanima še nekaj.Kako je s prenočevanjem?kamp al kar na kakšno njivo al mogoče celo kje v kakšnem mestu?Kakšne so pa kaj cene bencina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpravljam se za 9 dni na Madžarsko, Češko, Slovaško in Poljsko z motorjem in me zanima kakšne so ceste po teh državah,kaj se da videti in kakšne so kaj cene.Zanima me še v katere od teh držav se splača it pogledat oziroma ali je možno v devetih dneh skozi vse države, s tem,da bi si še kaj ogledal.Pa kakšna je kaj varnost?

Jaz bi se omejil kvečjemu na dve državi, kajti drugače boš imel le dva dni na državo in v dveh dneh ne vidiš glih nevem kaj. Moje mišljenje, ti pa naredi kakor ti paše :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem točno na češkem nismo nikjer prespali le na zboru ki je bil slučajno na naši poti na slovaškem spimo pri kolegih v bližini enga jezera so tud bungalovi tako da smo spali v hišicah za 4 osebe 700sit noč,enkrat smo prespali v kampu predmestja bratislave(šotor,hišice) na mađarskem pa maš full kampov ob balatonu cene bencina pa poglej na net mađarska se mi zdi da je mela dražjega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V katerih dveh državah pa se ti zdi da je več za vidt oziroma v katere države bolj priporočaš naj grem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V katerih dveh državah pa se ti zdi da je več za vidt oziroma v katere države bolj priporočaš naj grem?

Teško je svetovat na kateri državi se omejit. Povsod je kaj za videt. Najbolje, da si v knjižnici sposodiš kakšne vodiče, jih temeljito pregledaš, ugotoviš, kje naj ti bi bilo lepše in se tja tudi odpraviš. :D Čez 10 dni me čaka 12 dni Švice, vendar drugo leto nameravam obiskat Češko in Slovaško .)

Ne bi blo slabo, da bi se ti kakšen oglasu, ki je te države že obiskal in ti dal kakšen namig oziroma nasvet. Drugače, pa imamo ljudje različne okuse, tako da bo odločitev verjetno na tebi samemu.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi ti predlagala mađarsko in slovaško drugo leto pa češko-poljsko

Če obvezno hočeš videt omenjene štiri države in glede na njihovo geografsko lego bi bil Sandin nasvet verjetno res najboljši.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Bom kr sem dodal, da ne odpiram nove teme:

Skratka v času od 5. do 18.avg imamo plan obiskat Poljsko. Po prvem usklajevalnem sestanku je določena groba trasa:

Lj-Bratislava-Krakov-Varsava-Gdansk-Praga-Lj (cca 3000km) in "grobi" ogledi (Bratislava, Auschwitz + rudnik soli, Zakopane, Krakov, Varsava, rojstni kraj Chopena, Mazurska jezera, Gdansk, Kopernikovo mesto, obalo baltika, Praga,...)

[attachmentid=76989]

Poklikal sem nekaj tem, povezanih s tem območjem, nabral nekaj koristnih nasvetov, nikjer ne najdem nobenih informacij o baltski obali (sever Poljske), a se jo splača provozit?

Zanimajo me tud morebitne izkušnje z zasedenostjo bungalovov v tem času (bi bilo še vedno smiselno trogat šotor s seboj)?

Prvi dan nas pot pelje skozi Slovaško, obiskali bi kakšen zbor. Našel sem dva (klik) v tem terminu, priporoča kdo kakšnega?

Če bi nam ostalo dovolj časa in volje, nas mika tudi Kaliningrad (Rusija), kako je s tranzitno vizo (enodnevni obisk)?

A bo mogoče kdo v tem času na tem koncu?

Hvala za konstruktivne odgovore.

post-3877-1153831678_thumb.jpg

post-3877-1153831678_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi ti predlagala mađarsko in slovaško drugo leto pa češko-poljsko

9 dni? :? :hmm: :hmm: :hmm:

Sanda7 'ma čist prav!!! :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 dni? :? :hmm: :hmm: :hmm:

Sanda7 'ma čist prav!!! :yes: :yes:

Fičo tisto je staro, dej rajš men kej svetuj! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Češka je ZAKON!! In čez 14 dni grem spet gor za en teden!! :grim

In, če si ljubitelj ''pijanskega rocka'' si kje v kakšni štartcuni a'la Big Bang kupi kakšen CD od skupine Kabat!! Jst jih mam že kar lepo(5kom) zbirko :grim

Bungalovi na Češkem so po ceni tam nekje 3 jurje na noč na glavo ali manj!

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz in boljša polovica tud štartava mislim da 5.8 na SLOVAŠKO v kraj Previdza,

glede na to da bo moto zbor ravno ta vikend v Partizanske oddaljen od previdze kakšne pol ure,bi bla varjanta da pičiva gor v petek po šihtu.Tko da jz sem gor 100% tam okrog 5-10/8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Po 4000km, smo prevozili krog: Bratislava, Krakov, Varšava, Mazurska jezera, Gdansk, Poznan, Praga. Vreme nam ni služilo, tako nas je skoraj vsak dan malo opral dež. Glavne povezave so urejene ceste z vidnimi označbami smeri krajev, ostalo bolj slabo! V velikem številu kampov, imajo tudi bungalove po ugodnih cenah. Dvakrat smo se odločili za spanje v "motelu/hotelu", kar je tudi ugodno. Obala baltika je zelo obiskana, vendar za nas "južnake" malo hladna. Angleščina na Poljskem ne pride vedno prav, tako smo se sporazumevali kar po domače. Priporočam obisk rudnika soli v Wieliczki (Krakow), Auschwitza, "Shifting duns" na obali, ter mazurskih jezer.

post-3877-1156148233_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rokovnjač super, midva mama začrtano za zacetek septembra podobno pot kot ti, čeprav bi bla zraven še vzhodna Nemčija. Torej Maribor - Bratislava - Auschwitz - Krakow - Torun - Malbork - Gdansk - Slowinski narodni park na skrajnem severu Poljske (peščene sipine) - Berlin - Dresden - Praga - Dunaj - Maribor. Edino v primeru da se Krakowu odpovedama pol grema na Varšavo, glede tega se nisma odlocena kaj boma. Vse skupaj tud ene 9, 10dni. Ampak kolk sem si po autoroutu racun je prislo ven slabih 3000km pa ce jih 10% se dodam za odstopanja to se vedno ni 4000, vsaj upam da ne :hmm: Zdaj me pa zanima sledece:

Mores v Auschwitu res cakas da se nabere skupina ljudi za voden ogled? Kolk sem gledal na njihovi uradni strani naj bi bla vztopnina skoraj zastonj...upam da tam ne bo nekaj cist drugega :D

Kaksne so kaj cene motelov in ce mogoce katerega izmed teh dveh v katerih si bil priporocas na moji poti?

Kaka je cena bencina? Slisal sem da naj bi blo tam dosti razlicnih privat pump in da naj bi se cene kar razlikovale..torej kira je najcenejsa ce slucajno ves?

Kaj od vsega na celi poti (z izjemo južne Poljske) ti je ostalo najbolj v spominu in vredno ogleda? lahko tudi po mestih...

Sicer bi tudi jaz z veseljem kampiral v sotoru samo dvomim da bodo septembra se odprti :hmm:

Če mislis bi znala se kaka info prav prit...tnx ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud midva z drago sva bla predkratkim na poljskem in slovaškem, glede bencina ti povem, da ni bistvenih razlik v ceni, tako na slovaškem kot poljskem je cena približno enaka, so pa za razliko od nas zlo razviti kar se tiče plina in ta cena se zlo razlikuje od pumpe do pumpe, tu smo daleč za njimi, za ausshwitz ti pa povem, da je stopnina brezplačna, razen če hočeš voden ogled ki traja mislim da okrog 3 in pol ure, ki ga morš plačat okrog 45-50zlotov, splača se pogledat film, ki je pa skoraj zastonj, skupine se na vsake pol ure, da boš pa čakal dolgo pa skoraj neverjamem, ker je tolk ludi, da se skupine formirajo takoj, pa srečno pot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi2 sva se tud srečno vrnila iz slovaške,zbora v Partizanskih sicer nisva obiskala zaradi slabega vremena,je blo pa fajn,vreme sicer ni blo idealno ampak se nismo pustili motiti,še mal biznisa smo nardili gor tko da bo treba jit kmal še z avtom gor,pa še za nazaj par platojev pršvercat .)

aja v gostilni je 120

v trgovini se mi zdi 60 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj me pa zanima sledece:

Mores v Auschwitu res cakas da se nabere skupina ljudi za voden ogled? Kolk sem gledal na njihovi uradni strani naj bi bla vztopnina skoraj zastonj...upam da tam ne bo nekaj cist drugega :D

Kaksne so kaj cene motelov in ce mogoce katerega izmed teh dveh v katerih si bil priporocas na moji poti?

Kaka je cena bencina? Slisal sem da naj bi blo tam dosti razlicnih privat pump in da naj bi se cene kar razlikovale..torej kira je najcenejsa ce slucajno ves?

Kaj od vsega na celi poti (z izjemo južne Poljske) ti je ostalo najbolj v spominu in vredno ogleda? lahko tudi po mestih...

Sicer bi tudi jaz z veseljem kampiral v sotoru samo dvomim da bodo septembra se odprti :hmm:

Če mislis bi znala se kaka info prav prit...tnx ;)

Vstopnina za Auschwitz je brezplacna, v kolikor se na ogled spravis brez vodica. Mi smo sli na ogled filma, pol pa sami v nekatere objekte, za celoten "podroben" ogled bi potreboval cel dan!

Za nočitev v obcestnem hotelu z dvema ** v kraju Radom (80 km pred Varšavo iz smeri Krakov) sva z misko plačala za dvoposteljno sobo z zajtrkom 160 PLN (slabih 10.000 sit). Podobnih varijant se najde ob glavnih poteh presenetljivo veliko, sploh ob obali Baltika in v bližini državnih meja.

Pumpe so urejene, na vseh vecjih je zraven se "fast food", moznost kave itd, kar se cen tice se niso dost razlikovale pri drugih ponudnikih!

Meni osebno so se dopadla Mazurska jezera, dva dni smo spali v kraju Mikolajki, ki je ravno prav "majhno" mestece za kratek sprehod in sproščeno opazovanje turitov in domačinov!

Tuki mal poklikaj http://www.poland-tourism.pl, so tud povezave na spletne strani kampov, mislim da jih večina obratuje tudi v septembru?!?

Srečno!

vec -->

post-3877-1156177734_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tak, zdaj lahko rečem da je plan dokončno narejen. Štart je v nedeljo okrog poldneva, bo pa celotna pot zajemala naslednje države: Madžarska, Slovaška, Poljska, Litva, Česka, Avstrija in nazaj v Slovenijo :) Autoroute pokaze skupaj nekaj cez 3300km, ok pa recimo da jih bo cca. 4000. Nacrtujem pa to za cca. 10dni. Evo tak nekak bi naj to zgledalo:

post-625-1156983027_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridn :D Upam, da boš kaj napisal in kakšno slikco pripopal. Pa za oblečt si kaj več vzemi, ker se bojim, da bo rahlo mrzlo :blush: , pa srečno .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če potujete v Brno se izplača pogledati staro kapucinsko grobnico.

Kapucinarji

KapucinarjiII

Kapucinarji III itd... Muzej najdete v neposredni bližini tržnice.

post-9142-1157027600_thumb.jpg

post-9142-1157027695_thumb.jpg

post-9142-1157027794_thumb.jpg

post-9142-1157027885_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!