Skoči na vsebino

Isle of Man


Priporočene objave

pred 13 minutami, Snecer pravi:

Zadeva je pripravljena:

10 ali 11 dni

4894km, strošek brez hrane 1.130 EUR (trajekti, hoteli, cestnine, bencin)

-----------

1. dan, MB-Belgija (1130km ac)

2. dan, čez kanal in do Birminghama, (602km)

3. dan, 104km do Liverpoola, trajekt in ob 14:00 na IOM

4,5 dan po otoku odmarjanje

6. dan, trajekt, ob 10:15 v UK nato do kanala+trajekt ob 18:00 in spanje v Calaisu (480km)

7. dan, Calais-Geneve tranzit (817km)

8. dan, fr. Alpe s prelazi do Briancona (344km)

9. dan, še malo Alp, Italija po AC do Iseo (554km)

10. dan, prelazi+Stelvio, spanje Avstrija (360km)

11. dan, Gerlos, GG, Mb (490km)

Če se črtajo fr. Alpe, si 8 dan komot doma.

p.s.

rute s podatki na ZS

 

IOM GE.jpg

pa cca 150km po otoku si pozabil ...

Pa misliš da je to mogoče , če do Prypyata in nazaj ni možno v 7 dneh prit ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Screen Shot 2016-05-02 at 15.05.29.jpeg

ja pa dirka ni čez cel otok speljana ... ampak del otoka ...

Screen Shot 2016-05-02 at 15.05.00.jpeg

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva bova Samuellom odpeljala Černobil v Juliju in potem s tabo še na IOM v Avgustu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 4. 2016 at 16:34, Snecer pravi:

To bo treba pogledat v 2017, konec junija turistično, ko ne bo več objestnežev :)

Si res mislu za 2017, ali morda 2016? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Danilo D pravi:

Si res mislu za 2017, ali morda 2016? :)

Jaz sem zadevo pripravil in nastavil za avgust 2016, ko imam še dopust med 1-16. Če mi bo grem, če ne drugič al pa nikoli :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ampak vozniki so pa kot naši avtohtoni prebivalci iz Kočevja......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Snecer pravi:

Evo, splanirano in zbookirano, če bo kdo rabil rute, so spodaj.

http://snecer-poi.blogspot.si/2013/01/isle-of-man-tt-poi-2013.html

Pa gremo na moto romanje, še Gustinčič pravi, da je to to :) ker ono "drugo" mi ne sede.

To dirko u živo gledat mora bit pa fenomenalno doživetje. Da ti nekdo po ulici, mimo hiš in kamnitih ograj prleti s 300 na uro...:worship:. Srečno vožnjo Sneci, pa zihr boš tut dober potopis naredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne grem gledat dirke :) ki je konec maja, ampak na "romanje". Prav nič me ne vleče stati nekaj ur ali cel dan ob progi in gledati kako švigajo mimo...

Res pa je, da bo v tistem terminu na otoku tudi čez vikend ena dirka, vendar enduro.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je potem tudi kakšen live prenos tekem in kvalifikacij iz isle of mana od 28.5 dalje ko se začne TT? Zanima me tudi za ostale cestne dirke (ulster gp, north west 200... itd)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snecer, mislm, da mors na man it za cajt dirk. drgac je skoda ceuga truda.

...sicer se pa tud po dezju da pelat vec k 60 :) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pač tvoje razmišljanje oziroma so to tvoje želje. Ogled moto tekme me ne zanima, mogoče 5 minut v živo, sicer pa na tv vidiš več, lepše in brez hrupa.

Tako mi tudi na kraj pameti ne pade, da bi si šel ogledati kdaj v živo kakšno motogp tekmo, še po televiziji redko pogledam.

Na kraj pameti mi ne pride, da sežem v žep in stojim na nekem ovinku, kjer "nekaj" leti mimo, nakar se grem slinit pred bokse, da opazujem svojo "priljubljeno" znamko (ki je mimogrede nimam). Boli me džoka za TT, vseeno pa me zanima ta fenomen oziroma je to pač romarska pot kot za muslića Meka, ko gre počepnit za nekaj, kar ne obstaja.

Še enkrat, namenoma sem izbral termin, ko ni nobene cestne prireditve na otoku, z namenom da si v miru ogledal moto romarsko središče in da se tudi sam v miru zapeljem "po progi", lahko tudi večkrat :) ter da vidim sam otok, morda ogled morskih psov itd., če se malo poglobiš otok veliko ponuja, morebiti tudi atv izlet ali trikolesnik itd.

http://www.manxbaskingsharkwatch.org/

Lahko ti pa povem, da se jaz po dežju praktično vozim z enako hitrostjo kot po suhem oziroma da povprečje kaj dosti ne pade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha, ne tko resno zastavt. zihr je to moje mnenje in def. želja za z mopedom... sam si itak strnu dualistično izjavco o meki.

otok sam zase ni nč posebnega, prej dolgcajt. tko k Umag u januarju :) al pa kupleraj med prenovo.... ni ti treba rint po boksih ipd, gre za cel expirience te meke z zvokom in vizualizacijo.

npr niti prbližn ne maram fuzbala, bi pa šou pogledat eno tekmo med 30.000 modelou u madrid..... zarad filinga.

...drugač je škotska pa itska bol pisana. no pa korzika je tud zanimiva, predlagam drug let za prvomajske - anotherjoke :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V UK sem bil 3x, Škotsko pa sem leta 2005 (poleti) prevozil z avtom, tako da imam neke "informacije" o vožnji po levi, o podnebju in naravi. Dolgočasno in brezveze.

Jaz sem dolgočasen človek, zato mi ustrezajo take lokacije, ki so brezveze, tudi mogoče bom pa šel na Korziko še šestič :) ker za prvi maj še nisem bil, vedno prej ali poleti.

Če si pa že bil na IOM pa bi lahko kaj koristnega primaknil (potovalno-turističnega). V Umagu pa mislim, da še nisem bil oziroma enkrat v tistem turističnem naselju, kjer so tenis igrišča.

Sem bom pač na IOM pustil presenetit, če bo brezveze, bom pa v hotelu počival pa na MS utrujal, al pa na avtobus.

Pa vsaj enkrat se bom zapeljal po "stezi", izven naselij ni omejitev hitrosti, tako da bom lahko peljal par km več.

p.s.

fuzbal sem gledal na Wembleyu, brezveze, isto jih je 11 na vsaki strani in žoga+sudija, pri nas je lepše, mečejo bakle, prekinejo tekmo, se stepejo, neurejeni stadionu, nemarno, malo gledalcev, ozki stoli, balkan,

 

isle-of-man-horsedrawn-tram.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sedaj sm pa še jaz v dilemi, hipotetično če bi šel, kaj bi raje:

1. gledal dirko

2. prevozil slavni krog

Hmm, skor raje prevozil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

sam sedaj sm pa še jaz v dilemi, hipotetično če bi šel, kaj bi raje:

1. gledal dirko

2. prevozil slavni krog

Hmm, skor raje prevozil :D

gledou dirko in kokice jedu :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 5. 2016 at 15:17, cesko pravi:

Ali je potem tudi kakšen live prenos tekem in kvalifikacij iz isle of mana od 28.5 dalje ko se začne TT? Zanima me tudi za ostale cestne dirke (ulster gp, north west 200... itd)?

TT se ponavadi spremlja preko otoškega radia in live track na strani... pač po sektorjih.

NW200 si za letos že zamudil, ker je bil prejšnji vikend... in je ponudil kar zanimive dirke in žal tudi žrtve (Malachi Mitchell- Thomas, hudo poškodovan Ryan Farquhar)... Ulster GP pa je avgusta....

TT zagotovo nima Tv prenosa, ker je nemogoče pokriti tako dolgo progo s kamerami. Nw200 in Ulster pa mislim da nekaj imajo, mislim da celo nek internet prenos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!