Skoči na vsebino

Cagiva Planet


Enzo

Priporočene objave

pogledal sem količino olja v menjalniku, lepo potegnem palčko vn in na koncu palčke tk milimeterček, globoko pod minimum. Ali je možno da je zaradi tega tako ropotalo :? :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

prodam cagivo planet letnik 1998, prevoženih ima 24 500 km na motorju je narejn generalni servis pri 20 000 km , nowi zobniki nowa weriga zelo dobre gume za weč pište na mail

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heheh ma motor je fuul dobr sam rabm ze mocnejs :evilgrin:

a ti ni dost da na ridah podiraš s temu hitrostn rekord na "the ovinku"? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

zdravo!

ta tema je očitno že kar nekaj časa mrtva :) ampak useeno...

danes sm kupil cagivo planet :) motor se mi zdi sanjski (no vsaj za moje potrebe). sevda po enem dnevu težko recem da motor super laufa, vseeno pa upam da bo... :)

no, zaradi denarne stiske (jo bo trba registrerat, pa morm najprej novo zadno gumo kupt :/) bo do spomladi vec ali mn v garaži. No imam pa zato več časa da bo motor do naslednje sezone brzhiben :D

no poleg tega, da ne dela zavorna luč (za kar upam da je samo pregorjena žarnica) imam še problem z števcem...

originalen števec je bil nekaj počen in je zato prejšni lastnik kupil novega in sicer 'originalnega', vendar pa pri števcu manjkajo tiste lučke spodaj (za ler, žmigovce, dolge luči, bencin in motor). Torej imam samo tisto okroglo stvar z števcem hitrosti... poleg tega pa ta števec ni osvetljen... (upam da ni vse skupaj narobe zvezano in da zard tega ne dela tudi zavorna luč... )

torej zanima me:

-pridejo tiste lučke posebej ali samo v kompletu z števcem oz. ali so lučke v kosu z števcem?

-kje se da to kupit? (bojda je nekje na primorskem štacuna, mene zanima če je kje okoli ljublane ali čim bližje)?

-ali števec v originalu ni osvetljen? (za kar močno dvomim)

za lažjo predstavo:

10.jpg

upam, da še kdo pride pogledat v to temo in mi pomaga najti odgovore :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

ta tema je očitno že kar nekaj časa mrtva :) ampak useeno...

danes sm kupil cagivo planet :) motor se mi zdi sanjski (no vsaj za moje potrebe). sevda po enem dnevu težko recem da motor super laufa, vseeno pa upam da bo... :)

no, zaradi denarne stiske (jo bo trba registrerat, pa morm najprej novo zadno gumo kupt :/) bo do spomladi vec ali mn v garaži. No imam pa zato več časa da bo motor do naslednje sezone brzhiben :D

no poleg tega, da ne dela zavorna luč (za kar upam da je samo pregorjena žarnica) imam še problem z števcem...

originalen števec je bil nekaj počen in je zato prejšni lastnik kupil novega in sicer 'originalnega', vendar pa pri števcu manjkajo tiste lučke spodaj (za ler, žmigovce, dolge luči, bencin in motor). Torej imam samo tisto okroglo stvar z števcem hitrosti... poleg tega pa ta števec ni osvetljen... (upam da ni vse skupaj narobe zvezano in da zard tega ne dela tudi zavorna luč... )

torej zanima me:

-pridejo tiste lučke posebej ali samo v kompletu z števcem oz. ali so lučke v kosu z števcem?

-kje se da to kupit? (bojda je nekje na primorskem štacuna, mene zanima če je kje okoli ljublane ali čim bližje)?

-ali števec v originalu ni osvetljen? (za kar močno dvomim)

za lažjo predstavo:

10.jpg

upam, da še kdo pride pogledat v to temo in mi pomaga najti odgovore :D

LP

no kot biuši lastnik planetke ti powem da je uno posebi za lučke pa da štewc ni oswetljen kar je blo cudn ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot bivši lastnik planetke ti povem da če je original števc, je osvetljen, če pa ni original (tko k je blo v stražinem primeru) pa ni, morš pa sam narest osvetljavo, kar pa ni noben problem, če maš mal domišljije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

no jst bi raj kot da bi se sam igrou z lučkami na števcu probu dobit originalnga z vsemi tistimi lučkami zravn :)

obstaja kšna trgovina/dobavitelj, k bi to mel? pa da ni glih u italiji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

ok ze nekaj casa ni bilo nobene nove objave a vseeno upam da bom hitro dobil odgovor na moje vprašanje.

na teji spletni strani ( http://autosguides.com/tag/cagiva-planet/ )sem našel zapisano tole:

"There’s underseat storage and, get this, room to store a helmet under the tank!"

Ali je to res? če je kako velik je ta prostor pod stolom in ali lahko med vožnjo imaš čelado pod tankom ali pade dol.. Kako to sploh izgleda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hjoj....pod stolom je minimalno prostora. Za orodje in to je to...ni mišljeno, da boš spravil sem noter ne vem, šotor ali kaj podobnega. Pod tankom pa je prostora ravno za odprto čelado, torej skuteristično. Sam imam AGV K3 M velikosti in ne gre, tudi S ne gre.

Evo slike:

Tankm slikan od strani

09052011361.jpg

Odprtina za čelado pod tankom:

09052011362.jpg

Še z druge strani:

09052011363.jpg

Oprostite za slabo kvaliteto, slikan z mobilcem in to v slabi svetlobi.

Upam, da sem ti vsaj malo razjasnil :)

LP ŽNJ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, mene pa zanima kaj je razlika med cagivo planet in pa cagivo raptor 125? Videl sem jih že v živo ampak samo na hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auspuh, malo je linija drugačna, ter seveda novejši motor v Raptor. Lahko bi se reklo, da je Raptor izboljšava Planet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Zdravo

A ima še kdo od vas planet/raptor 125 in mi bil bil pripravljen nekaj zmerit na motorju? :)

Gre za števec, ker moram sam narediti ohišje oz tisto bučko, pa bi prosil še mi kdo zmeri kolikšna je dolžina tega ohišja...

Pa tudi, če bi mi bolj podrobno poslikal sam števec, da vidim kako je pritrjen gor... :)

Hvala in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom jst, ko jo dobim nazaj s servisa :) Zakaj si se pa odločil za izdelavo ohišja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O super, najlepša hvala.

Odločil sem se zato, ker sploh nimam števca... :) Nabavil sem števec od mitota pa ga moram spravit ohišje, rad pa bi da zgleda čimbolj original :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa dobil motor brez števca? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom jst, ko jo dobim nazaj s servisa :) Zakaj si se pa odločil za izdelavo ohišja?

Zakaj jo maš pa na servisu? A je nisi še prodal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp.

sem nov lastnik cagive raptor. (letnik 2009, 5000km prevoženih)

zaj me pa zanima naslednje:

-katero olje je najboljše tankat?

-na kolko km bi se naj delala generalna?

-ima odstranjene blokade & športni izpuh. če me ustavijo policaji je kaj šans da mi ga stestirajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Sam sem tankal Castrol TTS. Generalno sem delal pri 12k, ker mi je ribnila, drugače vozi 1x na leto na servis oz. če vidiš, da je kaj narobe jo pelji ko opaziš. Za blokade ni šans, da ti težijo, ker praktično niso vidne, zdaj za auspuh pa ne vem...drugače pa srečno in veliko varnih kilometrov. Aja, dobil sem jo s servisa, tisto mastno je bila mešanica, ki se nabira v valvi in potem odteka ven. Nič nenavadnega. Škoda, ker nisi počakal in si sedaj malo preplačal tvojo Cagivo(2800€ je občutno preveč).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Sam sem tankal Castrol TTS. Generalno sem delal pri 12k, ker mi je ribnila, drugače vozi 1x na leto na servis oz. če vidiš, da je kaj narobe jo pelji ko opaziš. Za blokade ni šans, da ti težijo, ker praktično niso vidne, zdaj za auspuh pa ne vem...drugače pa srečno in veliko varnih kilometrov. Aja, dobil sem jo s servisa, tisto mastno je bila mešanica, ki se nabira v valvi in potem odteka ven. Nič nenavadnega. Škoda, ker nisi počakal in si sedaj malo preplačal tvojo Cagivo(2800€ je občutno preveč).

hvala za odgovor :D drugače sem pa dal 2400eur motor je pa praktično nov.. brez najmanjše praske :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!