Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

pred 6 minutami, bna pravi:

z čim premazat zaščitit nov kombinezon ali je sploh potrebno mazat novo usnje 

Ne verjamem, da bi bilo novo usnje treba mazat. Usnjene jakne nosim že dooolgo število let. Mažem pa, ko se mi zazdi da je potrebno. Pa nič kaj dosti ne kompliciram, kakšna stara (ali poceni) krema za roke je čist ok. Pa to delam poleti. Obesim na sonce, da je usnje dobro pregreto, ker potem tudi bolje vpija premaze... Pa v bistvu je treba bit pozoren na šive. Tam je treba mazat, ker tam tudi najhitreje lahko (ob dežju) začne zamakat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sej ne vem v čem je fora mazat usnjene kombinezone, ko imajo gor tanek sloj barve.... zgleda ko ena folija, ni samo barva...oz čisto usnje...in ne vem, ali skozi to barvo sploh pronica krema?

... drugače pa me to še čaka.

Kombinezon sem očistil v nulo s parnim čistilnikom s krtačko na koncu. Bela je bela.... in ne rumena po čiščenju.

Premaz pa Renapur (če kej pomaga..   :D  )

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bna pravi:

z čim premazat zaščitit nov kombinezon ali je sploh potrebno mazat novo usnje 

novo usnje ponavadi ni treba mazati, saj imajo dobri kombinezoni preko tanko folijo... nekateri so celo "lakirani" ... če je usnje pretrdo, ga ponavadi namažem  s čebeljim voskom, ki se uporablja za usnje v konjski galanteriji (za sedla), da se usnje zmehča ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi namazal jakno, ker se mi je zdela cedalje trsa. Z renapur kremo in je pomagalo. Dve voznji je bila malo limasta, „smrdela“ in pobirala smog, potem je bilo OK in enostavno za spucat nakonc. Sem jo pa namazal ze v mrzli spomladi in se ni prevec lepo vpijalo, tako da casovno kdaj so pa ze povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novega usnja-kombinezona,ni potrebno mazati kar nekaj časa zaradi zaščitne glazure,za mehčanje usnja,se pa strinjam z mausom-popolnoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola...tkola...še topu kombinezjon od pare.

...pol je spucanga...pol pa še ne.

...vse skupaj 10 min dela. Brez kemikalij...svinjarija gre stran...novga pa itak ne moreš naredit.

...če je kje globinsko kaj užrto kak šmir al pa poškodovana povrhnjica...pa itak ne moreš z ničemer spucat.

Ekola slike

20171109_195355.jpg

20171109_195733.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

Ekola...tkola...še topu kombinezjon od pare.

kje si ga paru ... a s paro od likalnika ?

para dobro uniči svinarijo in male domače ljubljenčke, ki so vidni samo pod mikroskopom ;)

res me zanima kje si paro dubu, ker js bi ga tut mal poparu po čiščenju...

pol pa mažem z Effax lederbalsam

effax.jpg.86dc606b407c09dd78f5669ee7d03fd0.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas mam pare kolk čš.

Se ublečem u kombinezjon...grem na streho se usest na denfer od varnostnega ventila od parnega kotla....kurjaču v kitlovnici pa rečem, ne naloži ene dve šafli kolma več...mal zamižim...pol pihne para...in wallllaaaaa... :D   Mal zapeče v rit...ampak mam dobr izolirano...  

...sam to ni zate...ker ko bo pihnu varnostni ventil...te bomo mogl pol lovit po BTCju...al pa v Mostah.....odvisn kam veter piha....  :P

:P

...iimam Karcherjev parni čistilnik...pa s tem to naredim.. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...iimam Karcherjev parni čistilnik...pa s tem to naredim.. :P

 

blo fajn do tebe na obisk pridet :P ... mam dva kombinezona za sčistit :P

do marca bo treba to narest, sam kaj, ko se bo to marca delalo :P

pomoje jih bom v bano dau ... pa z tekočim milom zgloncu ... posušu in namazu 1 x z niveo, ko upije pa z že zgoraj omenjenim Effaxom ... 2 x

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

blo fajn do tebe na obisk pridet :P ... mam dva kombinezona za sčistit :P

do marca bo treba to narest, sam kaj, ko se bo to marca delalo :P

pomoje jih bom v bano dau ... pa z tekočim milom zgloncu ... posušu in namazu 1 x z niveo, ko upije pa z že zgoraj omenjenim Effaxom ... 2 x

 

... mam samo en čistilnik...   :eek:

:P

 

Sem preskusil mnogo detergentov... čistil... robčkov... blabla bla.....  boleli so me prsti od drgnjenja.... znucal kožo na prstih...učinek bolj šwoh.

... ravno včeraj mi je prijatelj zrihtal še neko čistilo za usnje, ki ga še nisem preskusil....   rezultat: :BUA: ... nekaj je sicer šlo dol....

ampak

... s paro pa to narediš mnogo bolje v nekaj minutah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... drugače pa imam še eno rešitev.

... za hobi okoli vozit (kadar ne grem z motorjem)  imam parno lokomotivo.....

DSC00947.thumb.JPG.8d7e3471601d35ba0cfa7098cf37627f.JPG

...pa se lahko zmeniva, da te malo "poparim"...  :P

DSC00956.thumb.JPG.1f66ef364dbd8cf2d55dde5846d3c5cd.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že večkrat povedal, pa bom še enkrat. V kado vržeš kombinezon, dodaš malo milnice za telo, pustiš v vodi 2 uri, dobro spereš in posusšiš v senci. Kombi je kot nov. Namažeš z balzamom, sliko je dal Maus. Ekola. delo končano.

Zakaj v kado, zato, da opereš še notranjost, ki je od švica. Drugače pa s paro je tudi zanimiva ideja.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Atlantis 4 imam osem let, oziroma kakšnih 200K km. Material je nabuk. Dvakrat doslej sem iz obleke snel protektorje in jo vrgel v pralni stroj, na 30 stopinj. Po pranju sem obleko impregniral z Nikwax (na vodni osnovi). Služi kot nova, le čas izpostavljenosti soncu je nekoliko obledel originalno antracit barvo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 11. 2017 ob 5:21, Zivnorc pravi:

...iimam Karcherjev parni čistilnik...pa s tem to naredim.. :P

 

Tale tvoja varianta mi je pa všeč. Do zdaj sem pral po Damijevo, bom pa probal tudi tole s paro.

Če bi "zaparil" Mausa (tole se že sliši grozno, holokavst style), bi mu moral v žepe dat kamne, da ga ne odnese predaleč. Poznam ene par ljudi iz tvoje parne službe. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, gretzky pravi:

Tale tvoja varianta mi je pa všeč. Do zdaj sem pral po Damijevo, bom pa probal tudi tole s paro.

Če bi "zaparil" Mausa (tole se že sliši grozno, holokavst style), bi mu moral v žepe dat kamne, da ga ne odnese predaleč. Poznam ene par ljudi iz tvoje parne službe. :)

..sej pravim,da bi gamoral lovit po BTC...al poMostah al pa po Fužinah...hahaha

A tisti moji sodelavci pa zihr hokej v Zalogu igrajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

..sej pravim,da bi gamoral lovit po BTC...al poMostah al pa po Fužinah...hahaha

A tisti moji sodelavci pa zihr hokej v Zalogu igrajo?

Ga ne igrata. Saj ga tudi jaz že več kot 20 let ne. :(

on topic: Jaz usnjen kombinezon namažem z Vetaseptalom. To je mast za kravje vime. Pa za roke. Kupim pa ga v kmetijski zadrugi, v lekarni je precej dražji. Prej sem mazal tudi s takim balzamom kot Maus (Effax), je pa tale kravja zadeva še boljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živijo, komaj sem nabavil že rabljen, a zelo dobro ohranjen enodelen kombinezon dainese iz kengurujevega usnja. Kombinezon je skoraj ves bele barve, malo je rumenkast in tu pa tam malenkostno umazan, a bi ga v celoti trenutno ne umival. Rad bi le razkužil notranjost. Nekateri so mi svetovali, naj ga kar nesem v specializirano pralnico, da mi ga razkužijo z ozonom, drugi pa da ga nujno morajo prej umiti in potem razkužiti, ker se lahko razkuži le dokaj čisto usnje. Kaj pravite, je ta poseg škodljiv za usnje, ali mi svetujete kaj drugega? Vnaprej hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kras1000 pravi:

Živijo, komaj sem nabavil že rabljen, a zelo dobro ohranjen enodelen kombinezon dainese iz kengurujevega usnja. Kombinezon je skoraj ves bele barve, malo je rumenkast in tu pa tam malenkostno umazan, a bi ga v celoti trenutno ne umival. Rad bi le razkužil notranjost. Nekateri so mi svetovali, naj ga kar nesem v specializirano pralnico, da mi ga razkužijo z ozonom, drugi pa da ga nujno morajo prej umiti in potem razkužiti, ker se lahko razkuži le dokaj čisto usnje. Kaj pravite, je ta poseg škodljiv za usnje, ali mi svetujete kaj drugega? Vnaprej hvala!

bom napisal samo moje mnenje in moje postopke. Vsi kombinezoni, pa naj bo Probiker (za 180€ v akciji) ali pa IXS (za700) so in mi komot zdržijo čisto normalno namakanje v kadi v vodi, kateri sem dodal šasmpon za telo. Posušim ga potem v senci, sušenje traja 2-3dni. Nikoli nobenih problemov ne z barvo, ne z luščenjem itd. Ko je suh ga samo še premažem.

Če bi pa rad kombi razkužil je najenostavnejša varianta parni sesalec. Para razkuži. Vsaj po mojem mnenju usnje prenese zelo veliko. Še najmanj prenese ure in ure sončenja, kjer se prebarvani deli razbarvajo.

Seveda bi pa tudi v čistilnici znali strokovno poskrbeti zanj.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedel, da je para tako močno in prodorno razkužilo. Pa ta ozon? Ali je mogoče kdo kadaj razkužil z ozonom? Pravijo, da uniči vse glivice, gobe, bakterije in karkoli se ustvari v usnjenih kombinezonih. Tako koristen, mi pa ga uničujemo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede prodornosti pare... v gasileriji je para zelo nevarna pri gašenju. Gasilska oprema gasilca ne zaščiti pred njo zato so oparine pogoste pri nepazljivosti. Tako da para praktično samo skozi folijo ne gre zato je dobra za čiščenje pa tudi zaradi temperature. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombinezon sem na koncu nesel razkužit z ozonom. V čistilnici self service zraven Vidma (Udine) sem našel posebno omaro, ki proizvaja ozon: obleke položiš ali obesiš, jo zapreš, izbereš program (soft, medium ali strong), ta se potem večkrat napolni z ozonom, ki uniči vse to, kar živi v notranjosti.

V 25 minutah je bila zadeva zaključena, obenem tudi vonj je drugačen, saj ne diši več po kislem usnju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Lep pozdrav po dolgem času. 

Prej sem po nakljucju odprla omaro z moto šaro in me je skoraj kap, ker se je na jakni že delala plesen. Sem znosila vse vn na sonček in pošpricala z neko eko rečjo proti plesni (naj bi bilo brez klora). Sedaj me pa zanima naslednje.

Naj usnje samo ocistim z gobico in milom ali naj zabrišem vse v pralni stroj?

Tisti, ki ste prali v stroju, kako se to obnese? 

Po eni strani bi najraje res vse skupaj preprala, ker se ze vidijo sivi flekci na elastikah. 

Upam, da mi boste znali pomagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz...naliješ v bano mlačno vodo...vanjo daš malo šampona,sčistiš,malo,z viledo za posodo in obesiš v senco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko suh ka nežno premažem z mastjo,ki namenjena mazanju konjskih sedl.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!