Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Fantje, pretiravate. Saj ne govorimo o high tech NASA skafandrih  :lol1: Pomislite mal na to, da se je tista uboga kravca, ki jo zdaj nosite na sebi, nekoč valjala po hlevu v senu in dreku.

Da ne bom off topic. Laneno olje je o.k., a mi je na majici že pustilo rjav madež, tako da ga ne uporabljam (redko, pronica). Raje mast nevtralne barve, ki se dlje obdrži.

ja bi blo prav če na kombinezonu ne bi blo kakšnih barv ... in drugih snovi.... kravja koža sploh ne pride v stik s temi maivi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo!

Iščem gospoda iz Domžal, ki čisti motoristične kombinezone, pa me zanima, če ima kdo njegovo cifro :? . Sicer sem jo že meu , ker je bla v eni od številk Motorista oz. Motokataloga pa sem jo zgubu :angry2: . Lahko mi jo daš tud na PM, še najbolj, da ne bi kdo o reklami govoru :OK: .

:OK: Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da dela oboje, ampak ga mam samo za čistit. Ti kr pošlji-hvala.

Jaz imam zaradi lanske nesreče podrsano usnjeno jakno na levem rokavu, kjer so ščitniki. Kaj se to da mogoče popravit, pobarvat ali kaj podobnega? Denar od zavarovalnice bom dobil, vendar bi ga raje uporabil za drugo opremo, če bi blo mogoče to popravit. Če je to mogoče in če to popravlja ta tip, potem bi njegova številka zanimala tudi mene.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontakt za čiščenje usnja mislim da je Rudi Slevec "Renova" Tel.:051/313 054, če ma kdo že izkušnje z njemu naj sporoči, kak možakar kaj opravi svoj posel, ker mam jaz tut usnjen kombinezo za očistit, zunaj in znotraj

Naj pa men kdo pove kje bi mi dobr poravnal prednje vilce za Suzukija, ker mam mal sesut prvi konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontakt za čiščenje usnja mislim da je Rudi Slevec "Renova" Tel.:051/313 054,

Da, to je ta.

Ata dela vse živo.

Men je barval usnjeno sedežno.

Dobro in ne preveč drago.

Je pa to na Rodici, 100 m pred Pivnico Adam Ravbar,

če greš iz Domžal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ja, jaz mam oz. moja punca že očiščen kombinezon. Pa ne sam to, tut pobarvan je (iz belo-rdeče kombinacije na črno-rdečo kombinacijo, tak da dobr skupi paševa). Mislim, kakšen je bil ta kombinezon, al pa zdaj, je ko dan pa noč. Je tale ata iz Renove res maček za te zadeve. Kaj naj rečem, sem full zadovoljen, kombinezon je pa ko nov. Pa še drag ni, no saj men se ne zdi. Za čiščenje in barvanje (komplet barvanje - belo na črno + obnova rdeče kombinacije) takega precej uničenega kombinezona sem odštel 12 jurčkov. Če je kdo v dilemi ce v Renovi dobr nardijo svoj posel al ne mu lahk garantiram da so profesionalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako odstranite mušice s kombinizona,do sedaj sem pral z milnico,pa pravite ,da ni dobro,kako pa?

Jaz,ko sem kupil kombinezon pri Borkotu pred 14 dnevi mi je gospod razložil,da naj čistim samo s vlažno krpo,če pa se slučajno zapiči(zažre) v usnje pa ne politi ali kako drugače nasilno odstranjevat muh! Lahko nastane luknja! :grim

Skratka samo vlažna krpa pa nežno! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje oz pozna koga, ki kvalitetno barva usnjene izdelke! Konkretno: prebarvati bi moral škornje, ki so modri, kombinezon pa imam črn, pa sploh ne pašejo zraven. :nono:

Najbolj bi mi odgovarjala okolica CE ali MB :OK:

Hvala!

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

...ki kvalitetno barva usnjene izdelke! Konkretno: prebarvati bi moral škornje, ki so modri, kombinezon pa imam črn, pa sploh ne pašejo zraven.

Najbolj bi mi odgovarjala okolica CE ali MB

*

ŽIŽI!

Pokliči na 041-707-942, pa mu reci, da ti je dal cifro njegov najboljši kaljeg. Jaz mu bom pa že povedal, za kaj se gre. Zmajnenu?!

Pa glej, da boste barvo zadeli!!!

Še nekaj. Če boš padel, bo šla pa barva dol!

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje oz pozna koga, ki kvalitetno barva usnjene izdelke! Konkretno: prebarvati bi moral škornje, ki so modri, kombinezon pa imam črn, pa sploh ne pašejo zraven.  :nono:

Najbolj bi mi odgovarjala okolica CE ali MB  :OK:

Hvala!

:yea1:

Jaz sem videl človeka ki je prebarval škornje z Črnim mat avto sprajem :D In začuda je se obneslo kar nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej odgovor fičotu

Sem klical tega gospoda, za katerega si mi dal številko, pa je rekel, da ne bo nič! Druge kupit, te pa prodat, ali pa se s temi vozit, pa čudno izgledat! :grrr

No, ja, nekako se bom že znašel! jih bomo pač vsako sezono prebarval, če bo barva dol šla. Sicer se pa tako sploh ne vozim po dežju (imam srečo), tako da mislim, da ne bo velik problem!

Hvala vsem za informacije! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako odstranite mušice s kombinizona,do sedaj sem pral z milnico,pa pravite ,da ni dobro,kako pa?

Če s ti pa golazen prisuši gor, pa kako? :?

Jest moj kombinezon ob koncu sezone lepo z rahlo mešanco mila in vode + krtačka vse lepo spucam, je pa res, da je treba poj kombinezon temeljito splaknt z vodo. Na koncu ga še premažem z gelom. In ma barve take kot prvi dan, brez razpok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziu!

Zanima me, kateri izdelki so primerni za nego usnjenih kombinezonov/jaken/hlac?

/ / /

Ne maram delati reklame, ampak tale žauba je dobra.

Na škatli piše:

"RENAPUR", krema za negovanje in impregniranje vseh vrst gladkega usnja.

Naslov: Bogataj in ostali d.n.o., Zasavska c. 29, 4000 Kranj. Na info. preveri tel. št.

Jaz sem z njo zadovoljen. Zmehča, impregnira in usnje dobi lesk.

Pa še mušice se ne lepijo nanj. (Nisem rekel babe)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da mam jest tut neki podobnega; en krema oz. gel, ki jo nanašaš z gobico.

Samo je pa folk fora, da če ga namažeš poleti, se ti vsa svinarija gor prime, najbolj pa prah. Tko da ga jest uporabljam samo za zimsko spavanje. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kombinezon namažeš, počakaš da se kakršna koli zadeva malo vpije, potem nalahno višek obrišeš, se prah sploh ne prime več. Vzeti si je treba malo časa, pa je. Nobene visoke filozofije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal že marsikaj,pa ti povem ,da se ribje olje vredu obnese,smrdi pa res kaki teden.Usnje se zmehča, voda se lepo odteka,najbol važno pa je da vse šive prepojiš z oljem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!