Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

hvala za enkrat, bom testiral.....in javim...

 

Verjamem, da se mi bo to še parket ponovilo,  ker s kremo res nisem šparal haha--ene 6 nanosou----kao od viška ne boli

:lol1: in pol se čudiš, da je flekast :D 

 

me ne rabiš tolko mazat, enkrat lepo namaži pa bo. verejtno od pretiravanja ni koristi. po moje je  bolj pomembno, da na njem ni umazanije, namažeš pa kot bi sebe, da nimaš suhe kože. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: in pol se čudiš, da je flekast :D

 

me ne rabiš tolko mazat, enkrat lepo namaži pa bo. verejtno od pretiravanja ni koristi. po moje je  bolj pomembno, da na njem ni umazanije, namažeš pa kot bi sebe, da nimaš suhe kože. 

 

 

Ko maže taj vozi :kva1: post-37094-0-08751000-1427096020_thumb.jpg, v tem primeru drgne :kva2:

 

hvala rešeno u piko, robčki zakon

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usnje se namaže, če prvo rundo usnje vpije se namaže še enkrat in pusti preko noči. Zjutraj pa višek obrise s krpo. Simpl, pa še flekasto ne bo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usnje se namaže, če prvo rundo usnje vpije se namaže še enkrat in pusti preko noči. Zjutraj pa višek obrise s krpo. Simpl, pa še flekasto ne bo. ;)

Točno tako. Usnje se maže v tankih nanosih, po potrebi. Pa toplo mora biti, sicer ne vpija tako kot je treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V hoferju/lidlu nespomnim se točno so imeli kremo za nego usnja seveda sem jo kupil in namazal vse kombinizone. Slika mislim, da eno stran nazaj, trenutno pa se spopadama z punco s problemom, da kombinizon ful drsi. Recimo meni ni taki problem saj se držim z rokami za krmilno med tem ko ona odzadaj ima kontretne probleme, naj omenim da se je zadeva iz kombinizona prenesla na sedež in tudi v drugih oblačilih drsi. Kako rešit zadevo ? A sem uporabil neprimerno kremo za nego ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo razredčen razmaščevalc iz eurospin-a (je najbolj prijazen od socialnih) obrisat sedež ter izprat z vodo pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V hoferju/lidlu nespomnim se točno so imeli kremo za nego usnja seveda sem jo kupil in namazal vse kombinizone. Slika mislim, da eno stran nazaj, trenutno pa se spopadama z punco s problemom, da kombinizon ful drsi. Recimo meni ni taki problem saj se držim z rokami za krmilno med tem ko ona odzadaj ima kontretne probleme, naj omenim da se je zadeva iz kombinizona prenesla na sedež in tudi v drugih oblačilih drsi. Kako rešit zadevo ? A sem uporabil neprimerno kremo za nego ?

Kupi čistilo za usnje. Pa ne kupi ga v Lidlu ipd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz neb kompliciral, slej ko prej se bo višek zdrsal ali vpil, tako ko bo udarila vročina.

BDW tut men drsi kak dan takoj ko ga namažem.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno koga zanima. Preizkusil sem nego za usnje od Samson Kamnik. Usnju povrne barvo in naredi lep mat finish, ne drsi (nanos z mikrofiber krpo). Po prvem vtisu, voda tudi lepo odteka (balzam vsebuje čebelji vosek). Kako dolgo drži pa javim. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kdor rabi renapur ga lahko dobi (zmeni se prej da naročijo ekstra) v trgovini ciciban v hipermarketu (mercator center) v kopru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno koga zanima. Preizkusil sem nego za usnje od Samson Kamnik. Usnju povrne barvo in naredi lep mat finish, ne drsi (nanos z mikrofiber krpo). Po prvem vtisu, voda tudi lepo odteka (balzam vsebuje čebelji vosek). Kako dolgo drži pa javim. ;)

Imajo cel kup izdelkov, katerega si uporabil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ima tema toliko strani ne vem če je že kdo napisal ampak mene so učili da so zadeve z voskom za impregnacijo. Torej da zapirajo pore in usnje ne diha več. S tem mu uničiš funkcijo. Lahko da so to kake nove super-duper kreme, včasih smo tako z voskom uporabljali samo za čevlje.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo cel kup izdelkov, katerega si uporabil?

 

Huh dobra... Še sam ne vem. Pogledam pa javim. 

 

 

Ker ima tema toliko strani ne vem če je že kdo napisal ampak mene so učili da so zadeve z voskom za impregnacijo. Torej da zapirajo pore in usnje ne diha več. S tem mu uničiš funkcijo. Lahko da so to kake nove super-duper kreme, včasih smo tako z voskom uporabljali samo za čevlje.

 

Ta teorija temelji na tem, da krema za usnje zapre pore na usnju. Veliko krat piše na sami embalaži ali zapre pore ali ne. Večina klasičnih negovalnih krem naredijo usnje prožno in to še vedno diha, zato po dalši vožnji po dežju tudi premoči. Tu potem nastopi prava prednost nano premaza za usnje, ki tudi na perforiranemu delu ne premoči. Če ti je zadeva cenovno sprejemljiva seveda. ;) Usnje pa je treba redno vzdrževati, sploh v vročih sončnih dneh ali pa po dežju. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa vsako pomlad namažem usnjeno jakno s tapravo žaubo, potem jo pa kar pustim. Jo nič ne zglancam. :hmm:

.....ker to naslednj dan opravi žena. :O:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

po prebranem sem zasledil preveč različnih mnenj  :mellow:

 

renapur ali je nivea isto ok?

 

ker po namazu mora usnja dihat ne da mu to onemogočimo =/


hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

 

 

kupil sem rabljen kombinezon v črno-bež kombinaciji, in sta prsi del, ter ramena so v bež barvi =/

 

zanima me kako očistiti ostanek mrčesa, ker ima na ramenih par pikic, ki ne grejo po čiščenju z vlažno krpo dol dol?
torej če obstaja kako cool čistilo ki ne škoduje usnju da bi lahko te pikice odstranil

 

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

 

 

kupil sem rabljen kombinezon v črno-bež kombinaciji, in sta prsi del, ter ramena so v bež barvi =/

 

zanima me kako očistiti ostanek mrčesa, ker ima na ramenih par pikic, ki ne grejo po čiščenju z vlažno krpo dol dol?

torej če obstaja kako cool čistilo ki ne škoduje usnju da bi lahko te pikice odstranil

 

 

hvala

baby robčki so za sproti pucat najbolj fajn. zelo dobro nesejo dol vse kar prleti na kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno koga zanima. Preizkusil sem nego za usnje od Samson Kamnik. Usnju povrne barvo in naredi lep mat finish, ne drsi (nanos z mikrofiber krpo). Po prvem vtisu, voda tudi lepo odteka (balzam vsebuje čebelji vosek). Kako dolgo drži pa javim. ;)

 

Po 150km vožnje po dežju, je prvih 2 km zadeva držala vodo, potem pa je usnje prepustilo... 

 

Po mojih izkušnjah je še vedno najboljše, če ne želiš bit moker, nano premaz! Jaz uporabljam Wolf's Chemicals Hydro-phobe. Kombinezon sem namazal lani septembra in ni prepustil niti pikice. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baby robčki so za sproti pucat najbolj fajn. zelo dobro nesejo dol vse kar prleti na kombinezon.

 

sproti tak čistim z vlažno krpo pa gre vse dol

 

bolj me zanima kak dobim tiste pike dol, ki so verjetno nastale od mrčesa ko se ni sproti čistilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sproti tak čistim z vlažno krpo pa gre vse dol

 

bolj me zanima kak dobim tiste pike dol, ki so verjetno nastale od mrčesa ko se ni sproti čistilo

Nabavi si set za čiščenje in nego usnja LEATHER MASTER. Komplet te pride 30 eur. Poglej na les-dom.si ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

leather master nima za burek napram baby robčkom. nimam pojma kaj dajejo notr ampak to nese dol hudiča in pol. žužke, keten sprej, saje, ni da ni :D

drgač od leather master je za mazat super, čistilo je pa za en k****.

u glavnem po naših izkušnjah so baby robčki najboljši, prekaša jih samo kak aceton, s čimer pa ni glih najboljše po usnju.

morem pa enkrat narest "raziskavo" keri baby robčki najboljš pucajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!