Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Hoj...

MOgoče, kdo uporablja kake špreje z razpršilcem za impregnacijo, nego usnja? Ker razne maže, je težko enakomerno nanest in sploh ni lahko. Zamudno delo! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj...

MOgoče, kdo uporablja kake špreje z razpršilcem za impregnacijo, nego usnja? Ker razne maže, je težko enakomerno nanest in sploh ni lahko. Zamudno delo! :blush:

Jaz uporabljam sprej za usnje, katerega uporabljam tudi za poliranje usnjenega kavča. Se obnese. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Ja, je že res, da je zamudno delo, če uporabljaš mazilo. A po mojih izkušnjah je še vedno bolj učinkovito in se boljše obnese kot pa spreji; tako da najboljše, da ga na začetku sezone enkrat namažeš :yes: (ja, se pač malce žrtvuješ in si vzameš čas), potem pa tudi spreji veljajo,če jih sproti in redno uporabljaš!

Lp, :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ej pacienti/ke, ma kdo kake izkušnje s pucanjem (čiščenjem roadkilla) nubuk ledra? :hmm:

Za tiste, ki nimate pojma, kaj za vraga je to, se mi ne da razlagat, kajti obstaja velika verjetnost, da, če zadeve ne poznate, ne poznate niti načina, kako jo pucat. :fredy: :grrr :grim

Bonus vprašanje: Ista tematika, druga substanca: semiš? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne maram delati reklame, toda...

Jaz sem izredno zadovoljen z mazilom iz naravnih surovin; RENAPUR

Bogataj in ostali d.n.o., Zasavska c. 29, 4000 Kranj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne maram delati reklame, toda...

Jaz sem izredno zadovoljen z mazilom iz naravnih surovin; RENAPUR

Bogataj in ostali d.n.o., Zasavska c. 29, 4000 Kranj

Pa si ziher da se s to zadevo tudi čisti in ne samo impregnira? :fredy:

Pa to govoriš za nubuk ali semiš? :hmm:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

'Wintex racing', samo za pucanje...semiš odpade. :fredy:

Ekskluzivno samo v Motocenter Žabjak, Petovia. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si ziher da se s to zadevo tudi čisti in ne samo impregnira? :fredy:

Pa to govoriš za nubuk ali semiš? :hmm:

Hoj 'pirrulz'!

Moje izkušnje so sledeče:

Za čiščenje ti ne moram kaj pametnega reči. Vem pa, da sem pred leti, ko sem prišel iz ene "umazane" fure, usnjen kombinezon sčistil z mokro krpo, tako, da sem tavel'ko svinjarijo spravil stran. S tem usnje nekoliko otrdi. Ko se je posušil, pa sem ga namazal z RENAPUR-om. Nato pa še zloščil s suho krpo. Še danes se sveti kot lahtirna. Usnje je voljno, mehko, impregnirano. Izgleda kot novo. Po tem se tudi dobro iz njega čisti svinjarija.

"NUBUK" Mislim, da si imel v mislih "NAPO", kot smo včasih rekli. Tako sme razumel.

Semiša nisem probal, mislim pa, da ni za to.

Pokliči gospo Majdo Simonič, ona ti bo o tem vedla povedati strokovno. 041-722-920

Jaz sem ga dobil pri njej. Drugič pa sem ga naročil in mi ga je poslal proizvajalec. Menda je izdelan iz čebeljega voska in smrekovih... (kaj jaz vem - lepo diši)!

Pozdrav!!! Pa dobro zrihtaj!

Pa si ziher da se s to zadevo tudi čisti in ne samo impregnira? :fredy:

Pa to govoriš za nubuk ali semiš? :hmm:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olrajt 10x.

P.s.: "Navadni" leder ni panike sploh. To pirrulz obvlada 135/uro. :grim B)

pirrulz!

Oprosti, meni se zdi, da sploh nobene info nisi rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pirrulz!

Oprosti, meni se zdi, da sploh nobene info nisi rabil.

Tebi se zdi narobe. :fredy:

rabim marsikaj, med drugim tudi potrebujem info o nubuku in semišu in NE gladkem pujs-krava-kenguru ledru :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi se zdi narobe. :fredy:

rabim marsikaj, med drugim tudi potrebujem info o nubuku in semišu in NE gladkem pujs-krava-kenguru ledru :fredy:

Aja, vidiš, :o :o :o tega pa nis'm vedu'. :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tisti, ki ste dali barvat zadeve temu gospodu? Kako je s trpežnostjo barve (zanima me učinek dežja in bolj ali manj grobega odstranjevanja muh)?

Pravtako me zanima kako natančno dela gospod? Kombinezoni so ponavadi zašiti iz večjih ali manjših flik. Kako natančno pobarva posamezne flike?

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nubuk je ›celozrnato‹ (full grain) usnje, katerega površina (lična stran) je fino brušena-->žametna površina

velur je brušeno usnje, kjer je brušena mesna stran kože --> vlaknata površina

hvala za pozornost in nasvidenje

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nubuk je ›celozrnato‹ (full grain) usnje, katerega površina (lična stran) je fino brušena-->žametna površina

velur je brušeno usnje, kjer je brušena mesna stran kože --> vlaknata površina

hvala za pozornost in nasvidenje

Correct :yes:

Samo da "grain" v danem primeru ne pomeni "zrno" ampaq "lice"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve kje je na štajerskem (Mb ali Ptuj) mogoče dobiti tale RENAPUR za usnje???? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi se zdi narobe. :fredy:

rabim marsikaj, med drugim tudi potrebujem info o nubuku in semišu in NE gladkem pujs-krava-kenguru ledru :fredy:

eeee bi se mogla midva še kaj drugega pogovarjat ko o piru :slap: kaj te zanima? mam nubuk kombinezon od BMW-ja že 8 let. čistila za nego "navadnega" usnja odpadejo. čistim ga z blago milnico, sperem z vodo in namažem z nivejo, še boljša bi bila niveja na glicerinski bazi pa je ne dobim. kombinezon je po 8 letih še vedno kot nov.

VSI ti preparati na bazi čebeljega voska pa so namenjeni impregnaciji in jih ne priporočajo za redno nego ker zapira pore in usnje ne diha. preden me kdo napade - samo prenašam kar so mi stručkoti rekli za nego mojega kombinezona :grim isti so mi svetovali zgornjo metodo in se odlično obnese.

aja leder mi kljub tisočim km v dežju brez dežnega (ga ne dam gor če ni ravno vesloljni potop) še vedno odlično drži vodo (zunaj da ne bo pomote :devil: ).

jeba, sem se spomnil da po lanski sezoni še nisem spucal kombinezonov :slap: bo treba kmalu :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve kje je na štajerskem (Mb ali Ptuj) mogoče dobiti tale RENAPUR za usnje???? :hmm: :hmm:

Piši in pošljejo (Renapur):

Bogataj & ostali d.n.o., Zasavska c 29, 4000 Kranj

pokliči info....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piši in pošljejo (Renapur):

Bogataj & ostali d.n.o., Zasavska c 29, 4000 Kranj

pokliči info....

Ok tnx Fičo, ostale info bom že našel, sem pri nas spraševal že po par trgovinah pa me samo čudno gledajo :eek: :eek: :eek: .

Pozdravček z štajerskega konca!! B :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSI ti preparati na bazi čebeljega voska pa so namenjeni impregnaciji in jih ne priporočajo za redno nego ker zapira pore in usnje ne diha. preden me kdo napade - samo prenašam kar so mi stručkoti rekli za nego mojega kombinezona :grim isti so mi svetovali zgornjo metodo in se odlično obnese.

tudi meni na uho vse pogosteje prišepetavajo, da karkoli kar zapira pore in ovira dihanje usnja, ni priporočljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi meni na uho vse pogosteje prišepetavajo, da karkoli kar zapira pore in ovira dihanje usnja, ni priporočljivo.

........razen pri pohodniskih cevljih z gladkim usnjem, pozimi. .)

upam, da poslusas te sepetalce. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm dobil nasvet od prodajalca v mototrgovini, da je verjemi ali ne najboljši spray MAXIBRIL za armaturne plošče . Sprobal in zadeva je res učinkovita, Bad je sam to, ker sm dobil dišečega, nevtralnega ni bilo na zalogi. Pa par ur moram stvar zračit drgač vse diši za menoj :lol1:

Lahko sprobate če vam ne odgovarja bo stvar uporabna za armaturno :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeee bi se mogla midva še kaj drugega pogovarjat ko o piru :slap:

:grim :grrr Sva se včeraj pogovarjala tudi o silikonskih joških, videoigricah v gostilnah, biciklih in oni črni striperki na motozborih. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!