Skoči na vsebino

Kawasaki ZZR 600...


Ice

Priporočene objave

ziv ... zanima me kawasaki ZZR-600 stari model do l.92-novi model l. 93 naprej.Karkoli od njega(podatke,izkušnje,slike,nasvete...)

vnaprej hvala

Mare.

-----------------------

na prosnjo delinkventa (i.e. mare) se tema spet odpira.prosim samo za komentarje v zvezi z ZZR 600 in ne diskurze "ta je pa boljs,un nc ne more" itd.primerjave so dovoljene (),samo ne z osnovne teme speljevati pogovor.

hvala

Ice

Uredil - Ice on 09/01/2002 14:23:00

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ta motor je imel moj kolega kako leto nazaj,kolikor jaz vem ni imel z njim nikakršnih problemov.

Novembra pa je sosed kupil ZZR 600 star 11 let in v brezhibnem stanju (zanj je odštel 500kSIT)motor je bil videti kot bi ga pripeljal iz trgovine čeprav ima na števcu že 45000.

Probal sem ga tudi sam in čeprav nisem bil nikoli kaj preveč navdahnjen za motorje te vrste (enduraš po srcu)mi je bil takoj všeč, pelje se solidno in umirjeno tja do 5000-6000 rpm potem pa se pokaže tudi njegova športnost.

Vsekakor bi ga imel kot drugi motor.

Drža je dobra tudi za daljše ture.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha..,puzdravleni !

ZZR 600 - eleganten športak z metuljčkom! :)))))))))

Sem lastnik kawe ZZR 600 letnik 91. Z njim sem odpeljal že dve sezoni, tudi potovanja-dolge proge,mašinca prede kot urca, ima pa verjeli ali ne po števcu 70.000 km. Olja ne kuri v prekomernih količinah, v Elisi pa niso verjeli kompresiji,ki jo premore,ta letnik 91.

Je temno rdeče pinki barvne kombinacije + kakšne praske po plastiki. Edini večji problem je bil, ko sem ga kupil mi je po določenem času prerjavel tank za gorivo, kasneje mi je crknil regler(28.000 SIT),kar se rado dogaja.(..smollaaaa..)Prerjaveli tank sem potem zamenjal z novim tankom istega letnika mot.(ugoden nakup iz stare zaloge - 40.000 SIT),le da je bil ta svetlo temno modre barve.

Potem je dve sezoni ostal modro rdeč :). No zdej bo šel motor v modro, pa še kak airbrush zraven(..glej topic airbrush na cestn mot.)Drugače sem bil presenečen nad zmogljivostmi motorja. Enostavno in z lahkoto se je postavil ob bok, po izgledu, po pospešku (od 8000 obr. naprej hudo dobro vleče vse do 13.000), po voznih zmogljivostih, kateremu koli 600 kubičnem cestaku, tja do letnikov 2000.

Še zdaj, če bi kupoval 600 kubičen motor bi si kupil ZZR-ja. Njegova specialiteta so dolgi hitri ovinki. Izredno vzdržljiva preizkušena mašinca 16v-twin cam 600 ccm-100 KM, primeren za daljša potovanja(sopotnik in prtljaga), izreden dizajn za leto 91.(še danes zgleda kot eleganten športak z metuljčkom in ni nek star okoren škatlast športni motor.)

Cene letnikov 91, se gibljejo od 500.000 do 650.000 SIT, in že zadnja tri leta se ne spreminjajo. Računati moraš še na stroške pri potrošnih stvareh: dobro poglej zavorne diske, ketno, gume.. itd. Za kratke hitre športne ovinke je dober, vendar rad malo zaniha - mehkejše vzmetenje, vendar se da v prednje vilice teleskopke trše olje in zadeva je dosti boljša. Imej originalno dimezijo gum, spredaj 120zr17 in zadaj 160zr17, ker se lepše pelje, samo z 170 zadaj pa boljš izgleda ;) Its your decision ! :)))) Odlično so se mi obnesle DUNLOP D 207. Omogoča globoke nagibe,le da ga je potrebno bolj silit k tlom, kot kakšno ZX-6r, ko se ga navadiš, lahko brez problemov odpelješ zelo športno in kakšna ZX-6r in drugi novejši 600ccm cestaki imajo s tabo veliko dela, sploh pa na dolgih hitrih zavitih ovinkih močno stiskajo zobe - PREVERJENO !! :))))) A ja... pa še to..potegne tja do 250 kmh, no mogoče kakšen kmh več, sam jst sm pri 250 nehu..:) Pri 200 in 200+ izredno lepo sedi in drži smer, brez nekih opletanj in tresenja. Skratka..vsestranski..allround motorček.

Sorrrii za tulk dolg mejl...slikce bom še zrihtu, zdejšnje, pa pol kasnejše ko bo "opedenan"!

"No revenge means no satisfaction"

Gianni

Černi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ZZR-jih sem slišal veliko dobrih stvari, tako da pride tudi zame v poštev (ker kake VFR pri nas očitno ne bom našel).

Pritožbe letijo na malo manj športno vzmetenje (ker je sport turer pač) in težo.

Naj bi bili vzdržljivi, sem pa na netu nekje prebral, da jih ni zdravo tiščat po avtocestah dalj časa do konca, pa tud kuplunga naj ne bi bla med najboljšimi.

Verjetno so pa motorji dobri, ker so dobro ohranjeni, saj se jih ni dirkalo.

Najbolj na živce pri teh motorjih, ki so drugače meni osebno lepo oblikovani in je že več kot 10 let stara oblika še vedno lepa, mi pa gredo papgajaste barve, v katerih je motor ponujen.

Al niso mogl uporabit 1 ali 2 barvi, če ga pa na črn poštrihaš bodo pa tvoji kupci misnli da je bil razsut.

Konkurenca ?: Suzi GSX 600F - švahnej, Fazer 600 - half naked

ostali so pa bolj športni oz manj primerni vzdevka Sport Tourer(mogoče še CBR600)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje !!!

Kawasaki ZZR600 letnik 95 in Suzuki GSX750F letnik 95 (prejšnji model).

Kateri je boljši - lega v ovonkih,...

Iz samih tehničnih podatkov sledi, da je ZZR v vseh pogledih razen v navoru in kubikih boljši.

Kako pa je v praksi a kdo ve ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ziveli vsi skup . S R E C N O (mal kasno pa od srca )Vsem ki ste odgovorili na moje zanimanje za ZZR-600 "H V A L A " Z zanimanjem dobivam podatke se naprej . Danes sem pri sebi odprl sezono 2002, sm naredu ~75 km (po obcini Postojna pri 4-8°C brrrr )ampak je bilo super . Dusa mi ni pustila ,in sem moral mal spucat kondenz v rolah GPZ-550 -ja ,ki se je nabral v mescu in pol od zadnje fure (on je laju jaz pa tesku dihu.

m a r e

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ko sem pred nekaj leti kupoval motor, je bila tudi ta Kawica v izboru, zato sem narocil test iz revije Motorrad (ce jih prosis, ti posljejo tisto stevilko, kjer je bil test, ce pa je ze dokoncno posla, ti fotokopirajo zeljeni clanek). No, meni so poslali fotokopijo, lahko ti prinesem eno sredo v Twina, ce hoces.

Po spominu pa ti lahko povem, da je bila zadeva ocenjena kar OK, navedene so bila tudi izboljsave pri posameznih modelih, za vse modele pa velja: pretezak za 600, premehak, predvsem pa brez navora pri nizkih obratih, ostalo OK. Natancneje v clanku.

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAWA ZZR600

1990-95, 599cc w/c DOHC four,

99hp 150mph 50mpg, 435lb

Neat if somewhat heavy bike for those who like the plastic replica pose and speed. Engines have run to 50k without hassle, thereafter expect camchain and valve troubles but a couple of bikes made it through the 100k barrier. ’93 model had more power, ’94 less chain snatch and better finish. Way off the pace compared to modern bikes but still a useful old bruiser for highway kicks on the cheap; benefits greatly from a suspension upgrade!

Kajpawem... mam predhodnika (gpz600r), peljal pa večjega bratca (ZZR1100). Pelje se približno glih zadeva... ovinki so OK, moraš ga pa malo dol tiščat. Če je vsaj približno podobna mašinca kot pri GPZ, je super... do 6krpm je lepo cviliziran, pol pa začne ornk vlečt.

Nebi se ga branil, ampak sem že odbrenkal 600ccm razred... grem na 1100.

Deli so poceni. Sklopko dobiš pri louisu ali pa HG, verigo tudi, kar se pa zobnikov tiče, jih pa en tip uvaža iz italije. Za ZZR1100 je bil sprednji zobnik 2,5kSIT + 700SIT poštnina. Original je pa 8kSIT+.

Na dunlopkah se res lepo držijo ceste, dosti stvari lahko gor napakiraš, malo pijejo... Je pa res da nima "karakterja". Karkoli je že to. Postane dolgočasen. Ni fun.

Moja malenkost bi raje še malce prišparala pa kupila VFR. OK, več pije, dražji potrošni material... ampak kako se pelje zadeva... mmmmm... njami.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

KAWA ZZR600

1990-95, 599cc w/c DOHC four,

99hp 150mph 50mpg, 435lb

Neat if somewhat heavy bike for those who like the plastic replica pose and speed. Engines have run to 50k without hassle, thereafter expect camchain and valve troubles but a couple of bikes made it through the 100k barrier. ’93 model had more power, ’94 less chain snatch and better finish. Way off the pace compared to modern bikes but still a useful old bruiser for highway kicks on the cheap; benefits greatly from a suspension upgrade!

Kajpawem... mam predhodnika (gpz600r), peljal pa večjega bratca (ZZR1100). Pelje se približno glih zadeva... ovinki so OK, moraš ga pa malo dol tiščat. Če je vsaj približno podobna mašinca kot pri GPZ, je super... do 6krpm je lepo cviliziran, pol pa začne ornk vlečt.

Nebi se ga branil, ampak sem že odbrenkal 600ccm razred... grem na 1100.

Deli so poceni. Sklopko dobiš pri louisu ali pa HG, verigo tudi, kar se pa zobnikov tiče, jih pa en tip uvaža iz italije. Za ZZR1100 je bil sprednji zobnik 2,5kSIT + 700SIT poštnina. Original je pa 8kSIT+.

Na dunlopkah se res lepo držijo ceste, dosti stvari lahko gor napakiraš, malo pijejo... Je pa res da nima "karakterja". Karkoli je že to. Postane dolgočasen. Ni fun.

Moja malenkost bi raje še malce prišparala pa kupila VFR. OK, več pije, dražji potrošni material... ampak kako se pelje zadeva... mmmmm... njami.

LP

Dragi Strom

ZZR 600 je legenda s karakterjem in bo ostal legenda. Vzbujal je spoštovanje in strah pri izkušenih in manj izkušenih voznikih. Z GPZ ali GPX ni primerjave nikjer. Motorji so stari celo desetletje in še vedno se spogledujejo z novejšimi modeli, po zmogljivostih in po izgledu. Glede na letnik izredno držijo ceno in so eni izmed prodajno najuspešnejših kawasakijevih modelov v zgodovini kawe. Je thats life....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hola!

Ko sem pred nekaj leti kupoval motor, je bila tudi ta Kawica v izboru, zato sem narocil test iz revije Motorrad (ce jih prosis, ti posljejo tisto stevilko, kjer je bil test, ce pa je ze dokoncno posla, ti fotokopirajo zeljeni clanek). No, meni so poslali fotokopijo, lahko ti prinesem eno sredo v Twina, ce hoces.

Po spominu pa ti lahko povem, da je bila zadeva ocenjena kar OK, navedene so bila tudi izboljsave pri posameznih modelih, za vse modele pa velja: pretezak za 600, premehak, predvsem pa brez navora pri nizkih obratih, ostalo OK. Natancneje v clanku.

LP suzuki

Helou suzuki

Ja res je, se strinjam s tabo, je kar težek v primerjavi z ostalimi 600 in mehek, res pa je tut to, da je sport-tourer. S polnim tankom mora imet okrog 200kg če ne več. Prav zoprno je, če si na kakšnem parkirišču malce nepazljiv, in ti kaj hitro lahko zleze v kritičen kot,nagib, potem pa trpiš kristusove muke, da ga spraviš pokonci, največkrat se zgodi, da se lepo vležeš skupaj z njim na prelepi asfalt. Prosil bi te, če je kakšna možnost, dobiti to fotokopijo testa te zverince? Sem lastnik takšne kawe in bi si želel imet tut kakšen test od nje, ki bo šel najverjetneje v zbirko modelov motorjev in testov, al pa kar na kakšno steno v sobi

"No revenge means no satisfaction"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so pri Motorradu omenili za ZZR600 (nekaterih pojmov, čeprav jih poznam, ne znam direktno prevest, zato bom napisal kr nemške).

Do leta 1993:

1. v ovinkih nasedajo glavno stojalo, oklep in izpuh

2. pretrdo vzmetenje

3. previsoke sopotnikove stopalke

4. nenatančna lučka za bencin

5. dober "durchzugvermögen", čeprav se stvar dogaja šele nad 9000rpm

6. slaba nastavitev uplinjačev

7. pri ogrevanju motorja in hladnem vremenu luknja v moči okoli 6000rpm

Po letu 1993: popravljeno vzmetenje in nastavitev uplinjačev, dobi becin uro...

V splošnem kot dobro ocenjujejo "drehfreudiger" motor, udobna pozicija voznika, dobre bremze.

Kot slabo pa slaba uglašenost vzmetenja, "starkes lastweckselrucken", in že omenjeno lučko za bencin

Dobro se je odrezal tudi na "maratonskem" testu. Jaz ga nimam, če pa te zanima, je bil v reviji 3/1992. Če pa še o kakih podrobnostih o nakupu in na kaj paziti, pa najdeš v izdaji 9/1994.

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki mi pa ne gre nekaj skup.

- Pretrdo vzmetenje in ...

- Premhko vzmetenje kot navajajo iz vseh koncev in krajev

Logicno bi bilo malce mehkejse, saj je sport-tourer.

DDV in baterije ze vkljuceni v ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ROK...vzrok bo verjetno v tem, da imajo motorje letnika '93 ali višje.

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mogoce.

Spremembe naj bi bile pri letnikih 93 in nekaj malega se pri 95

nato pa ne vem mogoce kaj MIN

DDV in baterije ze vkljuceni v ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj YZF...

Hm, men tut ni jasno.. zakaj pretrdo vzmetenje? Moj model je letnik 91..absulutno je zadeva premehka, no probu sm tut 94 letnik in ravno tko, pa glede lučke te pomanjklivosti pri mojem modelu ne opazim.. no od 94 letnika glede lučke ne vem, ker je bila testna fura. Od 8000 obr. naprej se mu res šele začne. O tisti luknji pri 6000 obr?... mi pa tut ni jasn..no vsaj pri mojem modelu te luknje ni. Hm, ne vem čudno ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ki me boste zdaj spraševali to in ono, ter od kot se mi jemlje....stvar je povzeta iz Motorrad kataloga. To niso moje izkušnje.

Za premehko vzmetenje pa stvar ni problem (če nameravaš motor še nekaj časa vozit). Zamenjaš olje in vzmeti.

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa pejmo po vrsti !!!!

Nihče ni rekel da mašine ne zdržijo 100.000 ali več in tut jst jih mam blizu 100.000.

Športna dirkaška vožnja, priganjanje starega GPZ600R v vrtoglave višine obratov.. in kolk pol že.. 5L na 100km......no comment!... a ja sej maš ja nadnaravne sposobnosti..no pol verjamem...folk ne mi ga srat no

Pa še to dragi strom..Če je model ZZR prodajno eden izmed najuspešnejših modelov v zgodovini kawe, V TEM RAZREDU, se primerja samo razred 600, sport tourer!!!

" NO revenge means NO satisfaction"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Helou suzuki

Ja res je, se strinjam s tabo, je kar težek v primerjavi z ostalimi 600 in mehek, res pa je tut to, da je sport-tourer. S polnim tankom mora imet okrog 200kg če ne več. Prav zoprno je, če si na kakšnem parkirišču malce nepazljiv, in ti kaj hitro lahko zleze v kritičen kot,nagib, potem pa trpiš kristusove muke, da ga spraviš pokonci, največkrat se zgodi, da se lepo vležeš skupaj z njim na prelepi asfalt. Prosil bi te, če je kakšna možnost, dobiti to fotokopijo testa te zverince? Sem lastnik takšne kawe in bi si želel imet tut kakšen test od nje, ki bo šel najverjetneje v zbirko modelov motorjev in testov, al pa kar na kakšno steno v sobi

"No revenge means no satisfaction"

Hola!

Seveda lahko dobis fotokopijo, ampak bo bolj kilava (mislim slike, tekst bo OK). Povej kdaj bos v Twinu, pa ti prinesem.

Kawica ZZR 600 pa ima, ce se prav spominjam, 223 kg (pripravljena za voznjo).

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za galone res nisem ziher.

Sicer pa dejmo mal o miljah...

50 milj naj bi blo 80.467 km... ali se morda motim? Si vzel kopenske al morske milje?

Za referenco sem ponucal http://www.flash.net/~lorint/lorin/convert.htm

Se pravi...

50 mi = 80.467 km

1 galona = 4,54 l

po racunici 4,54 l za 68 km,koliko za 100 km: 4,54 * 100 / 80.467 = 5,642 l/100 km

Preveri še ti, če se ti da...

Vsekakor mi je pa GPZ papov okoli 5l/100km. Malenkost manj. Na relacijo seveda.. 80-140km/h.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shit! zmotu sem se.narobe faktor preracunavanja vzel.

po popravku bi moral papati 5,675 l/100 km.ne stromov,ampak od angleza na UMG (al kje ze).

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Uredil - Ice on 16/01/2002 19:59:41

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

GPZ600R letnik 85!!!!...pije v dirkaškem načinu vožnje 5 LITROV..pa še vse modele 2002 pol neseš..Pa strom....ne mi govort takih neumnosti. Moj ZZR600 letnik 91, če ga priganjam v nore višine obratov..recimo na full..agresivni način vožnje kolikor se da..pije cca 8,5 litra.

Takšne mašine kot je tvoja in moja pri teh prevoženih kilometrih in tej kilaži so preklemansko žejne..sploh pa če od njih zahtevaš kar največ kar zmorejo.

G, dej si mal preber kaj sem napisu... na RELACIJO mi pije 5. Če grem kam dalj, ga ponavadi nikoli ne gonim do konca pa kokr se da hitr čez ovinke. Kot prvo, bi rad prišel kam živ, kot drugo mam pa ponavadi svojo boljšo polovico na zadnjem zicu.

Za 2002 modele sem ti pa tudi napisal, kdaj pa s kom gor jih nese.

Če pa grem na avtocesto pa gasa, al pa kej v tem smislu pa seveda pije več.

Če te pa še kej matra, si pa preberi vso tole mojo solato v tej temi, pa boš sigurno našel odgovor.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Gianni

Član

Član od: nedelja, 03.06.2001 17:54

Objav: 232

Kraj: Zasavje

Objavljeno: 25 jan 2003 21:30 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Aleron je napisal:

Gianni je napisal:

Jst vozim ZZR 600..letnik 91!. ..Kar te zanima...na dan z besedo, če bo le moji moči ti odgovorim

Tale zzr 600 bi bil pomojem kar v redu. Sem ze bral dost o tem motorju, pa sm ugotovu, da je kr tezek. Konjev ma 98 ne? Ja prosil bi te, ce mi zaupas se malo tehnicnih podatkov, kaksne gume so gor, pa kolk s ima do 100km/h, vozne lastnosti, je res premehak za voznjo, kot pravijo? Kaj tocno to pomeni, najbrz ima to dobre in slabe posledice? Voznja je najbrz udobnejsa kot na kaksnem SS? Kaksen je kaj polozaj voznika na motorju? Da te ne boli hrbet in roke, kot na mojem prejsnjem motorju - Gilera 125 CX.

Razmisljal sem nekaj tudi o zzr 250, vendar me skrbi, da bi mi bilo premalo. Ker Gilera je imela 28 KM , od 8.000 naprej je vlekel kot hudic (ne vem tocno kaj je imela ta masina notri, vendar bil je efekt turbine pri 8.000 - 10.000). In me kar malo skrbi, da ne bi bil razocaran pri voznji s kaksnim zzr-jem.

ZZR 600.....Mašina je 72 kw ali skoraj 100 konjev....hudoooo....od 8.000 pa do 13.000 vleče ko zmešan. Za novejše super sport šestotke, tja do letnika 2000, si lahko kar trd oreh. Medosna razdalja je malo daljša od ostalih šestotk, motor je pa malce težji, zato v daljših hitrih ovinkih, pri večjih hitrostih, lepše drži smer. Za zavite in zaprte ovinke, dopušča globoke nagibe in hitro agresivno vožnjo na koleno, tačke zelo pozno podrsajo ob asfalt.

Za agresiven, hiter prehod iz polnega nagiba, v drug polni nagib je rad malce nemiren, rad malce zaniha...vzmetenje je mehkejše kot pri super sport šestotakih, ker je seveda sport tourer, ima malce več kg in težje ga je hitro "premetavat". To boš začel spoznavati, šele, ko se boš motorja dobro navadil.

Za zavite in zaprte ovinke, dopušča globoke nagibe in hitro agresivno vožnjo na koleno, tačke zelo pozno podrsajo ob asfalt. Glede na to, da je sport tourer, mu najbolj ugaja križarjenje s sopotnikom, nekje okrog 6.500 obratov mašine. Agregat ima to slabost, da mu primankuje navora v nižjih obratih, je le 600 kubikov in malce več teže, tako da je za kakšna zelo drzna prehitevanja v dvoje potrebno prestaviti kakšno prestavo navzdol. Glede na letnik motorjev, je to zelo zmogljiv motor, ko se ga navadiš, se da z njim delati sive lase, marsikateremu vozniku novejšega motorja.

Mašine so preizkušeni 16V-twin cam agregati s po 98 konji, kakršne imajo vse kawasakijeve ninje do leta 2000. Vzdržljivi ? Ne boš verjel, moj ima 81.000 kilometrov ( 91letnik ), ( poraba olja v mejah normale ) brez kakršnega koli posega v agregat, res pa je, da je bil redno servisiran. Mašine delajo brez problemov 150 tisoč, če so redno vzdrževane. Pri nakupu bodi pozoren na "domače mehanike" Ne odločaj se prehitro, bodi pozoren na lastnika, ker poznam kar nekaj teh modelov zgonjenih do konca, prebarvanih - izgledajo ohranjeni, servisi pa na 20.000 km ali pa še več, ker "ni blo financ".

Ker so to sport tourerji z super sport agregatom, po večini niso bili nikoli dirkani. Veliko se jih je pa hudo razbilo po naših cestah, ker so podcenjevali motor, ker ne izgleda tko agresivno kot ninja, v resnici ima pa popolnoma isti agregat.(do leta 2000). Pri nevzdrževanem in zelo gnanemu motorju, se lahko pojavi problem, da crkne gred in klackalice, kompresija, kot pravijo serviserji drži do zadnjega.

Kako je s sopotnico? Pozicija sedenja in sedež je udoben, motor je namenjen poleg športne vožnje tudi daljšim potovanjem. Sopotnica ne sedi previsoko, ravno tko, da je malce nad tabo in si lahko čez levo ramo ogleduje števec hitrosti. Pozicija sedenja za voznika je malce naprej, ravno toliko, da je kontrola nad obnašanjem motorja odlična..sediš "v njem". Po daljšem potovanju, te ne bolijo roke, sopotnica se ni pritoževala, veliko pa je odvisno tudi, kolk kondicije imaš za dolgo turo in kolk si občutljiv. Veterna zaščita dobro opravlja svoje delo nekje do 170 km/h, pol se je pa priporočljivo skloniti za veterni ščitnik, ker je upor vetra že zelo močan...če seveda misleš pognat do 260 km/h po števcu.

Ampak s sopotnico ti to odsvetujem, ker če boš agresivno pospeševal do 150 km/h, se te mora močno držati, ker leze po zicu nazaj, čuti močan upor vetra in zna biti zelo neudobno. S top casom, pa ne bi vedel kako se obnaša, ker ga nkol gor nisem mel, menda pa obstajajo original potovalni kovčki za ZZR-ja 600, so zelo lepi in lepo pašejo na motorja, da pa se jih dodatno naročiti.

_________________

Mejčkite se, smejčkite se in bodte v perju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Stara tema novo vprašanje .)

Zasledila sem namreč, da teh zzr-jev sploh oz. zelo redko prodajajo. A to morda zato, ker je tako dober in vzdržljiv ali nasprotno?

Vizualno mi zgleda dokaj mali motor, a vidim glede na prebrano, da skriva moč. Morda kdo ve za gibljivost cen teh motorjev glede na letnik?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla ;) :yea2:

Ja glede cen je tkole...zdej govorim o lepo ohranjenih in redno vzdrževanih motorjih....za primerjavo cena novega je cca 1.950.000 SIT.

Od 450 do 550...letniki 90, potem 91 od 500 do 650 tisoč, pa 900 do miljon za letnike 97, pa naprej..1.300 za letnik 2000 itd. Se pa cene med seboj zelo razlikujejo in je tezko po letnikih doloct..ker so motorji zlo različno ohranjeni...pripravljen motor za sezono, obut v nove gume, ojle, filter, nove zavorne ploščice, dobra ketna in akumulator..vse to do določene mere dviguje ceno, ce tega motor nima, potem bos mogla to sama financirat, kar hitro nanese od 100 do 150 tisoč plus na ceno.

Motorji se po letnikih malo razlikujejo...93 letnik ma ze nastavljive vilice, pa malce bolj zaobljene linije in dve zračni reži pod prednjo lučjo, v primerjavi z 90-92 letniki...potem od 93 naprej pa vse do 2004 ni nobenih sprememb vec, razen različnih barvnih kombinacij...agregat ma se vedno 72kw, kar nanese 100 sportno naravnanih konjicev, tko da za laika, ki ne pozna podrobnosti, so mu vsi motorji od 90 pa do 2004 skoraj isti, tezko jih je locit. Oblika kljub svojim letom se vedno vsecna, odvisno od okusa, nekaterim tudi ne. Da je majhen ??..mogoce si ga zamenjala z ZZR-jem 250....ker sta si kar podobna..le da je 600-totka vecja in to je kar tezek motor okol 220 kg...s polnim tankom in vsemi ostalimi tekocinami. Gre za sport tourerja, s katerim se pa da ob nekaj vaje peljati športno, agregat prične dobivati na moči od 8000 obratov naprej, spodaj je lenoben. Klasična japonska sto konjska 16 ventilska masina. Lepo ohranjene masine ob rednem servisiranju delajo veliko kilometrov. Zakaj se ne prodajajo.....po večini niso nikoli imeli nekih vecjih napak, dober agregat, ni se jih dirkalo in oblika je vecini ljudi se vedno vsecna, glede na to da letnik 2004 tezko ločimo od 1990.

To je moje skromno osebno mnenje, kdor misli drugace je dobrodosel :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi...

50 mi = 80.467 km

1 galona = 4,54 l

po racunici 4,54 l za 68 km,koliko za 100 km: 4,54 * 100 / 80.467 = 5,642 l/100 km

Če popapca 4,54 l za 68km pol na primer podelis 4,54/68, dobis porabo za 1km in nato pomnozis s 100 in dobis porabo:book:: 6,6764 l/100km! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!