Skoči na vsebino

MOTO oprema - Usnje ali tekstil ?


pjotr

Priporočene objave

:OK: V nemčiji hlače 650€ in jakna 790€ = 1440€

Pri nas pa je uradna cena za vsak kos še okoli 50€ višja :BUA: Pa še nevem ali naši prodajalci ne morejo dobiti takih pogojev (da naročiš pa lahko v enem tednu vrneš) ali jim ni inetres.

Gor v nemčiji se jih verjetno letno prodan 10.000 kosov pri nas pa niti 10 :) Zkaj bi imel iste pogoje?

Ravno tako cena ... gor naroči ena trgovina 1000 kosov pri nas pa vsak prodajalec mogoče po 1 kos :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v pri nas pa vsak prodajalec mogoče po 1 kos :)

Pa še to z opombo kupcu, da ta kos potem mora kupit...kr neki...nič ne mora, če ni prav pač ni prav...Popizdim, ko se trgovci grejo kao kataloške prodaje.

Še pr kataloški prodaji lahko vrneš, če ti ni prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gor v nemčiji se jih verjetno letno prodan 10.000 kosov pri nas pa niti 10 :) Zkaj bi imel iste pogoje?

Ravno tako cena ... gor naroči ena trgovina 1000 kosov pri nas pa vsak prodajalec mogoče po 1 kos :)

Ja in jih tudi nikoli ne bojo prodali več če bo odnos tak :wallbash: :wallbash:

Pomoje gre marsikater slovenec ali hrvat v Graz ali kam drugam ker se naši prodajalci ne znajo izborit kakšnih pogojev. Pa tudi v Gradcu nisem imel občutek da je nakup take jakne kar vsakodneven. Tudi na zalogi so imel samo 2 jakne pa 3 hlače. Ampak za probat je dost, potem se pa naroči.

Pa pustmo zdaj naše prodajalce. Jakno imam in me navdušuje vsak dan. Edina malo hecna fora je bila da zadrga za spajanje jakne in hlač ni bila enako dolga ker so hlače podajlšan model, jakna na navaden model. Tako da sem dal ravno sedaj zamenjat zadrgo. Takratka paše, dolga ki se zapne okoli celega pasa pa ne.

Tudi odločil sem se da do spomladi kupim še Atlantis rokavice ki so iz istega materiala. Potem rabim pa še rokavice in se lahko vozim po nevihtah če je treba :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater meni gre tudi na živce, ko moraš vse kar naročiš kupit, če pa ne kupiš te pa streljajo z očmi.

Razumem, da je nakup za njih strošek in zaloga a kje pa imaš trgovino brez zaloge.

Tudi sam imam namen kupiti jakno Rallye 3.

In tudi, če sem se s ieviljskim metrom premeril, nisem ugotovil, kaj je prav zame (mere so na bmw strani). Saj to ni Neckerman, ko kupuješ gate ampak daš nek denar.

Že dolgo po opremo hodim ven in tudi po to jakno bom šel.

Hvala za info...

Popravljeno . Popravil corser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: V nemčiji hlače 650€ in jakna 790€ = 1440€

Pri nas pa je uradna cena za vsak kos še okoli 50€ višja :BUA: Pa še nevem ali naši prodajalci ne morejo dobiti takih pogojev (da naročiš pa lahko v enem tednu vrneš) ali jim ni inetres.

Zakon določa, da lahko v 8 dneh (če prav pomnim) vsako stvar vrneš, ne da bi sploh rabil imeti kak ekstra razlog oz. lahko rečeš "vrnil bi, ni mi všeč" ali karkoli, in ti morajo vrniti kupnino - pod pogojem seveda, da zadeva ni spremenjena/poškodovana/obrabljena. Teoretično torej lahko naročiš, kupiš, probaš, in če ti ni prav, rečeš, naj ti vrnejo denar. Če ne vrnejo, pač pokličeš inšpektorja, ki jim bo razložil to, česa očitno ne razumejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim, da večina slo. trgovcev bi sprejela nazaj stvar, ki so jo kupil a ti pač ne paše itd.

Je že res, da zakon to določa a osebno sem doživel tak smrten pogled od prodajalca, ko nisem vzel jakne, da me ne bo več v tisto trgovino.

In vsi trgovci še ne vedo, da je nekaterim od nas popolnoma vseeno, če se zapeljem na kavo v Italijo in še kaj kupim tam...

Ne štejem, da sem dal še 50 eru za benz itd...

Ah, lepo je v tržnem kapitalizmu vsaj po tej strani.

Pa da ne bo pomote, rad kupujem pri "nas". Rad podpiram domačo ekonmijo a vse ima svoja pravila in meje.

Saj nekaterim trgovcem se je dobro delo s strankami povsem obrestovalo. In takrat tudi pljunem 50 eur več. Sam da me lepo porihta:)

No po BMW jakno grem pa vseeno v Graz. Tu so sami "šalabajzerji"... žal.

Mater, da imam jaz salon BMW, bi iz Graza hodili k meni. A treba je investirati par 100 jurjev fantje! Ne pa brez zalog...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Mater, da imam jaz salon BMW, bi iz Graza hodili k meni. A treba je investirati par 100 jurjev fantje! Ne pa brez zalog...

Prepričan sem, da ni računice, če ne vas bi že obrali za te evrčke. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepričan sem, da ni računice, če ne vas bi že obrali za te evrčke. ;)

lp

Ah je je računica, ampak se jim ne da. Lažje se je z nekom bosti glede novega X6 za 100 jurjev, kot pa za jakno za jurja.

BMW je malo zašel, no zašel, to je njihova strategija. Oni so prešaltali na urbano kulturo, BMWjevi centri izven velikih mest se zapirajo in se jih seli oz. podeli koncesijo nekomu v mestu. Treba je imeti fancy salon po vseh reglcih, pa gospode v reklcih(katere moraš ti učit o njihovem produktu), pa lepe tete na vodilnih mestih(katere ravno tako učiš o njihovem porduktu) itd itd. Hočjo se it lifestyle pa take fore, pa metrosexualci pa uspešni mladi moški pa dinamične družine, ki kupujejo Trojke za 70 jurjev pa to...

Ubistvu jim uspeva, Italjani pokupijo enih 10.000 GSov na leto, potem pa se vozijo na sladoled okoli vogala ali pa potujejo po njihovih Autostradah in zganjajo avanturizem do prvega Autogrilla.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah je je računica, ampak se jim ne da. Lažje se je z nekom bosti glede novega X6 za 100 jurjev, kot pa za jakno za jurja.

BMW je malo zašel, no zašel, to je njihova strategija. Oni so prešaltali na urbano kulturo, BMWjevi centri izven velikih mest se zapirajo in se jih seli oz. podeli koncesijo nekomu v mestu. Treba je imeti fancy salon po vseh reglcih, pa gospode v reklcih(katere moraš ti učit o njihovem produktu), pa lepe tete na vodilnih mestih(katere ravno tako učiš o njihovem porduktu) itd itd. Hočjo se it lifestyle pa take fore, pa metrosexualci pa uspešni mladi moški pa dinamične družine, ki kupujejo Trojke za 70 jurjev pa to...

Ubistvu jim uspeva, Italjani pokupijo enih 10.000 GSov na leto, potem pa se vozijo na sladoled okoli vogala ali pa potujejo po njihovih Autostradah in zganjajo avanturizem do prvega Autogrilla.

pa ko hočeš snap on kupit za iphona je dobavni rok 1 mesec :naughty: pa še pokliče te ne

pa nalepka za xdrive 3 tedne pa nobenega odgovora.......

drugače pa selmar en veliki navadni šalabajzer....

nesposobni da če greš v salon pa maš 20.000€ v žepu se boš odločil v 5 minutah da boš motor raje kje drugje kupil.......

ker prodajalec ne pokaže zanimanja, samo da on lepo zgleda za njegovo mizo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

decki, malo vec o atlantis 4. kaksni prodajalci jih lahko opisete kje drugje.

ampak me je resno zacela tale zadeva mikati. samo se banko oropam in zeno prodam.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

ampak me je resno zacela tale zadeva mikati. samo se banko oropam in zeno prodam.......

:topic:

Še malo, še malo... pa bo še Kja nabavil. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo test te in podobnih kompletov (atlantis 4, rukka SRO, gericke tour cool pro shell)? baje je izzid dokaj nepricakovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo test te in podobnih kompletov (atlantis 4, rukka SRO, gericke tour cool pro shell)? baje je izzid dokaj nepricakovan.

Kje bil objavljen test? Tudi mene tile komboti zanimajo ... zaenkrat samo zanimajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, zato sprasujem. mi je en kolega vceraj prisepnil nekaj zanimivih podatkov, zdaj sem pa firbcen. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kakšna dva tedna obrnu vse kar sem našel po netu glede te jakne in nisem zasledil nobenega testa. Res pa da nisem gledal primerjav ampak bolj oceno samo tega kompleta. Poleg tega je edina jakna za katero jaz vem da je iz usnja in nepremočljiva Alpinestar-ov komplet usnje/goretex ki pa je še vedno športni in ne turing in samo jakna stane 1000€.

Jaz vem da je ta komplet daleč naprej od česarkoli sem imel prej. Sedaj ko sem dal zamenjati zadrgo na jakni (ki ni iste dolžine kot na hlačah) sem za eno vožnjo vzel moj stari usnjen kombenizon :wallbash: :wallbash: Razlika več kot očitna. Čeprav za prave športne motorje je pa to še vedno zakon. Atlantis te ne veže tako močno in te ne "drži" v pravi legi tako da roke malo bolj trpijo. Pa ko sem se usedel na Ninjo od kolega sem ugotovil da se pri 220-240kmh začnejo "hude ure" za jakno. Ker ni oprijeta začne otepati kot tekstil.

Pač jakna je za turinh in ne za šport.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, se ti da povzet, kaj ti je prišepnil?

najprej bi se rad sam preprical o izjavah testa. da ne bom BCBR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Sem malo pobrskal pa nič "konkretnega" našel. Zadeva je sledeča, za turistično vožnjo potrebujem hlače. jasno je da je usnje bolj varno, vendar mi "ti" oprijeti modeli hlač nekako ne sedejo. Textil je pa udoben ..... Vročina je verjetno znosnejša v textilu ali pa se motim itd.

Skratka ali pozna kdo kakšen udoben model usnjenih hlač? da gredo čez škorenj in v njih tudi v "mestu" (ob ogledu kakšnih "znamenitosti") ne zgledaš kod da si s piste prišel. Ali pa povejte kaj od texstila imate.

LP

P.S. ali obstaja kakšna "mešanica" obeh materialov :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo pobrskal pa nič "konkretnega" našel. Zadeva je sledeča, za turistično vožnjo potrebujem hlače. jasno je da je usnje bolj varno, vendar mi "ti" oprijeti modeli hlač nekako ne sedejo. Textil je pa udoben ..... Vročina je verjetno znosnejša v textilu ali pa se motim itd.

Skratka ali pozna kdo kakšen udoben model usnjenih hlač? da gredo čez škorenj in v njih tudi v "mestu" (ob ogledu kakšnih "znamenitosti") ne zgledaš kod da si s piste prišel. Ali pa povejte kaj od texstila imate.

LP

P.S. ali obstaja kakšna "mešanica" obeh materialov :hmm:

lp

Že nekaj let za vsakodnevno vožnjo in na daljših potovanjih uporabljam jeans moto hlače(za mene najudobneša varianta-sicer ne najbolj varna vendar........).V primeru vlage ali padca temperature kombiniram z dežnimi hlačami,do sedaj se je kar obneslo.

post-5502-0-12817500-1296761740_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za neko normalno voznjo, turizem itd, definitivno CORDURA hlace, dobis jih kake dobre ze za cca 150€, pa nimas kej sanjat o kavbojkah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še pred nekaj leti je veljalo, za usnje da je bolj "varno" od tekstila........jaz sem zagovornik usnja zato imam enodelni kombinezon (usnje)..vendar je tehnologija tako napredovala da je nekako težko ti razložit kaj je bolj "varno"...pojdimo na šport kjer nekako velja da je "top" tehnologija prisotna, se pravi SS ter motoGp in ostale "asfaltne" panoge prisegajo na usnje, s tem kjer motokros, enduro prisega na tekstil....tvoja odločitev je v katerem materjalu se dobro počutiš, ter kakšen je način tvoje vožnje, mislim pa da priznana firma ter dobra zaščita( kolenčniki, komolčniki, želva, škornji, rokavice. ter čelada ) pripomorejo dosti bolj k varnosti kot materjal pa naj bodi usnje ali textil...

to je samo moje mnenje, upam da sm ti s tem kako pomagal pri odločitvi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš vozil bolj turistično vzemi si tekstil,ker boš bil bolj komot v njem.Ker danes so tudi iz tekstila zelo varni in kvalitetni materijali.

L.p :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam različne tekstil hlače s kevlarjem ter usnjene ... Odvisno od poti, temperature ....

Je pa res, da so mi tekstilne bolj udobne ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo pobrskal pa nič "konkretnega" našel. Zadeva je sledeča, za turistično vožnjo potrebujem hlače. jasno je da je usnje bolj varno, vendar mi "ti" oprijeti modeli hlač nekako ne sedejo. Textil je pa udoben ..... Vročina je verjetno znosnejša v textilu ali pa se motim itd.

odvisno kaksen tekstil, kako debel, kako obdelan itd, itn.

v "normalnih" okoliscinah bi naj bil tekstil manj vroc, da.

Skratka ali pozna kdo kakšen udoben model usnjenih hlač? da gredo čez škorenj in v njih tudi v "mestu" (ob ogledu kakšnih "znamenitosti") ne zgledaš kod da si s piste prišel. Ali pa povejte kaj od texstila imate.

LP

ja, nekaj jih poznam. usnjene kavbojke recimo bi bile en primer, touring hlace od vecih proizvajalcev (n.pr. held itd.).

P.S. ali obstaja kakšna "mešanica" obeh materialov :hmm:

da, poglej gericke v katalog ali louis.

osebno zaradi izkusenj ne oblecem vec tekstila na motor. ravno zaradi tega sem si tudi privoscil dvodelno obleko podobno atlantis 4. kako se bo obnesla porocam v bodoce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!