Skoči na vsebino

MOTO oprema - Usnje ali tekstil ?


pjotr

Priporočene objave

popravilo hlac je trajalo skoraj tri tedne, ker sta bila dva praznika vmes (mamicu jim...). zamenjali so zadrgo na hlacah.

gerickov usnjeni dvodelec je fantazija. sprobano prejsni vikend v italiji, dez od petka popoldne do nedelje popoldne. prevozenih nekaj cez 400 km po dezju, nalivih, nevihti in blatu.

premocilo nikjer. tudi pri 7°C na 1200 m samo hladi in ne zebe (se). s craft letnimi podoblacili.

tudi susi se zadeva izredno hitro, saj se usnje ne napije (je hidrofobirano). ca. 40 km suhe ceste zadostuje.

izredno pomembno je, vedno dobro mazati lock-out "zadrge", ker se drugace odpirajo same od sebe ali se nocejo vec premikati (sem dobil mazilo pri nakupu). ko so namazane nobenih tezav.

mislim, da bom kar zadovoljen s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Sicer je res bolj nežno kot med vožnjo ampak posnetek je 3x upočasnjen tako da zgleda še bolj nedelžno. Nekaj časa je bil tuš kar na moč odprt. Pa saj bom enkrat ponovil z kerharjem sam nevem kolk bliz lahko grem :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A ima kdo varianto leder hlače in tekstil jakno?

Ali pa kakšni predlogi da je zadeva kolikor toliko "kompatibilna", recimo za jakno iščem nekaj v stilu Alpinestars Long range, Revit Sand,...

Popravljeno . Popravil u-r-o-s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo varianto leder hlače in tekstil jakno?

Ali pa kakšni predlogi da je zadeva kolikor toliko "kompatibilna", recimo za jakno iščem nekaj v stilu Alpinestars Long range, Revit Sand,...

Jaz bi ti svetoval kupi vedno skupaj (enako) jakno in hlače po možnosti od iste firme in enakega materijala kajti samo če kupiš isto firmo se da skoraj vedno odzadaj zapet z zadrgo tako, da ti ne piha in v slučaju padca nesleče, sice pa odločitev je tvoja meni je še danes žal, da nemorem zapeti skupa, čeprav je pripravljena zadrga na hlačah (Goretex) kot tudi na jakni (Goretex) nažalost pa sta dve različni firmi in zadrga se neda speti ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupuješ posamezne kose in ne kompleta, pri kvalitetni opremi dobiš tudi pripadajoč kos zadrge, ki ga lahko prišiješ na željen del opreme, tako da ni nujno vedno kupovati vse od istega in v kompletu. Če pa si runkl pa pač ne preveriš ali si zraven dobil tudi drugi del zadrge :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do pomladi si nameravam kupiti opremo in me zanima če je vredu kombinacija usnjenih hlač in tekstilne jakne? Uporabljati pa nameravam opremo na enduro-potovalnem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi mel pa usnjene hlače na endurci? Kolenčkal ne boš, za normalno vožnjo pa je tekstil bolj primeren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat sem še samo premišljeval in sem zaradi vidika varnosti razmišljal o usnju.

Če se ne misliš vozit samo po idealnih razmerah, +25 stopinj in sonček, potem definitivno texstil komplet. Ko te enkrat v usnju ujame dez ali pa te prezebe do kosti... boš vedel zakaj. Aja, nujno s termo podlogo, ki jo potem vedno furaš s sabo v kufru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja no ... sej obstajajo tud usnjeni kompleti s termo podlogami ;) pa termo perilom spodi, pa tud ne prezebeš tko hitr ... in kdo prav da ne bo s kolenom drgnil po tleh? a to kao ne morš al kako đejk? ;) moj glas gre za usnje ... razen če misliš na neke hude ekspedicije pri nizkih temperaturah rinit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama imam več zaupanja v usnje kar se tiče drsenja po asfaltu ob primeru nesreče.... Prvo sezono sem imela usnjen kombinezon ampak včasih bi bilo bolje imeti komplet iz tekstila. Kadar je bila sama vožnja in kakšen kratek postanek je usnje vredu, če pa greš na tak izlet, da si še kaj ogledaš vmes(muzej, kakšne naravne znamenitosti, dirke..) se mi pa zdi bolj primeren tekstil. Bo treba letos še to kupiti.

Dež me je ujel v usnju ampak dežjak reši vsak problem. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja no ... sej obstajajo tud usnjeni kompleti s termo podlogami ;) pa termo perilom spodi, pa tud ne prezebeš tko hitr ... in kdo prav da ne bo s kolenom drgnil po tleh? a to kao ne morš al kako đejk? ;) moj glas gre za usnje ... razen če misliš na neke hude ekspedicije pri nizkih temperaturah rinit ...

z tamalo varaderko najverjetneje ne bo kolenčkal :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa piše da je tamala varadero? :unsure:

Hondo Varadero 125 ima ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

nekaj podobnega je potem tudi ta:

http://www.motobee.e...=189&Itemid=130

jih majo tut v modri barvi???? to je pa res ugodno :D pa še dobr zgleda

Ja bez ščitnikov je.

Tudi to sem imel v ožjem izboru. Potem pa so mi svetovali raje to zadno.

si jo torej kupil to tazadnjo? kako se kaj obnese si zadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst 'mam pa oba kompleta.

V "međuvremenu" ko je vreme kislo, oblečem Gore-Tex. V sezoni usnje.

Sem enkrat nekje na jugu pri (čez) 40 stopinj Celzija crkaval v tekstilu, pa sem takoj nabavu še nekaj za vročino....

Pametno tole.

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zamisli si situacijo:

 

Sediš na motorju,

+40 vročine in kugla žge kot hudič

Imaš oblečen enodeln usnjen kombinezon

In potem.........

 

 

 

 

 

....prdneš

:OK:  :OK:  :OK:  :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa lahko iz lastnih izkušenj priporočim kombinacijo usnja in tekstila. Lani sva oba kupila nov komplet od Revit-a in sicer jakna Revit Phoenix in hlače Gear pant. Ta komplet je malo bolj športno krojen, vendar je namenjen segmentu Sport touring oz. touring.

revit_phoenix_leather_jkt_black_1000.jpg

 

REV_IT__Gear_Pants_Black_zoom.jpgREV_IT__Gear_Pants_Black_zoom.jpg

 

Na izpostavljenih delih je usnje (komolci, ramena, kolena, boki), ostalo je pa tekstil, ki prepušča veliko zraka. Tako jakna kot hlače imajo snemljivo podlogo, ki je tudi vodotesna. Lani s tem kompletom prevozil 30.000km brez sledi obrabe. Vozil tako pri +40 kot pri samo +2 stopinjah. Seveda v prvem primeru brez podloge, v drugem pa s podlogo in še termoperilom.

 

No za informacijo, Revit Phoenix je šel iz proizvodnje, zato se ga da sedaj dobiti kje v tujini za cca. 300€ ali še manj (pri nas je še vedno okoli 360€), naslednica te jakne je pa od letos Revit Galactic (seveda tudi kombinacija usnja in textila). Obstajajo tudi ženske verzije, ki so vse telirane in sopotnice  v njih izgledajo odlično - preverjeno :OK: .

Pri nas se je še ne dobi, zunaj pa je cena 360€. Hlače pridejo 250€. Skratka prava izbira za touring.

 

Slika: Revit Galactic

Revit-Galactic-Jacket-1.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamisli si situacijo:

Sediš na motorju,

+40 vročine in kugla žge kot hudič

Imaš oblečen enodeln usnjen kombinezon

In potem.........

....prdneš

:OK::OK::OK::OK:

Zato pa maš perforirano usnje :-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!