Skoči na vsebino

MOTO oprema - Usnje ali tekstil ?


pjotr

Priporočene objave

Ko sem enkrat sprobal usnje, tekstila nisem vec oblekel. Imam obcutek, da ko sem v tekstilu, da se vozim nag. Imam perforiranega, za kako zimsko pomladno ogrevanje pa nase navlecem se tekstilno jakno, iz katere sem pocufal scitnike.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Elephanti pa Mamutovanje in poštarsko delo je klasa zase. To itak tekstil, močno podloženo, pa še 'notranje gretje'... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Elephanti pa Mamutovanje in poštarsko delo je klasa zase. To itak tekstil, močno podloženo, pa še 'notranje gretje'... 

Mah, na poti na Mamute me še nikol ni ornk zeblo. Najbolj me je zeblo pr -28 na JEBENIH MRZLIH VODICAH 9.2.2008 pa še zimskih rokavic nisem mel takrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Jaz imam pa tako mnenje / izkušnje o textilu in usnju. Predvsem je odvisno, kakšen usnjen komplet imaš. Jaz imam naprimer jakno, ki ima na rokavih čez bicepse, pa gor do rame, na sprednjem delu, tax elastičen textil, kateri je zračen, in tam te pod 15 stopinjami prepiha, oziroma veter odpihne vso toploto. Usnjene jakne so tudi ponavadi bolj obtisnjene, in tudi če že daš več layerjev ti zmanjša prekrvavitev. Isto so narejene moje usnjene hlače, te zebe okrog pirhou. 

Tako moram za hladne vožnje nase navleč še dežnjaka, kar je meni neprijetno/nepraktično. Ne vem pa kako bi bilo, če bi bila jakna popolnoma zaprta, verjetno boljše.

Za poleti je pa spet taka usnjena jakna premalo zračna. Redke so usnjene jakne, ki bi imele na zadrgo zračnike in bi bile zaprte za pozimi in odprte zračne za poleti.

Naslednji komplet bo zagotovo en kvaliteten textil.

Aja pa textil lahko na hitro opereš (to naredi boljša polovica) in posuš i/š.

lp

 

Popravljeno . Popravil Janezs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 0 do 10 stopinj tekstil s podlogo, nekje do 20 usnje, nad tem pa zopet tekstil, perforiran, spodaj pa moto jeans.

Tekstil je bolj praktičen, ker je pralen, usnje je lepše.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Od 0 do 10 stopinj tekstil s podlogo, nekje do 20 usnje, nad tem pa zopet tekstil, perforiran, spodaj pa moto jeans.

Tekstil je bolj praktičen, ker je pralen, usnje je lepše.

 

Zanimivo...jz vedno nad 20 imel in prisegal na perforirano usnje...

Recimo do 15 podložen tekstil pol perforirano usnje z windstoper debelim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 22. 5. 2017 ob 20:41, BigOne pravi:

Tschul za ta denar se mi ne zdi slab, a pomeri predn karkoli narediš, meni so hlače zelo prevelike, jakna pa na knap. Številk pa ne pustijo kombinirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 5. 2017 ob 20:41, BigOne pravi:

dodaš 150-200 € pa imaš dainese ;)

ali pa berika ...

vzami tisto ker ti je všeč in kar ti paše na telešček ... :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se Tchula tiče, sicer nimam kombinezona, imam pa njihove rokavice (80€), pa jih ravno ne morem prehvaliti. Imam jih cca. 2 mesca in se ježek že nekoliko cufa + 4 razparani šivi okoli ščitnika na členkih. Lahko, da so kombinezoni boljše narejeni, v živo tudi ne izgleda slab + cena je dokaj ok in dosti ljudi ima z njimi dobre izkušnje. Je pa na rokavicah 1 leto garancije, tako da jih bom nesel zamenjat, lahko da isto velja tudi za njihove kombinezone.

Če bi izbiral men dvema, bi v tvojem primeru vseeno rajši vzel Tschulovega.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+1

Pri levem palcu mi je odprlo po šivih za cca 4-5 cm. Ne vem mogoče je bla slaba serija.

Znanec ma pa kombinezon, nobenih problemov.

V KMC je pa itak fajn it ta lušno prodajalko pogledat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za mnenje. Sem dobil dosti pozitivnih komentarjev za to opremo. 
Sem pa gledal te kombinezone od saplexa, pa nisem bil najbol navdušen. 

Sicer sem si včeraj na motonautiki, nagledal tole jakno: 

http://motonautika-shop.com/b-racing-moska-jakna.html?___SID=U
In se mi res dopade :)

Mislim da bom šel v varjanto tekstila :)

Sem pa slišal, da je nekdo pado z vso opremo (nevem če tekstil ali usnje) oprema 

je zdržala, ampak je na področjih kjer je drsel po podlagi dobil hude oprekline? 

 

 

 

Popravljeno . Popravil BigOne
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes kupil Revit sand 3 komplet Jakno + Hlače + Rokavice (760€ za vse troje). Takoj po tem itak na testno vožnjo. Trenutno mnenje je wow.

Revit sand 3 je napram mojim Usnjenim Dainese Alien  hlačam in Dainese Avro d1 kot Mercedes z klimo, gretjem, masažnimi zici, medtem ko je usnje kot najbolj brutalen športni avto, brez klime, gretja, pa še zici so školjkasti in trdi.

Zelo zadovoljen, sploh, ker se da toliko stvari nastavit, da ti jakna res paše, da ne govorim o vseh zračnikih.

Kar motor se lepše pelje. Sam pomoje pa zgledam mal offtopic na naked bajku v textilni adventure jakni in hlačah... pa jebi ga, briga me.

:ras:

1a!

lp

Popravljeno . Popravil Janezs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Dajte mi povedat malo kakšne izkušnje mate v smislu tekstil vs usnje? Prednosti, slabosti vsakega? Kako je z usnjem pri visokih temperaturah? Je hud švic party? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Bg pravi:

Dajte mi povedat malo kakšne izkušnje mate v smislu tekstil vs usnje? Prednosti, slabosti vsakega? Kako je z usnjem pri visokih temperaturah? Je hud švic party? ?

https://motosvet.com/tabla/topic/904-moto-oprema-usnje-ali-tekstil/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Bg pravi:

Dajte mi povedat malo kakšne izkušnje mate v smislu tekstil vs usnje? Prednosti, slabosti vsakega? Kako je z usnjem pri visokih temperaturah? Je hud švic party? ?

Ja je švic parti. Textil z dosti zadrgami za zračenje je neprimerno bolj udoben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Janezs pravi:

Ja je švic parti. Textil z dosti zadrgami za zračenje je neprimerno bolj udoben.

jaz mam kombi z zadrgami :P, od 15 do 30C mi je qul in zračniki z zadrgo res pomagajo. Vem, ker prejšnji kombi tega ni imel.

eni pa celo perforiranega.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal da bi preklopil iz tekstila na usnje, pa ne vem kako je kaj to primerno za vroča obdobja... Namreč se zna zgoditi da naredim 500km v enem dnevu po 35°C... Že v tekstilu mi je dost vroče, zato me zanima, ali je sploh vzdržno to v usnjenem kombinezonu? Povečini namreč delam daljše ture, predvsem poleti, pa ne bi rad zgorel že po prvih 100km ?

 

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko, ampak vzemi perforiranega po celem sprednjem delu in celem hrbtu.

Je zračen, kot perforirana tekstilan jakna, preverjeno.

Med vožnjo čutiš, kako gre zrak spredaj notri, na hrbtu pa ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Bg pravi:

Sem razmišljal da bi preklopil iz tekstila na usnje, pa ne vem kako je kaj to primerno za vroča obdobja... Namreč se zna zgoditi da naredim 500km v enem dnevu po 35°C... Že v tekstilu mi je dost vroče, zato me zanima, ali je sploh vzdržno to v usnjenem kombinezonu? Povečini namreč delam daljše ture, predvsem poleti, pa ne bi rad zgorel že po prvih 100km 

Imam in nosim oba kompleta. Verjetno bi bil v ledru malenkost bolj zaščiten, če bi drajsal po asfaltu. Kar se udobnosti tiče pa vodi tekstil... V neki drugi temi so bili omenjeni tudi hladilni brezrokavniki. Če ti pa še to ne zadostuje, prešaltaj na kabriolet s klimo.:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, izibajker pravi:

Imam in nosim oba kompleta. Verjetno bi bil v ledru malenkost bolj zaščiten, če bi drajsal po asfaltu. Kar se udobnosti tiče pa vodi tekstil... V neki drugi temi so bili omenjeni tudi hladilni brezrokavniki. Če ti pa še to ne zadostuje, prešaltaj na kabriolet s klimo.:naughty:

A ne, na 4 kolesa me pa ne dobiš :ras:  Ja, te hladilne brezrokavnike sem zasledil v drugi temi, bom malo preveril kako kaj to funkcionira... Zveni dost kul...  Glede zaščite nisem tolk "haklik", sem kr na izi bajker, če se pa dost lepo zdevam pa mi nobeno usnje ne bo pomagalo... Rabim pač nekaj da ne bom gorel na motorju ko turiram  :bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bg pravi:

Sem razmišljal da bi preklopil iz tekstila na usnje, pa ne vem kako je kaj to primerno za vroča obdobja... Namreč se zna zgoditi da naredim 500km v enem dnevu po 35°C... Že v tekstilu mi je dost vroče, zato me zanima, ali je sploh vzdržno to v usnjenem kombinezonu? Povečini namreč delam daljše ture, predvsem poleti, pa ne bi rad zgorel že po prvih 100km ?

 

Lp,

Bg

Glej štajerc! Tak je.

Ko nabija 35 stopinj ti je v bombažni majčki vroče, kak ti ne bi bilo v moto jakni. V Miklavžu dobiš fajn perforirano Modekino jakno, katera te bo prezračila. Bolj je zaprta, bolj je vroča. ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Janezs said:

Ja je švic parti. Textil z dosti zadrgami za zračenje je neprimerno bolj udoben.

Kolega ima usnjen kombinezon first iz tcja, ki je perforiran in ga pri 15-20 stopinjah zebe ce ima spodi kratko majco. Pri 30-35 svicas tudi v kratki majci tko da jebiha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!