Skoči na vsebino

MOTO oprema - Usnje ali tekstil ?


pjotr

Priporočene objave

Jaz ga trenutno nosim, ker sem na drugi jakni razbila zadrgo, če ne dam spodaj windstopper, me full zebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, The Lakl pravi:

Glej štajerc! Tak je.

Ko nabija 35 stopinj ti je v bombažni majčki vroče, kak ti ne bi bilo v moto jakni. V Miklavžu dobiš fajn perforirano Modekino jakno, katera te bo prezračila. Bolj je zaprta, bolj je vroča. ;)

V Miklavž ne hodim, so se mi zamerli tam :ras:   Čeprav ja, je varjanta tud kaki mesh materjal, to je menda še najboljše za vroče dni... Bom malo prečekiral ponudbo!

 

Lp,

Bg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, KARMEN1 pravi:

Lahko, ampak vzemi perforiranega po celem sprednjem delu in celem hrbtu.

Je zračen, kot perforirana tekstilan jakna, preverjeno.

Med vožnjo čutiš, kako gre zrak spredaj notri, na hrbtu pa ven.

Po par letih čutiš, ko ti celo telo zvija od revme :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In?

Kaj misliš, da ko boš star ne boš imel revme? Zaradi perforirane jakne ali prepiha v dnevni sobi ?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, za revmo, prehlade in podobne stvari se ne sekiram... Si ne dovolim da bi mi neka kvazi varnost in sterilno okolje preprečevala da živim na polno.... Če bi se tak hudo bal tega kaj bo čez 5o let verjetno niti ne bi bil na motorju... Men je važno samo da ne zgorim ?

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Bg said:

Eh, za revmo, prehlade in podobne stvari se ne sekiram... Si ne dovolim da bi mi neka kvazi varnost in sterilno okolje preprečevala da živim na polno.... Če bi se tak hudo bal tega kaj bo čez 5o let verjetno niti ne bi bil na motorju... Men je važno samo da ne zgorim ?

pol je pa vse jasno:

591248c51ba2f766dc5635297e0299bb.jpg.c213c98505f50e0f768c66bb5ba48293.jpg

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, KARMEN1 pravi:

In?

Kaj misliš, da ko boš star ne boš imel revme? Zaradi perforirane jakne ali prepiha v dnevni sobi ?.

Največ revme sem fasal na avtomatiku :), pred davnimi leti. Potem sem par let imel probleme, da je revma izvenela. 

Pred leti sem zaradi vročine vozil z rokavicami brez prstov. Kmalu sem ugotovil, da prsti niso več polno gibljivi - bilo je malo čudno. Pa sem prešaltal zopet na klasične letne rokavice in je bilo vredu. 

Pač, telo je potrebno poslušati. Poznam znanca, ko se je vozil tudi pozimi in se vozi še sedaj - vsak dan in ne ve kaj je revma, smo pač različni.

KO smo že pri vročini :).

IMG_1953.thumb.JPG.630455d5869ed14b9995359777763c7a.JPG

 

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozimi se vozim na smučkah. Carmen, ali nimaš avta? Kje se pa voziš pozimi z motorjem in kako oblečena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Bg pravi:

V Miklavž ne hodim, so se mi zamerli tam :ras:   Čeprav ja, je varjanta tud kaki mesh materjal, to je menda še najboljše za vroče dni... Bom malo prečekiral ponudbo!

 

Lp,

Bg

Tudi meni! Ampak sem si tja šel probat jakno in potem preko spleta v tujini naročil, ko je bila znana številka :)

Jakno imam precej perforirano za poleti (Modekka Upswing), hlače pa klasične tekstilne, ker me malo kolena mučijo (beri-sadovi minulega dela) in odpiram zračnike v vročini. 

Poleti na motorju je problem samo čakanje na semaforju. Med vožnjo je ok, ko se pa ustaviš pa malce vode spustiš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Bg pravi:

V Miklavž ne hodim, so se mi zamerli tam :ras:   Čeprav ja, je varjanta tud kaki mesh materjal, to je menda še najboljše za vroče dni... Bom malo prečekiral ponudbo!

 

Lp,

Bg

Samo ne v bombažni mikici. To je garancija za mokroto. Obleci tekaško ali kolesarsko mikico ali smučarsko tanjše spodnje perilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Dugales pravi:

Pozimi se vozim na smučkah. Carmen, ali nimaš avta? Kje se pa voziš pozimi z motorjem in kako oblečena?

Do tam, kjer ni snega. Obala, Kras,........in kjer temperature ne padejo pod 0.

Oblečena sem kar močno. Imam dobro zimsko opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, The Lakl pravi:

Tudi meni! Ampak sem si tja šel probat jakno in potem preko spleta v tujini naročil, ko je bila znana številka :)

Jakno imam precej perforirano za poleti (Modekka Upswing), hlače pa klasične tekstilne, ker me malo kolena mučijo (beri-sadovi minulega dela) in odpiram zračnike v vročini. 

Poleti na motorju je problem samo čakanje na semaforju. Med vožnjo je ok, ko se pa ustaviš pa malce vode spustiš ;)

Poleti kavbojke, ki jih naredi Elizabeta iz Brezij na Gorenskem - vrhunsko - po meri. Jakna Alpinstars perforirana.

 

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Do tam, kjer ni snega. Obala, Kras,........in kjer temperature ne padejo pod 0.

Oblečena sem kar močno. Imam dobro zimsko opremo.

Kaj pa avto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Do tam, kjer ni snega. Obala, Kras,........in kjer temperature ne padejo pod 0.

Oblečena sem kar močno. Imam dobro zimsko opremo.

Ali greš v soboto na novo štifto? Menda bo hladno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam tudi avto, ampak raje vozim motor.

Na žegnanja, moto zbore in podobne prireditve pa ne grem. Raje se vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Bg pravi:

 ... Rabim pač nekaj da ne bom gorel na motorju ko turiram  :bike:

Jaz imam še eno Uvex textilno, ki je za extremne vročine. Perforirana spredaj in zadaj + ščitniki na hrbtu, komolcih in ramenih. Je že par let ne nosim... Cena: sitnica. Če te zanima, več na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, KARMEN1 pravi:

Ko je 35+, ti tudi v popolnoma perforirani tekstilni jakni pot leze po hrbtu.............

Ja itak, ampak je velika razlika ali ti je pač vroče pa se potiš, ampak lepo pihlja vetrič ko voziš, ali pa dobesedno trpiš od vročine na motorju pa samo komaj čakaš da prideš do neke vode in sence... ?   Saj to mi je jasno, da pri 35°C ko stojim na mestu v kolini nikoli ne bom imel filinga "fuck yeah, to moram še kdaj ponovit" :yea1:   Hkrati pa nočem met ob isti temperaturi na prazni jadranki, pri 90km/h v glavi občutka "nikoli več na motor ko je nad 30°C..."  :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sicer vem, da ni točno ta tema ampak je precej blizu...

Imam usnjen kombinezon pri katerem imam problem, in sicer, ko si dam čez škornje, me zadrga riba v gležnje. Je imel kdo takšen problem? obstaja enostavna rešitev? debelejše dvojne nogavice odpadejo ker potem škornja ne gre zapret...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tako se zdaj vozim ampak se hlače "zafrlijo" in vseeno riba.. saj gre ampak na daljših vožnjah je res neudobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/29/2019 at 2:27 PM, ligenjček said:

Sicer vem, da ni točno ta tema ampak je precej blizu...

Imam usnjen kombinezon pri katerem imam problem, in sicer, ko si dam čez škornje, me zadrga riba v gležnje. Je imel kdo takšen problem? obstaja enostavna rešitev? debelejše dvojne nogavice odpadejo ker potem škornja ne gre zapret...

:hmm: Če nimaš viška placa nit za ene nogavice, a imaš preozke škornje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

:hmm: Če nimaš viška placa nit za ene nogavice, a imaš preozke škornje? 

jap, ko sem jih kupoval sem jih preizkusil na kavbojkah, nisem pa planiral, da je kombinezon precej debelejši (na napakah se učimo)... kot enostavna rešitev sem imel v mislih kaj cenejšega kot - kupi si nove škornje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko eno blondinsko, dej ježka namesto zadrge na hlače ?

(Imam čisto drug problem ki so se mi hlače v pasu zožale, nism vedu da se tekstil s časom skrči, žena pravi da sm se jaz razširil ampak ne verjamem :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

Lahko eno blondinsko, dej ježka namesto zadrge na hlače ?

(Imam čisto drug problem ki so se mi hlače v pasu zožale, nism vedu da se tekstil s časom skrči, žena pravi da sm se jaz razširil ampak ne verjamem :lol1:

Al pa kr kratke hlače, japonke pa gas! :D

hahaha poznam ta problem - definitivno brez dvoma so hlače  :lol1:samo tu pa žal ni rešitve :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!