Skoči na vsebino

MOTO oprema - Usnje ali tekstil ?


pjotr

Priporočene objave

pred 2 urami, smasher pravi:

(Imam čisto drug problem ki so se mi hlače v pasu zožale, nism vedu da se tekstil s časom skrči, žena pravi da sm se jaz razširil ampak ne verjamem :lol1:

Hlače lahko nosiš tudi na V izrez.

Za kombinezon pa me zanima ali obstaja možnost, da gredo hlače čez škorenj. Jaz na čoperju nosim obe kombinaciji, ko je hladno, dam hlače v škorenj, sicer pa čez. Sicer pa res ježek ali elastika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

hej.

razmišljam o nabavi tekstilnega kompleta oz. kombinacije usnje tekstil pa tistih par modelov, ki mi pogojno všeč, nima te zadrge, da bi spojil hlače in jakno. 

Koliko moteče vam je to, ker na na dvodelcu mi sede, da je lepo zaprto okoli pasu? prepih? :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam tekstil. Ampak nikol nisem zapenjal hlač z jakno skupaj. Ker imam hkrati še polovično želvo-ledvični pas-bi bilo zapenjanje skoraj nemogoče, ker mi ta ledvični pas, gre zadaj čez rob hlač, in bi moral v primeru zapenjanja, jakne in hlač, ledvični pas priti v hlače. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, mladench pravi:

hej.

razmišljam o nabavi tekstilnega kompleta oz. kombinacije usnje tekstil pa tistih par modelov, ki mi pogojno všeč, nima te zadrge, da bi spojil hlače in jakno. 

Koliko moteče vam je to, ker na na dvodelcu mi sede, da je lepo zaprto okoli pasu? prepih? :D 

Nabavi Modeka Breeze, vozim že 2gi komplet, sem izjemno zadovoljen. Poleti je zračna, za hladnejše dni daš pa notri dežno podlogo in te že greje. Top za res ugoden denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mladench pravi:

hej.

razmišljam o nabavi tekstilnega kompleta oz. kombinacije usnje tekstil pa tistih par modelov, ki mi pogojno všeč, nima te zadrge, da bi spojil hlače in jakno. 

Koliko moteče vam je to, ker na na dvodelcu mi sede, da je lepo zaprto okoli pasu? prepih? :D 

Tudi jaz sem letos spomladi nabavil tekstilno obleko za hladnejše spomladanske in pozno jesenske izlete. Poleti še vedno ostajam na kombinaciji usnje-tekstil od Revita.

Skratka, tako kot @HyperJack sem se tudi jaz po preizkušanju odločil za znamko Modeka in sicer za model jakne Tacoma II in model hlač Panamericana. Razmerje med ceno in tistim kar dobiš se mi zdi zelo ok, saj če hočeš dobiti recimo pri zvenečin znamkah corduro 1000D, je potrebno precej bolj globoko seči v denarnico. Tudi po testih se Modeka dobro obnese. Jaz se s svojo jakno zjutraj vozim 1 uro na šiht pri recimo 5°C, notri pa imam samo termo podlogo (dežno podlogo imam celo pobrano ven), pa me niti malo ne zazebe v telo. (pod jakno imam spodnjo majco, majco s kratkimi rokavi, na rokah kolesarski rokavčki - torej brez dolgega termo perila!)

Popodne pa ko se segreje , odprem kakšen zračnik pa je, če je pa res toplo, pa termo podlogo preprosto odstranim in vržem zadaj v kovček in je stvar rešena. Še to, pri Modeki se jakna in hlače spajajo z zadrgo. tudi moje usnjeno tekstilne jakne in hlače od revita se vse spajajo z zadrgo.

Dobro kupi - izbira je pestra.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj mi Revit še najbolj nekako v uč pade :D še najboljša kombinacija usnje/tekstil + zadrga za hlače. Iščem pa nekaj bolj celoletnega, ne samo zimsko. Sej, če zahladi, dam pa dežnega čez in še kaj toplešega počez... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Tex pravi:

Ko/če drsiš po asfaltu zna prav prit, da imaš zapet zgornji in spodnji del, da ti jakne ne dvigne nad pas ..

Želva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Jest imam tekstil. Ampak nikol nisem zapenjal hlač z jakno skupaj. Ker imam hkrati še polovično želvo-ledvični pas-bi bilo zapenjanje skoraj nemogoče, ker mi ta ledvični pas, gre zadaj čez rob hlač, in bi moral v primeru zapenjanja, jakne in hlač, ledvični pas priti v hlače. 

Sej je logično, da gre ledvični pas pod hlače? Jaz se vedno peljem z zapetim spodnjim in zgornjim delom. Pa imam želvo od trtice navzgor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, mladench pravi:

Do sedaj mi Revit še najbolj nekako v uč pade :D še najboljša kombinacija usnje/tekstil + zadrga za hlače. Iščem pa nekaj bolj celoletnega, ne samo zimsko. Sej, če zahladi, dam pa dežnega čez in še kaj toplešega počez... 

Revit Mantis? Imam obe predhodnici Phoenix in Galactic....zelo zadovoljen, samo skozi leta sta se mi jakni malo skrčili v omari...presneta omara :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, HyperJack pravi:

Sej je logično, da gre ledvični pas pod hlače? Jaz se vedno peljem z zapetim spodnjim in zgornjim delom. Pa imam želvo od trtice navzgor..

V mojem lajfu velik stvari ni logičnih. :D  

No jest imam raje želvo čez hlače. Lažje\hitreje mi je na postankih. Pa hlače, oziroma opremo mam zimsko, in mi hlače pridejo res visoko. Zadrga nekje v predelu križa. Potem me pa želva moti. Skoraj sedim na njej. Tako sm se navadu. Pa do sedaj, s komerkoli sem se peljal, sem videl, da ima isto. Verjetno se pa razlikuje od kompleta, do kompleta jakne\hlače. Kroj.

pred 3 minutami, Tex pravi:

Bolj sem na odrgnine mislil, ko po padcu drsiš po cesti ..

No sej jest sem isto mislil. Če te pri drsenju "sleče", naj bi želva preprečila, da drgneš s telesom po asfaltu. S hrbtrim delom. Spredaj se nagonsko upremo na roke.

Drugače pa modeka breze. Slišal veliko pozitivnega. tudi sam jo imam namen kupit za vroče dneve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, skalaprava pravi:

Revit Mantis? Imam obe predhodnici Phoenix in Galactic....zelo zadovoljen, samo skozi leta sta se mi jakni malo skrčili v omari...presneta omara :kva1:

Ja Mantis... https://www.tc-motoshop.si/si/rev-it-mantis-kombinirana-motoristicna-jakna-crna-neon-rdeca-i53360.shtml

kolk se mi neda v TCja :doze::D

 

Modeka mi deluje ful ohlapna, široka, ali ni?! :) 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

No jest imam raje želvo čez hlače. Lažje\hitreje mi je na postankih. Pa hlače, oziroma opremo mam zimsko, in mi hlače pridejo res visoko. Zadrga nekje v predelu križa. Potem me pa želva moti. Skoraj sedim na njej. Tako sm se navadu. Pa do sedaj, s komerkoli sem se peljal, sem videl, da ima isto. Verjetno se pa razlikuje od kompleta, do kompleta jakne\hlače. Kroj.

En moj kolega nosi želva-ledvični pas  čisto na zunanji strani. Se pravi čez leder jakno. 

Je pa tak način verjetno nepraktičen pri malo bolj ohlapnih tekstilnih jaknah, če posebej tistih, ki segajo nižje od pasu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, mladench pravi:

Ja Mantis... https://www.tc-motoshop.si/si/rev-it-mantis-kombinirana-motoristicna-jakna-crna-neon-rdeca-i53360.shtml

kolk se mi neda v TCja :doze::D

 

Modeka mi deluje ful ohlapna, široka, ali ni?! :) 

Ti, pa veš da se mi ravno Modeka ni zdela ohlapna. Kot rečeno sem kar nekaj tekstila sprobal in sem navajen na utesnjenost usnja in mi je bila ta najbolj ulita. Samo vsak ma drugačno postavo. Revitov tekstil recimo mi je manj dobro sedel, pa sem drugače kar fan te blagovne znamke (imam 3 njihove jakne). 

Pa ne kupuj zdaj, če ni nujno, počakaj na 30% zimski popust.

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, izibajker pravi:

En moj kolega nosi želva-ledvični pas  čisto na zunanji strani. Se pravi čez leder jakno. 

Je pa tak način verjetno nepraktičen pri malo bolj ohlapnih tekstilnih jaknah, če posebej tistih, ki segajo nižje od pasu...

Tak način nošenja želve preko jakne ima bolj malo zaščitnega efekta, ker ob padcu bo tisto želvo snelo iz hrbta ko keks v trenutku dotika s podlago. Še skornje in rokavice zna dol potegniti iz tebe ob padcu, pa je oboje bolje pritrjeno na telesu.

Sicer sem nekajkrat tudi sam imel samo majico in želvo preko (temp. preko 40°C), samo to je bilo bolj zaradi bolšega občutka....ne delam tega že dolgo več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 9 minutami, skalaprava pravi:

Ti, pa veš da se mi ravno Modeka ni zdela ohlapna. Kot rečeno sem kar nekaj tekstila sprobal in sem navajen na utesnjenost usnja in mi je bila ta najbolj ulita. Samo vsak ma drugačno postavo. Revitov tekstil recimo mi je manj dobro sedel, pa sem drugače kar fan te blagovne znamke (imam 3 njihove jakne). 

Pa ne kupuj zdaj, če ni nujno, počakaj na 30% zimski popust.

Ja to itak, popust čakam oz. če se bomo kako drugače zmenili.

Kaj pa hlače? Imaš te tekstil/usnje, IGNITION?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, mladench pravi:

 

Ja to itak, popust čakam oz. če se bomo kako drugače zmenili.

Kaj pa hlače? Imaš te tekstil/usnje, IGNITION?

Imam še model Revit Gear pants....ne vem če so še na voljo zdaj.

Evo en moj avtoportret s to opremo :kva1:

20160625_072013.thumb.jpg.0f6fe2db65dcaee98cd04e57cd3ee969.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj nasvet, hlače pa jakna morata biti speta z zadrgo. Ščitnike pa uporabljam kar vgrajene (hrbtni kupim level 2) nobenih drugih želv in ledvičnih pasov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

moj nasvet, hlače pa jakna morata biti speta z zadrgo. ..

nobenih drugih želv in ledvičnih pasov.... 

Zakaj konkretno misliš, da morata biti speta z zadrgo? Da ti notri po ledvicah ne piha ali da ti jakne ob padcu ne zaviha, potegne...

Na leder kompletu imam zadrgo, pa jo zelo redko uporabljam. Se mi ne da vedno iskati tistega patenta. Mi ledvični pas nekako bolj leži...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma naj bi bila jakna in hlače zapeta skupaj, zaradi morebitnega drsanja po asfaltu.

Čeprav se v primeru drsanja, zadrga z lahkoto strga.

Jaz ne zapenjam, ker potem ne morem dat gor ledvični pas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, izibajker pravi:

Zakaj konkretno misliš, da morata biti speta z zadrgo? Da ti notri po ledvicah ne piha ali da ti jakne ob padcu ne zaviha, potegne...

Na leder kompletu imam zadrgo, pa jo zelo redko uporabljam. Se mi ne da vedno iskati tistega patenta. Mi ledvični pas nekako bolj leži...

1. da, zaradi pihanja prek ledvic, sploh če je krajša jakna, pa telovadiš gor dol na moped, pa vse skupaj nekam zleze, vsaj meni je in me je vedno motilo pihanje, ledvičnega pa nisem prenašal, raje oprijeto obleko

2. še bolj pa če kje zdrsneš in te obrača ali tako drsiš, da te hitro sleče, če je pa zgornji in spodnji del spet, deluje kot celota, preverjeno tudi z drsenjem :D

Ni pa nujno, ampak tako sem jaz opažal

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 let sem vozil cordura komplet Racer. Za obletnico sem si privoscil Dainese 2 delni leder komplet. Zdaj si pulim lase, zakaj nisem ze prej menjal. Cordura je samo za pozimi. Pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, usnje in zapeto +  želva in rokavice Knox. To vas želim vprašati, morda kdo ve, kje, kako,..., bi kupil rokavice Knox? Hvala za odgovor, lp.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

1. da, zaradi pihanja prek ledvic, sploh če je krajša jakna, pa telovadiš gor dol na moped, pa vse skupaj nekam zleze, vsaj meni je in me je vedno motilo pihanje, ledvičnega pa nisem prenašal, raje oprijeto obleko

2. še bolj pa če kje zdrsneš in te obrača ali tako drsiš, da te hitro sleče, če je pa zgornji in spodnji del spet, deluje kot celota, preverjeno tudi z drsenjem :D

Ni pa nujno, ampak tako sem jaz opažal

 

Maš prov......

pred 32 minutami, Dr_Jakob pravi:

10 let sem vozil cordura komplet Racer. Za obletnico sem si privoscil Dainese 2 delni leder komplet. Zdaj si pulim lase, zakaj nisem ze prej menjal. Cordura je samo za pozimi. Pika.

Kaj je cordura? ??

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!