Skoči na vsebino

MOTO oprema - Usnje ali tekstil ?


pjotr

Priporočene objave

2 hours ago, DAMI34 said:

1. da, zaradi pihanja prek ledvic, sploh če je krajša jakna, pa telovadiš gor dol na moped, pa vse skupaj nekam zleze, vsaj meni je in me je vedno motilo pihanje, ledvičnega pa nisem prenašal, raje oprijeto obleko

2. še bolj pa če kje zdrsneš in te obrača ali tako drsiš, da te hitro sleče, če je pa zgornji in spodnji del spet, deluje kot celota, preverjeno tudi z drsenjem :D

Ni pa nujno, ampak tako sem jaz opažal

 

Prijatelj si zaradi lenobe enkrat ni zapel zadrge. Na nesrečo je ravno tisti dan pred njega zapeljal traktor s pripetim obračalnikom.  Seveda je padel in med drsenjem mu je zgornji del zavihalo. Imel je ogromno krasto na hrbtu in je dolgo v "čudnih" položajih spal. Na srečo je bila to edina posledica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
pred eno uro, AlesD pravi:

Poleti črno usnje? ?

 

odvisno od debeline usnja, predvsem pa kakega zračnika, men se ful pozna, ko imam na bicepsih zadrge. Ko jih odprem zaokroži zrak okoli telesa in prijetno hladi. Se pa vozim skozi v usnju črne barve, s kako belo ali oranžno črto. Tja do 30C je komot, potem pa postane počasi vroče. Ampak pri 30 in več C je vroče povsod. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz prisegam na svetla oblačila....se kar pozna v vročini čez mesto ali ko se prebijaš mimo kolone ali si v črnem ali v svetlem.  

Sem pa tudi jaz v fazi nabave nove opreme...pa se še nisem odločil ali ostanem na tekstilu ali naj grem na usnje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, AlesD pravi:

Jaz prisegam na svetla oblačila....se kar pozna v vročini čez mesto ali ko se prebijaš mimo kolone ali si v črnem ali v svetlem.  

Sem pa tudi jaz v fazi nabave nove opreme...pa se še nisem odločil ali ostanem na tekstilu ali naj grem na usnje.

 

To je težka odločitev. Če se počutiš kul v tekstilu imaš mogoče večji razpon, sploh z oblačili, ki imajo 3 leyerje (to uoporabljam pozimi), pri usnju malce manj ..cca 2, če vržeš v hladnem obdobju dežkota čez. 

jaz osebno in to velja samo zame, ni nujno da drugim ustreza, se počutim komot in fajn samo v usnju, ker mi paše oprijeta oprema.

Lahko tudi potrdim, da usnje komot prenese drsanje po asfaltu tudi do 20m brez omembe vredne škode, al pa kak karambol :D s poletom.

ps. definitvno se svetla barva manj segreva kot temna, se pa prej vidi umazanija

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se povsem strinjam s tabo. Usnje je bolj varno. Mi je že rešilo kožo ?

Sedaj sem bolj umirjen drajver, tekstil pa mi ustreza predvsem za vse letne čase. V hladnem vremenu dodajam sloje po potrebi, v vročini koristim prezračevalne žepe ki jih imata tako jakna kot hlače. plus tekstila je še to da ima več žepov (dokumenti, denarnica, telefon,...). Nagibam se za GORE TEX material ..moram raziskat kaj trg ponuja.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, AlesD said:

tekstil pa mi ustreza predvsem za vse letne čase. V hladnem vremenu dodajam sloje po potrebi, v vročini koristim prezračevalne žepe ki jih imata tako jakna kot hlače. plus tekstila je še to da ima več žepov (dokumenti, denarnica, telefon,...).

To je vse subjektivno. Meni je tekstil udoben v precej manjsem temperaturnem obmocju kot usnje. 20xraj sm poleti v crnem ledru kot v svetlem tekstilu. Ko zahladi, pa spet, ko zazebe v tekstilu, je obcutek precej slabsi kot v usnju. Za hlad se oblecm kaj pod kombinezon, za mraz pa pod in cez. Zepe imam prazne tud v tekstilu. Vedno mam vse v tank torbi.....pa vedno me je strah vrocine, mraza skor nikoli. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Jaz sem pristaš tekstila, žepov. Usnja niti še preizkusila nisem, razen čevljev. Tam prisegam na usnje. Trenutno sem lady in black, počasi bom bolj močeradu podobna, čez par let je v planu menjava na nekaj sivo/rumenga vsaj jakna. Najdeš tudi za 4 letne čase...To, da se svetlo zamaže me ne moti. Moto hlač/jakne ne perem pogosto....umm res redko, kolikor je potreba, ponavadi je vonj tisti ki določa ali gre v pranje ali ne. Jo pa prezračim.

Bolj kot mraz, težje prenašam vročino. Zračniki, zračniki, pa še vodo srkam vmes, zračniki na čeladi, rokavice z luknjami, usnjen.

Vem, da usnje bolj zaščiti kožo pri drsenju. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbira Pravege oblacila je zame najmanj tako pomembna kot motor. Najvecji filing mi je seveda v usnju, ki ga pa ne uporabljam pri nizkih temperaturah. Takrat imam tekstil, ampak komaj cakam da so pogoji za leder. Zaradi dobrega obcutka v voznji nimam rad velikih touring vizirjev  zato je prava izbira obleke se bolj vazna. Oprijet leder je ziher najboljsi in najvarnejsi ni pa tako vsestranski kot kaksni touring kompeti ki so nekako komot ampak pri bolj resni voznji so lahko moteci. Se mi pa zdi da se kakovosti usnjenin kompleti v cenovnih razredih bolj razlikujejo od tekstila. Poceni leder je skoraj vedno zanic, poceni tekstil pa se nekako gre skozi Vsekakor pa je seveda vazno pri izbiri obleke vrsta motorja in nacin voznje. Mislim da treba menjati nekaj kompetov da ugotovis kaj ti pase. Ampak dobra roba se pozna v vrocini, ma mraz ni problem, biti zasciten v vrocini in pri tem ne prevec trpeti je pa tezje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odločam se za nakup dvodelnega ledra. Enodelne sem pred leti že imel, zdaj pa zaradi, po mojem mneju, da je bolj komot gledam malo 2delne.

Na kaj naj bom pozoren in kakšne pomankljivosti ima, če sploh?

Tri modele različnih znamk bom imel v kratkem priložnost probat. Enega, ki pa mi je po opisu in tudi vizualno najbolj všeč (IXS) pa žal ne. Če ima mogoče kdo tukaj od IXS je dobrodošel s kakšnim smernicami,da ga ne rabim 3x nazaj pošiljat in bo minilo pol leta.

180cm 92 kil pozimi.... V top formi poleti pa 90.5 ?

Popravljeno . Popravil LunaticFringe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, LunaticFringe pravi:

Odločam se za nakup dvodelnega ledra. Enodelne sem pred leti že imel, zdaj pa zaradi, po mojem mneju, da je bolj komot gledam malo 2delne.

Na kaj naj bom pozoren in kakšne pomankljivosti ima, če sploh?

Tri modele različnih znamk bom imel v kratkem priložnost probat. Enega, ki pa mi je po opisu in tudi vizualno najbolj všeč (IXS) pa žal ne. Če ima mogoče kdo tukaj od IXS je dobrodošel s kakšnim smernicami,da ga ne rabim 3x nazaj pošiljat in bo minilo pol leta.

180cm 92 kil pozimi.... V top formi poleti pa 90.5 ?

Ixisa mam dvodelnega. Kupil po netu pri FC. 

Po priloženih tabelah sem se zmeril in je bil u nulo. Zdej je mal manj ko sem navrgel nekaj kilc. Kombi mi je kul...saj za ta denar mora bit. Predvsem zadrge-zračniki na rokavih. Tudi cca 10m sem drsel po tleh, pa ni hudih poškodb. Sem ga dal samo popravit šive in mal pobarvat.

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Vcasih sem prisegal le na usnje in ga se tudi imam. Pri zadnjem padcu mi je konkretno resilo kozo.

Poleti pa "crkujem" v njem, ko je vroce. 

Trenutno gledam ponudbo in vidim, da ze obstaja kombinacija obojega, tako umetnega materiala kot usnja. Usnje je seveda na taksnem oblacila na zascitnih mestih, torej kjer se rabi (upam pa, da tega ne bom nikoli vec rabil).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, spartanbp pravi:

 ...Trenutno gledam ponudbo in vidim, da ze obstaja kombinacija obojega, tako umetnega materiala kot usnja. Usnje je seveda na taksnem oblacila na zascitnih mestih, torej kjer se rabi (upam pa, da tega ne bom nikoli vec rabil).

Ena izmed mojih jaken (Hein Gericke) je tega tipa, kombinacija usnje-kordura. Ampak, ko me je enkrat malo opralo (dežjaka pa nisem imel s sabo), mi je v notranjem delu komolcev malenkost premočilo. Na zunanjih delih komolcev, je pa itak leder + ščitniki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz prisegam na tekstil. Je v slojih in prilagodljiv glede na temperature. Navadno dobri zračniki in poleti ni prevroče. Ker se zmernega dežja tiče, ne rabiš posebej obleke. Ščitnike proti padcem itak podložiš. Kar se pa drsenja tiče, je dober tekstil z vsebnostji kevlarja enako dober kot usnje (če ne boljš). Še nisem probal in upam, da ne bom... Vsaj testi pravijo tako (40m drsenja...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leder je men tud prevec. Pa se tezk je, brezveze. Lepo eno tekstilno jaknco, pa stretchy kavbojke, to je komot, pa gas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jaz sem vozil touring motor (Bandit 1200) in mi načeloma ni bilo toliko pomembno ali tekstil ali usnje, zdaj vozim sport (CBR 600F), ko sem se zapeljal do serviserja v kavbojkah in jakni, sem bil popolnoma odsoten, živčen... Sem se navadil usnjenega kombinezona in ga oblečem tudi če se peljem le 10km.  Ustreza mi, da me prime, se počutim varneje, podobno kot pas v avtu, ne morem brez niti kilometra.

Uporabljam pa IXS iz Yogija, zaenkrat zelo zadovoljen (preizkusil Alpinestars in Dainese a mi nista ustrezala), prej sem imel MTech, tudi s tistim sem bil zadovoljen, čeprav je bil bolj low-mid range budget.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest MichaelRuimi

С поддержкойпомощью сего способа вы можете получить все
собственно что угодно от https://telegra.ph/Metod-g2a-08-03 абсолютно даром.
Данный эксплойт трудится практически для всякого продукта,
который продается на G2A в что количестве: подарочные карты,
ключи активации (для игр и программного обеспечения)и
каждая техника.
https://telegra.ph/Metod-g2a-08-03

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Guest MichaelRuimi pravi:

С поддержкойпомощью сего способа вы можете получить все
собственно что угодно от https://telegra.ph/Metod-g2a-08-03 абсолютно даром.
Данный эксплойт трудится практически для всякого продукта,
который продается на G2A в что количестве: подарочные карты,
ключи активации (для игр и программного обеспечения)и
каждая техника.
https://telegra.ph/Metod-g2a-08-03

Mihael, šwasane pisave mladina spljoh ne razume več, pa tut starine smo mal zahrđale.

Ampak stari lej, če maš kak miljonček za oprat, ti na PM komot dam moj TRR :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči uvoznika za Slovenijo. Če prodajajo posamezno te ščitnike ni hudič, da se ne da dobiti še štaufov. Čeprav kolikor mi je znano, če kupiš te ščitnike dobiš poleg tudi šraufe in izvijač. Mogoče ima kdo, ki jih je menjal, kak šrauf viška.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, J.a.m.e.s said:

Pokliči uvoznika za Slovenijo. Če prodajajo posamezno te ščitnike ni hudič, da se ne da dobiti še štaufov. Čeprav kolikor mi je znano, če kupiš te ščitnike dobiš poleg tudi šraufe in izvijač. Mogoče ima kdo, ki jih je menjal, kak šrauf viška.  

Vsi samo prodajajo Dainese noben nima samo vijakov cela sčitnika v kompletu sta pa okrog 70 Eu.Dainese v Kozini je bankrotiral ni ga več.Vijaki so pa nekih posebnih mer sm zdru vse živo doma niti eden ne paše.Trenutno sem rešu situacijo tako da sem jih privil križno po dva na vsak ščitnik.Svetujem da pod vsaki vijak kapnete modro lepilo medium za vijake meni sta 2 odpala v roku 1 ure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Spasku pravi:

Vsi samo prodajajo Dainese noben nima samo vijakov cela sčitnika v kompletu sta pa okrog 70 Eu.Dainese v Kozini je bankrotiral ni ga več.Vijaki so pa nekih posebnih mer sm zdru vse živo doma niti eden ne paše.Trenutno sem rešu situacijo tako da sem jih privil križno po dva na vsak ščitnik.Svetujem da pod vsaki vijak kapnete modro lepilo medium za vijake meni sta 2 odpala v roku 1 ure.

poskusi vijake od pcja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

poskusi vijake od pcja

Ne gre noben prau ne od pc-ja ,mikserja ,brivskega aparata ,ure rocne stenske stare,tipkovnice ,miske gsmja,tiskalnika,trdega diska,monitorja ,tvja,raznih daljincev ni da ni da nisem probal ,to sranje od vijakov je nekaj posebnega.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!