Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
pjotr

MOTO oprema - Usnje ali tekstil ?

Recommended Posts

Guest SimonKXX
2 hours ago, DAMI34 said:

1. da, zaradi pihanja prek ledvic, sploh če je krajša jakna, pa telovadiš gor dol na moped, pa vse skupaj nekam zleze, vsaj meni je in me je vedno motilo pihanje, ledvičnega pa nisem prenašal, raje oprijeto obleko

2. še bolj pa če kje zdrsneš in te obrača ali tako drsiš, da te hitro sleče, če je pa zgornji in spodnji del spet, deluje kot celota, preverjeno tudi z drsenjem :D

Ni pa nujno, ampak tako sem jaz opažal

Prijatelj si zaradi lenobe enkrat ni zapel zadrge. Na nesrečo je ravno tisti dan pred njega zapeljal traktor s pripetim obračalnikom.  Seveda je padel in med drsenjem mu je zgornji del zavihalo. Imel je ogromno krasto na hrbtu in je dolgo v "čudnih" položajih spal. Na srečo je bila to edina posledica

DAMI34
pred eno uro, AlesD pravi:

Poleti črno usnje? 🤔

odvisno od debeline usnja, predvsem pa kakega zračnika, men se ful pozna, ko imam na bicepsih zadrge. Ko jih odprem zaokroži zrak okoli telesa in prijetno hladi. Se pa vozim skozi v usnju črne barve, s kako belo ali oranžno črto. Tja do 30C je komot, potem pa postane počasi vroče. Ampak pri 30 in več C je vroče povsod. 

AlesD

Jaz prisegam na svetla oblačila....se kar pozna v vročini čez mesto ali ko se prebijaš mimo kolone ali si v črnem ali v svetlem.  

Sem pa tudi jaz v fazi nabave nove opreme...pa se še nisem odločil ali ostanem na tekstilu ali naj grem na usnje.

DAMI34
pred 42 minutami, AlesD pravi:

Jaz prisegam na svetla oblačila....se kar pozna v vročini čez mesto ali ko se prebijaš mimo kolone ali si v črnem ali v svetlem.  

Sem pa tudi jaz v fazi nabave nove opreme...pa se še nisem odločil ali ostanem na tekstilu ali naj grem na usnje.

To je težka odločitev. Če se počutiš kul v tekstilu imaš mogoče večji razpon, sploh z oblačili, ki imajo 3 leyerje (to uoporabljam pozimi), pri usnju malce manj ..cca 2, če vržeš v hladnem obdobju dežkota čez. 

jaz osebno in to velja samo zame, ni nujno da drugim ustreza, se počutim komot in fajn samo v usnju, ker mi paše oprijeta oprema.

Lahko tudi potrdim, da usnje komot prenese drsanje po asfaltu tudi do 20m brez omembe vredne škode, al pa kak karambol :D s poletom.

ps. definitvno se svetla barva manj segreva kot temna, se pa prej vidi umazanija

AlesD

Se povsem strinjam s tabo. Usnje je bolj varno. Mi je že rešilo kožo 😓

Sedaj sem bolj umirjen drajver, tekstil pa mi ustreza predvsem za vse letne čase. V hladnem vremenu dodajam sloje po potrebi, v vročini koristim prezračevalne žepe ki jih imata tako jakna kot hlače. plus tekstila je še to da ima več žepov (dokumenti, denarnica, telefon,...). Nagibam se za GORE TEX material ..moram raziskat kaj trg ponuja.

Kugelschreiber
2 hours ago, AlesD said:

tekstil pa mi ustreza predvsem za vse letne čase. V hladnem vremenu dodajam sloje po potrebi, v vročini koristim prezračevalne žepe ki jih imata tako jakna kot hlače. plus tekstila je še to da ima več žepov (dokumenti, denarnica, telefon,...).

To je vse subjektivno. Meni je tekstil udoben v precej manjsem temperaturnem obmocju kot usnje. 20xraj sm poleti v crnem ledru kot v svetlem tekstilu. Ko zahladi, pa spet, ko zazebe v tekstilu, je obcutek precej slabsi kot v usnju. Za hlad se oblecm kaj pod kombinezon, za mraz pa pod in cez. Zepe imam prazne tud v tekstilu. Vedno mam vse v tank torbi.....pa vedno me je strah vrocine, mraza skor nikoli. 

Nja

Jaz sem pristaš tekstila, žepov. Usnja niti še preizkusila nisem, razen čevljev. Tam prisegam na usnje. Trenutno sem lady in black, počasi bom bolj močeradu podobna, čez par let je v planu menjava na nekaj sivo/rumenga vsaj jakna. Najdeš tudi za 4 letne čase...To, da se svetlo zamaže me ne moti. Moto hlač/jakne ne perem pogosto....umm res redko, kolikor je potreba, ponavadi je vonj tisti ki določa ali gre v pranje ali ne. Jo pa prezračim.

Bolj kot mraz, težje prenašam vročino. Zračniki, zračniki, pa še vodo srkam vmes, zračniki na čeladi, rokavice z luknjami, usnjen.

Vem, da usnje bolj zaščiti kožo pri drsenju. 

Loba

Izbira Pravege oblacila je zame najmanj tako pomembna kot motor. Najvecji filing mi je seveda v usnju, ki ga pa ne uporabljam pri nizkih temperaturah. Takrat imam tekstil, ampak komaj cakam da so pogoji za leder. Zaradi dobrega obcutka v voznji nimam rad velikih touring vizirjev  zato je prava izbira obleke se bolj vazna. Oprijet leder je ziher najboljsi in najvarnejsi ni pa tako vsestranski kot kaksni touring kompeti ki so nekako komot ampak pri bolj resni voznji so lahko moteci. Se mi pa zdi da se kakovosti usnjenin kompleti v cenovnih razredih bolj razlikujejo od tekstila. Poceni leder je skoraj vedno zanic, poceni tekstil pa se nekako gre skozi Vsekakor pa je seveda vazno pri izbiri obleke vrsta motorja in nacin voznje. Mislim da treba menjati nekaj kompetov da ugotovis kaj ti pase. Ampak dobra roba se pozna v vrocini, ma mraz ni problem, biti zasciten v vrocini in pri tem ne prevec trpeti je pa tezje.

LunaticFringe

Odločam se za nakup dvodelnega ledra. Enodelne sem pred leti že imel, zdaj pa zaradi, po mojem mneju, da je bolj komot gledam malo 2delne.

Na kaj naj bom pozoren in kakšne pomankljivosti ima, če sploh?

Tri modele različnih znamk bom imel v kratkem priložnost probat. Enega, ki pa mi je po opisu in tudi vizualno najbolj všeč (IXS) pa žal ne. Če ima mogoče kdo tukaj od IXS je dobrodošel s kakšnim smernicami,da ga ne rabim 3x nazaj pošiljat in bo minilo pol leta.

180cm 92 kil pozimi.... V top formi poleti pa 90.5 😂

Edited by LunaticFringe

DAMI34
pred 10 urami, LunaticFringe pravi:

Odločam se za nakup dvodelnega ledra. Enodelne sem pred leti že imel, zdaj pa zaradi, po mojem mneju, da je bolj komot gledam malo 2delne.

Na kaj naj bom pozoren in kakšne pomankljivosti ima, če sploh?

Tri modele različnih znamk bom imel v kratkem priložnost probat. Enega, ki pa mi je po opisu in tudi vizualno najbolj všeč (IXS) pa žal ne. Če ima mogoče kdo tukaj od IXS je dobrodošel s kakšnim smernicami,da ga ne rabim 3x nazaj pošiljat in bo minilo pol leta.

180cm 92 kil pozimi.... V top formi poleti pa 90.5 😂

Ixisa mam dvodelnega. Kupil po netu pri FC. 

Po priloženih tabelah sem se zmeril in je bil u nulo. Zdej je mal manj ko sem navrgel nekaj kilc. Kombi mi je kul...saj za ta denar mora bit. Predvsem zadrge-zračniki na rokavih. Tudi cca 10m sem drsel po tleh, pa ni hudih poškodb. Sem ga dal samo popravit šive in mal pobarvat.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!