Skoči na vsebino

Yamaha MT 01


Dr. _MAXXI_

Priporočene objave

Narobe, zaradi uporabnosti.

Vedno je tako, da so velike učke na začetku, potem pa realnost. Ne samo cenovna. Zaljubljencev je pa malo na tem svetu.

Šmrk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe, zaradi uporabnosti.

tocno tak.

sminka v glavnem.

edino, da imaš dva motorja, enega za ture, drugega pa za zajebancijo.

saj cena bo po moje pod 3 miljone SIT, tak da ne bo hudo.

Ne razumem zakaj tiscijo to verigo gor :? :angry: Če bi bilo po moje bi bil kardan ali pa vsaj jermen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocno tak.

sminka v glavnem.

edino, da imaš dva motorja, enega za ture, drugega pa za zajebancijo.

saj cena bo po moje pod 3 miljone SIT, tak da ne bo hudo.

Ne razumem zakaj tiscijo to verigo gor :? :angry: Če bi bilo po moje bi bil kardan ali pa vsaj jermen.

Hmmm pri motorju, ki naj bi imel športno dušo, dva cilindra, konje kot jih napovedujejo in navor kot ga napovedujejo pozabi na kardan.

Ideja z jermenom pa je bila na enem od prototipov, pa so jo opustili. Zakaj hmmm verjetno mali japončki že vedo.

Hmmm, ... kardan pa toga zajebana zadeva za kakeršnokoli športno vožnjo (pod pogojem da ni BMWjev, ipaQ so bavarci par let pred Yamahinimi izvedbami kardana.

Z.t.H.! :blink:

P.S.: Imam Bulldoga (mali MT01 :blink: :lol: :P ), ki je na prehrani iz proteinov in steroidov, pa ti moram zaupati, da se zadeva rahlo do pretežno, vsekakor pa občutno bolj zahrbtno pelje kot v originalni konfiguraciji. V glavnem, če bi dodal še 5 kil navora in cca 30 konjev, huh niti ne vem kako bi zadeva s kardanom laufala. No ja če bo vse po sreči bom drugo pomlad lahko vsaj približno vedel, ko naj bi dosegel nekako dobrih 11 kg navora in 90-95 KM na zadnjem kolesu.

P.P.S.: Šminka? Hmmmm no ja, torbe in prtljago se bo vsekakor lahko namontiralo, ... ni hudič, da se ne bi moglo, pa saj imamo kar nekaj prekaljenih mačkov, ki ti za motor naredijo še tako noro opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zoolo,

je kardan in je "kardan". Pa ni samo BMW-jev. In menim, da pri tebi ni problem kardan sam po sebi, ampak okvir motocikla, vzmetenje... Pa še ena konstrukcijska zadeva - čokat in kratek motor. In to pa najbrže res ne gre skupaj.

Tudi moja Valkira ima kardan in tudi ona je od letos na proteinih in stereoidih (čeprav sedaj pravijo da je Triumph Rocket Valkyrie on steroids). Tam nekje 130 konjev in 140 Nm navora. Dve stvari se dogajata - spodrsovanje zadnjega kolesa v 2. in 3. prestavi ter poskusi dvigovanja sprednjega kolesa pri speljevanju. Drugo je ostalo OK. Kardan nima nobene zveze, vsaj pri meni ne. Ker je motor dolg 2, 80 m, ima vsak zelo nizko postaljen koplet izpuhov (2x3) po 30 kil, vsako kolo tudi po toliko kil in čisto nizko vpetih 140 kil bokserskega agregata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zoolo,

je kardan in je "kardan". Pa ni samo BMW-jev. In menim, da pri tebi ni problem kardan sam po sebi, ampak okvir motocikla, vzmetenje... Pa še ena konstrukcijska zadeva - čokat in kratek motor. In to pa najbrže res ne gre skupaj.

Tudi moja Valkira ima kardan in tudi ona je od letos na proteinih in stereoidih (čeprav sedaj pravijo da je Triumph Rocket Valkyrie on steroids). Tam nekje 130 konjev in 140 Nm navora. Dve stvari se dogajata - spodrsovanje zadnjega kolesa v 2. in 3. prestavi ter poskusi dvigovanja sprednjega kolesa pri speljevanju. Drugo je ostalo OK. Kardan nima nobene zveze, vsaj pri meni ne. Ker je motor dolg 2, 80 m, ima vsak zelo nizko postaljen koplet izpuhov (2x3) po 30 kil, vsako kolo tudi po toliko kil in čisto nizko vpetih 140 kil bokserskega agregata.

COOLA, hmmm nice very nice, ... ampak (mater vedno je nek ampak), MT01 naj bi bil prekleto krajši od Bulldoga (da ne govorimo otvoji "kravici").

Hmmm jap šlampast pa sem, ... ehhhh no ja kratek lahek nervozen nadrogiran, pa kardan?

Še vedno pravim da mi ne gre v sliko.

Z.t.H.!

P.S.: OK Honda zna s kardani poleg BMWja. Ma ne resno prečka imenovana kardan na prvem motorju, ki sem ga imel (Drag Star classic 650), hmmm je sama sebe zvijala ne pa dvigovala ali kar koli drugega na motorju. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Yamaha je danes na Intermotu 2004 predstavila nekaj novosti, med njimi tudi:

- Kodo oziroma MT-01, ki ga žene veliki V-dvovaljnik tretjega rodu, vzet iz Road Star Warriorke 1700, kljub temu pa je kar 90% delov v agregatu na novo zasnovanih. Injektorji goriva imajo po 12 šob (doslej po 4 šobe), da je mešanica čimbolj fina, tako se izboljša zmogljivost in zmanjša poraba goriva. Motocikel je opremljen z ventilom EXUP za optimizacijo izgorevanja in performans, sistem je izdelan iz titana, da je čimlažji. Podoben ventil je nameščen tudi pri dovodu zraka, da je ta vedno optimalen za določeno območje vrtljajev in gostoto mešanice goriva. Karter je nameščen tako, da ga hladi zračni tok med vožnjo. Cel agregat je za 20 kilogramov lažji, kot izivrnik iz Warriorke. Glušnik izpušnega sistema je nameščen pod sedež, sklopka je hidravlična, ključavnica pa ima vgrajen tudi elektronski imobilizator. Motocikel ima 150 Nm navora pri 3750 vrtljajih in 90 KS pri 4750 vrtljajih na minuto, 5-stopenjski menjalnik z verižnim pogonom zadnjega kolesa, radikalen kot montaže prednjih vilic (25 stopinj), štirikraka platišča, suh pa tehta 240 kilogramov. Sedež 825 mm visoko, v posodo za gorivo pa gre 15 litrov goriva, olja v motor 5 litrov. Okvir je aluminijast, veliko tehnologije izdelave pa podobne, kot pri Yamahi R1.

http://www.mt-01.com/

MT-01 DesingCafe

Črn ...

studio_deeparmourlarge.jpg

...in siv

studio_silvertechlarge.jpg

foto6large.jpg

foto4large.jpg

foto1large.jpg

foto3large.jpg

foto2large.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednja zavora (celjusti in diska) je na videz enaka kot pri novi R6, tudi vilice so nekam podobne... :hmm: ...se pravi da gre za kvalitetne komponente..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednja zavora (celjusti in diska) je na videz enaka kot pri novi R6, tudi vilice so nekam podobne... :hmm: ...se pravi da gre za kvalitetne komponente..

Prednje vilice, zavore in zadnja nihajka ter vzmetenje so enaki, kot pri R1.

Ta naprava bo stala preračunano kar več kot 3 milijone (cirka 9500 funtov, pravijo pri MCN).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam je cena kr primerna...to ni motor ki bi bil za vsakogar...tako je tudi prav...nočem zagovarjat predrage cene motorjev, sam mislim da je cena pričakovano primerna za tak motor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatek o navoru je toliko verodostojen kot podatek o moči pri litraših ali pa 600SS. Še dobro da je 130Nm še vedno dosti....... Čakam prve meritve neodvisnih hiš. <_<

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj okus je pri keslu previsok. Zgleda ko en klocn :? Ko sem prvič videl koncept sem bil navdušen, pol sem zvedel da bo dvovaljnik iz warriora not me je že minevalo, ko vidim slike iz Münchna pa je že vse skupaj mimo....

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Z leve strani je pa spodaj pri mašini nekako grd!

tam je po mojem posoda za olje, ki je izpostavljena, da se stvar bolj učinkovito hladi ...

men je pa ta mütör zlo všeč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene moti info o vsebnosti tanka... mal premalo... vseeno bi rad cez 200 km naredil z enim...

35l tanka nima noben motor! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor je res hud...bolj ko ga gledam bolj se mi dopade....mnogim ne bo všeč kar takoj, vendar mislim da če se ga pozorno pogleda zna ratat zelo všečen.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Všečen definitivno....kar razganja ga od moči....... :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Sam bega me pa neki.......kok bo glave razganjal,ko bo cena znana :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mnogim ne bo všeč kar takoj, vendar mislim da če se ga pozorno pogleda zna ratat zelo všečen.... :OK:

Res je ja... čeprav meni osebno je še boljše, če drugim ni toliko všeč, ker to pomeni, da imaš motocikel, ki ga potem nima vsak ta drugi... Je pa tale MT-01 v živo zelo zelo mikaven. Nabildan motocikel, po moje zelo dostojen naslednik V-Maxa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm pizdarija od unikata, je zagledala luč dneva. :yea2:

Hmmmnjaaa, naslednik V-Maxa? Fantje dvojna žalitev za brutalnost V-Maxa in njegov koncept, in žaljitev unikata, da se ga primerja z 20 let starim prednikom.

Hja lepota na dveh kolesih in jap dovršenost. Nekaterim bo manjkalo 100 konjev, nekaterim bo viška 5 kil navora, .... ampak MT-01 je točno kar so napovedovali,

RAZEN:

- Teža je iz napovedanih 200 kg nabildana na 240 kg

- Konji so shirali iz napovedanih 100+ na 90

AMPAK:

- CENA bo pa definitivno +/- par cekinov okoli 3 mio SIT (verjetno).

Huh čudovita zadeva ampak, ... hja Collectors Item in verjetno nič več. Žal.

ZtH! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod Zoolotovo pisanje :notworthy: , Noise shame on you!!!! :devil: Kaj nisi nikoli vozil Vmaxa? :?

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod Zoolotovo pisanje :notworthy: , Noise shame on you!!!! :devil: Kaj nisi nikoli vozil Vmaxa? :?

Res je, shame on me. Spregledal sem, da so še zmanjšali konjičke in navor :(

Če bi te dve številki pomnožil vsaj z 1,5 bi pa to kar bilo to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi te dve številki pomnožil vsaj z 1,5 bi pa to kar bilo to.

NOISA V RAZVOJNI ODDELEK YAMAHE pa bojo lepi in učinkoviti motorji! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!