Skoči na vsebino

Habat moto center


Guest 1

Priporočene objave

...

ps: vse skupaj malo asociira na temo "kdo plača prepis?" B)

GOOD ONE Jason! :kva1: :hmm: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, tolk si pameten, pa se delaš da ne razumeš te "popust" psihologije. Vsak hoče imeti filing da je malo boljše prišel skozi, kot nekdo drug.

Ali lahko kdo potrdit to štorijo na temo popustov, meni se ne zdi ravno verjetna. Bežni znanec, po lastnih besedah >poznavalec<; pravi, da v Italiji velja, da kupca vabiš za nakup z velikostjo popusta, cena ni bistvena. Navedel je primer, da je uradna cena kompleta superšportnih gum 120/70 in 180/55 ~cca. 650 EUR, dobiš jih pa z 40, 45 ali celo 50% popustom. Pravi, da je to čisto normalno in da vsi tako delajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Procent popustov se prilagaja miselnosti okolja.

Ko sem bil v Afriki ti je kramar za svojo robo nastavil ceno 1000 $ potem po pogajanjih si pa za 20 $ stvar kupil.

V arabskem svetu se popusti gibljejo nekje okrog 30 %.

Italija kot sredozemska dežela ima tudi nekje ta % ki pa je gornji max.

Nemci, še posebej pa Skandinavci načeloma nimajo popustov.

Pri nas je malo od vsega.

Popust ne pomeni, da si za toliko profitiral, ampak si se za toliko % približal črti, ki razmejuje dobiček od izgube trgovca za dotični izdelek.

Ta črta se načeloma nikoli ne prekorači (trgovec ne bo delal v svojo škodo).

Kjer so v navadi veliki popusti, je nesmisel, da se ne bi pogajal za ceno.

Meni osebno je boljši sistem brez popustov. (Se mi ne da barantati, če glih nisem razpoložen).Vendar morajo biti cene pregledne ter primerljive z ostalimi ponudniki.

Pri nas komod dosežeš če plačuješ s kešom, da ti vsaj tisti procent priznajo, ki ga sicer pobere lastnik kakršnekoli plačilnega sistema s kartico.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

spoštovani!

odločam se za nakup motorja in celotne mot. opreme. Pomagajte mi in mi povejte, kakšne izkušnje imate s Habat moto centrom. Za enkrat se mi zdijo simpatični. Bil sem že v njihovi trgovini, jaz osebno sem do sedaj z njimi zadovoljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spoštovani!

odločam se za nakup motorja in celotne mot. opreme. Pomagajte mi in mi povejte, kakšne izkušnje imate s Habat moto centrom...

Predragi, prepametni, premalo strokovni, nezanimiva ponudba, povozil jih je cas, vendar pa nevsiljivi. Pa brez zamere, to je zgolj moje skromno mnenje na podlagi nekaj obiskov trgovinice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil tam pred nekaj leti, ko sem iskal hondo...

Povprečna slovenska trgovina... Mogoče boš konec sezone tam dobil kako ugodno ceno za motor. Opremo pa bi jaz kje drugje nabavil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JEST SEM TUD ŽE PARKAT OBISKAL TRGOVIN PA SEMI ZDI DA SO KAR DOST PREDRAGI, PAMETNI IN ŠE NČ SE NEDA ZNIMI ZMENT ZA POPUST. :BUA:

RAJE POČAKAJ ŠE KAK MESEC BOJO TAKOJ CENE MAL SPUSTL.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem tam kupil jakno in scitnik za hrbet, vedno so bili prijazni in nikoli jim ni odveč poiskat prave velikosti ali barve ce te kaj zanima (za razliko od drugih trgovin kjer mors najprej s tošlom pomahat da vzbudiš njihovo zanimanje), in s kupljenim sem zadovoljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor imam jaz izkušenj z njimi nimam nič slabega za povedat.

Niso vzvišeni kot v TC-ju in jim ni problem stranki vse znest k riti. Sicer pa kar je opreme jaz nabavim pozimi na IMOT-u, je precej ceneje, pa veliko večja izbira.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Habatu bil vedno korektno postrežen... :notworthy:

tudi bratranec je tam guzzija kupu pa še zdej dobiva popust pri njemu....vglavnem brez pripomb....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tice opreme, se ti splaca it v avto triglav (baragova 5), tam ko imajo aprilijo, kombinezone majo kr fajn znizane (nekatere), pred 3 tedni sem ga kupil pa sem dobil dobro ceno. za celado se ti splaca pocakati (konec septembra bo nolan in x-lite -30%), ce se ti ne mudi... drugace pa avstrija (hein-gericke, louis). mas pa tut cene na internetu, tko da lahko mal primerjas.

lp, david

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil zelo zadovoljen. Ob nakupu motorja sem dobil kot darilo škornje (46.000 SIT) in popust 10% ba vso ostalo opremo ki jo nameravam nabaviti pri njih (dobiš njihovo kartico). Ker hlač niso imeli so me poklicali ko so jih dobili, šel sem tja mi niso bile všeč in jih nisem kupil. Ampak nikoli ni bilo problema. Pri njih sem od oprem torej nabavil škornje (zastonj), rokavice, podkapo. Ostalo sem kupil drugje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V HMC sem kupil motor. Kupil sem ga zato, ker mi je dal največ popusta, pa tudi zato, ker je g. Habat daleč najbolj prijazen med trgovci, ki jih jaz poznam.

V bistvu mu ni nič težko, vedno vse pove in kar se meni zdi tudi zelo pomembno, tistega kar reče oz. obljubi se tudi drži.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tice opreme, se ti splaca it v avto triglav (baragova 5), tam ko imajo aprilijo, kombinezone majo kr fajn znizane (nekatere), pred 3 tedni sem ga kupil pa sem dobil dobro ceno. za celado se ti splaca pocakati (konec septembra bo nolan in x-lite -30%), ce se ti ne mudi... drugace pa avstrija (hein-gericke, louis). mas pa tut cene na internetu, tko da lahko mal primerjas.

lp, david

Sorry samo Avtotriglava, ki prodaja vrhunsko opremo Dainese pa ne moreš niti pod razno primerjati s Heingericke & Louis.

Bil enkrat v Habatu, ko je prijatelj kupil nov motor. Skeširal ga je na roko. Za darilo je dobil nosilec in top case.

Plačali so mu še preizkušnjo, ker niso imeli vseh papirjev potrebnih za registracijo. Ko je preizkušnja potekla, papirejv še ni bilo, tko da registrirat še ni mogel, o tem, da bi plačali novo preizkušnjo pa tudi ni bilo govora.....

Gospod Habat se kot bivši dirkač spozna na motorje in je prijazen, žena pa ni prijazna.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predragi, prepametni, premalo strokovni, nezanimiva ponudba, povozil jih je cas, vendar pa nevsiljivi. Pa brez zamere, to je zgolj moje skromno mnenje na podlagi nekaj obiskov trgovinice.

Če lahko nadaljujem : verjetno imajo tudi sami "bed filing" in zato so se odločili, da pošljejo v akcijo busmana, ki nas bo mimgrede malce poanketiral. :)

Raziskave javnega mnenja so pa itak ( če pogledamo samo politiko) pravi pokazatelj dejanskega stanja. :afro1:

In po odgovorih sodeč, je s HMCjem tako kot z drugimi stvarmi v življenju : eni levo, drugi desno. Tako je tudi normalno.

Jaz bom, če bom že hodila po štacunah pri nas, vsekakor še naprej hodila v TC Motoshop. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor imam jaz izkušenj z njimi nimam nič slabega za povedat.

Niso vzvišeni kot v TC-ju ...

Ja,jaz tudi ne! Drugace pa tudi v TC-ju niso vec toliko vzviseni odkar spremljajo Motosvetov forum. Pri Habatu pa mislim, da grejo skozi samo manj izkuseni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ali se že ve kdaj se začnejo popusti na oblačila (jakne), ali so se že začeli ?

Zanima me za trgovine po Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pri Habatu sem kupil motor in nekaj opreme in in jih lahko samo pohvalim. Vedno so mi znali pravilno svetovati :OK: , tako, da mi zaenkrat še ni žal, da sem kupoval tam. Mislim, da imajo prodajalci dovolj pojma o opremi in motorjih in ne hvalijo vsepovprek karkoli pogledaš samo, da prodajo.

Vedno so si vzeli četudi sem prišel smo mal firbcat motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Habatu sem kupil motor in nekaj opreme in jih lahko samo pohvalim. Prodajalci so si vedno vzeli čas in mi znali svetovati :OK: , predvsem pa niso hvalili vsepovprek karkoli sem pogledal :notworthy: , samo, da bi prodali, česar nebi mogel trditi za nekatere druge trgovine :BUA: s tovrstno opremo.

HMC je zakon. Prepričan sem, da se bom še vračal. Če ne po drugo pa sam mal motorje pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priimek HABAT v motošportu le nekaj pomeni, saj sta bila tako Miro kot Silvo odlična dirkača in ko so bile v bivši Jugi še zelo močne dirke, velikokrat tudi skupaj stala na zmagovalnih stopničkah. Zato ne gre dvomiti, da vam v HMC-ju nebi znali svetovati. Še toliko bolj pa, če vam bo svetoval Miro osebno.

Jest tut pravm: HMC - Habat moto center rules :OK: :OK:

PS: Baje imajo v salonu CBR 1000 replica Rossi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez pripomb...

Kupil pri njih že dva motorja, in dobil tudi darilo zraven.Imam tudi kartico popusta, sam mislim da ne velja pri artiklih, ki se že znižani.

g.Habat mi je znal vedno svetovati.

Če bo naslednji motor Honda ali Yamaha, ga bom kupil pri njih...

lp Bošte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!