Skoči na vsebino

Motoristi pred parlament


micamaca

Priporočene objave

Najkasneje do 20.Oktobra bo zrihtana cesta Gorica - Bovec, poleg tega pa še nekateri odseki na LJ-Kočevje-Brod na Kolpi, ter Kočevje - Dvor.

In potem bo vsako leto za 10-20 mio denarja namenjenega izključno dodatni zaščiti za motoriste.

Lepo slišat, sem mislil, da so dela že prestavljena na drugo leto .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se glede ograj nekaj dogaja, nastalo pa je tudi neko zatisje (ali pa se samo meni tako dozdeva), bi jest predlagal, da gremo pocasi naprej.

Zakaj iz EU pobiramo samo smeti in tisto kar ustreza našim politikom? Dajmo končno pobrat eno stvar, ki bi ustrezala tudi nam, molznim kravam :whistle: hočem rečt davkoplačevalcem (matr, kolk se tole sliš znucan)

- zavarovanje vec motorjev na eno tablico

Je komu ostalo kaj volje? So kaksni predlogi? Ima kdo kaksno idejo, kje ima bik roge?

Ali bi bilo treba zaceti pri zakonodajalcu ali pri zavarovalniškem združenju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi stran www.motoristipredparlament.com imela "formular" za izpolnitev prijave POŠKODBE CESTIŠČA(luknje, zalivke, pesek, megatone raztresenega gnoja in blata, razlita nafta,...). Zadevo bi linkalo Mototristom pred parlament kakor tudi tistim, ki so za cesto odgovorni! Podobno zadevo sem videl pri nekem društvu iz tujine vendar se ne spomnim katerem! Vem da so ene ceste lokalne , druge državne ampak mislim, da v večini primerov gre za prijave državnih cest!?

Možnost sezonskega zavarovanja 6 in 7 mesecev ob prenašanju bonifikacije. Pri motorjih gre za sezonska vozila. No vsaj v večijni primerov! Deponiranje MOTO tablic!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Najkasneje do 20.Oktobra bo zrihtana cesta Gorica - Bovec, poleg tega pa še nekateri odseki na LJ-Kočevje-Brod na Kolpi, ter Kočevje - Dvor.

In potem bo vsako leto za 10-20 mio denarja namenjenega izključno dodatni zaščiti za motoriste.

Hotschko, moram te vprašat do katerega leta so ti obljubili, da bodo to naredili? Do tega 20.oktobra, ki je že bil ali do ....... .) O teh ograjah trenutno ni ne duha in ne sluha, zato bi jih bilo potrebno malo poklicat oziroma uporabit taktiko uši ali klopa. Jih ne pustit v miru dokler tega ne naredijo, ker drugače bodo samo obljubljali naredili pa nič.

Daj pokličite jih malo in jih povprašajte, kaj si mislijo. Imam občutek, da se zadeve iz njihove strani pri tej zadevi nikamor ne premikajo, ampak stvari samo zavlačujejo.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta GoLica - Lovec
:devil:

Malo " humorja"

Sicer pa gremo nazaj zakaj sem napisal Golica.

Če se bo kdo v teh dneh peljal na avstrijsko Golico naj se zapelje čez proti Eibiswaldu in naj ima s seboj fotoaparat. Avstrijci so v ponedeljek ko sem se peljal mimo "začeli" montirati neko bitumensko zaščito od tal do višine približno 80 cm. Debela je približno 2 cm in sem skoraj prepričan, da je namenjena "tudi"motoristom"

Ta bitumenska zaščita zgleda kot plošča formata 2mx0,8 , debeline priblićžno 2 do 3 cm, ki jo vijačijo na obstoječo ograjo. Mislim, da bodo celo severno stran "zaščitili" (talne označbe na asfaltu od kje do kam morjao postaviti ograje). Sicer bi vprašal kaj tiste cestarje ki so montirali, pa kaj več kot "šteti" do deset po nemško ne znam :? :BUA: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Hja sezona laufa na polno. Kočevje-Brod pa se zmerom po starem. Poleg tega da je cesta se bolj zjahana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14.05.2006

Prometna nesreča s smrtnim izidom

14.5.2006 ob 12.45, se je na cesti Bovec - Log pod Mangartom, v kraju Kluže zgodila prometna nesreča, v kateri je umrl voznik motornega kolesa.

Skupina petih motoristov je vozila iz smeri Bovca proti Predelu. 41 letni voznik motornega kolesa znamke Honda Africa Twin, sicer državljan Nemčije, je izgubil oblast nad motornim kolesom in trčil v brežino na desni strani vozišča. Od tam ga je odbilo v levo, čez prometni pas, kjer je trčil v kovinsko varovalno ograjo. Zaradi poškodb je umrl na kraju nesreče.

Operativno-komunikacijski center

Generalne policijske uprave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja sezona laufa na polno. Kočevje-Brod pa se zmerom po starem. Poleg tega da je cesta se bolj zjahana...

čez noč žal ne gre ... bo pa ta del letos 100% narejen. Vgradnja dodatne zaščite bo pač del večjega razpisa na celotnem področju dolenjske regije in zato malo dlje traja. V kratkem pričakujem ogled trase potem pa konkretno gradnjo.

Skupina petih motoristov je vozila iz smeri Bovca proti Predelu. 41 letni voznik motornega kolesa znamke Honda Africa Twin, sicer državljan Nemčije, je izgubil oblast nad motornim kolesom in trčil v brežino na desni strani vozišča. Od tam ga je odbilo v levo, čez prometni pas, kjer je trčil v kovinsko varovalno ograjo. Zaradi poškodb je umrl na kraju nesreče.

kar se pa tiče tele nesreče pa tudi dodatna zaščita žal ne bi pomagala saj se namešča samo na zunanji del ovnika, tegale pa je iz zunanjega dela ceste odbilo na notranjo stran ovinka v ograjo, pri čemer dvomim, da je bila ograja glavni krivec za smrt ... ali pa ne ... pač malo teoretiziram.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Evo good news!

Kočevje Brod so postimali, bolj kot sem pricakoval ( sem pa imel nizka).

V tednu 8-12 jan 2007 so postavili dodatne kovinske ograje, na lesenih pa so po novem tri precke.

Popravljene so, mislim da vse ograje, ki so bile poslikane, razen dveh, kjer mi zelo manjkajo.

Pri prvi, HOTSCHKO, kjer sem napisal da je bila smrtna zrtev (na sliki rdece obkrozene svecke), ni nic novega, tisti del cestisca je tudi vdrt in motor tudi pri 90kmh strese, ce nimas prave linije.

Drug ovinek je se eden, kjer so redno nesrece motoristov, odsek je veckrat posut s peskom, ovinek se zapira...Prav klice po ograji...Smesno mi je, da so pred in po tej ograji obe popravljeni.

hotschko, kako je potekal ogled, kako to da so spregledali? Ce kaj ves?

Drugace pa sem mislil, da bodo popravili manj ograj in nekako "na pol" vse skupaj. Pa je le slo, pac s tema dvema izjemama...

Do dvora se nisem skocil, tako da za tisto ne morem nic reci.

post-3618-1169923799_thumb.jpg

post-3618-1169923957_thumb.jpg

post-3618-1169923973_thumb.jpg

post-3618-1169924034_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos je bilo na relaciji Boh. Bistrica - jezero (nekje tam kjer se je lani ubil motorist z cbr 600f) dodano nekaj "varnostnih" ograj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravljene so, mislim da vse ograje, ki so bile poslikane, razen dveh, kjer mi zelo manjkajo.

Pri prvi, HOTSCHKO, kjer sem napisal da je bila smrtna zrtev (na sliki rdece obkrozene svecke), ni nic novega, tisti del cestisca je tudi vdrt in motor tudi pri 90kmh strese, ce nimas prave linije.

Drug ovinek je se eden, kjer so redno nesrece motoristov, odsek je veckrat posut s peskom, ovinek se zapira...Prav klice po ograji...Smesno mi je, da so pred in po tej ograji obe popravljeni.

hotschko, kako je potekal ogled, kako to da so spregledali? Ce kaj ves?

naredili so vse kar smo se dogovorili (sem na skupnem ogledu trase po lastni presoji dodal še nekaj ovinkov).

Verjetno so bile med vsemi ograjami izpuščene tiste, ki bi jih bilo treba menjati v celoti, saj so za dodatno zaščito prenizke ... bom še enkrat predlagal ti dve lokaciji, ki jih omenjaš, da se naredijo še letos ...

denar je na voljo ... na nas pa je, da predlagamo kje in koliko ograj se postavi ...

LP

h.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sem se peljal ta mesec iz Kočevja proti Brodu. Mi je všeč da se stvari premikajo.

Samo če ne bodo sedaj postavili na vsak drugi ovinek policaja :hmm:

Se da pa zelo dobro peljat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Končno Evropski standard za zaščitne ograje!

Prejšnji petek je Evropska komisija za standardizacijo izglasovala predlog o izdelavi Evropskega standarda za obcestne zaščitne ograje, ki bo vseboval tudi zahteve po zaščiti motoristov pri trku z ograjo samo.

Kot vemo se veliko motoristov pri padcu hudo poškoduje ali celo izgubi življenje pri bližnjem srečanju s stebričkom varovalne ograje. V standardu naj bi bilo namreč zapisano, da morajo biti vse odbojne ograje narejene tako, da v kar najmanjši meri vplivajo na poškodbe motorista pri padcu in zdrsu v ograjo.

Veliko zaslugo za to revolucionarno odločitev ima Evropsko združenje motoristov FEMA, ki je z odločitvijo seveda izredno zadovoljna. Po sprejetju standarda se državni organi zadolženi za promet ne bodo več mogli požvižgati na varnost motoristov in ne bodo več imeli izgovorov za uporabo nevarnih odbojnih obcestnih ograj. Upamo lahko le, da bo standard čimprej izdelan in potrjen za vse članice Evropske unije.

Tole sem prejle prebral na Motosvetovi strani.Nekaj se le premika tudi v zakonodaji.Če se že gremo Evropo za vsako neumnost,pol naj se naši gospodje v parlamentu pobrigajo,da bo tole veljalo čimprej tudi pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa res, ampak požvižgajo se naši politiki še na bolj pomembne evropske direktive in take reči. Premalo je motoristov v parlamentu. Sam Gulič ni zadost .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa res, ampak požvižgajo se naši politiki še na bolj pomembne evropske direktive in take reči. Premalo je motoristov v parlamentu. Sam Gulič ni zadost .

To pa itak vemo kako je s sprejemanjem zakonov,kar je za njihovo rit boljše,to bodo takoj sprejeli,vse ostalo je pa....vprašanje predvolilne politike! Ampak vsaj da se nekaj premika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!