Skoči na vsebino

Motoristi pred parlament


micamaca

Priporočene objave

emm mene zanima ce se bi dal protestirat tud proti novmu zakonu k naj bi stopu v vlejavo 1.1.2005.Gre se pa gelde tega:

a še o motorističnih vozniških dovoljenjih:

147. člen

(2) Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A brez omejitev se izda osebi, ki je dopolnila 21 let starosti in je orpavila vozniški izpit za vožnjo motornih vozil kategorije a, katerega praktični del je obsegal tudi posebni praktični del izpita.

(3) Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A brez omejitev se izda osebi, ne da bi opravljala vozniški izpit in ne da bi predložila zdravstveno spričevalo, ki poleg pogojev, določenih v prvem odstavku tega člena, izpolnjuje naslednje pogoje:

-da je stara najmanj 21 let;

-da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil podkategorije oziroma kategorije A1 (125ccm 11 kW) ali A 25kW in do 0,16 kW/kg. Pri tem se dobi obeh kategorij/podkategorij lahko seštevata.

(4) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A brez omejitev izda osebi ne da bi predložila zdravstveno spričevalo, ki poleg pogojev, določenih v prvem odstavku tega člena izpolnjuje naslednje pogoje:

-da je stara najmanj 21 let;

- da ima veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil podkategorije oziroma kategorije A1 (125ccm 11 kW) ali A 25kW in do 0,16 kW/kg;

-da je opravila posebni praktični del vozniškega izpita za vožnjo motornih koles kategorije A brez omejitev.

(5) osebi, ki opravi vozniški izpit za vožnjo motornih vozil kategorije A, pa ne izpolnjuje pogojev za pridobitev vozniškega dovoljenja kategorije A brez omejitev, določenih v 2., 3. in 4. odstavku tega člena, se izda vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A z omejitvijo do 25 kW in pod 0,16 kW/kg.

(6) Osebi, ki ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil podkategorije A1 (125ccm 11 kW) in je dopolnila 18 let starosti, se lahko izda vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije A z omejitvijo do 25 kW in pod 0,16 kW/kg, ne da bi opraqvljala vozniški izpit in ne da bi predložila zdravstveno spričevalo.

(7) Vozniško dovoljenje podkategorije A1 (125ccm 11kW) se izda osebi, ki poleg pogojev, določenih v prvem odstavku tega člena, izpolnjuje naslednje pogoje:

-da je stara najmanj 16 let;

da je orpavila vozniški izpit podkategorije A1 (125 ccm 11 kW).

A morjo res tok komplicirat,a ne morajo imeti pac zakon k je bil ce si mel za 125ccm izpit da si dobil po 2letih neomejeno????

Jaz bi tud proti temu protestirala ce je kdo za to ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tejcy dej prosim preberi si naslov teme.

mi bi radi izboljsali varnost na nasih cestah in nic drugega. ce je zakon zapleten in ce pac tebi ni pisan na kozo, pa zaradi tega pac ne moremo kar vsi povprek z vilami pred parlament. se strinjas? imas pa razlicne pravne moznosti se pritozit drzavnim organom in spodbijati, oziroma presojati zakon, ki je ze bil sprejet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam še(!) nisem motorist ampak mislim da je ta starostna omejitev (21let)primerna. Preveč nadebudnežev se najde na motorjih ki so še mladi in se zaradi precenitve svojih sposobnosti razletijo na koščke. Na 125-kah se usej mal počasnej. Druga stvar je če niso krivi za nesrečo seveda.

:topic:

Glede ograj pa se mi zdi na MEHRSI dokaj OK razloženo... sam tam so imel vsaj kaj napredka do zdaj.. :BUA: Kako demonstracijo z lutko bi lahk uvedli. Čeprav filmčki so prepričljivi. Glavn da se folk mal zamisli.

Drugač pa bom še naprej spremljali vašo spletno stran.

Pred parlament pa itak pridemo vsi! :yea2:

Popravljeno . Popravil Silver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nekaj papirjev že imam, ne vem pa kako daleč sta Bladzo in Cacy ... back to you Bladzo ...

Sicer pa bi se lahko danes na hitro dobili, da malce dorečemo detajle ... pregledamo do sedaj opravljeno in konkretno razdelimo naloge do naslednjega sestanka ...

IXS, a prideš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz danes ne utegnem...dej sčekiri še Einheriarja.....

A ma za dons sploh kdo čas? Prejšnji teden sem vprašal če bi se danes dobili pa je bilo rečeno, da glavne info še ne bodo pripravljene.....

Dejmo se mal podvizat pa samo A4 letak naredimo in podpisni list.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč pol ... drug teden 100% ... jaz bom imel vse potrebno že pripravljeno, kot rečeno, ne vem pa ali je Bladzo že dobil statistiko iz policije od Cacy-ja.

torej naslednji sestanek 30.9.2004 ob 20h

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽALOSTNI DOGODEK KI SE JE PRIPETIL V SOBOTO NA REG. CESTI TRBOVLJE-ZAGORJE,KJER JE VARNOSTNA OGRAJA VZELA DVOJE ŽIVLJENJ ZASAVSKIH MOTORISTOV JE ŠE EN RAZLOG VEČ DA SE NEKAJ UKRENE V TEJ SMERI,OB TEJ PRILOŽNOSTI PA POZIVAM K SPREMSTVU KOLEGA NA POSLEDNJO POT JUTRI V SREDO OB 15.15,NA POKOPALIŠČU V TRBOVLJAH. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje sožalje!!!!! JAz imam na žalost službo in ne bom mogel priti!

Moramo se zavzeti, da bo tovrstnih "poročil" čim manj. Jutri 30.9.2004 ob 20:00 v Clubhouse Firestarter na Koleziji/Ljubljana ponovno sestanek slovenskih motoristov aktivistov.

Če ima še kdo kakšen predlog oz. je pripravljen aktivno sodelovati s konstruktivnimi predlogi - vabljen!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZAPISNIK

sestanka pobudnikov zahteve za zagotovitev uresničevanja določbe o tem, da morajo biti zaščitne ograje varne za vse udeležence v prometu

Sestanek je potekal v četrtek, 30. septembra 2004 od 20.00 do 22.00 ure, v klubskih prostorih kluba Firestarter.

Prisotni: Icy, Tina, Aljoša, Matjaž H., Blaž, Jaka, Matej R., Sara

1. Fazerer pošlje fotko.

2. Aljoša pošlje Matjažu teks že obstoječe zloženke društva Maksi.

3. Matjaž na podlagi zloženke društva Maksi pripravi osnutek podpisnega letaka.

4. Matjaž kliče na ministrstvo.

5. Blaž pridobi pločevino za napis, katero se bo do konec oktobra postavilo na "nevarni ovinek" kot opozorilo.

Predlogi za napis:

- www.motoristipredparlament.com

- VARUJE - UBIJA

- ZAŠČITA, KI UBIJA

Rok za izvedbo zgoraj navedenega je 14.10.2004.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZAPISNIK

5. Blaž pridobi pločevino za napis, katero se bo do konec oktobra postavilo na "nevarni ovinek" kot opozorilo.

tega pa cist ne stekam .) pa sej ql :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ravno govora o ograjah. Zavijte na Črnokalski viadukt in potem doli iz njega proti Buzetu. Grozljive kovinske ograje na zapirajočih ovinkih izvozov, enojne seveda. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slika je pripravljena, komu jo posljem??? hočko tebi???

može ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HOtchko če rabš kej pomoči pri tekstu povej - drugače pa se podvizaj da objavimo "prvi osnutek"!

se priporočam ... a ti pošljem vsa besedila, ker imam zadnje čase gužvo velikanko ... bova lahko dopisno pripravila flyer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani soborci

Par dni nazaj sem pričel kar naporen pogovor o odbojnih ograjah z ljudmi,ki so za to zadolženi pri republiških organih.

Samo eno vprašanje......ali morda obstaja možnost izdelati popis ČRNIH točk z priloženimi fotografijami mest,morda okrepljeno s poročili policije?????

Ostalo sporočim na sestanku v četrtek.

Imam namreč kar dober občutek,da če malce pohitimo, lahko dosežemo vsaj kakšen cilj.

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo eno vprašanje......ali morda obstaja možnost izdelati popis ČRNIH točk z priloženimi fotografijami mest,morda okrepljeno s poročili policije?????

To statistiko bomo dobili, ko t uraden odgovor od Policije. Bladzo jim je že poslal mail, a odgovora mislim, da še ni bilo. Ker je Bladzo trenutno na Sardiniji me zanima ali ima še kdo kontakt od Cacy-ja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HOtchko če rabš kej pomoči pri tekstu povej - drugače pa se podvizaj da objavimo "prvi osnutek"!

Dej mi pošlji pa bom pregledal, uredil, pa bomo potem skupaj dokončali načeto!Lažje, hitrejše,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!