Skoči na vsebino

Motoristi pred parlament


micamaca

Priporočene objave

ne prehitevaj dogodkov. najprej je potrebno sestaviti podpisni list (slogan, zmontirana fotka, nekaj teksta in podatki o podpisniku) in zbrati podpise, potem pa navali na politicne stranke in v javnost. brez dokazane stevilcne podpore nima nobenega smisla v javnost rinit, ker nas bodo pohodili.

se pa strinjam da je to potrebno narediti takoj, ker volitve so vse blizje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pa strinjam da je to potrebno narediti takoj, ker volitve so vse blizje.

Tako! :yea2: In točno v teh zadnjih treh tednih bodo vsi "šibki" in precej bolj dojemljivi za karkoli - menim, da je potrebno javnost najprej seznanit, da SMO.

Začnemo jutri? B)

Mislim resno! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planka odbojne ograje in stebriček bodo do konca tedna dostavljeni na sedež požigalcev na Koleziji.

Čakam namreč na kombi,ki jo lahko naloži......je pač 4m dolga.

Potem pa pričakujem,da se najde kakšen dober kovinar,ki bo zadevo obdelal,da bo primerna za na fotko!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne prehitevaj dogodkov. najprej je potrebno sestaviti podpisni list (slogan, zmontirana fotka, nekaj teksta in podatki o podpisniku) in zbrati podpise, potem pa navali na politicne stranke in v javnost. brez dokazane stevilcne podpore nima nobenega smisla v javnost rinit, ker nas bodo pohodili.

se pa strinjam da je to potrebno narediti takoj, ker volitve so vse blizje.

Podpisov v kratkem času ne bomo nabrali ker je zborov...kjer bi lahko v kratkem času nabrali ogromno podpisov...praktično konec! Mislim da bi bilo pametno zadevo predstaviti na zboru v Brdih kjer bi lahko zbrali 1000 podpisov sigurno, hkrati pa tudi klubom razdelili podpisne liste.

Vsekakor je treba najprej narediti osnutek in točke za katere se zavzemamo!

Pa dejmo no....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ejga,

odhod pred parlament bo le skrajna oblika našega delovanja saj nameravamo pred tem skozi pravo proceduro in z utemeljenimi argumenti.

Z vsem dolžnim spoštovanjem, moj car, predsednik in moj najljubši kletar (saj drugega itak nimam...kletarja, mislim) :

" iti pred tem skozi pravo proceduro in z utemeljenimi argumenti " kani biti precej dolgotrajen postopek in bojim se da tudi neefektiven. Čeprav je na videz skregano z vsako logiko je vsak tak "projekt" ( ne me tepst, vem, da ne maraš tega izraza :wub: ) potrebno zastaviti "NA GLAS"... torej - obratna pot....

Začnimo se pojavljati .... potrebno je biti "pain in the ass", da te opazijo, potem pa procedure.....

Točno zdaj , v teh dneh, pred volitvami nas bodo VSI MARALI :D ....

Mi bomo pa vodili evidenco, kdo vse nas mara, na katerih okroglih mizah, na katerih soočenjih, kje je blo kaj obljubljeno... :yea2:

Zdaj je edinstvena priložnost, da "navalimo" .... simple primer: Studio ob 17h, soočenje kandidatov "kurcev palcev" ( oprostite izrazu)... govorijo o vsem, kaj bo kdo naredil itd.... potem pol ure za klice poslušalcev.... kličimo, dajmo se v eter... opozorimo nase.... naslednji simple primer... takoimenovani zbor za republiko ali pa forum 21 , karkoli že ( zdaj bodo še posebno pozorno spremljani, ker trdijo, da niso politična skupina :xx: ).... vedno so vsi povabljeni, vedno lahko vsi govorijo... in gre na Zbor za republiko naš moderator cyc in na glas pove, kaj bi rad tak in tak odsotek državljanov motoristov ..... simpl kot pasulj..... Na Forum 21 pa naš Keky in reče par besed....al pa jaz naprimer, da ne bo kdo rekel, da samo pamet solim....

Ufffffff.... nakladam kot pes teče , ampak sem hotela bit nazorna, da me ne bo kdo spet natulu, da sem proti, tako kot so prjatla "ejga" .... :wub: :004

A kdo rabi seznam soočenj, predvolilnih prireditev, vsega, kar se bo zdaj dogajalo do 3. oktobra v naši lepi?! :rolleyes:

Ne, ne nakladam... Res bi rada, da ko bom v aprilu naslednje leto sedla na svoj motor, si bom rekla : " Se grem pelat. " :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slide show projekcija je primerna za pošiljanje preko e-mailov. Za web stran pa se mi zdi film primernejši, pps file sem predelal v wmv file. Hotschko in Einherjar ga dobita na mail.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bi bilo pametno zadevo predstaviti na zboru v Brdih kjer bi lahko zbrali 1000 podpisov sigurno, hkrati pa tudi klubom razdelili podpisne liste.

Mogoče malce pozno: tudi na raznih srečanjih tipa srede na 3M bi bilo mogoče dobro zbirati podpise, se zna zgoditi da bi svoj podpis prispeval tudi kak mimoidoči nemotorist, ki ima morda motorista znanca, sorodnika, ali se pa kar tako strinja z "nami" in nas želi podpreti :hmm: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je moj drugi hobi fotografija sem prišel na idejo za kampanijsko fotko:

Scena: Ovinek z ograjo

Dogodek: Motorist v ovinku, ob količku pa otrok, ki si misli: Očka, vrni se zdrav!

Otroci na fotografijah so lahko mogočen faktor

ICY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...drugače sem pa govoril s cacyjem.

14 dni od vašega zadnjega sestanka on še ničesar ne ve (statistični podatki) in kot eden od zelo dejavnih in aktivnih motoristov, poleg tega pa strokovnjak na področju prometa, o vaši pobudi ni vedel ničear!?

...no zdaj nekaj ve...

...ne :zzz: , gremo dalje :OK:

Kolegi sej sploh ni problema, če boste potrebovali kakšne statistične podatke jih bomo pa zbrali .... to so pa ja informacije javnega značaja ..... kar na dan z besedo ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegi sej sploh ni problema, če boste potrebovali kakšne statistične podatke jih bomo pa zbrali .... to so pa ja informacije javnega značaja ..... kar na dan z besedo ... :hmm:

Zanima me, koliko je bilo v zadnjih desetih letih prometnih nesreč motoristov, kateri so umrli zaradi srečanja z zaščitno ograjo (stebričkom) ali pa utrpeli hujše poškodbe.

To bi nam pomagalo pri pripravi gradiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem malce bolj podrobno prebiral brošurce ki jih je sestavil MAKSI in mislim da bi lahko uporabili ta tekst, seveda, če nam ga Maksi, dovoli uporabiti! HKrati se tudi s fotko nebi igral posebej ampak bi uporabil tisto z križem ki je v tej temi že objavljena....moti me samo beseda MOTOCIKLIST katero bi nadomestil z MOTORIST kajti tudi tekst na drugi strani govoru o MOTORISTIH in s tem poimenuje(v tem kontekstu) tudi mopediste in scooteriste katere bi lahko zajkeli v akcijo.....saj so ogroženi(?!?!) tudi oni......

Pa treba je sedaj videti ali bomo govorili da se pri 30 km na uro stebrički spremenijo v rezila, ali je to hitrost 40 km/uro.....ker če gre za 30 km/h lahko v akcijo potegnemo še kolesarje ......

V kolikor bi ta zadeva bila ustrezan in bi imeli tekst pa lahko stopimo v acijo in začnemo zbirati podpise.......treba je še pripraviti obrazec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem se pogovarjal z krajevnim veljakom, ki sicer o tej temi nic ne ve, vendar mi je zaupal , da je Slovenija po evropskem planu za leto 2004 ze presegla quoto nesrec z smrtnim izidom. Prava panika vlada zgoraj, ker evropa pritiska in za leto 2005 oziroma pred vstopom v evropo bo, oziroma je treba nekaj naredit, skratka krepko zmanjsati to stevilo. Mislim, da bo tole nase prizadevanje kot balzam za duso tistim na vrhu, ki so, oziroma bodo zadolzeni, da nekaj ukrenejo na tem podrocju (bojda celo ze ukrepajo). Zelo vspodbudno, v pravem trenutku (morda celo nevede) smo se tega lotili :rolleyes: in zna se celo zgodit, da strajka sploh ne bo ker bodo to branje sprejeli z odprtimi rokami :( Jaz sem pa ze mislil, da bomo imeli rekordno stevilo mopijev na kupu .)

Ps: Pa nc o temu naokol pravt .)

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en predlog za slogan: varnost za motoriste ... (povzeto po Mehrsi) ... se mi zdi zelo enostaven, jasen, ni patetičen in je kratek ...

Sicer pa predlagam:

@vsi: ko se naslednjič dobimo skupaj naredimo dokončno besedilo predloga za spremembo pravilnika, vsi podkovani v pravniškem jeziku še posebej vabljeni.

@hotschko prinese

- trenutni predlog predloga (glej internet stran)

- statistiko stroškov zdravljenja težko poškodovanih motoristov v KC

- diplomsko nalogo, kjer je ovrednotena vrednost človeškega življenja

@Bladzo: se poveže s Cacy-jem, ki mu pripravi vso dokumenrtacijo o nesrečah na ograjah iz policijskega arhiva za zadnjih 10 let.

@Vsi: prinesejo čimveč konkretnih podatkov o konkretnih žrtvah ograj po sloveniji, skupaj s čimbolj točnim datumom in krajem nesreče

@še kej .... prosim predlagajte še točke za dnevni red

ko bomo imeli pripravljene vse zgornje zadeve skličemo sestanek na običajnem mestu.

preverite internet stran in podajte predloge za dopolnitve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snip, snip, --- Prava panika vlada zgoraj, ker evropa pritiska in za leto 2005 oziroma pred vstopom v evropo bo, oziroma je treba nekaj naredit, skratka krepko zmanjsati to stevilo. Mislim, da bo tole nase prizadevanje kot balzam za duso tistim na vrhu, ki so, oziroma bodo zadolzeni, da nekaj ukrenejo na tem podrocju (bojda celo ze ukrepajo). Snip, snip ...

Seveda bo na to temo nekdo pobasal kup našega in evropskega denarja, za vzorec pa vzel naše rešitve!!!!!!!! Take naj kar en lep lulček opazuje in naj kaj naredijo v svoji zeljnati glavi!! :angry: :angry: :angry:

Mi pa seveda naprej in se na njih ne ozirajmo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en predlog za slogan: varnost za motoriste ... (povzeto po Mehrsi) ... se mi zdi zelo enostaven, jasen, ni patetičen in je kratek ...

Sicer pa predlagam:

@vsi: ko se naslednjič dobimo skupaj naredimo dokončno besedilo predloga za spremembo pravilnika, vsi podkovani v pravniškem jeziku še posebej vabljeni.

@hotschko prinese

- trenutni predlog predloga (glej internet stran)

- statistiko stroškov zdravljenja težko poškodovanih motoristov v KC

- diplomsko nalogo, kjer je ovrednotena vrednost človeškega življenja

@Bladzo: se poveže s Cacy-jem, ki mu pripravi vso dokumenrtacijo o nesrečah na ograjah iz policijskega arhiva za zadnjih 10 let.

@Vsi: prinesejo čimveč konkretnih podatkov o konkretnih žrtvah ograj po sloveniji, skupaj s čimbolj točnim datumom in krajem nesreče

@še kej .... prosim predlagajte še točke za dnevni red

ko bomo imeli pripravljene vse zgornje zadeve skličemo sestanek na običajnem mestu.

preverite internet stran in podajte predloge za dopolnitve

...treba je pripraviti fotko.....to dela gorenjska divizija aktivistov in to je to.....

A rečemo danes teden, torej 23.9.2004 Clubhouse Firestarter, Kolezija, Ljubljana?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogledal sem si web stran. Zelo OK.

Mogoče le majcena opazka na film. Tisti del, ko se zoomira in bliža sliko ograji, je malo moteč. Mogoče bi bilo bolj z nekaj manj preskoki?

Sporočila, ki sledijo so pa odlična!

Ali ste kaj pomislili, da bi iz slike, kjer z rdečimi črkami opozarjate na rezila na sončni strani alp naredili plakat (dovolj je A4), dodali spodaj še text iz naslednje slike in zadeve poceni tiskali na laserskem printerju (črno/belo). V akciji in kakšen dan ali dva prej, bi jih lepili po Ljubljani in drugje.

Toliko, da se ljudi opozori, kaj se dogaja.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A rečemo danes teden, torej 23.9.2004 Clubhouse Firestarter, Kolezija, Ljubljana?!

datum je OK, ampak nisem pa prepričan, da bom imel vse papirje že do takrat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa treba je sedaj videti ali bomo govorili da se pri 30 km na uro stebrički spremenijo v rezila, ali je to hitrost 40 km/uro.....ker če gre za 30 km/h lahko v akcijo potegnemo še kolesarje ......

vse popravljeno na 40km/h ... mrtvega kolesarja zaradi ograje pa še ni bilo, večina jih pa takoalitako kruza pri 25km/h B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče le majcena opazka na film.

Pridem na naslednji sestanek, pa predebatiramo vse predloge. Bilo bi dobro, da se čimprejn izbere slogan, da lahko še tega vnesem v film.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse popravljeno na 40km/h ...

btw...iz poročila FEME izhaja, da je nevarna že hitrost nad 30 km/h...bi bilo pametno zadevo poenotit, če se bo kot osnovo za naše zahteve vzelo to poročilo, da ne bodo v javnosti krožili različni podatki...

Considering EN13 17 and crash barriers from a motorcyclist view point.

No mention of motorcycles or motorcyclists is made in EN 13-17. FEMA believes this is a major issue and that motorcycles should be accounted for within EN13-17 part 2, and a specific test designed.

Indeed, from a motorcyclists point of view, metal crash barriers are a extremely dangerous obstacle, that can turn a fall into a fatal accidents.

As research has shown, and as detailed further, posts supporting the barrier have been identified as the main impact point. A piece of research even describes how, during an accident, an I shaped post sliced through a crash helmet like knife in butter, resulting in the instant death of the motorcyclist.

Indeed, posts supporting the guardrails have edges that act as razors when hit at speeds above 30 km/h. A motorcyclist falling off his bike in a bend will slide inexorably towards the side of the road, resulting in an impact on the barrier post.

Biomechanical constraints acceptable by a human body are often exceeded. Limbs can be cut off; and victims might bleed to death.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od klubskega kolega (predsednika kluba) sem prejel internetni naslov kaj in kako to pocnejo avstrijci. sam sem si ga ogledal zelo na hitro in ugotovil, kljub nerazumevanju nemscine, da so stvari vzeli zelo resno in konsistentno. lahko bi se zgledovali po njih.

www.bikersproject.at

p.s.: vsec mi je, da se ukvarjajo s to problematiko tudi motoristi, ki niso na tem forumu in nam podajajo zelo koristne informacije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!